|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/10/23: خبر
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6975
سه شنبه 25 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6691 23/10/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


خبرپيام تسليت رهبر معظم انقلاب درپي درگذشتِ حجت الاسلام مظاهري
    حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب با صدور پيامي درگذشت روحاني خدمتگزار و واعظ شهير حجت الاسلام آقاي مهدي مظاهري را تسليت گفتند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، متن پيام رهبر معظم انقلاب به شرح زير است:
    بسمه تعالي
    درگذشت روحاني خدمتگزار و واعظ شهير حجت الاسلام آقاي حاج مهدي مظاهري رحمةالله عليه را به همه دوستداران و ارادتمندان و تربيت شدگان منابر موثر آن مرحوم و بالاخص به خاندان مکرّم و بازماندگان محترم ايشان تسليت عرض مي کنم. زمزمه معنويِ دعا و نيايش آن مرحوم در شب هاي جمعه و سحرهاي ماه مبارک رمضان طي سال هاي طولاني در شمار يادگارهاي معنوي شهر عزيز اصفهان است و اميد است همواره برقرار باشد.
    سيّدعلي خامنه اي/ ۲۲ دي ماه ۱۳۹۶
    
    
    معاون اول رئيس جمهوري:اگر امريکايي ها توافق را به هم بزنند ايراني ها عزا نمي گيرند
    درآستانه اعلام تصميم دونالد ترامپ رئيس جمهوري امريکا درباره «برجام» اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري در صفحه اينستاگرام خود نوشت: «با افتخار به امريکايي ها اعلام مي کنيم که اگر از برجام خارج شدند، اين آن ها هستند که ضرر مي کنند و ما آمادگي کامل براي هر احتمالي را داريم و اگر شما توافقات را به هم بزنيد مطمئن باشيد ايراني ها عزا نمي گيرند و قادر هستند که مسائل خود را پيش ببرند و مشکلات را حل کنند.»
    محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت هم درباره واکنش ايران به خروج احتمالي امريکا از برجام به تسنيم گفت: با توجه به اينکه تمهيد مقدمات در شورايعالي امنيت ملي و مراجع خاص صورت گرفته پاسخ بسيار قوي و محکمي از طرف ايران دريافت خواهد کرد.
    
    
    انتقاد امام جمعه موقت تهران از ميزان کمبود بودجه حوزه هاي علميه
    امام جمعه موقت تهران خطاب به مردم گفت: هميشه بسيجي و بيدار باشيد و هوشمندانه زندگي کنيد. به گزارش ايرنا، حجت الاسلام کاظم صديقي در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به اغتشاشات اخير، اظهار داشت: اين اغتشاش عوامل بيروني دارد و طراحي شده و سازمان يافته است. ماه ها شيطان بزرگ، صهيونيست ها، عربستان و پادوهاي آنان -در راس آنان منافقين آدمکش، بدبخت و آواره- برنامه ريزي کرده بودند. وي افزود: آنهايي که فکر مي کنند انقلاب تمام شده، گفتمان انقلاب را به حاشيه مي رانند، حاشيه سازي مي کنند و با مسائل جزئي به دنبال ارضاي هوس هاي خود هستند و تا احساس کنند مشکل داريد براي آتش زدن شما از نقطه مشکل شما وارد مي شوند. او افزود: چنين حوادثي نشان داد که نيروهاي ما داراي مهارت هستند. کتک خوردند، ولي دست به اسلحه نبردند وکتک نزدند. خطيب نماز جمعه تهران با بيان اينکه «دولت نيروهاي انقلابي را از گردونه سنگرهاي خدمت بيرون نکند که آسيب مي بيند، ضعيف مي شود و نمي تواند مملکت را اداره کند» گفت: مجلس بايد مشکلات اجرايي را براي مردم تشريح کند و نشان دهد که نماينده مردم است و نمي گذارد حق فقرا ضايع شود و گراني کمر مردم را خم کند و بيکاري سبب بروز عقده شود. صديقي در ادامه از ميزان بودجه حوزه هاي علميه انتقاد کرد و گفت: به حوزه هاي علميه توجه نمي شود و شرايط مطلوب نيست. بودجه اين حوزه نبايد درصد کمي در مقابل يک دانشگاه کشور باشد؛ اگر مي خواهيم دين را رواج دهيم، بايد براي حوزه هاي علميه و مراکز فرهنگي بودجه مناسب پيش بيني کنيم. وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به انتقادها از دستگاه قضايي افزود: قضات شريف کم نيستند، ولي برخي نيش زبان دارند و مردم را تحويل نمي گيرند و اينها خلاف رضاي خداست چرا که ولي نعمت ما مردم هستند .سيد حسين نقوي حسيني سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هم در سخنراني پيش از خطبه نماز جمعه تهران با بيان اينکه عقل حکم مي کند برنامه ها و تلاش هاي ما برخلاف استراتژي دشمن باشد، گفت: وقتي دشمن تمام برنامه هاي خود را طوري تنظيم کرده است که ملت ايران تحت فشار و نارضايتي باشد در نتيجه اگر هر مسئولي موجب نارضايتي مردم شود، حتماً در زمين دشمن بازي کرده است.
    
