|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق96/9/5: دست هاي پرسخاوت «شركت ايستك» كردستان به همراه مردم ايران روي شانه زلزله زدگان كرمانشاه
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3364
سه شنبه 23 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3020 5/9/96 > صفحه 6 (گزارش ويژه) > متن
 
      


دست هاي پرسخاوت «شركت ايستك» كردستان به همراه مردم ايران روي شانه زلزله زدگان كرمانشاهشرق: نوع دوستي، همدلي و اشتياق مردم کشور در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه سرمايه اي ارزشمند و بي پايان بوده و هست و انسجام، همبستگي و وحدت آحاد جامعه در اين حرکت زيبا و ستودني بي بديل و نمونه بود.
    بروز حوادث و مصيبتي تلخ مانند زلزله که ويرانگر است و عزيزانت را مي برد، زخمي و خانه به دوشي و آوارگي بر جاي مي گذارد و با خرابي و ويراني همراه است اما حس خداپسندانه، بشردوستانه و نوع دوستي و ميهن پرستي از غم اين دردها و رنج ها بسيار مي کاهد و اين ارزش و مهم واقعا خالي از زيبايي نيست و ستودني است و طبق فرموده خداوند متعال در قرآن کريم که مي فرمايد: «که در کار خير از هم سبقت بگيريد» به حق مردم کشور در اين مورد باز هم از هم سبقت گرفتند و ثابت کردند که در التيام درد همديگر و کمک به انسان هاي آسيب ديده و هموطنان حادثه ديده از يکديگر پيشي مي گيرند و به حق گل کاشتند و سنگ تمام گذاشتند که بايد به اين همت و همبستگي و همراهي و عشق و اراده درود فرستاد و در يک جمله بيان کرد: درود به عزت و شرف و غيرتتان.
    ارسال هزاران کاميون و تريلي کانکس، چادر، پتو، موکت، وسايل گرمايشي، انواع کنسرو، نان، خشکبار، آب معدني، وسايل بهداشتي و دارويي و... توسط همه اقشار مختلف و مردمي از همه مناطق کشور و پاي کاربودن همه نهادهاي مرتبط و مسئولان به ويژه حضور رهبر معظم انقلاب و ديگر دلسوزان کشور و به ويژه مشارکت خود مردم در منطقه که جداي از کمک هاي مادي و معنوي، شخصا براي امدادرساني حضور پيدا کرده بودند، نمونه اي کوچک از اين همت و اراده و عشق و عزت و همدلي و بزرگي ملت ايران بود.
    اما در چند روز اول پلاک ماشين ها را که از سراسر ايران مي ديدي، اشک شوق از چشمانت جاري مي شد و به حق اين جغرافياي کوچک و زخمي، قلب ايران شده بود و با تپشي آرام مي تپيد و چشم شاهد تصاويري بود که هرگز نديده بود... درود بر قلبتان اي ايرانيان سربلند.
    سبحان الله از اين همه همت و ماشين ها و تريلي هايي که پي در پي، از راه مي رسيدند و بايد خالي و پخش مي شد؛ نمي شود آسان از کنار اين همه اراده، همدلي و همبستگي و عزت و مهرباني گذشت. مردم ايران، کرمانشاه را پايتخت زندگي و اتحاد و عزت و همدلي و نوع دوستي و... کردند و تن لرزيده را گرما دادند و با اين اقداماتشان زلزله را براي هميشه تاريخ شرمنده کردند.
    همچنين بايد اعتراف کرد زلزله مرزها را شکست، درست است که زلزله قلب کردها را جريحه دار کرد اما صبر و قرار از شهرها و روستاهاي مناطق کردنشين رخت بر بست و همگي براي نجات و همدلي و همراهي با مردم کرمانشاه زودتر از سراسر کشور متحد شدند و همت اين مردم در ساعات اوليه به خاطر نزديکي جغرافيايي و حس همدلي سبب شد که به داد مردم مصيبت ديده برسند و باري از غمشان بکاهند.
    اما آنچه بيشتر از همه قابل درک و روشن بود که زلزله آنچنان مرزها را شکست و درنورديد که ديگر مرزي و فاصله اي بين مذاهب و باورها و قوميت ها و جغرافيا و شهرها و روستاها باقي نگذاشت و حرکتي شکل گرفت که بيان اينکه ايران تقريب مذاهب است و همبستگي قومي وجود دارد، صحيح و جاي خود، بلکه بايد به فراتر از آن پرداخت و انديشيد و اعتقاد پيدا کرد.
    حضور و همراهي و همت اين مردم، غرش و لرزه و اراده زمين را هيچ لرزاند بلکه لرزه اي با ريشتر بسيار بالايي به نام «همه جاي ايران سراي من است» ايجاد و ثابت کرد که اين مردم اگر بخواهند هيچ قدرت و دشمني رخنه اي در وحدت و همبستگي و حس انسان دوستي و نوع دوستي و خدامحوري و ايمان آنان ايجاد نخواهد کرد و به راستي زلزله پاييزي شرمنده محبت مردم شد و بهاري شد و گل محبت و همدلي و همبستگي و همت و عزت و شرف از آن روييد.
    
