|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/6/22: آسيب شناسي مشكلات اجتماعي در «روي خط»
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5156
پنجشنبه بيست و هشتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4921 22/6/96 > صفحه 5 (رسانه) > متن
 
 


آسيب شناسي مشكلات اجتماعي در «روي خط»
اين برنامه هر روز ساعت 15 از شبكه شما پخش مي شود

نويسنده: فاطمه عودباشي

«روي خط» عنوان برنامه گفت وگو محور شبکه شماست که از شنبه تا پنجشنبه ساعت 15 روي آنتن مي رود. اين برنامه به تهيه کنندگي مجيد قره گوزلو تلاش مي کند هر روز به موضوعات متفاوت اجتماعي بپردازد که جزو مسائل مبتلا به مردم جامعه است. به همين دليل، يک روز از ازدواج آسان با مردم سخن مي گويد و روزي ديگر از مسائل حقوقي حرف مي زند. اين برنامه شامل دو بخش خبر و گفت وگوست و احسان شاملو و ندا سليماني، مجريان اصلي برنامه هستند.
    
    بهترين کارشناسان
    مجيد قره گوزلو، تهيه کننده درباره هدف و رويکرد اين برنامه به جام جم گفت: پخش برنامه روي خط از 21 مرداد شروع شد و شامل دو بخش است. در بخش خبر، خبرها و اتفاقات استان ها به مدت 20 دقيقه توسط دو مجري (نسيم خشنودي و صفورا ميراضي) گفته مي شود. بعد از آن به مدت 35 دقيقه به موضوعات اجتماعي همچون بهداشت پوست و مو، ازدواج، طلاق، حقوق، روانپزشکي کودکان و نوجوان، استرس، اضطراب و... مي پردازيم که مجريان اين بخش هم احسان شاملو و ندا سليماني هستند. ضمن اين که تلاش مي کنيم موضوعات متنوع را بررسي کنيم.
    وي با اشاره به اين که از بهترين کارشناسان در برنامه روي خط دعوت مي شود، توضيح داد: ما سعي مي کنيم بهترين و متفاوت ترين کارشناسان را به برنامه دعوت کنيم. به عنوان مثال دکتر محمدجواد نخعي براي بررسي موضوع پوست و مو، مهمان برنامه است يا دکتر غلامعلي افروز سه شنبه ها درباره موضوع ازدواج در برنامه صحبت مي کند.
    اين تهيه کننده در پاسخ به اين سوال که چرا موضوعات اجتماعي استاني در اين برنامه مورد واکاوي قرار نمي گيرد، عنوان کرد: پل ارتباطي برنامه با مردم، پيامک هايي است که از استان ها به دست ما مي رسد و ما هر روز همراه مجريان دسته بندي مي کنيم و بعد بر اساس اولويت به آنها مي پردازيم. در واقع ما از سوژه هاي مردمي استقبال مي کنيم. برايتان مثالي مي زنم. وقتي ما در برنامه درباره پوست هاي کک و مک دار يا جوش و ريزش مو حرف مي زنيم، اين موضوعي نيست که فقط خانم هاي يک استان درگيرش بوده و بقيه خانم هاي استان ها مشکلي نداشته باشند.
    وي ادامه داد: يکي ديگر از موضوعات برنامه، ازدواج آسان است و موضوعي همه گير که به درد مردم استان ها و تهران مي خورد. در اين باره دکتر غلامعلي افروز صحبت مي کند يا به موضوع پليس سايبري مي پردازيم که همه مردم ايران با کلاهبرداري هاي متفاوت رو به رو هستند. در مجموع تلاش داريم هر روز با حضور بهترين کارشناسان به موضوعات بپردازيم. البته در برنامه روي خط ابتدا به کليت مي پردازيم و بعد به جزئيات مي رسيم. اين هفته در بحث حقوق، ميزبان رئيس کل دادگستري سمنان هستيم. او هم سوالات حقوقي بينندگان را پاسخ مي دهد و هم به مشکلات قضايي در استان سمنان مي پردازد.
    اين تهيه کننده درباره انتخاب ندا سليماني و احسان شاملو به عنوان مجريان اصلي برنامه گفت: قبلا با احسان شاملو همکاري داشته ام. او امتحانش را خوب پس داده و مدرس دانشگاه است. به نظرم شاملو جزو مجريان توانمند است. خانم سليماني هم علاوه بر گويندگي در راديو، مجري ايران کالا هم است. به همين دليل يک گروه منسجم و متحد
     براي برنامه داريم.
    وي با اشاره به اتاق فکر برنامه روي خط گفت: هر هفته موضوعات را انتخاب و به مدير گروه، دکتر محمد کاوياني ارائه مي کنيم و بعد از تاييد او در برنامه به آن مي پردازيم.
    
