|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/10/23: سردتر از هواي تبريز!
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4454
دو شنبه 30 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4240 23/10/96 > صفحه 24 (ورزش) > متن
 
 


سردتر از هواي تبريز!
رابطه سرمربي و مديرعامل تراكتور حكايت از اوج بحران دارد    
     دنياي اقتصاد : کار يحيي و تراکتور بيخ پيداکرده است.۱۹ هفته از ليگ گذشته و اين تيم روي پله يازدهم ايستاده است، جايگاهي که براي تبريزي ها به هيچ عنوان پذيرفتني نيست. آنها اين هفته به تيم بحران زده نفت تهران باختند آن هم با دوگل تا همه منتظر خداحافظي يحيي در کنفرانس خبري بعد از بازي باشند. خصوصا که گل محمدي قبل از بازي اختلاف با آجورلو را کتمان نکرد و حتي جريمه باشگاه بعد از بازي پرسپوليس راهم غيرقانوني دانست، چراکه بندي در قراردادش وجود ندارد که به آجورلو اجازه جريمه وي را بدهد. متوجه باشيد که روز بازي هم يک روزنامه ورزشي از جمله عجيب او خطاب به سردار پرده برداشت که گويا ريشه اختلافات از آنجا نشات گرفته.اينکه گل محمدي خطاب به وي گفته:«همين نتايج هم از سرتان زياد است» والبته که بعد از بازي هم اين پيغام را تکذيب نکرد تا ثابت شود رابطه سرمربي و مديرعامل سردتر از هواي اين روزهاي تبريز است.
    
     گل محمدي استعفا نمي دهد
    حرف هاي يحيي بعد از اين باخت رنگ وبوي ماندن مي دهد. اودر کنفراس خبري اطمينان داد که براي اصلاح تيم وجبران نتايج تلاش خواهد کرد و اين به معني ادامه حضورش روي نيمکت اين تيم است:«ما استرس برد داشتيم و براي برد هم آمده بوديم، اما روي غافلگيري گل خورديم و کار در ادامه سخت شد. شکست خيلي سخت و تلخي بود. از هواداران عذرخواهي مي کنم. آنها حق دارند ناراحت شوند. امتيازات از دست رفته را اميدوارم در ادامه جبران کنيم.» سرمربي تراکتورسازي واکنش جدي به مطرح شدن گزينه هاي جايگزيني اش نشان نمي دهد و توپ تصميم گيري را به زمين باشگاه مي اندازد: «گزينه هاي خيلي زيادي مطرح شده که اين موضوع روي تيم تاثير منفي گذاشته و کار را براي ما سخت کرده بود. ما تحت فشار بوديم و اين فشار به بازيکنان هم منتقل مي شد. نبايد از شکستي که خورديم زياد صحبت کنيم. چيزي که مشخص است، اين است که ما خوب نتيجه نگرفتيم، بازي را واگذار کرديم و بازي تلخي براي ما بود.»گل محمدي در پاسخ به اين سوال که «آيا در تراکتورسازي مي مانيد يا خير؟»، مي گويد: «من مربي حرفه اي هستم و با باشگاه تراکتورسازي قرارداد دارم. نظر باشگاه در اين مورد خيلي مهم است و من تابع تصميم باشگاه هستم و مجبورم از تصميم باشگاه اطاعت کنم. فوتبال همين است. مربي يک روز خوب و يک روز بد دارد. شما در عالم مربيگري يک روز شعار عليه خودتان مي شنويد و يک روز هم تشويق مي شويد. من حرفه اي هستم و اين هم در عالم مربيگري حرفه اي عادي است.» حالا اگر آجورلو مي خواهد سراغ گزينه هاي محبوبش برود بايد حکم اخراج را پاي قرارداد او بيندازد و البته تا ريال آخر قراردادش راهم پرداخت کند.
    
