|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/10/23: عمليات بزرگ نجات «سانچي»
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6833
دوشنبه يكم مرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6691 23/10/96 > صفحه 18 (حوادث) > متن
 
      


عمليات بزرگ نجات «سانچي»
عمليات اصلي مهارحريق نفتكش ايراني ازديروز با ورود تيم تجسس ايراني و «آتش خوار» ژاپني به درياي چين كليد خورد    
    گروه حوادث / همزمان با شروع عمليات اصلي اطفاي حريق نفتکش «سانچي» از روز جمعه، «علي ربيعي» وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و مسئول رسيدگي ويژه به پرونده آتش سوزي نفتکش ايراني در درياي چين نيز از تشکيل تيم کاري مشترک ايران، ژاپن و چين براي بررسي ابعاد حادثه و تسهيل در ارائه خدمات امدادي خبر داد.به گزارش «ايران»، ربيعي روز جمعه در ديدار با سفير ژاپن در تهران گفت: اين کميته مشترک قرار است روند عمليات امداد و نجات را پيگيري کند تا هر سه کشور با همکاري يکديگر بتوانند به حادثه ديدگان اين کشتي کمک رساني کنند.وي ابراز اميدواري کرد: با عمليات هاي صورت گرفته بتوان خبرهاي خوشي به خانواده ها و ملت ايران درباره سرنشينان اين کشتي طي روزهاي آينده داد.
    نفتکش ايراني حامل 136 هزار تن ميعانات گازي صادراتي ايران به کره جنوبي، عصر شانزدهم دي ماه پس از برخورد يک کشتي باري با آن، طعمه حريق شد.کشتي فله بر هنگ کنگي به نام «کريستال» با مالکيت يک شرکت لجستيکي در استان «جه جيانگ» چين حاوي 64 هزار تن غله بود که از امريکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چين مي رفت و در بين راه به کشتي نفتکش «سانچي» با مالکيت شرکت «برايت» از جمهوري اسلامي ايران برخورد کرد.اين حادثه سبب انفجار و آتش سوزي در کشتي نفتکش شد و از 31 سرنشين آن که 2 نفر بنگلادشي تبارهستند خبري نيست.
    
    شروع عمليات اصلي با ورود تيم تجسس و آتش خوارهاي ژاپني
    عمليات اصلي مهارحريق نفتکش ايراني ازديروز با ورود تيم تجسس ايراني و آتش خوار ژاپني به درياي چين کليد خورد.
     هادي حق شناس معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي کشور درباره آخرين اخبارمربوط به نفتکش «سانچي» با اعلام اين مطلب اظهارکرد: عمليات اصلي با حضور دومين يدک کش آتشخوار ژاپن به محل حادثه و همکاري چيني ها از روز جمعه، ۲۲ ديماه آغازشد و تلاش تيم تجسس سازمان بنادر و دريانوري براي ورود به نفتکش کليد خورد.
    وي در واکنش به انتشاراخباري مبني بر ورود نفتکش «سانچي» به آب هاي ژاپن نيزگفت: اگر کشتي موتور نداشته باشد به طورطبيعي با وزش باد حرکت مي کند. اما اينگونه نيست که نفتکش آتش گرفته وارد آب هاي ژاپن شده باشد اما به سمت جزيره اوکيناوا ژاپن يعني به سمت جنوب شرقي حرکت کرده است.
    معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي با يادآوري اينکه در روز نخست حادثه (شنبه، ۱۶ ديماه) اين کشتي در ۱۵۸ مايلي شانگهاي قرار داشت، افزود: هم اکنون اين کشتي تقريباً در ۲۷۰ مايلي شانگهاي و ۱۹۰ مايلي اوکيناوا قرار گرفته است که با توجه به اينکه يدک کش آتشخوار ژاپن نيز در اين مسير قرار گرفته، به نفع ما است.
    حق شناس با تاکيد بر اينکه فرماندهي مهار آتش نفتکش «سانچي» همچنان با مرکز تجسس نجات بندر شانگهاي (MRCC) است تصريح کرد: هم اکنون تيم مشاور فني هلند و هيات ۲ نفره کارشناسان فني پاناما نيز در کنار اين مرکز قرار دارند.وي به ديدار ربيعي، وزير کار و رفاه اجتماعي با سفير چين در روز پنج شنبه اشاره کرد و افزود: مجموعه فعاليت آقاي ربيعي به عنوان مسئول کميته ويژه رسيدگي حادثه نفتکش «سانچي» سبب شد شاهد فعاليت موثر در مرکز تجسس نجات بندر شانگهاي چين باشيم.
    
