|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/10/23: حجت الاسلام صديقي در خطبه هاي نماز جمعه تهران: با روحيه هاي اشرافي نمي توان مشكلات را حل كرد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22101
سه شنبه 25 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21817 23/10/96 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


حجت الاسلام صديقي در خطبه هاي نماز جمعه تهران: با روحيه هاي اشرافي نمي توان مشكلات را حل كرد
    امام جمعه موقت تهران راه حل مشکلات کشور را دوري از روحيه اشرافي گري و توجه به تمام اقشار جامعه عنوان کرد.
    به گزارش فارس، حجت الاسلام کاظم صديقي در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه تهران با اشاره به فتنه 96 ابراز داشت: فتنه را آرزو کنيد زيرا که فتنه چهره هاي منافق را هويدا و نابود مي کند، اين آشوب ها دوست و دشمن را نشان مي دهد و در اين فراز و نشيب ها گوهر افراد جامعه نمود پيدا مي کند.
    وي گفت: آشوب هاي اينچنيني طرح آمريکا و صهيونيسم و با پول عربستان و پادوهاي آنان است که در راس آن منافقين بدبخت و آواره بودند که از خود بريده و به بيگانگان پناهنده شدند و پادويي آنها را برعهده گرفتند.
    امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: ما دشمنان خائن قسم خورده اي داريم که چشم ديدن دين خدا را ندارند و استقلال هيچ کشوري را برنمي تابند، اين دشمنان 40 سال از ملت ما تودهني خوردند و مردم همواره در مقابل توطئه هاي آنان مقاومت کردند و مشت محکمي بر دهان آمريکا زدند و از اين به بعد هم هرگاه آمريکاي گرفتار توهم، جهالت، سردرگمي در اثر سيلي هايي که از مسير مقاومت دارد، هوس کرد و قصد برهم زدن آرامش انقلاب اسلامي را داشت، بداند باز هم از ملت ما تو دهني خواهد خورد و با مشت هاي گره کرده عاشقان شهادت مواجه خواهد شد.
    حجت ‎الاسلام صديقي در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه خاطرنشان کرد: ما تا هستيم و دين داريم، ارزش هاي ديني مان را مهم مي دانيم و تا زماني که شرف و استقلال مان حاصل از خون شهيدانمان است اصرار داريم که دشمن عنادش را روزافزون مي کند و دست از سر ما برنمي دارد؛ لذا بايد انقلابي بمانيم.
    وي با بيان اينکه با روحيه هاي اشرافي نمي شود خلاهاي مملکت را پر و مشکلات کشور را حل کرد، اظهار داشت: قطعا با اشرافي گري و روحيه هاي اينچنيني امکان اداره کشور وجود ندارد و بايد به تمام اقشار جامعه توجه شود.
    امام جمعه موقت تهران با تاکيد بر اينکه مجلس شوراي اسلامي بايد کم کاري ها و فسادها را مورد نظارت بيشتري قرار دهد، گفت: در کميسيون هاي تخصصي مجلس هم بايد تعقيب هايي وجود داشته باشد و مجلس همواره مشکلات را رصد کند و بايد نشان دهد که نمايندگان وکلاي مردمند و نمي گذارند گراني کمر مردم را خم کند و بيکاري بيش از اين ايجاد عقده کند؛ لذا در قانون گذاري نيز بايد به اين موارد توجه بيشتري شود.
    حجت ‎الاسلام صديقي خاطرنشان کرد: در لايحه بودجه سال 97 کل کشور نيز بايد براي بخش فرهنگ نيز بودجه خوبي در نظر گرفته مي شد اما متاسفانه در اين رابطه بودجه قابل اعتنايي در نظر گرفته نشده است، بايد گفت پيشرفت مسائل علمي ما منوط به بودجه است و رکود علمي ما قطعا عقب ماندن از تمدن انساني محسوب خواهد شد.
    وي رعايت اولويت، فقرزدايي و توجه به اقشار آسيب ديده و پابرهنگان را از جمله موارد ضروري و مورد توجه در لايحه بودجه برشمرد و ابراز داشت: اگر بنا باشد ما در کشور به کسي هم افتخار کنيم، به شهيد حججي ها افتخار مي کنيم ما در صحنه هاي خطر نديديم که اين اشراف و متمولين در ميدان پا پيش بگذارند.
    حجت ‎الاسلام صديقي با بيان اينکه بيکاري، بيماري و افسردگي و درنتيجه آن اغتشاش و پرخاشگري به دنبال دارد، تصريح کرد: پول بايد توام با مديريت جهادي باشد و از کاخ هاي شيشه اي بايد بيرون آمد و حالي از بيکاران بويژه بيکاران فارغ التحصيل پرسيد و همواره بر اعتنا به مردم و احترام و تحويل گرفتن آنها بايد توجه شود.
    وي خاطرنشان کرد: شعارهاي غربي و وعده هاي کاذب اشتغال ممکن است براي قشري راي آور باشد اما مردم ما با ايمان هستند و به آخرت اعتقاد دارند لذا بايد طلب و اعتراض آنها را شنيد، اگر مي توانيد مشکلات آنها را حل کنيد، اقدامي انجام دهيد و اگر نمي توانيد وعده هاي الکي به مردم ندهيد. با مردم با صداقت سخن بگوييد و عرصه را به آنها واگذاريد. چرا که مردم همواره سنگرشان توکل بر خدا بوده است و تنها از طريق رضاي خدا مي توان مردم را راضي کرد. بيش از پيش به اين موضوع بپردازيد و دشمن را شاد نکنيد.
    
