|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/10/23: رئيس اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان فرش دستباف تبريز اعلام كرد: انتقال نمايشگاه فرش از تهران به تبريز
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4451
پنج شنبه 26 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4240 23/10/96 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


رئيس اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان فرش دستباف تبريز اعلام كرد: انتقال نمايشگاه فرش از تهران به تبريز


نويسنده: رعنا نيك رفتار

دنياي اقتصاد – تبريز : رئيس اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبريز با تاکيد بر اينکه اصلي ترين داشته تبريز براي انتخاب پايتخت جهاني محوريت در داشته هاي فرش است، گفت: اکنون ۵۰۰ هزار نفر از مردم آذربايجان شرقي از راه فرش ارتزاق مي کنند.
    اسماعيل چمني در جلسه هم انديشي کميسيون صنايع دستي، فرش، گردشگري و خدمات اتاق بازرگاني تبريز با موضوع ايجاد کارگروه اجرايي فرش دستباف براي رويداد تبريز پايتخت کشورهاي اسلامي در سال ۲۰۱۸ اظهار کرد: تبريز به عنوان مرکز بافت جهاني فرش دستباف در سال ۲۰۱۵ انتخاب شده و بزرگ ترين بازار سرپوشيده مسقف جهان متعلق به تبريز است و در کنار ساير داشته هاي وسيع اين شهر به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام انتخاب شده است. وي با تاکيد بر اينکه اصلي ترين داشته تبريز براي انتخاب پايتخت جهاني محوريت در داشته هاي فرش است، گفت: اکنون ۵۰۰ هزار نفر از مردم تبريز از راه فرش ارتزاق مي کنند و ۲۰۰ هزار نفر نيز ظرفيت اشتغال در فرش و زيرمجموعه آن وجود دارد که بايد آن ظرفيت ها آماده شود.رئيس اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبريز افزود: اگر به گذشته تاريخ خود برگرديم مي بينيم فرش تبريز جزو فرهنگ و تاريخ ما است و اين ما هستيم که مراقب آن نبوديم. وي خاطرنشان کرد: در اتاق تبريز کميسيوني براي فرش وجود دارد که بايد، فعال شود، زيرا صنعت گردشگري در اقتصاد به مرتبه سوم رسيده است و حتي ظرفيت اول و دوم شدن نيز دارد و ما هم مي توانيم از ظرفيت فرش تبريز براي تقويت آن استفاده کنيم.
    
     عدم مديريت صحيح
    چمني اظهار کرد: کشورهاي در حال توسعه در حوزه گردشگري بسيار فعال هستند ضمن اينکه ما هم چنين امکان و ظرفيت را در منطقه داريم، اکنون تبريز ۱۸۰۰ ميراث ثبت شده دارد و عدم جذب گردشگر با اين همه ظرفيت ناشي از عدم مديريت صحيح است. وي تصريح کرد: با وجود همه زيبايي هايي که در آذربايجان وجود دارد، اميد داريم ۲۰۱۸ آغاز گردشگري براي استان ما باشد، بايد به رويداد تبريز ۲۰۱۸ به عنوان يک رويداد ملي و فراملي نگاه کرد و براي اين منظور بخش خصوصي و دولتي هيچ فرقي با هم ندارند. رئيس اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبريز تاکيد کرد: طبق مطالعات، هر گردشگري که وارد استان شود باعث ايجاد ۹ شغل در آن شهر مي شود و لازمه آن حتما ورود دولت نيست بلکه بايد خودمان نيز وارد عمل شويم ولي دولتمردان نيز براي جذب بودجه ملي بايد تلاش کنند.وي با تاکيد بر نيروي بخش خصوصي در راستاي تبريز ۲۰۱۸ اظهار کرد: مشکلات دولت را مي دانيم و اينکه محدوديت مالي دارد از اين رو نبايد چشممان را به آنها بدوزيم زيرا ما بازارياني داريم که يک برند جهاني هستند.چمني افزود: فرش تبريز در پنج قاره جهان برندي شناخته شده است و از اين رو تبريز ۲۰۱۸ يک آغاز است و اگر خوب پيش ببريم نتايج ارزنده اي کسب مي شود.
    