    ادامه عمليات با تمام توان
     فرمانده چيني عمليات اطفا و نجات نفتکش ايراني نيز با اشاره به ادامه عمليات خاموش کردن نفتکش ايراني گفت: چين تمام تلاش خود را براي اطفاي نفتکش و نجات ملوانان بکار گرفته و از هيچ تلاشي دريغ نکرده است.
    «شي کوان وي» روز پنحشنبه هنگام بازديد سفير جمهوري اسلامي ايران از کميته بحران شانگهاي که به منظور عمليات امداد و اطفاي نفتکش ايراني در درياي چين تشکل شده است افزود: افزون بر 13 کشتي امداد و نجات و اطفا حريق براي اطفاي اين نفتکش بکار گرفته است اما به دليل شرايط نفتکش بيشتر از سه کشتي همزمان نمي توانند در عمليات شرکت کنند.
    وي تاکيد کرد: قلب ملت چين در اين حادثه با ملت ايران است و همه ما هم از اين رويداد ناراحت هستيم و تلاش خود را براي اطفاي نفتکش و نجات جان ملوانان بکار گرفته ايم.وي افزود: در چند روز گذشته چندين بار با استفاده از آتشخوارهاي بزرگ حمله را براي مهار آتش شروع کرديم اما در عمل به دليل شرايط کشتي و انفجارهاي مستمر و همچنين انتشار گازهاي سمي، اين عمليات ناموفق بوده است.فرمانده چيني عمليات اطفا و نجات نفتکش ايراني در ادامه با اشاره به دعوت ايران از يک کشتي ژاپني براي کمک به مهار آتش گفت: از اين پيشنهاد استقبال کرده و کشتي ژاپني، ساعت 22 پنجشنبه به وقت پکن به محل رسيد.وي در واکنش به پيشنهاد سفير کشورمان که خواستار مشارکت تيم ايراني و متخصصان شرکت کشتيراني کشورمان در عمليات امداد و اطفا شد از اين پيشنهاد استقبال کرد.
    
    نفتکش ايراني لکه نفتي ايجاد نکرد
    وزارت حمل و نقل چين هم روز پنجشنبه اعلام کرد هيچ لکه نفتي بر اثر برخورد نفتکش ايراني با کشتي باربري هنگ کنگي در آبهاي شرقي چين شکل نگرفته است.در اين بيانيه آمده است با وجود آتش سوزي در نفتکش از روز شنبه تاکنون که حادثه رخ داد، نفت به دريا نشت نکرده و لکه نفتي به وجود نيامده است.حال آن که نزديک به يک ميليون بشکه نفت فوق سبک در اين نفتکش ايراني به سمت کره جنوبي حمل مي شده و حريق باوجود گذشت چند روز هنوز مهار نشده است.با اين حال کارشناسان نسبت به انتشار مواد سمي هشدار داده اند و کشتي هاي چيني در حال جلوگيري از هرگونه بلاياي زيست محيطي در منطقه هستند.وزارت حمل و نقل چين در اين بيانيه مي افزايد که 13 کشتي امداد و نجات مساحتي به ميزان 900 مايل دريايي را تحت پوشش قرار داده اند تا از سرنشينان مفقود نفتکش ايراني اطلاعي به دست آورند.
    
