|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/6/23: يك هفته با اخبار معلولان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6804
دوشنبه بيست و هشتم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6594 23/6/96 > صفحه 15 (توانش) > متن
 
      


يك هفته با اخبار معلولانلايحه حقوق افراد معلول در يک قدمي صحن علني
    سهيل معيني، مدير عامل شبکه تشکل هاي نابينايان و کم بينايان کشور «چاووش» و نماينده سازمان هاي غير دولتي افراد معلول در کميته تدوين لايحه حقوق افراد معلول که در روزهاي اخير در جلسات مفصل انجام آخرين اصلاحات لايحه حضور داشته است، در گفت و گو با «ايران سپيد »در مورد آخرين وضعيت لايحه گفت: پس از تصويب کليات لايحه در آخرين جلسه کميسيون مشترک بررسي لايحه در روز دوشنبه 6 شهريور ماه و واگذاري انجام آخرين اصلاحات در لايحه به نشست ويژه سازمان بهزيستي، اين نشست روز سه شنبه 14 شهريور ماه در دفتر رئيس سازمان بهزيستي برگزار شد. معيني در ادامه توضيح داد: البته برگزاري اين نشست پس از سه جلسه تدارکاتي ديگر در سازمان بهزيستي و نيز دبيرخانه پيگيري حقوق معلولان واقع در دفتر انجمن باور برگزار شد که در آن جلسات، متن پيشنهادي به نشست ويژه سازمان بهزيستي و نمايندگان مجلس از طريق رفع اشکالات وارده شوراي نگهبان به لايحه دولت در مجلس نهم، بررسي پيشنهادهاي اصلاحي مطرح شده در مجلس، متن پس از آخرين چکش کاري ها آماده و در جلسه ويژه مشترک سازمان بهزيستي و نمايندگان مجلس و نمايندگان سازمان هاي غير دولتي افراد معلول و کارشناسان مدعو مطرح شد. در اين جلسه که حدود پنج ساعت طول کشيد، مواد لايحه مطرح و پيشنهادهاي رسيده در مورد هر ماده بررسي شد. در پايان نشست، حسن کامران نماينده اصفهان قول داد پس از آغاز جلسات مجلس از دوم مهر ماه، با جمع آوري امضا از نمايندگان، لايحه را در دستور کار نمايندگان خانه ملت قرار دهد.
    معيني با انتقاد از روند طي شده براي تدوين لايحه، تغييرات مکرر در مسير بررسي لايحه را از مهم ترين دلايل طول کشيدن روند تدوين آن دانست که به باور وي در لايحه قابل مشاهده است. معيني از جمله مهم ترين نقايص لايحه را جدا شدن 28 ماده از پيش نويس اوليه لايحه توسط دولت و ابلاغ آن به صورت تصويب نامه از سوي هيات محترم دولت در شهريور 94 ذکر کرد که موجب شد هم لايحه ناقص شود و هم ضمانت اجراي تصويب نامه دولت تضعيف گردد. معيني نقص ديگر لايحه را اعمال فشارها و نظرات غير کارشناسي به لايحه از سوي سازمان ها و مراکز دولتي و خصوصي توصيف کرد. همچنين بخشي از درخواست هاي مهم شهروندان معلول در کميسيون هاي تخصصي دولت حذف شد که اي کاش مي شد با گرفتن زمان و توجيه مسئولان ذيربط در دولت، آن درخواست ها را به لايحه برگرداند. البته برخي از اين درخواست ها مانند معافيت حقوق و دستمزد افراد معلول از پرداخت ماليات که از لايحه دولت حذف شده بود، در نشست ويژه سازمان مجدداً به لايحه بازگشت، اما در مورد امکان تصويب آن نمي توان نظر داد، زيرا اين امر بار مالي دارد و مي تواند با منع شوراي نگهبان روبرو شود.
    
