|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق 96/7/23: پاسخ عبدالله رمضان زاده به حيدري فرد: كساني كه بازداشت شدند، لباس شخصي هاي مهاجم بودند
magiran.com  > روزنامه شرق  >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3264
چهار شنبه 18 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2986 23/7/96 > صفحه 6 (سياست) > متن
 
      


پاسخ عبدالله رمضان زاده به حيدري فرد: كساني كه بازداشت شدند، لباس شخصي هاي مهاجم بودندشرق: عبدالله رمضان زاده به سخنان علي اكبر حيدري فرد از متهمان پرونده كهريزك و قاضي و داديار سابق دادگاه انقلاب اسلامي پاسخ داد. حيدري فرد در گفت وگوي خود با روزنامه «شرق» كه روز شنبه منتشر شد، گفته بود: «اعضاي ستاد قيطريه به علت اقدامات مخرب عبدالله رمضان زاده بازداشت شدند. رمضان زاده اقدام به جمع آوري افراد مشکوک و مخل امنيت در داخل آن ستاد کرده بود و دست به تحريکات امنيتي زده بود. از جمله طرح شعارهاي تشکيک در سلامت انتخابات که اطلاعات ناجا خواستار بازرسي از آن محل شد. آقاي رمضان زاده مقاومت کرد و پس از برخورد فيزيکي، ايشان دستگير و محل هم بازرسي شد». او گفته بود: «افراد شاخصي که قبل از انتخابات از طريق سخنراني، جلسه، محافل خصوصي يا ارتباط با خارج کشور درصدد اقدامات ضدامنيتي در دوره انتخابات بودند، بنا بر صلاحيت هاي ذاتي و اختيارات قانوني توسط سازمان اطلاعات سپاه رصد مي شدند و پس از انتخابات وقتي که برخوردها ضرورت يافت به دليل سابقه تحقيقات قبلي در سازمان اطلاعات سپاه، بازداشت ها توسط آن نهاد صورت گرفت». متن پاسخ سخنگوي دولت اصلاحات به حيدري فرد كه در اختيار «شرق» قرار گرفته، در ادامه مي آيد:
    
