|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/6/23: اخبار كوتاه شهرستانها
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9241
سه شنبه بيست و نهم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9034 23/6/96 > صفحه 5 (شهرستان) > متن
 
      


اخبار كوتاه شهرستانهاكشف بيش از نيم تن موادمخدر در ساوجبلاغ
    ساوجبلاغ -خبرنگاررسالت: دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ گفت: در بازرسي از يك انبار در چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ، 594 كيلوگرم مواد مخدر كشف و ضبط شد.به گزارش رسالت البرز و به نقل از روابط عمومي دادگستري كل استان البرز؛ حيدر جعفري از كشف 594 كيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياك در اين شهرستان خبر داد و گفت: در اين رابطه دو نفر كه اهل يكي از استان هاي جنوبي كشور بودند بازداشت شدند.وي درباره جزئيات عمليات كشف اين مقدار مواد مخدر توضيح داد: بر حسب گزارش و رصد عوامل نيروي انتظامي، اين افراد مواد مخدر سنتي از نوع ترياك را از شرق كشور وارد كرده و در چهارباغ انبار كرده بودند كه با دستور دادستاني نسبت به بازرسي از محل و كشف مواد اقدام شد.دادستان عمومي و انقلاب ساوجبلاغ با اشاره به اينكه تحقيقات درباره ديگر افراد پشت پرده اين باند ادامه دارد از رسيدگي به اين پرونده مهم در دادسراي شهرستان خبر داد.
    
    
    مسئول روابط عمومي مخابرات منطقه قزوين بيان كرد: سود جويي پيامكي از مشتركين مخابرات
    قزوين -خبرنگاررسالت: در پي تماس تلفني گروهي سودجو با مشتركين كه خود را زيرمجموعه مخابرات معرفي مي كنند با اعلام هشدار به شهروندان تاكيد كرد كه اطلاعات شخصي خود را در اختيار اين افراد قرار ندهند. ايوبي در ادامه اين خبر افزود: گروهي سودجو ضمن تماس با شماره هاي مختلف با مشتركين، خود را زير مجموعه مخابرات معرفي كرده و با وعده اينكه مشترك برنده سكه ،مبلغي پول يا كالا شده است و قرار است در برنامه تلويزيوني اعلام شود،نسبت به اخاذي از مشتركين اقدام كرده اند. مسئول روابط عمومي مخابرات منطقه قزوين افزود: با اعلام هشدار در اين زمينه از مشتركين خواست تا اطلاعات شخصي يا شماره حساب خود را به افراد سودجو كه خود را زير مجموعه مخابرات معرفي مي كنند اعلام نكنند. وي از مشتركين تلفن ثابت و همراه درخواست كرد كه در مواجهه با افراد سودجو هوشيارانه عمل كرده و در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده با شماره تلفن 2021 واحد ارتباط مردمي يا با شماره 2095 سامانه رسيدگي به شكايات مخابرات تماس حاصل نمايند.
    
    
    مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود: روح همدلي و ايثار در اردوهاي جهادي موج مي زند
    شاهرود-خبرنگاررسالت: بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود امسال سه گروه جهادي متشكل از يك گروه خواهران و دو گروه برادران و در قالب كارهاي فرهنگي، پزشكي ، عمراني به مناطق محروم شهرستان شاهرود اعزام كرده كه نسبت به سال گذشته رشد چندين برابري را داشته است. مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود با اشاره به اينكه روح همدلي و ايثارگري در دانشجويان شركت كننده در اردوهاي جهادي موج مي زند،گفت: هرساله عرصه فعاليت هاي جهادي دانشگاه روستاهاي محروم اين شهرستان بوده است ولي امسال باتوجه به شناسايي ها و احساس نياز يكي از شهرك هاي حومه شهر گروه خواهران بسيج دانشجويي در اين شهرك محروم فعاليت خود را انجام داد و بقيه گروه ها همچون سال هاي گذشته به روستاهاي محروم شاهرود اعزام شدند.سينا چاوشي اظهار كرد: الحمدلله به بركت حضور گروه هاي جهادي در اين مناطق مسئولين هم به ياري اين مردم مستضعف شتافتند و اقدامات زيادي در همين راستا صورت گرفت.
    