    
    جامعه هنري نابينايان يکي ديگر از مشاهيرش را از دست داد
    به گزارش «ايران سپيد» جامعه نابينايان ايران، هنوز در غم از دست دادن الله وردي ميرزايي، نوازنده قديمي نابيناي اهل درگز سوگوار بود که انتشار خبر ناگوار تازه اي مبني بر درگذشت يکي ديگر از هنرمندان مشهور نابينا، بر روح و جان علاقه مندان به پنجه خاطره انگيز او آتش افکند. اصغر بهزادي، معلول نوازنده ويولن که در بين نسل هاي مختلف، بواسطه داشتن پنجه اي دلنشين مشهور بود، عصر پنجشنبه 16 شهريور بر اثر سکته قلبي در 59 سالگي در زادگاهش استهبان، ديده از جهان فاني فرو بست. محمد الطاف، شاگرد اين نوازنده خوش پنجه و همچنين حسين برزويي، نوازنده قره ني و دوست قديمي بهزادي، ضمن تاييد اين خبر، از درگذشت ناگهاني استاد و همکار قديمي اش اظهار تاسف کردند. مرحوم بهزادي ويولن را از زمان دانش آموزي در آموزشگاه شهيد محبي و نزد محمد احمدزاده، آموخت. او با گروه هاي مختلف موسيقي مثل پيک اميد، چندين کنسرت برگزار کرد.
    
    
    پرداخت 3 ميليارد ريال از سوي اتاق بازرگاني کشور به معلولان و دانش آموزان عشاير کهگيلويه و بويراحمد
    رئيس اتاق بازرگاني ياسوج مرکز کهگيلويه و بويراحمد از پرداخت 3 ميليارد ريال از سوي اتاق بازرگاني کشور به يکي از مراکز توانبخشي معلولان زير 14 سال ياسوج و دانش آموزان عشايري اين استان خبرداد.
    «جبار کياني» گفت: در سفر روساي اتاق هاي بازرگاني سراسر کشور به ياسوج در مردادماه امسال و بازديد از منطقه گردشگري کاکان و حضور سرکار خانم سکينه کياني همسر مرحوم محمد بهمن بيگي در اين مراسم و ارائه توضيحات خدمات آن مرحوم توسط اينجانب به هيات رئيسه اتاق ايران و ميهمانان، هيات رئيسه اتاق ايران را بر آن داشت که مبلغ يک ميليارد ريال را جهت توسعه مدارس عشاير استان مصوب کنند.
    وي افزود: بازديد از هيات رئيسه اتاق بازرگاني ايران از مرکز توانبخشي معلولين زير 14 سال حضرت ابوالفضل(ع) اداره کل بهزيستي کهگيلويه و بويراحمد نيز منجر به پرداخت 2 ميليارد ريال از سوي روساي اتاق ها به اين مرکز شد.
    رئيس اتاق بازرگاني ياسوج از پرداخت سه ميليارد ريال مصوب شده در اين سفر به اتاق بازرگاني خبر داد و خاطرنشان کرد: اميدواريم توانسته باشيم گامي در راستاي رفع برخي مشکلات برداشته و البته اين مسير را ادامه نيز مي دهيم.
    کياني گفت: اعتبار مصوب شده بزودي در اختيار نهادهاي مرتبط قرار مي گيرد.
    
    
    نگاه ويژه به حقوق سالمندان و معلولان در نشست اداري لنده
    نشست شوراي اداري شهرستان لنده با موضوع مناسب سازي محيط شهري ويژه معلولان و سالمندان برگزار شد.
    کاظمي رئيس اداره بهزيستي شهرستان لنده با بيان اينکه بيش از ۱۵۰۰ نفر جانباز و معلول دراين شهرستان زندگي مي کنند گفت: بيش از ۴۰ اداره مستقل در اين شهرستان وجود دارد، ولي ۷۰ درصد از معابر عمومي شهر و ادارات مناسب معلولان و سالمندان نيست.
    اجراي طرح مناسب سازي محيط شهري و اداري همه ادارات در سال جاري، نصب خودپرداز ويژه جانبازان و معلولان در يکي از بانک هاي شهر لنده و صادر نکردن مجوز براي ساخت و ساز مکان هاي اداري و عمومي که مناسب سازي را رعايت نکرده اند از مصوبات اين نشست بود.
    
    
    يک هفته با اخبار معلولان
    


 روزنامه ايران، شماره 6594 به تاريخ 23/6/96، صفحه 15 (توانش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 28 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه كاوش هاي مديريت بازرگاني
متن مطالب شماره 18، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است