    نامه ربيعي براي پيگيري حادثه کشتي ايراني
    مسئول کميته ويژه رسيدگي به حادثه نفتکش سانچي نيز در نامه‎اي پيگيري مناسب نيروي دريايي، وزارت حمل و نقل و ديگر سازمان هاي ذيربط چين را در حادثه آتش سوزي نفتکش سانچي، در آب هاي چين خواستار شد.
    علي ربيعي در نامه‎اي پيگيري مناسب نيروي دريايي، وزارت حمل و نقل و ديگر سازمان هاي مربوطه چين را در حادثه آتش سوزي نفتکش سانچي، در آب هاي چين خواستار شد.
    در نامه ربيعي که از سوي رئيس جمهوري به عنوان مسئول کميته ويژه رسيدگي حادثه نفتکش سانچي انتخاب شده،خطاب به «اين وي مين»، وزير منابع انساني و تامين اجتماعي جمهوري خلق چين آمده است:«چند روز گذشته در اثر برخورد دو کشتي در آبهاي ساحل شرقي چين، در مجموع ۳۲ نفر از خدمه کشتي نفتکش شامل ۳۰ ايراني و ۲ بنگلادشي ناپديد شده اند. با توجه به اين که زنده ماندن برخي از مفقودشدگان محتمل است و با توجه به حساسيت امر رسيدگي به مسائل جامعه، کار و توليد و نيز تعلل هاي احتمالي صورت گرفته در امداد و نجات حادثه ديدگان، از جنابعالي به عنوان مقام همکار در صيانت از نيروي کار، انتظار دارم پيگيري هاي مناسب با نيروي دريايي، وزارت حمل و نقل و ديگر سازمان هاي ذيربط آن کشور مبذول فرماييد.»
    وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي همچنين در ديدار با «پانگ سن» سفير چين در ايران با بيان اين که نفتکش سانچي در حال نزديک شدن به مرزهاي آبي ژاپن است، گفت: انتظار داريم در صورتي که نفتکش سانچي به طرف آبهاي ژاپن رفت، چين همچنان در عمليات مهار آتش همکاري داشته باشد و ناهماهنگي در تعاملات بين المللي در عمليات مهار آتش، تاثير منفي نداشته باشد.
    وي درباره وضعيت مهار آتش نفتکش سانچي، اظهار داشت: امروز به ما اطلاع دادند که شرايط بهتر شده و چند نفر از نيروهاي شرکت ملي نفتکش توانستند که در مرکز عمليات مهار آتش در چين حضور داشته باشند.
    مسئول کميته ويژه رسيدگي حادثه نفتکش سانچي اضافه کرد: حضور شمار بيشتري از ايرانيان در مرکز مديريت حادثه مي تواند شرايط را بهتر کرده و باعث اطمينان بخشي براي مردم شود.
    وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اضافه کرد: به دليل اين که جريان باد به صورتي است که نفتکش را به سوي آبهاي ژاپن منتقل مي کند، تلاش کرده ايم که کشتي هاي آتشخوار ژاپني را نيز وارد عمليات کنيم.
    وي خطاب به سفير چين گفت: از شما مي خواهيم که هماهنگي لازم براي آغاز فعاليت کشتي ژاپني در مهار آتش انجام شود.حتي انتظار داريم در صورتي که نفتکش سانچي به طرف آبهاي ژاپن رفت، چين همچنان در عمليات مهار آتش همکاري داشته باشد و ناهماهنگي در تعاملات بين المللي در عمليات مهار آتش، تاثيري نداشته باشد.
    ربيعي گفت: نفتکش تقريباً نزديک آبهاي ژاپن شده و خوشبختانه ژاپني ها آمادگي خود را اعلام کرده اند، چيني ها نيز قول داده اند که تا پايان اين بحران، به همکاري خود ادامه مي دهند. اميدوار هستيم که هماهنگي لازم انجام شود تا به محض فراهم شدن شرايط، افراد بتوانند براي اطلاع از وضعيت سرنشينان، وارد نفتکش شوند.ما اطمينان داريم که قدرت فناوري چين به حدي بالا هست که بتواند عمليات نجات را در شب نيز انجام دهد، بنابراين از آنها خواسته ايم که عمليات مهار آتش را در شب نيز ادامه دهند.
    مسئول کميته ويژه رسيدگي حادثه نفتکش سانچي درباره نحوه همکاري چين در مديريت اين بحران گفت: چيني ها در اين حادثه تلاش زيادي کرده اند اما انتظار داريم که باز هم فعاليت خود را بيشتر کنند.
    ربيعي با بيان اين که در حال ساماندهي يک همکاري بين المللي هستيم، ادامه داد: دکتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري در نظر دارد با نخست وزير چين درباره اين موضوع و لزوم تسريع در عمليات مهار آتش صحبت کند. اما به دليل مسافرت وي به خارج از چين امکان اين هماهنگي و صحبت وجود نداشته است.وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اين که از 6 کشور درخواست کرده ايم که در عمليات مهار آتش نفتکش، مشارکت کنند، اضافه کرد: علايم خوبي وجود دارد که نشان مي دهد آتش در حال مهار است.
    وي با بيان اين که به نجات سرنشينان نفتکش ها اميدوار هستيم، تصريح کرد: تمهيداتي در اين کشتي ها پيش بيني مي شود تا افراد بتوانند خود را نجات دهند.مسئول کميته ويژه رسيدگي حادثه نفتکش سانچي با بيان اين که پيش بيني شرايط دشوار است، اظهار داشت: کارشناسان بر اساس شواهد به ما مي گويند اميدوار باشيم.
    وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي تاکيد کرد: هيچ کارشناسي هنوز از نجات سرنشينان قطع اميد نکرده است، بنابراين هر کاري که از دستمان برمي آيد بايد انجام دهيم.
    