     دنيزلي و يادآوري يک خاطره
    واما گزينه هاي محبوب سردار آجورلو که اين روزها نامشان سرزبان هاست. بين مربيان داخلي صحبت از جواد نکونام و حسين فرکي است که البته نکونام جوان و با انگيزه که سابقه کار با آجورلو در پاس را هم دارد و به تازگي از خونه به خونه جدا شده شانس بيشتري دارد.در بين خارجي ها مصطفي دنيزلي با تجربه، بيشتر از ديگران نامش مطرح شده است.اتفاقا او هم پايش به فوتبال ايران از سوي همين آجورلو ودرهمان دوران پاس باز شد.البته ابراز علاقه دوباره به اين مربي ترک توسط مديرعامل سابق پاس کمي عجيب است.کافي است اتفاقات روزهاي پاياني فصل پنجم را يک بار مرور کنيد. پاس با يک تساوي مقابل ذوب آهن قهرمان ايران مي شد، اما به دليل اختلاف برسرمسائل مالي دنيزلي هفته آخر تيم را در اصفهان همراهي نکرد.پاس باخت و استقلال قهرمان شد تا اميرقلعه نويي بيشترين استفاده ممکن را از اين دعوا برده باشد.حال ممکن است بعد از آن ماجراي عجيب و باورنکردني بازهم اين دوحاضر به همکاري مشترک شوند؟ غيراز دنيزلي اسامي ديگري هم مطرح شده است.خبرگزاري تسنيم ديروز نوشت: «گزينه دوم تراکتورسازي «ارسون ينال» است که هم جوان تر از دنيزلي است و هم با فنرباغچه قهرمان ليگ ترکيه شده. او با ترابوزن اسپور در جام يوفا حضور داشته است و البته کاشف آردا توران، هافبک شهير فوتبال ترکيه که سابقه بازي در اتلتيکو مادريد و بارسلوناي اسپانيا را دارد. در کارنامه ارسون يانال ۵۶ ساله سابقه کار زير نظر مصطفي دنيزلي نيز ديده مي شود.مسوولان باشگاه تراکتورسازي با يک مربي ديگر به نام «ارتوگرول سالام» هم مذاکراتي داشته اند. اين مربي ۴۸ ساله که سومين گزينه هدايت تراکتورسازي است سرمربي بشيکتاش بوده و البته با بورسا اسپور قهرمان ترکيه شده است.»
    
     مربي خارجي ممنوع نيست
    تراکتور اصلا سمت مربي خارجي مي رود؟آجورلو پيش از اين به مربي ايراني بيشتر روي خوش نشان مي داد و البته مسلمان بودن مربي برايش از شروط اصلي است، اما چند سال قبل هم باشگاه تراکتورسازي قصد جذب مربي خارجي را داشت که اعضاي وقت هيات مديره تراکتورسازي از جمله دارا غزنوي در مصاحبه هاي خود از ممنوعيت جذب مربي خارجي در تراکتورسازي به خاطر نامه ستاد کل نيروهاي مسلح مبني بر ممنوعيت جذب مربي خارجي در تيم هاي نظامي خبر داد.البته هنوز بحث مربي خارجي در تراکتورسازي و تغيير کادرفني در حد شايعه است و چيزي در اين مورد تاييد نشده اما اگر مسوولان قصد داشته باشند چنين اقدامي انجام دهند احتمالا بايد مجوز ستاد کل نيروهاي مسلح را دريافت کنند، در غير اين صورت برخلاف نامه ستاد کل نيروهاي مسلح عمل شده است. آخرين مربي خارجي آنها توني اوليويرا بود که درمقطعي محبوبيت قابل توجهي هم نزد هواداران پيداکرد.متوجه باشيد که حالا هواداران اين تيم هم چشمشان به نتايج خوب سرخابي هاي پايتخت با مربيان خوبشان است و به کمتر از آنها رضايت نمي دهند.
    
     سرباز نمي خواهند
    يکي ديگر از اتفاقات عجيب روز بازي تراکتور شعار برخي هواداران اين تيم با محوريت ابراز علاقه براي بيرون آمدن اين تيم از زيرچتر نيروهاي مسلح و شکل اداره نظامي بود. تراکتور سال هاست که زيرنظر سپاه اداره مي شود و توانسته از امتياز بازيکنان سرباز هم استفاده کند. اين موضوع اگرچه هميشه با اعتراض باشگاه هاي بازيکن ساز مواجه بوده، اما کمبودهاي تراکتور را مرتفع کرده است.حالا اما هواداران اين تيم هم روي خوش به اين اتفاق نشان نمي دهند، چراکه بر اين باورند که سربازها که به زور به اين تيم مي آيند دل و دماغ والبته انگيزه کامل براي بازي کردن در اين تيم را ندارند.نمونه آخرهم واکنش آنها به اميد عاليشاه بازيکن خودشان بود که دلخوري شديدي راهم براي اين بازيکن سرشناس به وجود آورد.شايد آنها هم براين باورند که بازيکن سازي بايد در دل خانواده خود باشگاه صورت بگيرد و جواناني که عرق به تراکتور دارند و دراين تيم رشد کرده اند شانس بازي براي تيمشان را پيداکنند.بايد ديد موضع نهادهاي تصميم گيرنده درمورد اين باشگاه بزرگ و پرهوادار چگونه خواهد بود.
    سردتر از هواي تبريز! / رابطه سرمربي و مديرعامل تراکتور حکايت از اوج بحران دارد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4240 به تاريخ 23/10/96، صفحه 24 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله سلامت مردان
شماره 1 (پياپي 2)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است