|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/10/16: پس از برگزاري نماز هاي جمعه سراسر كشور انجام شد : تظاهرات خود جوش مردم عليه شرارت آشوب گران
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9415
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9123 16/10/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


پس از برگزاري نماز هاي جمعه سراسر كشور انجام شد : تظاهرات خود جوش مردم عليه شرارت آشوب گران
    
    تظاهرات خودجوش ملت هميشه در صحنه ايران عليه آشوب گران، بار ديگر هوشياري ، آگاهي و حضور بهنگام آنها در صحنه دفاع از انقلاب و رهبري را به رخ دشمنان نظام جمهوري اسلامي كشيد.
    قيام تاريخي مردم و اعتراضات خياباني به اراذل و اوباش و آشوب گران ديروز با برگزاري نماز هاي جمعه وارد سومين روز خود شد.مردم تهران و بسياري از شهرهاي ايران پس از برگزاري نماز جمعه با تظاهرات خودجوش عليه اغتشاش گران مرز بين مطالبات حق خود را با آشوب طلبي و اغتشاش گري تعيين كردند.مردم تهران و سراسر كشور در حاليكه فرياد مرگ بر فتنه گر سر مي دادند پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي را زينت بخش تظاهرات اعتراض آميز خود عليه آشوب طلبان قرار دادند.يكي از شعار هاي جديد مردم در تظاهرات ديروز ؛ مرگ بر فتنه گر چه در غرب ،چه در حصر ،چه در قصر بود.اين شعارجديد را بايد پاسخ تازه مردم ايران به آشوب طلبان ترقي كرد. همين گزارش حاكي است مردم استانهاي ايلام، كرمانشاه، گيلان، مازندران،گلستان، خراسان شمالي،كهكيلويه و بوير احمد ، شهرستانهاي استان تهران و ......با برپايي تظاهرات گسترده مردمي در دفاع از نظام و رهبري ، وقوع هر گونه آشوب و فتنه در كشور را محكوم كردند.
    بعد از چند روز ناآرامي در برخي شهرهاي كشور، طي 3 روز گذشته، خيابان هاي اكثر شهرهاي كشور شاهد حضور مردم و اعلام برائت آنها از رفتارهاي آشوب گران و اغتشاش گران بود. گرچه 9 دي موعدي براي حضور مردم در خيابان ها براي بازخواني حماسه 9 دي ماه بود اما سيزدهم و چهاردهم دي ماه امسال هم به نوعي خيابان هاي ايران حماسه اي ديگر را ثبت كردند.مردم در قالب راهيپمايي هايي خودجوش ضمن تجديد ميثاق با آرمان هاي امام راحل و رهبري، خط قرمزي بر تحركات ساختارشكنانه عليه نظام كشيدند.
    شهرهاي مختلف استان خراسان رضوي شاهد برپايي اين نوع از تظاهرات در محكوميت آشوب هاي اخيربود.همراه با مشهد، ديگر شهرهاي اين استان چون بيرجند، نيشابور، سبزوار، بردسكن، كاشمر، قوچان و...هم حضور پرشور مردم در خيابان ها بود. تظاهركنندگان با شعارهايي نظير مرگ بر آمريكا، مرگ بر فتنه گر، مرگ بر آشوب گر، مرگ بر اسرائيل، مرگ بر آل سعود، ما همه سرباز تواييم خامنه اي گوش به فرمان تواييم خامنه اي، ضمن حمايت و تجديد بيعت با ارزش هاي انقلاب اسلامي و ولايت فقيه، خواستار برخورد قاطع با آشوب گران شدند.
    مردم استان خراسان شمالي هم با برپايي تظاهراتي همراهي خود با نظام را اعلام كردند. حضور گسترده مردم بجنورد و ساير شهرهاي استان در اين راهپيمايي كم نظير بود.
    بعد از روزهاي پرتنشي كه برخي شهرهاي اصفهان طي روزهاي اخير داشتند مردم اين استان از شاهين شهر تا فلاورجان و مباركه با برپايي راهپيمايي، رفتارهاي ساختارشكنانه اغتشاش گران را محكوم كردند و ياد شهداي اين استان چون شهيد حججي و شهيد كاظمي را گرامي داشتند.
    هواي نامهربان خوزستان هم مردم را از آمدن به خيابان ها منصرف نكرد، تا مردم ولايتمدار شهرهاي اين استان از انديمشك و اهواز و آبادان و ماهشهر تا رامهرمز و ايذه و ...طي روز گذشته و همصدا با مردم ديگر نقاط كشور با سر دادن شعارهايي چون«ما اهل كوفه نيستيم علي تنها بماند»، «لبيك يا خامنه اي» و « مرگ بر فتنه گر چه در حصر چه در قصر» و ...با آرمان هاي نظام تجديد بيعت كنند. در اين اما نكته جالب آن بود كه برخي شهروندان پلاكاردهايي در اعتراض به وضعيت معيشت مردم و محكوميت اغتشاشات اخير به دست داشتند.
