|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/10/21: ركوردشكن ها
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5017 21/10/96 > صفحه 18 (ورزش) > متن
 
 


ركوردشكن ها
استقلال به دنبال گل نخوردن پرسپوليس به دنبال امتياز


دور دور پرسپوليس و استقلال است. هر دو تيم آماده و قبراق. هر دو به دنبال جام. اولي تمام تلاشش دفاع از عنوان قهرماني در ليگ برتر و دبل کردن است و دومي هم مي خواهد بعد از چند سال با فتح جام حذفي بساط جشن هوادارانش را فراهم کند.
    در کنار اين اهداف، رکوردها هم يکي پس از ديگري توسط قرمز و آبي پايتخت در حال شکستن است. پرسپوليسي ها که در نيم فصل اول رکورد کسب بيشترين امتياز را شکستند، حالا به دنبال قهرماني با بيشترين امتياز ممکن هستند. عليرضا بيرانوند هم که رکورد بسته نگه داشتن دروازه را شکست حالا به دنبال رکورد تعداد کلين شيت در يک فصل است. البته فعلا رکورددار گل نخوردن در ليگ برتر سيدحسين حسيني است. درواه بان جوان استقلالي ها تاکنون 787دقيقه است که دروازه اش را بسته نگه داشته و اين هفته مي تواند اين رکورد را دست نيافتني تر کند.
    استقلال فردا در آزادي ميزبان سايپاست. اين بازي سواي رکورد گل نخوردن آبي ها، از جهات ديگري هم حائز اهميت است. استقلال و سايپا هر دو 27 امتيازي هستند و پيروزي در اين بازي، بردي 6 امتيازي محسوب مي شود براي اين دو تيم که به دنبال کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا هستند.
    پرسپوليس صدرنشين هم فردا (جمعه) در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف تيم قعرنشين مشکي پوشان مي رود. پرسپوليس با وجود نتايج درخشانش در اين فصل راحت به تيم هاي ته جدولي امتياز مي دهد. شاگردان برانکو در نيم فصل اول و در ورزشگاه آزادي مقابل همين تيم (که آن زمان سياه جامگان نام داشت) با تساوي يک بر يک متوقف شد و 2 امتياز راحت را از دست داد. پرسپوليس هفته گذشته نيز مقابل نفت، ديگر تيم قعرنشين جدول بدون گل مساوي کرد تا يک 2 ا متياز هم به اين تيم در خطر سقوط تقديم کرده باشد.
    
    طلسم شدگان
    دوباره علي کريمي، دو پيکان. اين دومين باري است که پيکان در اين فصل مقابل تيم کريمي قرار مي گيرد. بار اول وقتي کريمي سرمربي نفت بود و حالا که جادوگر روي نيمکت سپيدرود است. مجيد جلالي آن جدال پيکان و نفت را برد و خيلي دوست دارد طلسم ناکامي هاي تيمش، اين بار هم به دست کريمي باز شود. پيکان 7 هفته متوالي است که طعم پيروزي را نچشيده؛ آن هم پس از آن که در 7 بازي متوالي برد و تا رده دوم جدول پيش روي کرد. در مقابل حال و روز سپيدرود هم خوش نيست.
    7 شکست در 8 بازي اخير، تيم رشتي را بيش از هر زمان ديگر به منطقه سقوط نزديک کرده است. آنها حالا همه اميدشان به جادوگر است. آيا کريمي مي تواند ناجي تيم شهرش باشد؟
    
    تشنه پيروزي
    نفت تهران با هومن افاضلي شروعي دوباره در ليگ داشت و هفته قبل موفق شد صدرنشين ليگ را متوقف کند. کسب يک امتياز از پرسپوليس باعث شده تا اين تيم مشکلات را فراموش کند و به ادامه ليگ اميدوار باشد. اما آنها براي ماندن نياز به برد دارند نه تساوي. تيم نفت در 8 بازي آخرش بردي نداشته و ادامه اين روند مي تواند به معناي سقوط قهرمان فصل گذشته جام حذفي از ليگ برتر باشد. اين تيم امروز ميزبان تراکتورسازي است. تيم تبريزي هم شديدا به برد در اين بازي خارج از خانه نياز دارد. وضعيت يحيي گل محمدي در تراکتورسازي خيلي محکم نيست، آنها پس از جذب چند بازيکن در نيم فصل مي خواهند خود را در جدول بالا بکشند. کوچک ترين غفلت مي تواند به اخراج يحيي بيانجامد.
    