    
    آغاز ساخت بيمارستان 240 تختخوابي برازجان
    بوشهر-خبرنگاررسالت: ساخت بيمارستان 240 تختخوابي برازجان با حضور قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اعتبار760 ميليارد ريال آغاز شد.در ادامه سفر قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به استان بوشهر عمليات اجرايي بيمارستان 240 تختخوابي برازجان آغاز شد. قائم مقام وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي در اين مراسم با تاكيد بر تسريع در ساخت اين مركز درماني اظهار داشت: آتش سوزي بيمارستان 17 شهريور حادثه تلخي بود و براي تامين نياز مردم شهرستان و ساير شهرستان هاي همجوار اقتضا مي كرد كه بيمارستاني جديد احداث شود. ايرج حريرچي با بيان اينكه اين مركز درماني در موعود مقرر ساخته و تكميل مي شود، خاطر نشان كرد: اميدواريم باتوجه به برنامه ريزي ها يك بيمارستان مدرن و مناسب و در شان مردم دشتستان در مدت معين شده احداث شود.در اين مراسم فرماندار دشتستان با اشاره به اينكه، آتش سوزي در بيمارستان 17شهريور سبب آغاز ساخت اين مركز درماني شد افزود:احداث مجدد اين بيمارستان با بيش از 50 سال قدمت بعد از حادثه آتش سوزي در دستور كار قرار گرفت.
    
    
    عليرضا دبير 13 مدال خود را به موزه آستان قدس رضوي اهدا كرد
    مشهد-خبرنگاررسالت: عليرضا دبير، قهرمان المپيكي ايران 13 مدال پر افتخار خود را به موزه آستان قدس رضوي اهدا كرد. عليرضا دبير، قهرمان المپيك و جهان و نايب رئيس كميته ملي المپيك، با حضور در حرم مطهر رضوي 12 مدال طلا از جمله مدال هاي المپيك، جهاني و آسيايي و يك مدال نقره را به موزه آستان قدس تقديم كرد. اين مراسم با حضور جمعي از مسئولان آستان قدس رضوي و خانواده اين ورزشكار برگزار شد.دبير در اين مراسم با بيان اينكه 20 سال است كه افتخار خادمي بارگاه ملكوتي ثامن الحجج(ع) را دارد، گفت: از سال 1377 نشان پرافتخار خادمي حرم علي بن موسي الرضا(ع) را دريافت كردم و بسيار خوشحالم كه در بهترين سال هاي زندگي ام خادم آقا شدم.وي ابراز كرد: عنايات خداوند متعال و لطف امام رضا(ع) بود كه من توانستم اين مدال ها را كسب كنم و خرسندم كه اين مدال ها را به خانه اصلي خودشان اهدا كردم.
    
    
    با حكم مديرعامل: سرپرست كانون گيلان مديركل شد
    رشت -خبرنگاررسالت: حكم انتصاب مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان گيلان از سوي مديرعامل صادر شد. عليرضا حاجيان زاده مديرعامل كانون كه در آخرين روزهاي سال 1395 اسفنديار ضيايي حليمه جاني را به سرپرستي كانون استان گيلان معرفي كرده بود در حكم جديدي وي را به عنوان مديركل كانون استان منصوب كرد.
    مديرعامل در اين حكم، بر ايجاد ارتباط با مدارس به منظور فراهم كردن امكان بهره مندي عموم دانش آموزان استان از محصولات كانون و شناسايي و جذب كودكان و نوجوانان مستعد براي عضويت در مراكز، همچنين ايجاد ارتباط متقابل ميان بخش هاي حوزه ستادي و مراكز فرهنگي و تعامل و همكاري با مسئولان دستگاه هاي ذيربط در استان گيلان تاكيد كرده است.
    
    
    رئيس كميته امداد ميامي: 6 پايگاه در ميامي ميزبان جشن نيكوكاري خواهند بود
    سمنان -خبرنگاررسالت: رئيس كميته امداد ميامي با بيان اينكه 6 پايگاه در هفته آتي ميزبان جشن نيكوكاري خواهند بود، گفت: از اين تعداد چهار پايگاه ثابت و دو پايگاه سيار خواهند بود. محمد مهدي اصغري در نشست خبري خود با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در محل كميته امداد ميامي به مناسبت جشن عاطفه ها، ضمن بيان اينكه اين جشن با شعار «مهر در انتظار همدلي با هدف كمك به دانش آموزان نيازمند» طبق سنوات گذشته در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد برگزار مي شود، افزود: اين امر در راستاي رسيدگي و جمع آوري كمك براي محرومان انجام مي شود تا زمينه تحصيل اين افراد فراهم شود.وي تاكيد داشت: جشن عاطفه ها در سه روز شامل پنج شنبه 23شهريور در پايگاه هاي سطح شهرستان، تاريخ 24 شهريور در مصلي هاي نماز جمعه و تاريخ 19 مهر در سطح مدارس برگزار مي شود.رئيس كميته امداد ميامي افزود: اين شهرستان داراي چهار پايگاه ثابت و دو پايگاه سيار است و اميدواريم با كمك و همكاري اقشار مختلف مردم نسبت به جمع آوري كمك براي محرومان تلاش كنيم.
    
