|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق96/3/31: روحاني درباره حضور زنان در ورزشگاه مصمم است
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3400
پنج شنبه 22 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2893 31/3/96 > صفحه 18 (ورزش) > متن
 
      


روحاني درباره حضور زنان در ورزشگاه مصمم است
محمد پنجعلي در گفت و گو با «شرق» از افطاري با رئيس جمهوري گفت

نويسنده: سجاد فيروزي

مراسم افطاري حسن روحاني، رئيس جمهور ايران، با ورزشکاران واکنش هاي متفاوتي را به دنبال داشته؛ از بحث اخلاق در ورزش گرفته تا حمايت از ورزش زنان. رئيس جمهور در اين مراسم در بخش مهمي از صحبت هايشان به اهميت و پيشرفت ورزش زنان پرداخت و در مقايسه با سال هاي گذشته، به روند رو به رشد اين عرصه اشاره اي ويژه کرد. البته حضور زنان ورزشکار در اين مراسم هم، در نوع خود جالب بود؛ ورزشکاران زن ايراني که حمايتشان از روحاني را به شيوه هاي مختلف پيش از انتخابات اعلام کرده بودند، در اين مراسم به نمايندگي، لوح سپاسي را هم به رئيس جمهور دادند؛ لوحي که سارا اعتماد، يکي از اعضاي تيم ملي بسکتبال ايران، به همراه فرشته کريمي، بازيکن تيم ملي فوتسال زنان ايران، به رئيس جمهوري اهدا کردند.
    
     خصوصي سازي در ورزش
     فارغ از صحبت هايي که به طور کلي رئيس جمهور در مراسم افطاري با ورزشکاران مطرح کرد، مباحث و صحبت هاي ورزشي به صورت تقريبا خصوصي هم با حسن روحاني سر ميز افطاري در ميان گذاشته شد. محمد پنجعلي، کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال کشورمان که يکي از مدعوين به اين مراسم و حاضران بر سر ميز افطاري رياست جمهوري بود، به «شرق» مي گويد: «سر يک ميز با آقاي روحاني نشسته بوديم و مشکلات مربوط به ورزش و به ويژه فوتبال را مطرح کرديم. به آقاي روحاني گفتيم فوتبال بلاتکليف است و تنها راهش، حمايت دولت از اين رشته ورزشي است». پنجعلي با اشاره به اينکه در زمان مطرح شدن اين صحبت ها، چهره هاي شناخته شده ديگري مثل علي پروين، علي دايي، احمدرضا عابدزاده و عادل فردوسي پور هم حضور داشتند، مي گويد: «بحثي که با آقاي رئيس جمهور داشتيم، اين بود که مانند بقيه کشورهاي دنيا، فوتبال به دست بخش خصوصي سپرده شود تا مشکلات به وجودآمده به حداقل برسد. البته ايشان اشراف خوبي به اين موضوع داشتند و گفتند بحث واگذاري، در دستور کار قرار گرفته و فقط نيازمند اين است که کمي صبر و حوصله به خرج داده شود».
    
     وقتي عادل صحبت از ورود زنان به ورزشگاه کرد
     با اين حال، بخش مهم تري که در صحبت اين چهره ها با حسن روحاني مطرح شده، بحث «ورود زنان به ورزشگاه» است؛ بحثي که پنجعلي مي گويد عادل استارتش را زد و بقيه پي آن را گرفتند: «عادل از رئيس جمهور پرسيد قصد ندارند بحث ورود زنان به ورزشگاه را حل کنند؟ بعد از او بقيه افرادي که حاضر بوديم هم درباره اين موضوع مهم بحث کرديم. همه حضار پيگير اين موضوع بودند و متفق القول مي گفتند حضور زنان در ورزشگاه فوتبال مي تواند کمک زيادي به زيرساخت هاي فرهنگي در اين رشته بکند. در آنجا و در حضور آقاي روحاني، مطرح شد که حضور زنان براي تماشاي مسابقه واليبال، تجربه مثبتي بوده و اقدام فرهنگي خوبي صورت گرفته است؛ به ويژه در ميان تماشاگران که ديگر نه شاهد بداخلاقي بوده ايم نه فحاشي». محمد پنجعلي که سال ها سابقه کاپيتاني در باشگاه پرسپوليس را در کارنامه دارد، به پاسخ آقاي روحاني نسبت به ورود زنان به ورزشگاه هم اشاره کرد و گفت: «آقاي روحاني کاملا موافق حضور زنان در ورزشگاه هستند و گفتند حتما اين موضوع پيگيري مي شود. آقاي روحاني گفتند ورود زنان به ورزشگاه، گام به گام محقق مي شود». پنجعلي در ادامه با اشاره به اين موضوع که صحبت هاي مطرح شده در حضور رئيس جمهوري، صحبت هاي کوتاهي بود هم گفت: « مطالب بسيار ديگري را هم مي توانستيم مطرح کنيم، ولي بسياري از همان ها را مي شد در صحبت با وزير ورزش مطرح کرد و ترجيح داديم ديگر در حضور آقاي روحاني صحبتي از آنها نکنيم».
    
