|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/7/30: سيدعماد خاتمي: عملكرد دولت روحاني به پاي اصلاح طلبان نوشته مي شود
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4211
پنج شنبه 26 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3935 30/7/96 > صفحه 6 (احزاب) > متن
 
      


باشگاه اصلاحات 
سيدعماد خاتمي: عملكرد دولت روحاني به پاي اصلاح طلبان نوشته مي شود
علي شكوري راد: دولت هوشمندانه گام هايش را برمي دارد


احزاب بزرگ اصلاح طلب در ايام انتخابات از بازوان مهم اين جناح سياسي براي تاثيرگذاري بر بدنه اجتماعي و سازماندهي تشكيلاتي بودند. جريان اصلاحات تلاش كرد تا در عين حفظ هويت اصلاح طلبانه وارد ائتلافي سياسي با معتدلين شود و در اين ميان احزاب سياسي اصلاح طلب همواره بر حمايت از روحاني تاكيد داشتند. البته اين حمايت از ابتدا مشروط نبود اما شرط تداومش به تحقق وعده هاي رييس جمهور بستگي داشت و در مقاطعي مثل برجام كه مواضع و كنشگري دولت نزديك به مواضع جريان اصلاحات بود، در دفاع از دولت از هيچ چيزي فروگذار نكردند. يكي از مواردي كه تاثيرگذاري احزاب بزرگ اصلاح طلب را بالا مي برد، فعاليت و كنش پيوسته در شهر ها و استان هاي مختلف است. همين هم بود كه حزب اتحاد ملت ايران نخستين گردهمايي خود را در قم برگزار كرد. دبيركل اين حزب در اين گردهمايي طي تماسي تلفني به بيان ديدگاه هاي حزب نسبت به دولت پرداخت و از مواضع حزب متبوع خود گفت.
     علي شكوري راد گفت: اميدوارم اين گردهمايي كمكي باشد به حزب اتحاد ملت ايران اسلامي و جامعه ما. اميدوارم روزي نگاه مسوولان ما به حزب، نگاه درستي باشد و دريابند، مجموعه اي كه جمع مي شود تا كار سياسي مشترك انجام دهند، در واقع خدمتي است كه براي جامعه انجام مي دهند.
     وي افزود: در حزب اتحاد آنچه براي ما اولويت دارد منافع ملي و سپس منافع جبهه اي، كه اصلاح طلبان در آن حضور دارند، سپس منافع حزبي و در نهايت منافع شخصي است. جمع هاي ما طي دوسال گذشته در حزب اتحاد ملت ايران اسلامي، همگي ضامن حفظ دوام و انسجام اصلاح طلبان بوده و در انتخابات هاي مجلس و رياست جمهوري اين رويكرد مشاهده شده و اميدوارم بتوانيم اين رويكرد را در ساير عرصه ها حفظ كنيم.
     دبيركل حزب اتحاد ملت ايران تاكيد كرد: رويكرد حزب و اساسا كسي كه عضو حزب است، سياست ورزي حرفه اي است و ما به اقتضاي اين سياست ورزي حرفه اي بايد مسائل را دورانديشانه تر و عميق تر فكر و تدبير كنيم. در كشور، ما با چالش هايي مواجه هستيم كه اين چالش ها را بايد به درستي شناخت . خوشبختانه در زمينه برجام، كه در ساحت دولت آقاي حسن روحاني بود و مشخص شد كه اساس آن به اندازه اي مستحكم است و دستاورد آن طوري طراحي شده كه ضامن خودش است و فرصتي براي دولت ايجاد شد كه بتواند، موقعيت بين المللي خود را ثابت كند. اميدوارم دولت در چالش هاي داخلي هم به موقعيتي دست يابد كه در شرايط بين المللي توفيق آن را يافته است.
     وي در پايان گفت «برآورد ما در حزب آن است كه دولت به طور هوشمندانه قدم برمي دارد و رابطه ما با دولت نيز اتحاد است و در همه حال در حفظ اين رويكرد ما به دولت كمك خواهيم كرد.»
    