    ورود گروه ويژه ارتش ايران
    گروه امداد و نجات ارتش جمهوري اسلامي ايران متشکل از 12 متخصص با هدف کمک به عمليات جست و جو و شناسايي دريانوردان ايراني، عصر جمعه وارد چين شدند.
     قرار است اين تيم تخصصي در کنار تيم هاي امداد و نجات چيني در عمليات جست و جو و شناسايي دريانوردان ايراني شرکت کنند.
    
    قدرداني پدر يکي از دريانوردان از مسئولان
    «مسعود آروي» پدر يکي از دريانوردان ايراني نفتکش سانحه ديده سانچي که به شانگهاي سفرکرده است، در مورد تلاش هاي انجام شده براي نجات جان دريانوردان گفت: شرکت ملي نفتکش ايران وتمامي دست اندرکاران مربوطه تمام تلاش خود را براي نجات خدمه کشتي بکار گرفته اند.
    آروي ديروزبه خبرنگارايرنا در شانگهاي گفت: خودم از کارمندان شرکت ملي نفتکش هستم و با سختي هاي اين کار آشنا هستم. چيني ها و تمام عوامل ايراني که در شانگهاي حضور دارند براي نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند و از هيچ تلاشي دريغ نکردند.وي با اشاره به اين که زبان من براي قدرداني از اين عزيزان عاجز است، گفت: از نزديک در جريان تلاش هاي شرکت ملي نفتکش ايران و نمايندگان دولت براي اطفاي حريق و همچنين نجات جان ملوانان هستم.او گفت: به اعتقاد بنده تيم اجرايي کارشان را در سطح عالي انجام دادند و هيچ چيز کم نگذاشتند. يکي ديگر از پسرانم روي کشتي در درياي هند است و از اين که به ملت ايران خدمت مي کنند، افتخار مي کنم.وي افزود: خانواده هايي که عزيزان آنها در کشتي هستند بدانند مسئولان براي اطفاي کشتي و نجات جان عزيزانشان هيچ چيزي کم نگذاشتند. شرکت ملي نفتکش نيزبراي نجات دريانوردان از بهترين متخصصان و همچنين بهترين تجهيزات اطفا استفاده مي کند که اميدوارم به نتيجه برسند.
    او به خانواده ها اطمينان داد مسئولان از هيچ تلاشي دريغ نخواهند کرد و به عنوان نماينده آنها در شانگهاي باور دارم که تمام تلاش خود را براي نجات فرزندانمان بکار گرفته اند.
    وي در پاسخ به اين سوال که چه قدر احتمال مي دهيد دريانوردان کشتي را ترک کرده باشند، گفت: با توجه به آموزش و تجربه 30 ساله دريانوردي من، فکر مي کنم خدمه کشتي که آموزش ديده هستند آن را ترک نخواهند کرد چون آنها آموزش ديده اند فقط زماني کشتي را ترک کنند که کشتي در حال غرق شدن باشد.او با اشاره به اين که در ميان دريانوردان افرادي با تجربه بالا حضور دارند، گفت: امن ترين جاي کشتي قسمت عقب کشتي است که اميدواريم خدمه براي فرار از آتش به آنجا رفته باشند.
    وي افزود: حتي اگر فرزندم جانش را در اين کشتي براي وطن فدا کند، به او افتخار مي کنم چون در اين صورت او جانش را در راه غيرتش از دست داده است.وي با آرزوي سلامتي براي همه دريانوردان گفت: از همه عوامل و دست اندرکاران اين عمليات که براي نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند، تشکر مي کنم.
    