    
    مديرعامل شركت آبفار استان كرمان: 15 روستاي ارزوئيه از نعمت آب آشاميدني سالم بهره مند شدند
    كرمان -خبرنگاررسالت: مديرعامل شركت آبفار استان كرمان از آبرساني به 15 روستاي فاقد آب شهرستان ارزوئيه خبر داد. علي رشيدي در آيين بهره برداري از آبرساني به مجتمع تخت خواجه ارزوئيه گفت: با بهره برداري از اين پروژه عمليات آبرساني به 15 روستاي شهرستان ارزوئيه انجام مي شود. وي زمان كلنگ زني اين پروژه را سال 95 ذكر كرد و ادامه داد: با اجراي پروژه گفته شده 400 خانوار و بيش از دوهزار و 150 نفر از نعمت آب آشاميدني سالم بهره مند مي شوند. رشيدي از 38 كيلومتر لوله گذاري خبر داد و افزود: به منظور اجراي پروژه گفته شده يك حلقه چاه حفر و تجهيز شد.مديرعامل شركت آبفار استان كرمان با اشاره به احداث مخزن دو هزار مترمكعبي گفت: طرح هاي آبرساني به روستاهاي استان كرمان با جديت ادامه مي يابد.
    
    
    مديركل گمركات استان كرمانشاه خبر داد: كسب رتبه نخست كمرگ كرمانشاه بين گمركات كشور در صادرات به عراق
    كرمانشاه- خبرنگاررسالت: مديركل گمركات استان كرمانشاه از كسب رتبه نخست گمرك كرمانشاه در صادرات به عراق و در بين گمركات كشور خبر داد.خليل حيدري با اشاره به آمار صادرات كشور در 5 ماهه نخست امسال به كشور عراق گفت: در مجموع 5 ميليون و 334 هزار و 626 تن كالا به ارزش 2 ميلياردو658 ميليون 601 هزارو 184 دلار به كشور عراق صادركرده است. وي افزود: از اين مقدار گمركات استان كرمانشاه با صدور 1ميليون 831 هزارو 561 تن كالا به ارزش 767 ميليون و 305 و 27 دلار از لحاظ وزني سهم 34 درصدي و از حيث ارزشي سهم 29 درصدي صادرات كل كشور به عراق را به خود اختصاص داد. حيدري تصريح كرد : در 5 ماهه نخست امسال از مجموع 1ميليون 831 هزارو 561 تن كالا به ارزش 767 ميليون و 305 و 27 دلار كالاي صادراتي گمركات استان كرمانشاه به عراق، گمرك كرمانشاه با صدور 260 ميليون و 627 هزارو 985 دلار كالا به وزن 812 هزارو 56 تن آن در بين گمركات استان و كشور از حيث وزن رتبه نخست و از لحاظ ارزش رتبه دوم را در صادرات به عراق به خوداختصاص داده است.
    
    
    مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري زنجان: استفاده از ظرفيت جوانان براي توسعه استان زنجان ضروري است
    زنجان-خبرنگاررسالت: مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري زنجان گفت: استفاده از ظرفيت جوانان براي توسعه استان زنجان ضروري است.به گزارش استانداري زنجان، ماهرخ بلوري توسعه را تلاش براي ايجاد تعادلي تحقق نيافته يا راه حلي در جهت رفع فشارها و مشكلاتي كه پيوسته بين بخش هاي مختلف زندگي اجتماعي و انساني وجود دارد، دانست و اظهار كرد: بايد روحيه خودباوري و توانمندي هاي لازم را در بين نسل آينده تقويت كرد كه اين امر، نيازمند درك شرايط، توجه جدي به نيازهاي جوانان و ايجاد زيرساخت هاي لازم براي تزريق نشاط اجتماعي در بين آنها است.وي تصريح كرد: توسعه، دگرگوني هاي اساسي در ساخت هاي نهادي، اجتماعي، اداري و همچنين ديدگاه هاي عمومي مردم ايجاد كرده و در بسياري از موارد نيز عادات، رسوم و عقايد مردم را نيز در بر مي گيرد؛ به طوري كه مناسب نيست بدون توجه به كليه ابعاد توسعه، صرفاً به يك جنبه آن اولويت بخشيد.
    
    اخبار كوتاه شهرستانها
    


 روزنامه رسالت، شماره 9034 به تاريخ 23/6/96، صفحه 5 (شهرستان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه باغ نظر
متن مطالب شماره 59، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است