|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/6/23: حكم پرونده قتل بنيتا هفته آينده اعلام مي شود
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4115
پنجشنبه سي و يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3905 23/6/96 > صفحه 14 (حادثه) > متن
 
      


دادگاه 
حكم پرونده قتل بنيتا هفته آينده اعلام مي شود
قاضي محمد كشكولي اعلام كرد

برگرفته از: اعتماد

جلسه دوم دادگاه رسيدگي به پرونده عاملان قتل بنيتا دختربچه ٨ ماهه صبح ديروز در صحن دادگاه كيفري تهران در حالي برگزار شدكه متهم رديف چهارم پرونده (احمد) كه روز دوشنبه دستگير شده بود نيز در دادگاه حضور داشت. اين در حالي است كه جلسه اول دادگاه روز دوشنبه تشكيل و متهم رديف چهارم پرونده نيز روز دوشنبه دستگير شد. او تا روز دوشنبه در كمپ ترك اعتياد بود تا اينكه در تماس تلفني با خواهرش از ماجرا خبردار شده بود و خود را به پليس معرفي كرد. در ابتداي جلسه دادگاه قاضي محمدي كشكولي درباره اتهام او گفت: « اين فرد در صحنه سرقت به همراه دو همدست ديگرش حاضر بوده اما همزمان با بقيه دستگير نشده است. تحقيقات پرونده در حال تكميل در دادسراست و چون كيفرخواست او هنوز صادر نشده به عنوان فردي مطلع در دادگاه حاضر شده است.» در ادامه متهم رديف چهارم، احمد درباره ماجراي آن روز گفت: « من شب قبل از حادثه با محمد (متهم رديف اول) و مهدي (متهم رديف دوم) بودم و فردا صبح از آنها جدا شدم. به آنها گفتم به آرايشگاه مي روم. كارم در آرايشگاه كه تمام شد مهدي به من زنگ زد و گفت كجايي؟ سه هزارتومان پول مي خواست. از بقالي كنار آرايشگاه پول را گرفتم و به او دادم. (در مدتي كه احمد در آرايشگاه بود محمد ماشين را همراه با كودك سرقت كرده بود و رفته بود و مهدي هم با اينكه شاهد ماجرا بود نگفته بود ماشين را نگه دارد يا بچه را به خانواده بدهد) مهدي از من خواست تا او را به خانه برسانم. در راه متوجه شدم محمد با مهدي تماس گرفت و درباره ماجراي يك بچه دزدي
     صحبت كرد. من مهدي را در نزديكي قيامدشت پياده كردم و ديگر از چيزي خبر ندارم. »
     او در پاسخ به سوال قاضي كه پرسيد چرا وقتي شنيديد ماجراي يك بچه دزدي است كاري نكرديد؟ متهم پاسخ داد: «نمي دانستم راست مي گويند يا دروغ. به خانه رفتم و دو روز بعد خودم را به كمپ تحويل دادم تا اينكه ديروز از كمپ به خانه زنگ زدم و خواهرم گفت كه ماموران شاهپور دنبالم هستند. من هم آمدم و خودم را معرفي كردم.»
     در ادامه جلسه فردي به نام طالب كه شماره تلفن متهم رديف اول را به برادرش داده بود تا با او تماس بگيرد و ماجراي مفقود شدن بنيتا را بگويد در جايگاه حاضر شد و گفت: « من از سرقت ماشين خبر نداشتم اما روز دوشنبه برادرم مسعود به من گفت كه سرقت مشيريه همان است كه در آن يك كودك هم بوده. من هم شماره تلفن خانواده محمد را پيدا كردم و به برادرم دادم تا با او تماس بگيرد.»
     سرهنگ فلاح نيز به عنوان مطلع در جايگاه حاضر شد و گفت: «در بررسي فيلم هاي دوربين مداربسته محل سرقت ما توانستيم سارق را شناسايي و دستگير كنيم. پس از اينكه خودروي رها شده در كنار جاده شناسايي شد، به محل اعزام شديم و خودرو را زير يك درخت كه كنار يك ساختمان بود، مشاهده كرديم: متاسفانه در هاي ماشين كاملا بسته و شيشه هاي آن بالا بود.»
     قاضي رو به سرهنگ فلاح گفت: «در گزارش ها آمده يك مامور راهور خودروي سرقتي را در زمان تردد ديده. چرا هيچ اقدامي نشده است؟» سرهنگ فلاح پاسخ داد: «طبق گزارش ها، يك مامور راهور خودرو را در مسير ديده و موضوع را گزارش داده. اين مشاهده ١٠ دقيقه قبل از اعلام پليس مبني بر سرقت خودرو بوده است، اما مامور راهور خودرو را تعقيب كرده است. به خاطر اينكه خودروي سرقتي نسبت به تعقيب پليس حساس نشود با كمي فاصله از آن حركت مي كرده، اما خودروي متهم در دوراهي قيامدشت به سمت تهران بازگشته است.»
     در ادامه وكيل متهم رديف دوم (م. ش) در دفاع از موكل خود گفت: «پس از صدور قرار نهايي توسط بازپرس در خصوص اتهام موكل من قرار منع تعقيب مبني بر قتل عمد صادر شده است. همچنين درخصوص معاونت در سرقت توسط موكل من بايد گفت موكل من در اين سرقت داراي وحدت قصد نبوده است و به نوعي در عمل انجام شده قرار گرفته است. ارتباط موكل من با متهم رديف اول صرفا به خاطر اعتياد به مواد مخدر بوده است و اگر چنين موضوعي وجود نداشت، اصلا در اينجا حاضر نمي شد.»
     در ادامه جلسه دادگاه وكيل متهم رديف اول درجايگاه قرار گرفت و در دفاع از موكلش گفت: سابقه سرقت، مصرف مواد مخدر، ترس از دستگيري و... همه عواملي بودند كه باعث شد موكل من كودك را به نيروي انتظامي تحول ندهد البته او تمام سعي خود را كرده بود كه ماشين را جايي بگذارد كه خودرو قابل مشاهده و شناسايي باشد. محل پارك خودرو بين دو استخر واقع شده و محلي براي فروش لباس و ميوه بوده است. همچنين بر اساس گزارش ها خودرو زير سايه بدون بنزين و با دريچه باز كولر بوده است. اينها نشان مي دهد كه او قصد داشته جان كودك به خطر نيفتد.
     قاضي شهرياري در پاسخ به ايراد وارده مبني بر اينكه چرا متهم با اينكه سابقه سرقت دارد اما درهنگام وقوع سرقت آزاد بوده است، گفت: آخرين سابقه سرقت متهم مربوط به سال ٩٥ است كه وي به مدت ١٤ ماه در بازداشت بوده كه بيشتر از مهلت قانوني بوده است و نهايتا با يك وثيقه ٢٠٠ ميليون توماني آزاد مي شود. بنابر اين اگر دراين خصوص اعتراضي است بايد به قانون باشد و نه به مجري قانون.
     قاضي شهرياري ادامه داد: بر اساس گزارش پزشكي قانوني گرمازدگي و عوارض ناشي از آن علت فوت كودك بوده است و عنصر مادي جرم زماني اتفاق مي افتد كه متهم خودرو را در كنار خيابان رها كرده است.
    