    شروع عمليات اطفاي حريق کشتي از صبح جمعه
     مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران صبح ديروز به ادامه تلاش ها براي روشن شدن هرچه سريعتر وضعيت کشتي حادثه ديده ايراني اشاره کرد و گفت: عمليات اطفاي حريق کشتي از ساعت 7:30 صبح روزجمعه 22 دي به وقت محلي چين آغاز شد. سيروس کيان ارثي در حاشيه ديدار علي ربيعي، وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي با سفير کشور ژاپن در تهران در محل شرکت ملي نفتکش افزود: پيش بيني مي شود چنانچه شرايط جوي اجازه بدهد عمليات اطفاي حريق شنبه به اتمام برسد.
    وي به انفجاري که ساعت 10 صبح جمعه روي کشتي رخ داد اشاره کرد و ادامه داد: کشتي آتشخوارکه به محل حادثه رسيده با سرعت در حال اطفاي حريق ناشي از انفجار است.
    
    سفيرچين چه گفت؟
     سفير چين در ايران نيز با بيان اينکه حدود 20 کشتي نجات در منطقه عملياتي امداد و نجات نفتکش حضور دارند، گفت: درحال حاضر با تغيير جهت باد، اين نفتکش از مرزهاي درياي چين دورتر مي شود، اما به ايران اعلام کرده ايم که دولت چين همچنان به عمليات امداد و نجات تا پايان ادامه مي دهد. «پانگ سن» سفير چين عصرپنجشنبه در ديدار با «علي ربيعي» وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و مسئول کميته ويژه رسيدگي به حادثه نفتکش سانچي درباره وضعيت مهار آتش نفتکش اظهار داشت: وزارت حمل و نقل چين، نيروهاي زيادي را براي مهار آتش اين نفتکش و نجات مفقودان تجهيز کرده است.سفير چين در ايران با اشاره به وضعيت نفتکش سانچي گفت: اکنون اين نفتکش به صورت مستمر آتش مي گيرد و انفجارهايي در آن رخ مي دهد. اما نيروهاي چيني با وجود مواجه شدن با تهديدات مختلف تلاش کرده اند که وظيفه امداد و نجات را انجام دهند.
    پانگ سن يادآور شد: چين اکنون با کره جنوبي و ژاپن درحال همکاري است و از مشارکت آنها در عمليات مهار آتش و جست و جوي مفقودان استفاده مي کند.وي با بيان اينکه از لحظه وقوع حادثه، نجات افراد، اولويت اصلي نيروهاي چيني بوده است، اضافه کرد: مرکز امداد و نجات دريايي وزارت حمل و نقل چين به عنوان ستاد فرماندهي اين حادثه تعيين شده است و عمليات نجات را هماهنگ و اطلاع رساني مي کند.
    سفير چين در ايران خاطرنشان کرد: چين از اعزام نيروهاي متخصص ايراني براي مشارکت در عمليات مهار آتش استقبال مي کند و تسهيلات لازم را براي اعزام آنها به چين فراهم مي کند.
    پانگ سن ادامه داد: تلاش مي کنيم درخواست ايران براي شبانه روزي کردن عمليات مهار آتش را به مسئولان مربوطه منتقل کنيم.
    وي با بيان اينکه بين ايران و چين کانال هاي ارتباطي گسترده اي وجود دارد، گفت: از همه امکانات براي مهار آتش و تعيين تکليف سرنشينان استفاده مي شود.سفير چين در ايران خاطرنشان کرد: پس از وقوع حادثه چين، حالت اضطراري اعلام و وزارتخانه هاي خارجه و حمل و نقل چين کميته اي را براي رسيدگي به اين مساله تشکيل دادند و کار امداد شروع شد.
    پانگ سن با بيان اينکه نخست وزير چين هم دستورات مهمي را صادر کرد تا نهادهاي مرتبط امکانات لازم براي امداد و نجات را فراهم کنند، اضافه کرد: وزير امور خارجه چين نيز به وزير امور خارجه ايران اطمينان داده است که دولت چين تا جايي که امکان دارد، کار امداد و نجات را انجام دهد.وي با بيان اينکه درحال حاضر حدود 20 کشتي نجات در منطقه حضور دارند، اظهار داشت: جزر و مد و وضعيت آب و هوا کار امداد و نجات را دشوار کرده است. اما با وجود اين، نيروهاي چين با به خطر انداختن جان خود چندين بار تلاش کردند که براي انجام عمليات امداد و نجات به نفتکش نزديک شوند.سفير چين در ايران افزود: درحال حاضر با تغيير جهت باد اين نفتکش از مرزهاي درياي چين دورتر مي شود، اما به ايران اعلام کرده ايم که دولت چين به عمليات امداد و نجات تا پايان ادامه مي دهد.
    