     جناب آقاي رحمانيان، مديرمسئول محترم روزنامه وزين «شرق»
     با سلام و احترام

     در صفحه ٧ روزنامه «شرق» تاريخ ٢٢ مهر ١٣٩٦ مطلبي به نقل از آقاي علي اکبر حيدري فرد درج شده است که در آن اينجانب متهم به «اقدامات مخرب» شده ام و گفته اند: «اعضاي ستاد قيطريه به علت اقدامات مخرب عبدالله رمضان زاده «بازداشت شدند» و «رمضان زاده اقدام به جمع آوري افراد مشکوک و مخل امنيت در داخل آن ستاد کرده بود و دست به تحريکات امنيتي زده بود» و «... آقاي رمضان زاده مقاومت کرد و پس از برخورد فيزيکي، ايشان دستگير و محل هم بازرسي شد».
     جملات فوق مصداق مثل معروف «خسن و خسين هر سه دختران معاويه هستند»، است، لذا جهت تنوير افکار خوانندگان محترم آن روزنامه و جلوگيري از تحريف تاريخ نکاتي را به استحضار مي رساند و تقاضا دارد مطابق قانون مطبوعات نسبت به درج آن در اولين شماره روزنامه اقدام فرماييد:
     ١- هيچ گاه عضو ستاد قيطريه که ستاد اصلاح طلبان حامي مهندس موسوي بوده، نبوده ام و در اتهامات انتسابي در جريان محاکمات سال ٨٨ نيز چنين اتهامي به اينجانب نسبت داده نشده است. بنابراين انتساب «جمع آوري افراد مشکوک مخل امنيت» و «دست زدن به تحريکات امنيتي» اساسا فاقد وجه و کذب محض است.
     ٢- من حدود ساعت ٥/٣ الي ٤ بعدازظهر روز جمعه ٢٢/٠٣/٨٨ در حالي که فرزندان نوزده ساله و شانزده ساله ام همراهم بودند، براي راي دادن از منزل خارج شدم و قصد داشتم راي خود را در مدرسه اي که روبه روي ستاد قيطريه بود به صندوق بيندازم که متوجه ازدحام جمعيتي حدود ٢٠٠ نفر در مقابل ستاد شدم. از فرزندانم خواستم کنار خيابان بايستند و خود به ستاد مراجعه کردم و وارد ستاد شدم. از دوستان علت ازدحام جمعيت را پرسيدم. پاسخ اين بود که عده اي لباس شخصي بدون ارائه هرگونه حکمي وارد ستاد شده اند و اقدام به جمع آوري کامپيوترها و ديگر وسايل ستاد کرده اند. در اين هنگام چند نفر از لباس شخصي ها ضمن فحاشي رکيک به خانم هاي حاضر در ستاد، اقدام به بستن در ستاد کردند. از اعضاي ستاد خواستم ضمن حفظ آرامش به کلانتري محل تلفن بزنند و درخواست اعزام مامور نمايند. با فاصله حدود نيم ساعت افسري با درجه سرگردي وارد ساختمان شد. از او خواسته شد نسبت به رويت حکم لباس شخصي ها اقدام کند و او پس از چند دقيقه مذاکره اعلام کرد که از وي کاري برنمي آيد.
     از طريق تلفني با سردار رادان (فرمانده پليس تهران)، سردار رجب زاده (فرمانده يگان امداد) و سردار عليپور (فرمانده پليس امنيت تهران) تماس گرفته و تقاضاي کمک کردم. همچنين با آقايان ربيعي و مسجدجامعي نيز تماس گرفتم و شرح ماوقع را تعريف کردم. پس از مدتي سرکلانتر کلانتري شميران با درجه سرهنگي وارد شدند، ضمن دعوت اعضاي ستاد به آرامش از ايشان تقاضا کردم وضعيت را صورت جلسه کنند و از لباس شخصي ها بخواهند که از ستاد خارج شوند يا اينکه حکم ماموريت خود را نشان دهند. پس از چند دقيقه ايشان نيز اعلام کرد که کاري از دستش برنمي آيد.
     در اين لحظات که خبر اشغال ستاد توسط لباس شخصي ها در شهر پخش شده بود تعداد جمعيت تجمع کننده در مقابل ستاد به بيش از دو هزار نفر رسيده بود، مجددا از سردار رادان درخواست کمک کردم. گفتند سردار عليپور عازم محل هستند، شما آرامش را حفظ کنيد تا ايشان برسد. در همين اوان فردي با لباس شخصي وارد ستاد شد و خود را سرهنگ «نظامي» معاون پليس امنيت معرفي کرد و ضمن تحسين اينجانب و دوستان حاضر در ستاد به خاطر حفظ آرامش، از لباس شخصي ها خواست که از محل خارج شوند اما آنان باز هم خودداري کردند.
     بالاخره بعد از حدود يک ساعت سردار سرتيپ عليپور فرمانده پليس امنيت تهران وارد شدند و پس از مراجعه به من، ضمن اداي احترام نظامي در حضور جمع، گفتند بايد موضوع با آرامش حل شود و بلافاصله به ماموران همراه خود دستور بازداشت لباس شخصي ها را دادند و از من نيز خواستند در متفرق کردن جمعيت بيرون ستاد مساعدت کنم. من نيز با استفاده از بلندگوي پليس، ضمن معرفي خود و تشکر از ماموران پليس و شخص سردار عليپور از جمعيت تقاضا کردم محل را ترک کنند و اين درخواست چند بار تکرار شد، بالاخره جمعيت متفرق شدند.
     بنابراين: -تنها کساني که بازداشت شدند لباس شخصي هاي مهاجم بودند و هيچ يک از اعضاي ستاد بازداشت نشدند.- سردار عليپور، سرهنگ نظامي، سرکلانتر کلانتري شميران در حضور جمع از نقش مثبت اينجانب تشکر کردند.- هيچ اقدام تحريک آميزي از سوي اعضاي ستاد انجام نشد.- نه تنها مقاومت نکردم بلکه به دليل آرامش بخشيدن به فضا مورد تقدير قرار گرفتم.- بازداشت من در آن تاريخ و محل دروغ است.
     نکته جالب و مهم نيز آن است که آقاي حيدري فرد تاييد مي کنند بازداشت من و ساير دوستان اصلاح طلب در روز بيست وسوم خرداد ماه به استناد حکم صادره روزهاي قبل از انتخابات بوده است و اين نشان مي دهد که بازداشت ها ربطي به اعتراض به نتيجه انتخابات نداشته است.
     عبدالله رمضان زاده/ ٢٣ مهر ماه ١٣٩٦پاسخ عبدالله رمضان زاده به حيدري فرد: کساني که بازداشت شدند، لباس شخصي هاي مهاجم بودند
    


 روزنامه شرق ، شماره 2986 به تاريخ 23/7/96، صفحه 6 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 81 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه آموزش و توسعه منابع انساني
متن مطالب شماره 16، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است