|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/10/23: توسعه زنجيره تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع فلزي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4453
يك شنبه 29 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4240 23/10/96 > صفحه 14 (بورس كالا) > متن
 
 


خبر بنگاه ها 
توسعه زنجيره تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع فلزي
با سرمايه گذاري يك شركت بخش خصوصي انجام شد


گروه بنگاه ها : شرکت يگانه انديش صنعت، در مرحله اخذ مجوزهاي لازم در زمينه توليد فروسيليس و فرو سيليکو منگنز است، همچنين راه اندازي يک واحد توليد کنسانتره مس در مرحله مطالعاتي و تملک يک معدن مس نيز در دست بررسي است.به گزارش «دنياي اقتصاد» مجتبي ملايري مديرعامل يگانه انديش صنعت، با اشاره به فعاليت هاي اين شرکت گفت: اين شرکت يکي از زيرمجموعه هاي هلدينگ يگانه انديش سرمايه است که در زمينه تامين مواد اوليه موردنياز صنايع فولاد، آلومينيوم، سرب و روي و ترانسفورماتور فعاليت دارد.
    وي افزود: شرکت يگانه انديش صنعت، نمايندگي برندهاي مطرح دنيا از کشورهاي چين، استراليا، هند، روسيه و کره جنوبي را دارا بوده و به يکي از معتبرترين تامين کنندگان الکترود گرافيتي، فروآلياژها، کک نفتي، کک متالورژي، آلومينا و آلومينيوم فلورايد در کشورتبديل شده است. اين شرکت همچنين خدمات ارزنده اي به واحدهاي بزرگ توليدي کشور ارائه کرده است.ملايري درباره سياست هاي شرکت نيز گفت: سياست شرکت تضمين کيفيت مواد اوليه مورد نياز فولادسازان با قيمت رقابتي است. يگانه انديش صنعت، تنها يک نماينده نيست؛ بلکه در زمينه تامين مواد اوليه مورد نياز واحدهاي توليدي نيز سرمايه گذاري مي کند و شرايط مناسبي را براي پرداخت مشتريان ايجاد کرده است. شرکت همچنين ريسک و مسووليت هاي اين کار را هم پذيرفته و اين در حالي است که بسياري از نمايندگان فروش شرکت هاي خارجي، به هيچ عنوان وارد اين فرآيند نمي شوند.
    مدير عامل شرکت يگانه انديش صنعت افزود: اين شرکت براي برقراري ارتباطات جديد تجاري نيز برنامه اي مدون و تنظيم شده براي حضور در رويدادهاي سالانه داخلي و خارجي صنعت فولاد در دستور کار قرار داده است. حضور در رويدادهاي مهمي چون نمايشگاه ايران متافو، کنفرانس چشم انداز صنعت فولاد، سمپوزيوم فولاد و نمونه هايي از اين برنامه ها است.وي تصريح کرد: بازاري با نوسانات قيمتي بالا، امکان حضور شرکت ها با توان سرمايه گذاري کم را از بين مي برد، بنابراين رقباي ما در اين صنعت، شرکت هايي با توان رقابتي مناسب و هوشمند تجاري هستند. همين امر موجب شده تا يگانه انديش صنعت، با به کارگيري نيروي انساني متخصص، مديريت هوشمند و استفاده از مزيت رقابتي که همان توان سرمايه گذاري بالاي اين شرکت است، بتواند خود را به عنوان يکي از شرکت هاي موثر در صنعت فولاد اثبات کند.
    ملايري افزود: نقطه تمايز يگانه انديش صنعت، راهبرد اين شرکت به عنوان شريک تجاري در حوزه تامين با شرکت هاي فولادي است که موجب همکاري هاي نزديک تر و رسيدن به نقطه برد- برد در معاملات مي شود.به گفته وي، يکي از ويژگي هاي ما به عنوان تامين کننده مواد اوليه مورد نياز صنايع معدني، ذخيره مواد اوليه در بندرعباس است. اين اقدام موجب شده تا همواره الکترود گرافيتي، فرومنگنز و فرو سيليکو منگنز موجود و آماده تحويل داشته باشيم. چنين ويژگي باعث مي شود زمان کمتري را براي تحويل محصول به مشتري از دست دهيم.وي اولويت برنامه هاي يگانه انديش صنعت را در بازارسازي، حفظ شرکاي تجاري فعلي و بهبود ارتباطات موثر با اين شرکا برشمرد و گفت: رضايت و تداوم رابطه تجاري با مشتريان، اصل مهمي در تجارت است. در صنعت فولاد که بازاري متزلزل دارد، حفظ روابط و رضايت مشتريان مي تواند نقش بسزايي در بازارسازي هر سازماني ايفا کند.