    وزش نواي گرم «ايستک» در دل شب هاي سرد دالاهو
    همه مردم ايران آستين همت و همدلي و همدردي و کمک را براي حمايت و دلداري و التيام مردم مصيبت ديده و حادثه ديده زلزله کرمانشاه بالا زدند و در اين مهم سهيم شدند که همه اين افتخار متعلق به همگي است، از هر قشري مانند يک خانواده در اين امر خداپسندانه و انسان دوستانه مشارکت کردند، موسسات خيريه، سازمان هاي مردم نهاد و فعالان اجتماعي و مدني و فرهنگي و ورزشي به سرعت وارد عرصه شدند و کمپين هايي توسط مردم به صورت خودجوش براي جمع آوري کمک هاي مردمي به زلزله زدگان تشکيل شد که حرکت خودجوش مردم و شرکت ها و کارخانجات بخش خصوصي نيز بر اين همت مضاعف افزود که نمونه آن همراهي و همکاري بسيار ارزشمند شرکت «ايستک» کردستان بود.
    شرکت توليدي و صنعتي خورشيد زريوار کردستان يا شرکت نوشيدني هاي خورشيد زريوار (ايستک) در سال ٨٥ در کمربندي بهشت محمدي سنندج به همت گروه سرمايه گذاري ايستک فعاليت خود را در زمينه توليد نوشيدني هاي ماءالشعير آغاز کرده است و در شمال کشور نيز داراي کارخانه و در بيشتر استان هاي کشور داراي دفاتر نمايندگي و مرکز پخش است و از معتبرترين توليدکنندگان نوشيدني ماءالشعير بدون الکل و آب هاي ميوه هاي گازدار در کشور است.
    البته در تاريخچه تاسيس گروه سرمايه گذاري ايستک مي توان به تصميم برادران روزچنگ در سال ١٣٨٢ توجه داشت که در ادامه فعاليت هاي اقتصادي خود قصد ورود به عرصه توليد و کار و تلاش و اهميت به ارزش معنوي ايجاد اشتغال را در دستور کار قرار داده و با مشارکت در شرکت توليدي و صنعتي آرپانوش اولين گام در توليد ماءالشعير گازدار بدون الکل را برداشته و اين سرمايه گذاري منجر به احداث اولين کارخانه و نصب بهترين و پيشرفته ترين تکنولوژي ماشين آلات خط شيشه در عرصه توليد اين محصول با ظرفيت هزاران بطري در ساعت شده که ضمن توسعه توليد ملي، در امر صادرات نيز موفق بوده اند.
    با احداث اين کارخانه افراد زيادي اعم از فارغ التحصيلان، متخصصان و جوانان بي کار جذب بازار کار شدند و هم اکنون صدها نفر به صورت مستقيم و صدها نفر نيز به صورت غيرمستقيم از طريق اين شرکت ملي داراي اشتغال هستند.
    شرکت ايستک و خانواده روزچنگ همواره در مواقع حادثه و مشکلات جامعه و مناسبت هاي ملي حضوري نتيجه بخش داشته و حامي مردم و مسئولان بوده اند و در امورات ورزشي و فرهنگي و اجتماعي حامي فعالان و مردم بوده و در توسعه منطقه و ارتقاي امنيت و آسايش جامعه نقش بي بديلي داشته اند.