    روزهاي متفاوت ويسي
    استقلال خوزستان اصلا شرايط خوبي ندارد. اين تيم چهار بازي قبلي خود را باخته و با سقوط به رده پانزدهم جدول، خطر افتادن را به شکل جدي احساس مي کند. اين همان تيمي بود که دو فصل پيش با عبدالله ويسي قهرمان شد، اما حالا ويسي در ماموريتي سنگين بايد از سقوط تيمش به ليگ دسته اول جلوگيري کند. آنها براي اين مهم به امتيازات بازي هاي خانگي نياز مبرم دارند. البته بردن تيم پديده چندان هم آسان نيست. شاگردان رضا مهاجري گرچه با 22 امتياز در مکان دهم جدول است اما جايگاه واقعي اين تيم چهارم است. پديده اي ها با کسر 6 امتياز به ميانه هاي جدول سقوط کردند. اين تيم هفته قبل با يک برد شيرين مقابل نفت آبادان به چند هفته ناکامي اش پايان داد.
    
    جدال فولادي
    تيم رده دومي فولاد خوزستان در شرايطي روز جمعه در تبريز به ميدان مي رود که هفته گذشته براحتي فرصت کم کردن فاصله با پرسپوليس پيشتاز را با توقف خانگي برابر سياه جامگان از دست داد. فولادي ها که هفته هاست روند رو به رشدي در يپش دارند به خوبي مي دانند گسترش فولاد نيز تيم متزلزل نيم فصل اول نيست و با صعود تا رده هشتم جدول نشان داده مي تواند هر حريفي را زمينگير کند. جدال فولادي ها را مي توان از جمله ديدارهاي حساس اين هفته دانست، دو تيم اوج گرفته که پيش بيني نتيجه جدال آنها سخت به نظر مي رسد چرا که فولاد خوزستان با هدايت سيروس پورموسوي 13 بازي است رنگ باخت را نديده است گسترش هم با فيروز کريمي در 5 بازي اخير خود 4 برد کسب کرده است.
    
    دربي اصفهان
    يکي ديگر از ديدارهاي حساس هفته نوزدهم در اصفهان برگزار مي شود، شهري که روزگاري زاينده رودش حيات دوباره اي به اصفهاني ها و توريست ها مي داد، اما اين حيات گرفتار خودخواهي انسان، بي تدبيري مسئولان و قهر طبيعت شده و حالا خبري از آب در اين رود نيست. صرف نظر از اين واقعيت تلخ، دربي اصفهان همواره در کانون توجه فوتبالدوستان بوده است. دربي که در سال هاي گذشته با توجه به حضور يک يا هر دو در بالاي جدول حساسيت زيادي داشت اما يکي، دو فصل است خبري از آن نشاط در سپاهان و ذوب آهن نيست. هر چند در هفته هاي اخير بارقه هاي اميد در دل علاقه مندان به فوتبال اصفهان زنده گرديد، اما بايد ديد سرانجام اين دو تيم با ريشه در اين فصل چه خواهند کرد؟
    
    طعم نداري
    جنوبي ها هم روز جمعه يک فوتبال حساس را در پيش دارند. پارس جنوبي جم شگفتي ساز که در نيم فصل اول با صدرنشيني اش همه را انگشت به دهان گذاشته بود نه تنها به يک باره از روزهاي اوج خود فاصله گرفت که چند هفته اي است مشکلات مالي بدجور تيم مهدي تارتار را را گرفتار کرده است؛ تيمي که براي بازگشت به اوج بايد اين مشکلات را پشت سربگذارد و از تجربيات نيم فصل اول براي نتيجه گيري بهره ببرد. ميزبان پارس جنوبي تيم صنعت نفت آبادان است، تيمي که مثل پارس با مشکلات مالي دست به گريبان است. اين هم از طنز تلخ روزگار ما مي تواند باشد که دو تيم از نيمه جنوبي از پايتخت انرژي ايران و از آبادان نفت خيز که هر دو با مشکل مالي مواجه هستند!
    رکوردشکن ها / استقلال به دنبال گل نخوردن پرسپوليس به دنبال امتياز
    


 روزنامه جام جم، شماره 5017 به تاريخ 21/10/96، صفحه 18 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Communication in Combinatorics and Optimization
شماره 2 (پياپي 302)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است