    مردم استان لرستان هم روز گذشته همزمان با ساير نقاط كشور در يك راهپيمايي گسترده اغتشاشات اخير را محكوم كردند. راهپيمايان تصاويري از امام راحل، رهبر معظم انقلاب را در دست داشتند و پرچم جمهوري اسلامي ايران را در شهرهاي مختلف استان لرستان با اهتزاز در آوردند و زير سايه اين پرچم شعار مرگ بر منافق سر دادند.
    از بابل تا چالوس و نكا و قائمشهر و ...خيابان ها مملو از جمعيتي بود كه به شدت اغتشاشات و ناآرامي هاي اخير را محكوم مي كردند.مردمي كه اعلام كردند همراه با نظام هستند اما از حق خود براي بيان اعتراضات و انتقادات هم عقب نخواهند نشست. همچنين مردم شهرستان اروميه با حضور گسترده در خيابان هاي عطايي و امام اين شهر اقدام به راهپيمايي در محكوميت اعمال تاسف بار اغتشاش گران در روزهاي اخير كردند.در اين راهپيمايي خود جوش كه با شركت آحاد مردم از قشرهاي مختلف و با شركت چهره هاي سياسي و مسئولان دولتي نيز همراه بود شعارهايي بر عليه حاميان استكباري اغتشاش گران داده شد.در انتهاي اين راهپيمايي قطعنامه اي در محكوميت آشوب طلبي چند روز اخير و ابراز انزجار از حاميان پشت پرده داخلي و خارجي آنها قرائت شد.
    همچنين در تجمعي كه از ميدان شريعتي اردبيل آغاز شد مردم با شعارهاي «هم غزه هم لبنان، جانم فداي ايران»، «ما همه باهم هستيم، پيرو رهبر هستيم»، «مرگ بر نفوذي فتنه گر»، «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسرائيل» تا مقابل مصلاي اردبيل راهپيمايي كردند. شيرازي ها هم در تجمعي ضمن اينكه بر حل مشكلات اقتصادي و پيگيري مطالبات خود تاكيد كردنند، هرگونه اغتشاش در مسير اعلام مطالبات را محكوم كردند.در پايان اين تجمع بيانيه اي در راستاي تعهد و وفاداري به آرمان هاي انقلاب و بيزاري از دشمنان نظام به ويژه فتنه گران، از سوي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان فارس قرائت شد.
    بوشهري ها هم در اقدامي خودجوش در حمايت از مقام معظم رهبري، ارزش هاي انقلاب اسلامي و محكوم كردن اعمال آشوب گران به خيابان ها آمدند و خواستار برخورد قاطع با آشوب گران شدند.راهپيمايي پرشور مردمي در محكوميت هنجارشكنان روزهاي اخير، در برخي شهرهاي استان كرمانشاه نيز برپا شد تا مردمي كه چند ماه است درگير مصيبت هاي زلزله هستند باز هم با آرمان هاي نظام تجديد بيعت كنند.مردم مومن گرگان هم براي دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي و به منظور نمايش وحدت، اقتدار و همدلي و دادن پاسخ دندان شكن به اغتشاشات خياباني چند روز گذشته ديروز به خيابان آمدند و فرياد مرگ بر فتنه گر سر دادند.مردم قم و اراك هم 13 دي ماه به خيابان آمدند تا هم اغتشاشات اخير كشور را محكوم كنند هم بر حمايت از مطالبه هاي بحق مردم تاكيد كنند.همداني ها از ملاير تا نهاوند هم با برگزاري راهپيمايي پرشور، تحركات و اغتشاشات اخير عده اي فريب خورده و عوامل پشت صحنه وقايع اخير اين شهرستان را محكوم و با رهبري انقلاب اسلامي و آرمان هاي امام راحل تجديد بيعت مجدد كردند.اهالي كرج هم طي روزهاي اخير شاهد برخي تجمعات بودند با حضور در خيابان خط خود از ساختارشكنان را جدا كنند.
    
    پس از برگزاري نماز هاي جمعه سراسر كشور انجام شد : تظاهرات خود جوش مردم عليه شرارت آشوب گران
    


 روزنامه رسالت، شماره 9123 به تاريخ 16/10/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 31 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه قرآن و علم
متن مطالب شماره 22، بهار و تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است