    اهدا و ارسال هفت کانتينر آب ميوه از بهترين نوشيدني هاي اين شرکت در روزهاي اول به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اولين اقدام ارزشمند اين شرکت بود. اين محموله اهدايي هفت کانتينر، شامل ۱۲۶ هزار بطري يک ليتري آب ميوه و نوشيدني هاي گازدار و انرژي زا بود که روز دوشنبه ٢٣ آبان يعني دومين روز بعد از زلزله ارسال شد.
    در دومين مرحله کمک ها و اقدام ارزشمند شرکت ايستک که به حق ستودني و قابل تقدير است اقدام به خريد ٢٥٠ کانکس در اندازه هاي مختلف کرد که بيشر آنها کانکس هاي ١٨متري و عالي هستند و آنها را به مردم مناطق محروم تر و روستايي بخش هاي زلزله زده ارسال مي کند.
    بخش اول اين کانکس ها روز جمعه سوم آذر ماه و بخش دوم نيز روز شنبه چهارم آذر ماه شامل ٣٠ عدد کانکس در قالب دو کاروان ارسال و در مناطق روستايي شهرستان دالاهو (کرند) مستقر شدند و روز يکشنبه پنجم آذر کاروان دوم و دوشنبه ششم آذرماه نيز تعدادي ديگر در اين منطقه نصب مي شود و مابقي نيز به همين ترتيب در قالب کاروان هاي ديگري براساس اولويت و نيازسنجي که توسط نماينده اين شرکت در خود منطقه با هماهنگي مسئولان منطقه و نمايندگاني مردمي صورت مي گيرد، ارسال و اهدا مي شود.اين ٢٥٠ کانکس به شهرها و روستاهاي دالاهو، سرپل ذهاب، ثلاث باباجاني و قصر شيرين ارسال شده و مي شود که به اين اقدام و کار خيرخواهانه و خداپسندانه و ارزشمند شرکت «ايستک سنندج» بايد آفرين و درود فرستاد.
    در پايان بايد اذعان كرد مردم واقعا سنگ تمام گذاشتند و بار ديگر اتحاد، همدلي و مشارکت ملت ايران را در لحظات حساس به نمايش گذاشتند و دست هاي پرمهر و سخاوتمند و پرعزت مردم کشور در اين حادثه دلخراش روي شانه مردم کرمانشاه قرار گرفت تا تسلي بخش درد، غم و اندوه مردم زلزله زده اين استان باشد. بدون ترديد، مردم قهرمان، دلاور، ميهمان نواز و فرهنگي و شهيدپرور کرمانشاه که تجربه ارزشمند دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند، در سايه همبستگي خود و ملت ايران اين روزهاي سخت و دشوار را با آرامش و صبوري پشت سر خواهند گذاشت.
    بازهم درود به همبستگي و همدلي و نوع دوستي و عزت و شرافت ملت ايران و در مقابل اين حرکت ماندگار بايد ضمن شکر خداوند متعال براي اين نعمت، سجده شکر و قدرداني به جا آورد.
    
    دست هاي پرسخاوت «شرکت ايستک» کردستان به همراه مردم ايران روي شانه زلزله زدگان کرمانشاه
    


 روزنامه شرق، شماره 3020 به تاريخ 5/9/96، صفحه 6 (گزارش ويژه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 58 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله تحقيقات اقتصاد كشاورزي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 41)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است