    
    سخنگوي سپاه و روابط عمومي مجمع مطرح کردند
    نقش خانواده صدام در ناآرامي هاي ايران

    اظهارات سخنگوي سپاه درباره نقش خانواده صدام در ناآرامي هاي ايران با بيانيه مجمع تشخيص مصلحت نظام درباره جزئيات اين نقش آفريني همراه شد. به گزارش تسنيم، سردار رمضان شريف روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به دشمني منافقين، سلطنت طلبان، آل سعود به نيابت از امريکايي ها، حزب بعث و...، گفت: « اطلاعاتي وجود دارد که نشان مي دهد خانواده صدام جنايتکار و معدوم در اين حوادث نقش داشتند. براساس اين اطلاعات آنها نيز سعي داشتند با کمک گروه هاي معاند به نظام اسلامي ايران ضربه بزنند».
    نخستين بار اين محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام بود که از دخالت خانواده صدام و شخص برادر زن او در ناآرامي هاي ايران خبر داد و در عين حال اشاره اي به دخالت بارزاني ها و اقليم کردستان در اين حوادث داشت. او گفت: «اغتشاشات اخير چند ماه پيش در اربيل توسط رئيس کميته عملياتي سي آي اي در ايران (مايکل اندريا) که رئيس عمليات ويژه درخصوص ايران است و همچنين پسر صدام و هاني تلفا و نماينده بارزاني از عربستان جلسه اي را تشکيل دادند که البته در اين جلسه نمايندگان منافقين نيز حضور داشتند».اظهاراتي که با تکذيب بارزاني و نيز واکنش بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت خارجه مواجه شد که « من تصور نمي کنم با شناختي که در اقليم کردستان نسبت به جمهوري اسلامي ايران وجود دارد کردها عليه امنيت ملي ايران دست به چنين اقداماتي بزنند و شواهدي نيز در اين خصوص نداريم البته دستگاه هاي امنيتي بايد در اين مورد اظهارنظر کنند» اما دفتر محسن رضايي به اين موضع سخنگوي دستگاه ديپلماسي واکنش نشان داد و در نهايت او را بي اطلاع از گزارش نهادهاي عالي اطلاعاتي وامنيتي کشور دانست.با اين حال ادامه يافتن واکنش ها در فضاي مجازي به ماجراي دست داشتن «برادر زن صدام در اغتشاش ها» سبب شد که روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام در خصوص مطالب و شايعات اخير بيانيه اي صادر و به تشريح جزئيات نشست مشترک نمايندگان امريکا، منافقين، بارزاني و عربستان درباره ايران بپردازد.
    اين بيانيه با رد ادعاي اختلاف نظر اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام درباره اغتشاشات اخير و با تاکيد بر اين که تمام اعضا روي خاستگاه ها و ريشه هاي اغتشاشات اخير اتفاق نظر داشته اند، افزود: « پس از مصاحبه دبير محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام و پرده برداري از عوامل پشت صحنه آشوب و اغتشاش در روزهاي اخير؛ رسانه هاي ضدانقلابي که از نفرت ملت ايران نسبت به عوامل واقعي اغتشاشات اخير آگاهي داشتند کوشيدند با هجو و وارونه انگاري بيانات دکتر محسن رضايي افکار عمومي را نسبت به دخالت عوامل پشت صحنه اغتشاشات اخير به ترديد بکشانند.»بيانيه مجمع با بيان اين که اصرار خبرنگاران سبب انتشار اضلاع ميز برنامه ريزي آشوب است، «مايکل اندريا، مدير بخش جاسوسي و عمليات هاي ضد ايران در سازمان سيا، نماينده کشور عربستان سعودي، يکي از بارزاني ها که نماينده اسرائيل بوده است، نماينده گروهک منحط و شکست خورده منافقين و طفلاح برادر زن صدام ديکتاتور معدوم عراق (که چند ماه پيش توسط امريکا از زندان عراق آزاد شده است)» را اضلاع کميته برنامه ريزي اين آشوب معرفي کرد.
    
    
    خبر
    


 روزنامه ايران، شماره 6691 به تاريخ 23/10/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه خون
متن مطالب شماره 4 (پياپي 62)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است