|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/22: اخبار بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4375
دوشنبه بيست و پنجم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4143 22/6/96 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


اخبار بنگاه هاامضاي قرارداد بانک پارسيان با اگزيم بانک کره جنوبي
    گروه بنگاه ها: قرارداد تامين مالي بلندمدت بانک پارسيان و اگزيم بانک کره جنوبي در راستاي اشتغالزايي و کمک به توليد و پيشرفت اقتصاد کشور، به امضاي طرفين رسيد. بانک پارسيان يکي از 12 بانک ايراني است که در چارچوب توافق بانک مرکزي، قرارداد تامين مالي بلندمدت به ارزش 8 ميليارد يورو با اگزيم بانک کره جنوبي منعقد کرد و به همين منظور اين بانک در زمينه قراردادهاي فاينانس، آماده بررسي قبول عامليت پروژه هاي ارائه شده از سوي متقاضيان است. به گزارش روابط عمومي بانک پارسيان براساس اين قرارداد؛ اگزيم بانک کره جنوبي از طريق بانک هاي عامل ايراني، نسبت به تامين مالي پروژه هاي مختلف کشورمان در حوزه هاي عمراني و توليدي اقدام مي کند و نتيجه اين تفاهم راه اندازي بسياري از پروژه هاي عمراني و توليدي است که اثرات بسيار مثبتي بر رشد اقتصادي کشور خواهد گذاشت.
    هدف از اين طرح، تامين مالي ميان مدت (با دوره بازپرداخت نهايتا تا 10 سال) خريد کالاها و خدمات از کره جنوبي به منظور اجراي طرح هاي زيربنايي توليدي و صنعتي و طرح هاي توسعه اي در ايران است و وزارت امور اقتصادي و دارايي به منظور تضمين بازپرداخت تسهيلات دريافتي تحت قرارداد، نسبت به صدور ضمانت نامه بازپرداخت اقدام مي کند. همچنين در قالب قرارداد مذکور، معادل يورويي100 ميليون دلار به عنوان تسهيلات ارزي کوتاه مدت (ريفاينانس) نيز اجرايي شد که تسهيلات موردنظر در قالب گشايش اعتبار اسنادي و با هدف تامين مالي کوتاه مدت جهت خريد کالاهاي اساسي، ضروري، دارو و تجهيزات پزشکي (حداکثر با دوره بازپرداخت 180 روزه) و مواد اوليه واحدهاي توليدي (حداکثر با دوره بازپرداخت 360 روزه) توسط خريداران ايراني از صادرکنندگان کره جنوبي قابل استفاده است؛ بنابراين گزارش نرخ سود تسهيلات 180 روزه با يوريبور شش ماهه با حاشيه سود 18 درصد و براي تسهيلات 360 روزه با يوريبور شش ماهه با حاشيه سود 2/ 3 درصد است و همچنين سررسيد اعتبار اسنادي؛ حداکثر 7 ماهه و غيرقابل تمديد است. لازم به ذکر است که نوع ارز اعتباري اسنادي از نوع يورو است که شعب بانک ها مي توانند درصورت درخواست استفاده از هر کدام از تسهيلات مذکور مراتب را با اداره فاينانس مديريت امور بين الملل اين بانک هماهنگ کرده و نسبت به اخذ تسهيلات اقدامات لازم را انجام دهند.
    