    باز کردن مشکلات مردم
    احسان شاملو، يکي از مجريان اصلي برنامه روي خط است. او درباره پذيرش اجراي اين برنامه گفت: من قبل از اين برنامه با آقاي قره گوزلو تجربه همکاري داشتم و وقتي پيشنهاد اجراي اين برنامه شد با کمال ميل پذيرفتم، زيرا برنامه روي خط هر روز سعي دارد يک گره از مشکلات مردم باز کند. اين برنامه با اقبال مردم استان ها هم رو به رو شده و دليل آن پرداختن به موضوعات متفاوت است.
    وي ادامه داد: مردم با تماشاي اين برنامه نسبت به موضوعات مختلف آگاهي پيدا مي کنند؛ به عنوان مثال در سال هاي اخير، طلاق در کشور ما سير صعودي و ازدواج سير نزولي دارد.
    اين مجري با تاکيد بر اين که حرف هاي برنامه روي خط شعاري نيست، عنوان کرد: تلاش مي کنيم گفت وگوهاي برنامه براي مردم کاربردي باشد، حتي با اين که خودم در دهه چهارم زندگي ام هستم، اما شخصا از مباحث برنامه روي خط براي زندگي شخصي ام استفاده مي کنم. بنابراين اجراي اين برنامه برايم تجربه ارزشمند و مفيدي است.
    وي درباره اين که آيا در انتخاب سوژه هاي برنامه هم دخل و تصرف دارد، تصريح کرد: با توجه به تجربه همکاري قبلي با تهيه کننده، ايشان به من لطف دارند و من هم هر آنچه به ذهنم برسد يا در کوچه و خيابان و در برخورد با مردم، سوژه اي بيابم، حتما به گروه انتقال مي دهم. برنامه روي خط با محوريت آسيب شناسي مسائل اجتماعي مردم روي آنتن مي رود.
    
    مطالعه روزانه براي اجرا
    ندا سليماني، يکي ديگر از مجريان اصلي برنامه روي خط است. او با مثبت ارزيابي کردن برنامه روي خط تاکيد کرد: ما هر روز به يک موضوع اجتماعي مي پردازيم و مشکلات مردم را طرح و براي آن راه حلي ارائه مي دهيم. تلاش مي کنيم مردم راحت با مشکلات شان رو به رو شوند و به دنبال راه حل مناسب براي آن باشند. قرار نيست صورت مساله را پاک کنيم و بعد با خود بگوييم مشکل حل شد. وي ادامه داد: با اين که يک ماه از عمر برنامه روي خط مي گذرد، اما مردم به اين برنامه توجه مي کنند. قبل از هر برنامه، موضوع به ما به عنوان مجري اعلام مي شود و شخصا براي مبحث مربوط تحقيق و درباره آن با اطرافيان صحبت مي کنم تا سوالاتي را که براي هر يک از مخاطبان پيش مي آيد حتما از کارشناس برنامه بپرسم. اين مجري با اشاره به مطالعه روزانه گفت: يک مجري هرگز نبايد مطالعه روزانه را فراموش کند و حتما بايد قبل از برنامه درباره موضوع مورد بحث، تحقيق و پژوهش کند تا با دست پر کنار کارشناس بنشيند. در اين صورت سوالات بهتري مي تواند از کارشناس بپرسد.
    آسيب شناسي مشکلات اجتماعي در «روي خط» / اين برنامه هر روز ساعت 15 از شبکه شما پخش مي شود
    


 روزنامه جام جم، شماره 4921 به تاريخ 22/6/96، صفحه 5 (رسانه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بارآثار ديگري از "فاطمه عودباشي"

  از باد جن تا باداراك در قاب جادويي / مجموعه «گنجينه» چهارشنبه ها ساعت 21 از شبكه مستند پخش مي شود
فاطمه عودباشي، جام جم 26/4/97
مشاهده متن    
  دالي انگوري انگوري! / خاطره بازي جام جم با صداهاي ماندگار «گوريل انگوري»
فاطمه عودباشي، جام جم 25/4/97
مشاهده متن    
  بيابانمرد / با امرا... احمدجو، كارگردان سريال خاطره انگيز «روزي روزگاري» گفت و گو كرده ايم پيرمردي كه با بيابان سر و سري دارد
فاطمه عودباشي، جام جم 23/4/97
مشاهده متن    
  چرا به خندوانه سنگ مي زنند؟ / جام جم دلايل حاشيه سازي هاي اخير براي برنامه محبوب تلويزيون را بررسي كرده است
فاطمه عودباشي، جام جم 19/4/97
مشاهده متن    
  شيريني قرآن در كام بچه ها / نگاه جام جم به برنامه قرآني شمسه
فاطمه عودباشي، جام جم 17/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Energy Equipment and Systems
متن مطالب شماره 2 (پياپي 602)، Summer 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است