     عماد خاتمي: تشكيل دولت سايه در حزب بازوي كمكي دولت خواهد بود
     سيد عمادالدين خاتمي، عضو شوراي مركزي حزب اتحاد ملت و معاون سياسي دبيركل حزب نيز در اين گردهمايي در قم به سخنراني پرداخت. او در اين گردهمايي تاكيد كرد كه مهم ترين گام كه درصد بزرگي از مشكلات را حل مي كند شفافيت است. حزب اتحاد و ساير احزاب تاثيرگذار اصلاح طلب بايد منادي اين شفافيت در عرصه دولت و در خودشان باشند.
     اين فعال سياسي اصلاح طلب تصريح كرد: در سال ۹۲ از نظر رويكرد اصلاح طلبي و نسبت با اصلاحات، جناب آقاي عارف اصلاح طلب تر بودند، ولي براساس جميع همه بحث ها و سازوكاري كه وجود داشت، جبهه اصلاحات به اين نتيجه رسيد كه از آقاي روحاني حمايت كند، و جناب آقاي عارف انصراف دادند و همراهي كردند.
     وي افزود: استدلال كلان ما از آقاي روحاني بزرگ تر است. اگر هر سياستي در اين ۴سال اتخاذ كنيم، بازهم عملكرد آقاي روحاني به اسم اصلاح طلبان نوشته خواهد شد.
     خاتمي تاكيد كرد: فراموش نكنيد كه در سال هاي ۸١-۸٠ كه وضعيت خيلي بهتر از امروز بود و دولت كاملا اصلاح طلبي سركار بود پاره اي دلسردي ها درحال زنده شدن بودند. مي پذيريم كه دلسردي ها در حال حاضر به حق تر از آن زمان است. ولي بايد اين نگراني را داشته باشيم كه دلسرد و نااميد شدن ما فقط متوجه ما نمي شود: ما يك تجربه خيلي سخت را داشتيم بسياري از اتفاقاتي كه براي ما رخ داد ناشي از اين فضاي دلسردي و نااميدي ما بود.
     معاون سياسي دبيركل حزب اتحاد خاطرنشان كرد: بحث اقتصادي و به خصوص اقتصاد احزاب بحث مهمي است: نكته مهم آن است كه درصد قابل توجهي از فعالين نهضتي و ملي- مذهبي مهندسين بودند. طبيعتا در يك جامعه در حال توسعه بهترين جايي كه مي توان در آن فعاليت كرد بخش مهندسي و عمراني است. به همين دليل هم در كشور ما بالاترين رشته مي شود مهندسي برق اما در كشورهاي توسعه يافته بالاترين رشته حقوق است.
     وي خاطرنشان كرد: مهم ترين گام كه درصد بزرگي از مشكلات را حل مي كند شفافيت است. حزب اتحاد و ساير احزاب تاثيرگذار اصلاح طلب بايد منادي اين شفافيت در عرصه دولت و در خودشان باشند. تصاويري در بين قشر سنتي ساخته شده كه تصاوير نادرستي است و متاسفانه اصلاح طلبان كارخاصي براي پاسخ به اين شبهات انجام ندادند. درحالي كه صريح ترين و صديق ترين نيروهايي كه در اين كشور كار كردند اصلاح طلب ها بودند.
     عماد خاتمي گفت: تشكيل دولت در سايه اولويت نخست دفتر سياسي حزب خواهد بود تا بتواند بازوي كمكي دولت باشد.
     وي خاطرنشان كرد: حزب اتحاد شاخه ندارد آن طور كه در احزاب سابق بوده است. شاخه ها مي توانند در زمينه هاي مختلف كمك هاي زيادي انجام دهند. شاخه كارگري، شاخه معلمي، اما در قالب همان كميسيون ها و ذيل همان گروه ها در حزب اتحاد تشكيل شدند.
     خاتمي خاطرنشان كرد: در مورد تربيت نيرو و تاثير گذاري حزب در جوامع دموكراتيك به واسطه تاثير احزاب در دموكراسي است كه احساس قدرت مي كنيم. اما نهاد انتخابات در ايران نهادي است فردي. يعني افراد حتي اگر افراد حزبي باشند با وصف حزبي عبور نمي كنند. ما در مجلس ششم از سوي حزب مشاركت ليست داشتيم اما كمتر ديده ايم كه احزاب ليست داشته باشند. ساز و كارهاي انتخاباتي در دنيا سازو كارهاي حزبي هستند.
     خاتمي گفت: بعضي ها مشخص نيست با چه هدفي بحث نظام پارلماني را مطرح مي كنند. وقتي شما حزب نداريد نظام پارلماني اصلا معني ندارد و حزب است كه نظام پارلماني را معنا مي كند.
    باشگاه اصلاحات: سيدعماد خاتمي: عملكرد دولت روحاني به پاي اصلاح طلبان نوشته مي شود / علي شكوري راد: دولت هوشمندانه گام هايش را برمي دارد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3935 به تاريخ 30/7/96، صفحه 6 (احزاب)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 34 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Nursing Practice Today
شماره 20
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است