    
    آماده سازي واحدهاي ارزي بانک اقتصادنوين براي معاملات بين المللي
    گروه بنگاه ها: معاون اعتبارات و بين الملل بانک اقتصادنوين گفت: خدمات ارزي مزيت رقابتي بانک اقتصادنوين در آينده نزديک خواهد بود. به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، نصرت الله شهبازي در جمع معاونان و روساي دواير ارزي شعب بانک اقتصادنوين طي سخناني با اشاره به لزوم تسريع ارائه خدمات ارزي به مشتريان گفت: بانک اقتصادنوين بانکي خوشنام و حرفه اي است که توانسته به جايگاه قابل قبولي در نظام بانکي دست پيدا کند. وي افزود: در نظام بانکي خدمات ارزي و بين الملل جايگاه ويژه اي دارد و هر بانکي که بتواند خدمات مورد نياز مشتريان را با کيفيت و سرعت مناسب ارائه کند مي تواند علاوه بر رضايتمندي مشتريان در عرصه هاي بين المللي نيز در رده بانک هاي مطرح قرار گيرد. وي با اشاره به لزوم تعامل واحدهاي بانک در ارائه خدمات با کيفيت به مشتريان گفت: رضايت مشتري در ارائه خدمات بانکي بسيار مهم و تعيين کننده است، در همين راستا لازم است که واحدهاي بانک اعم از ستاد و صف با هماهنگي کامل در مسير ارائه خدمات موردنياز مشتري با بهترين کيفيت بکوشند. وي تسلط به ريزه کاري هاي بازار بين المللي ارز را لازمه ارائه خدمات مطلوب توسط شعب ارزي دانست و گفت: همکاران اين بخش بايد به ريزه کاري هاي اين بازار تسلط پيدا کنند. شهبازي ادامه داد: بانک اقتصادنوين اولين بانکي است که خدمات تخصصي مورد نياز مشتريان از جمله بانکداري شرکتي را ارائه مي کند که اين خدمت مورد توجه مشتريان بزرگ قرار دارد. وي افزود: به منظور بهبود کيفيت اين خدمت به زودي بازنگري در روش ارائه آن صورت خواهد گرفت که به رضايتمندي بيشتر مشتريان منجر خواهد شد.
    
    
    حمايت تسهيلاتي بانک صادرات از خودروسازان خراسان رضوي
    گروه بنگاه ها: بانک صادرات ايران در استان خراسان رضوي به منظور حمايت از رونق توليد در صنعت خودرو، تسهيلاتي به ارزش ٢ هزار ميليارد ريال در اختيار خودروسازان اين استان قرار داد. به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، در راستاي کمک به رونق واحدهاي توليدي و در چارچوب برنامه هاي اقتصاد مقاومتي، طي تفاهمنامه اي بين بانک صادرات ايران، شرکت هاي سايپا و سازه گستر با قطعه سازان طرف قرارداد اين شرکت ها، طي سال هاي ٩٥ و نيمه اول سال ٩٦، پرداخت تسهيلاتي بالغ بر ٢ هزار ميليارد ريال به خودروسازان در دستور کار قرار گرفت. بنابراين گزارش مانده تسهيلات پرداختي اين بانک تا پايان سال ١٣٩٥ بالغ بر ٦٥٠ هزار ميليارد ريال است که اين ميزان تسهيلات اعطايي نسبت به پايان سال قبل (اسفند ١٣٩٤) معادل ٣٦/ ٣ درصد رشد داشته است. اين گزارش مي افزايد: بانک صادرات ايران در اجراي منويات مقام معظم رهبري مبني بر ضرورت تحقق برنامه هاي اقتصاد مقاومتي و همچنين همسو با سياست هاي حمايت از توليد و اشتغال زايي دولت طي سال ١٣٩٥ با پرداخت ١٧٤ هزار ميليارد ريال تسهيلات، اهتمام ويژه اي در زمينه اعطاي تسهيلات به بخش هاي اقتصادي، عمراني و صنعتي کشور معمول داشته و توانسته عملکرد موفقي طي سال ١٣٩٥ در زمينه اعطاي تسهيلات رقم زده و رتبه نخست را در بين ساير بانک هاي کشور با رشد ٣٦/ ٣ درصد کسب کند.
    
    
    معرفي «آسان خريد» در نمايشگاه ليزينگ اصفهان
    گروه بنگاه ها: محصول «آسان خريد» با مشارکت ايران کيش و بانک تجارت در نخستين نمايشگاه ليزينگ و فروش اقساطي کالا در اصفهان به علاقه مندان و بازديدکنندگان نمايشگاه معرفي مي شود. به گزارش روابط عمومي شرکت ايران کيش در اولين نمايشگاه ليزينگ و فروش اقساطي کالا که از تاريخ بيست و دوم تا بيست و ششم شهريورماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي استان اصفهان برگزار مي شود ايران کيش با همکاري بانک تجارت در سالن شيخ بهايي غرفه A3 به معرفي محصول آسان خريد مي پردازد؛ بنابراين گزارش ساعات بازديد از اين نمايشگاه پنج روزه از ساعت 16 تا 22 است.
    اخبار بنگاه ها
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4143 به تاريخ 22/6/96، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه راهبردهاي بازرگاني
متن مطالب شماره 10 (پياپي 2410)، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است