    آخرين دفاع متهم رديف اول:
     محمد گفت: من اتهام قتل را نمي پذيرم. آن روز هم قصد سرقت خودرو را نداشتم. مهدي از من خواست سوار خودروي روشن شوم. من سه تا ماشين دارم، خودم وسيله دارم، چه لزومي داردكه سرقت كنم.
    
    آخرين دفاع متهم رديف دوم:
     مهدي. ش گفت: زماني كه متوجه شدم به محمد گفتم بچه را تحويل بدهد. من بيشتر از اين بلد نبودم كمك كنم. من نيسان دارم و به سختي با آن كار مي كنم كه فقط نان حلال براي خانواده ام ببرم، مواد مي كشيدم اما دنبال دزدي و مال دزدي نرفتم. مادرم سكته كرده و زنم درخواست طلاق داده است.
    
    يكشنبه هفته آينده راي صادر خواهد شد
     بر اساس اين گزارش، قاضي كشكولي ختم رسيدگي به دادگاه را اعلام كرد و گفت: يكشنبه هفته آينده پس از شور با همكاران، راي صادر خواهد شد.
    دادگاه: حكم پرونده قتل بنيتا هفته آينده اعلام مي شود / قاضي محمد كشكولي اعلام كرد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3905 به تاريخ 23/6/96، صفحه 14 (حادثه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 29 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنعت هوشمند
متن مطالب شماره 203، خرداد 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است