     درخواست مجدد بعد از درخواست بازيکنان تيم ملي
     صحبت از حضور زنان در ورزشگاه براي ديدن مسابقه فوتبال، در شرايطي مجددا در مراسم افطاري رئيس جمهوري با ورزشکاران مطرح شده که پيش تر در نشست حسن روحاني با اعضاي تيم ملي فوتبال ايران هم عنوان شده بود. مسعود شجاعي، يکي از کاپيتان هاي تيم ملي، در صحبت هاي کوتاهي که با رئيس جمهور داشت، از او خواسته بود مقدمات حضور زنان در ورزشگاه فراهم شود که اين درخواست با استقبال چند نفر از بازيکنان تيم ملي، ازجمله حسين ماهيني، مواجه شده بود. روحاني البته در همان جلسه هم به اين موضوع اشاره کرده بود که پيگير حضور زنان در ورزشگاه خواهد بود.اکنون در شرايطي که رفته رفته مقدمات حضور زنان در سالن واليبال، هرچند با اعمال برخي محدوديت ها، فراهم مي شود، حضور زنان در ورزشگاه براي تماشاي مسابقات فوتبال مي تواند نقطه عطفي در اين داستان باشد؛ هرچند محقق شدنش نياز به رايزني هاي فراوان و البته صبر و حوصله بسيار دارد. پيش از اين موارد هم عنوان شده بود وزارت ورزش دنبال راهي است تا بتواند بازي تيم ملي ايران با سوريه، آخرين بازي مرحله انتخابي جام جهاني را که قرار است در ورزشگاه آزادي برگزار شود، با حضور خانواده ها برگزار کند. به اين معني که احتمالا در اين بازي فقط براي زنان و فرزندان آنها بليت فروشي شود؛ اقدامي که عملي شدنش مي تواند شروعي براي يک بدعت خوب باشد.
    
    
    روحاني درباره حضور زنان در ورزشگاه مصمم است / محمد پنجعلي در گفت و گو با «شرق» از افطاري با رئيس جمهوري گفت
    


 روزنامه شرق، شماره 2893 به تاريخ 31/3/96، صفحه 18 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 45 بار
    آثار ديگري از "سجاد فيروزي"

  آديداس اسم ايران را هم تحريم كرد / رفتار تاسف بار برند آلماني
سجاد فيروزي، شرق 1/5/97
مشاهده متن    
  خوش به حال ديويد! / هوادار پرتغالي اي كه طرفدار ايران هم بود
سجاد فيروزي *، شرق 6/4/97
مشاهده متن    
  جام جهاني براي ما اتحاد به وجود آورده است / مهدي مهدوي كيا در گفت و گو با «شرق» از جام جهاني و مسائل اجتماعي مي گويد
سجاد فيروزي *، شرق 4/4/97
مشاهده متن    
  عليرضا جهانبخش در گفت و گوي اختصاصي با «شرق»: صددرصد شانس صعود داريم
سجاد فيروزي *، شرق 3/4/97
مشاهده متن    
  سعيد عزت اللهي در گفت و گوي اختصاصي با «شرق»: جانمان را مي دهيم تا پرتغال را ببريم
سجاد فيروزي *، شرق 2/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مهندسي منابع آب
متن مطالب شماره 39، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است