    نجات جان دريانوردان، اولويت نخست
     مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران نيزدرحاشيه اين ديدار گفت: نجات جان دريانوردان، اولويت نخست ما در عمليات اطفاي حريق است.
    «سيروس کيان ارثي» افزود: با توجه به حضور يک تيم متخصص از ايران و پيوستن اين تيم به گروه عمليات امداد و نجات چين، به دنبال يافتن راهي براي ورود به عرشه کشتي هستيم.
    وي از آماده سازي اسکن کشتي سانچي از طريق دوربين هاي حرارت سنج براي ورود گروه هاي امداد و نجات به نفتکش خبر داد و گفت: با تلاش ها و پيگيري هاي صورت گرفته، قرار شد بدنه کشتي نفتکش از طريق دوربين هاي حرارت سنج اسکن شود تا امکان ورود گروه هاي امداد و نجات براي اطلاع از جان دريانوردان، بررسي شود.
    مدير عامل شرکت ملي نفتکش با يادآوري اينکه افکار عمومي اين موضوع را دنبال مي کند و پيگير سرنوشت دريانوردان است گفت: اميدواريم روزجمعه بتوانيم وارد کشتي شويم و عمليات جست و جوي ملوانان را آغاز کنيم.
    
    
    

    
    
    برش
    
    درخواست خانواده هاي خدمه کشتي ازجامعه جهاني
    
    خبرنگار يورونيوز در تهران، شامگاه پنجشنبه موفق به مصاحبه با چند نفر از بستگان خدمه نفتکش سانچي شد. آنها درعين اميدواري از همه کشورها مي خواهند تا به ياري آنها بشتابند.مادر مهدي سادگي- مهندس کشتي- گفت: «ما مي خواهيم کمک به کارکنان نفتکش که احتمال زيادي مي رود هنوز در کشتي زنده باشند، جهاني شود. به آنها کمک کنيد. اينها انسان هايي هستند که الان نياز به کمک شما دارند. شما جوامع بين المللي. ما همه در انتظار بازگشت عزيزانمان هستيم. به ما کمک کنيد.»
    منصوره يحيايي -همسر يکي ديگرازخدمه کشتي-نيز با انتقاد از عملکرد چيني ها گفت: «از چين توقع داريم . کشتي ما الان آنجاست، مي تواند خيلي بيشتر کمک کند. از چين مي خواهيم به ما کمک کند و جان بچه هاي ما را نجات دهد. پنج روز خيلي زياد است. پنج روز که براي ما هر لحظه اش کابوسي بوده که هنوز تمام نشده است.»اليا محتشمي- همسر وحيد محبي، مهندس کشتي- نيزاظهارداشت: «من مي دانم که آنها الان يک جاي امن (در کشتي) هستند. حتي يک درصد هم به اين فکر نمي کنيم که اتفاقي ناگوار براي آنها افتاده باشد. ولي هر ثانيه و هر لحظه که مي گذرد ارزشمند است.»اما انتشار اخبار ضد و نقيض، آرامشي به خانواده هاي نگران نمي دهد؛ شکوفه عبدالله زاده همسر احسان قاسم آبادي -يکي ديگرازخدمه کشتي- نيز با انتقاد از اميد دادن هاي بيجا گفت: «اخبار ضد و نقيض زياد است. امروز به ما دلداري مي دادند که امداد و نجات رسيده و فردا آنها نجات مي يابند، من با خودم گفتم خدا را شکر، پس مي روند روي کشتي و نجاتشان مي دهند، بعد همان موقع آقايي از درآمد وگفت، امدادي نرسيده. من نتوانستم روي پاهايم بايستم، واقعاً ديگر نمي توانيم. صبرمان تمام شده است.»
عمليات بزرگ نجات «سانچي» / عمليات اصلي مهارحريق نفتكش ايراني ازديروز با ورود تيم تجسس ايراني و «آتش خوار» ژاپني به درياي چين كليد خورد
    


 روزنامه ايران، شماره 6691 به تاريخ 23/10/96، صفحه 18 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 92 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهشنامه حقوق كيفري
متن مطالب شماره 1 (پياپي 17)، بهار و تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است