    مدير عامل يگانه انديش صنعت، تصريح کرد: اين شرکت آمادگي دارد که با شرکت هاي فولادي در قالب قراردادهاي مشارکت بلندمدت نسبت به تامين الکترود گرافيتي به صورت قرارداد يکساله يا دو ساله با شرکت هايي که نمايندگي آنها را دارد همکاري کند. الگوي قراردادها نيز پيش از اين براي دو شرکت بزرگ فولادي انجام شده است.وي گفت: اميدواريم با تسهيل مبادلات تجاري و بانکي بين المللي، موانع و مشکلات واردات مستقيم و تسريع در تامين مواد اوليه صنايع فلزي کشور با قيمت مناسب و شرايط رقابتي رفع شود و همچنين شاهد افزايش حجم سرمايه گذاري هاي خارجي و تامين اعتبار پروژه هاي صنعت فولاد درجهت نيل به چشم انداز ۱۴۰۴ باشيم.ملايري با اشاره به ساير فعاليت هاي شرکت، افزود: هم اکنون در مرحله اخذ مجوزهاي لازم براي توليد فروآلياژ از جمله فروسيليکو منگنز هستيم. کار مطالعاتي يک واحد توليد کنسانتره مس و تملک معدن مس به پايان رسيده و درحال نهايي شدن است. پيش بيني مي شود سال آينده شاهد پيشرفت فيزيکي آن باشيم.
    وي گفت: هم اکنون ظرفيت پيش بيني شده واحد توليدي کنسانتره مس، سالانه بين ۳ تا ۸ هزار تن است که با توجه به اينکه ذخيره معدن از اهميت بسزايي برخوردار است، به محض تعيين تملک معدن، ظرفيت توليد براساس نوع تکنولوژي تعيين خواهد شد ودر صورت نياز افزايش ظرفيت خواهيم داشت.مدير عامل يگانه انديش صنعت درباره راه اندازي واحد توليد فروسيليس و فرو سيليکو منگنز افزود: در حال اخذ مجوزهاي لازم هستيم و با مطالعاتي که انجام شده، ظرفيت آن به زودي مشخص خواهد شد.وي در مورد ميزان واردات شرکت نيز گفت: از پايان سال گذشته تا ۸ ماه امسال، سه کشتي ۷۰ هزار تني صادرات کنسانتره سنگ آهن به چين و يک کشتي ۷۰ هزار تني به هند صورت گرفته است.ملايري در ادامه افزود: همچنين حدود ۲۰ هزارتن ميلگرد از سال گذشته تا کنون به عراق وافغانستان صادر کرده ايم.
    وي تصريح کرد: شرکت يگانه انديش صنعت، سرآمد شرکت هاي ايراني در زمينه واردات الکترود گرافيتي است. در سال گذشته بيش از ۵ هزار تن الکترود گرافيتي توسط اين شرکت به کشور وارد شده است. همچنين در سال هاي اخير، شرکت سهمي ۱۰ تا ۱۵ درصدي در تامين الکترود مصرفي واحدهاي فولادسازي داشته که اين اعتبار نتيجه سرمايه گذاري عظيم در اين زمينه است.ملايري همچنين از واردات ۴ هزار تن فرومنگنز پرکربن و ۲ هزار تن سيليکو منگنز تا پايان سال جاري خبر داد و افزود: روند تامين مواد اوليه براي سال هاي آينده با برنامه مناسب تري انجام خواهد شد.وي با بيان اينکه براي تامين مواد اوليه صنايع آلومينيوم نيز مذاکراتي داشتيم، گفت: همچنين با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، تامين ۳۰ هزار تن آلومينا با قيمت مناسب نيز در سال جاري از سوي شرکت انجام مي شود.بر اساس اين گزارش، شرکت يگانه انديش صنعت در سال ۱۳۸۶ تاسيس شد و حوزه فعاليت اين شرکت تامين و واردات مواد اوليه فولاد و آلومينيوم است.
    
    خبر بنگاه ها: توسعه زنجيره تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع فلزي / با سرمايه گذاري يک شرکت بخش خصوصي انجام شد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4240 به تاريخ 23/10/96، صفحه 14 (بورس كالا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه مشاور دامپزشك
متن مطالب شماره 21، بهار و تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است