     بيکاري با داشتن ظرفيت هاي بزرگ
    وي با ابراز تاسف از اينکه هر کسي به ما مراجعه مي کند يا براي اشتغال يا براي وام است، گفت: چرا با داشتن ظرفيت هاي بزرگي در داخل استان بيکار داريم درحالي که با يک توجه مي توان شغل هاي زيادي ايجاد کرد.رئيس اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبريز متذکر شد: بايد اختلاف نظرها را کنار گذاشته و براي توسعه فرهنگ و هنر و اقتصاد کشور تلاش کنيم و اگر بتوانيم با اين اتحاد در صنعت فرش جلو رويم شکوفايي زيادي کسب خواهد شد.چمني ادامه داد: در جلسات قبلي برنامه اين را داشتيم که تورهاي گردشگري از گردشگران خارجي و داخلي براي بازديد از کارگاه هاي قاليبافي و غيره ايجاد شود و برنامه ديگر برپايي نمايشگاه دائمي فرش دستباف براي معرفي صنايع فرش تبريز است.
    
     انتقال نمايشگاه فرش
    وي يادآور شد: البته طبق برنامه قرار است نمايشگاه بين المللي فرش که بزرگ ترين نمايشگاه فرش دستباف است و هميشه در تهران برگزار مي شود، به تبريز منتقل شود.چمني اضافه کرد: البته برنامه اين را داريم که بازديدکنندگان علاقه مند به فرشبافي در يک جايي نحوه بافت فرش را آموزش ديده و براي اولين بار گردشگران يک رديف فرش براي يادگار در کارگاه ببافند.وي با بيان اينکه اگر ۲۰۱۸ در تبريز اتفاق افتاده، ناشي از برکت زحمات فرشبافان و صنعتگران تبريزي بوده که از گذشته تلاش کرده اند، افزود: گرداننده ۲۰۱۸ همين هنرمندان و صنعتگران خواهند بود.
    
     توليد ۳۵ درصد فرش دستباف
    رئيس اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبريز با اشاره به اينکه بيش از ۳۵درصد توليد فرش دستباف در کشور متعلق به استان است، تاکيد کرد: بيش از ۳۵درصد صادرات فرش دستباف کشور متعلق به آذربايجان شرقي است و بيش از ۵۰درصد صادرات در زمينه طرح، رنگ و... در کشور نيز متعلق به استان است. وي متذکر شد: ۳۵۰ هزار نفر در کشور بيمه شده از فرش داريم که با طرح پايش بيمه شدگان، کاهش يافت و اين موضوع شامل آذربايجان شرقي نيز بود درحالي که در استان ظرفيت بيمه ۲۰ هزار نفر در بخش فرش را داريم.
     برگزاري نمايشگاه صنايع دستي
    
    چمني در ادامه از برگزاري نمايشگاه بين المللي صنايع دستي در تبريز از ۱۲ تا ۱۶تير سال آينده خبر داد و گفت: جاي خالي هفته فرش در تقويم کشوري بسيار ديده مي شود که مسووولان به اين موضوع نيز توجه کنند.وي افزود: اگر ارتباطات و موازي کاري ها حل شود، پيشرفت هاي زيادي ايجاد خواهد شد و همه بايد در اين موضوع با جان و دل براي شهر تلاش کنند.
    
    رئيس اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبريز اعلام کرد: انتقال نمايشگاه فرش از تهران به تبريز
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4240 به تاريخ 23/10/96، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بارآثار ديگري از "رعنا نيك رفتار"

  شارژ توليد در مناطق آزاد / مديرعامل ارس مشوق هاي قابل ارائه به توليدكننده ها را تشريح كرد
رعنا نيك رفتار، دنياي اقتصاد 7/7/97
مشاهده متن    
  فراخوان «تبريز» به ايرانيان مقيم خارج / طرح هاي توسعه مركز آذربايجان شرقي تشريح شد
رعنا نيك رفتار، دنياي اقتصاد 3/7/97
مشاهده متن    
  اتصال هوايي و زميني ارس به تركيه
رعنا نيك رفتار، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  تثبيت سطح درياچه اروميه / مديركل حفاظت محيط زيست آذربايجان شرقي اعلام كرد
رعنا نيك رفتار، دنياي اقتصاد 26/6/97
مشاهده متن    
  تاكيد بر گسترش مبادلات آذربايجان شرقي و ارزروم تركيه در ديدار استانداران مطرح شد
رعنا نيك رفتار، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه تاسيسات بهداشتي
متن مطالب شماره 44، مهر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است