    

    
    رضايتمندي مردم دستور کار مجلس و دولت باشد
     سيدحسين نقوي حسيني، سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه تهران گفت: زماني که من از تريبون مجلس شوراي اسلامي اعلام کردم که 70 درصد مراکز توليدي ما در شهرک هاي صنعتي تعطيل است، وزير صنعت و معدن اعتراض کرد و من ايشان را به اين شهرک ها بردم تا از نزديک مشاهده کند و براي خودش جاي تعجب بود.
    وي اظهار داشت: اگر تا 10 15 سال قبل در برابر مجلس شوراي اسلامي هر دو سه هفته يکبار يک صنف يا گروه تجمع مي کردند در دو سال گذشته ما هر هفته بعضا شاهد حضور 3 يا 4 گروه معترض بوديم و البته بايد به اين اعتراضات رسيدگي مي شد و براي حل آنها تلاش مي شد اما به مجرد آنکه اين اعتراضات روزهاي اخير مطرح شد دشمن فرصت طلبانه وارد ميدان شد و همه نيرو و امکانات خود را به کار گرفت و از آمريکا تا رژيم صهيونيستي و کشورهاي همپيمان آنها در منطقه تا سلطنت طلب ها و منافقين همه دست به دست هم دادند تا از اين نمد اعتراض کلاهي براي خود بدوزند و امنيت کشور را به خطر بيندازند.
    نقوي حسيني با تاکيد بر اينکه اين اغتشاشات طراحي شده بود و کادر برنامه ريز داشت، گفت: منافقين محور فعاليت هاي اين اعتراضات بودند اما بار ديگر ملت ايران به صحنه آمدند و همچون 40 سال گذشته مقاومت کردند. سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح کرد: به عنوان نماينده ملت عرض مي کنم که صدها پيامک آمد و ده ها مورد اعلام شد که ما اعتراض داريم اما با اغتشاش مخالفيم و خودمان در برابر اغتشاشگران مي ايستيم و اجازه نمي دهيم که آنها از فرصت ها بهره برداري کنند.
    وي با يادآوري سالروز دستگيري ملوانان آمريکايي متجاوز به مرزهاي دريايي جمهوري اسلامي ايران، اظهار داشت: آمريکايي ها فراموش نمي کنند که ملوانان پرستاره آنها چگونه در برابر بچه هاي ساده ما گريه مي کردند و سر تعظيم فرود آورده و در مقابل اقتدار ملت ايران به ذلت کشيده شده بودند. نقوي حسيني بيان داشت: از اين به بعد بايد در دو حوزه تلاش کنيم و چشم خود را باز نگه داريم؛ اول اينکه در فضاي اقتصادي انتظار داريم که مجلس، دولت و همه دستگاه هاي خدمت رسان رضايتمندي را محور فعاليت هاي خود قرار دهند.
    
    مسئولي که موجب نارضايتي مردم شود در زمين دشمن است
    نماينده مردم ورامين در مجلس گفت: هر مسئولي که امروز با اقدام خود موجب نارضايتي مردم شود حتما در زمين دشمن بازي کرده است. وي با تاکيد بر اينکه مشکلات کنوني کشور لاينحل نيست و جمهوري اسلامي ايران مشکلاتي بزرگ تر از اين را حل کرده است، تصريح کرد: يکي از ميدان هاي آزمايش براي ما همين بودجه سال 97 است و مجلس بايد بکوشد بودجه اي را تصويب کند که رضايتمندي عمومي، اشتغالزايي، خروج از رکود و توليد ثروت محور کار قرار گيرد.
    نقوي حسيني با تاکيد بر اينکه بايد مديران متعهد و با انگيزه بر سر کار گمارده شوند، گفت: خانواده معاون يکي از وزارتخانه هاي بسيار مهم که مسئول اشتغال بود، در خارج از کشور ساکن بودند و خودش هم پس از بازنشستگي به خارج از کشور رفته بود! چگونه کسي که پس از بازنشستگي در خارج از کشور زندگي مي کند را دعوت کرده و به او مسئوليت اشتغال کشور را سپرده اند؟ او چه کاري مي تواند براي اين کشور بکند؟
    حجت الاسلام صديقي در خطبه هاي نماز جمعه تهران: با روحيه هاي اشرافي نمي توان مشکلات را حل کرد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21817 به تاريخ 23/10/96، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 60 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه مطالعات اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 21)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است