|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/10/23: نمايندگان مجلس: دولت به جاي انداختن تقصيرها به گردن ديگران فكري براي حل مشكلات اقتصادي كشور كند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22106
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21817 23/10/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


نمايندگان مجلس: دولت به جاي انداختن تقصيرها به گردن ديگران فكري براي حل مشكلات اقتصادي كشور كندنمايندگان مجلس با بيان اينکه برخي دولتمردان چنان از وضع اقتصادي کشور گلايه مي کنند که گويي انتظار دارند از اروگوئه و افغانستان براي اصلاح وضع اقتصادي کشور بيايند تصريح کردند: دولت بايد از انداختن تقصيرها به گردن ديگران پرهيز کند و هر دستگاهي برنامه مشخصي براي اقتصاد تدوين کند.
    به گزارش فارس حجت الاسلام عليرضا سليمي نماينده محلات با تاکيد بر اينکه دشمن صرفاً در صورت فراهم شدن زمينه ها در داخل کشور، قدرت مانور پيدا مي کند، گفت: از جمله زمينه هاي مورد نياز دشمن جهت ابراز خصومت مشکلات اقتصادي کشور است. وي با اشاره به اينکه رهبر معظم انقلاب چند سال است که محور نامگذاري هاي خود را براي سال ها «اقتصادي» قرار مي دهند، بيان داشت: اينها همه هشدارهايي براي مسئولان بوده است که متاسفانه مورد توجه واقع نشده است.
    
    اقتصاد مقاومتي صرفاً محدود به برگزاري جلسات صوري شده است
    سليمي در ادامه گفت: پيشبرد موضوع اقتصاد مقاومتي صرفاً محدود به برگزاري جلسات صوري شده است، در حالي که ما زماني مي توانيم کارنامه اي در اين باب ارائه دهيم که واردات را به حداقل رسانده، رکود را رفع کرده و اتکاي بودجه کشور به نفت را کاهش دهيم.
    وي ادامه داد: ما امروز شاهد برگزاري نشست هاي فرمايشي در حوزه اقتصاد مقاومتي از سوي کساني هستيم که بايد آن را تحقق بخشند؛ گويي صرفاً جهت آنکه اعلام کنند کاري براي اقتصاد مقاومتي انجام داده اند اين جلسات را برگزار مي کنند.
    وي ادامه داد: امروز آنقدر کارنامه کشور در حوزه سرمايه گذاري داخلي و خارجي غيرقابل قبول است که حتي معاون اول کشور هم اعلام مي کند وضع اقتصاد کشور خوب نيست و اين يعني آش آنقدر شور شده است که صداي آشپز را هم درآورده است.
    سليمي در تشريح علت جدي نگرفتن حل مشکلات اساسي کشور از سوي مسئولان گفت: مسئولان به شدت سياست زده شده اند و با اينکه تا چند روز پس از رخدادها و ناآرامي هاي اخير ظاهرا به خود آمده بودند و به ضرورت حل مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم واقف شده بودند ولي دوباره دعواهاي سياسي را آغاز کردند. وي تصريح کرد: شاهديم که آقاي رئيس جمهور و ساير مديران دولتي از وضع موجود کشور انتقاد مي کنند؛ سوال اين است اينها از چه کسي انتقاد مي کنند؟ چه کسي بايد وضع موجود را اصلاح کند و مشکلات را حل کند؟ اينان به گونه اي از اوضاع اقتصادي کشور گلايه مي کنند که انگار منتظرند رئيس جمهور اروگوئه و افغانستان بيايند و مشکلات کشور را حل کنند.
    
    دولت بايد از انداختن تقصيرها به گردن ديگران پرهيز کند
    عباس گودرزي نماينده بروجرد نيز با اشاره به تاکيدات رهبر معظم انقلاب بر حل مشکلات اقتصادي کشور، گفت: بايد براي دستگاه هاي مختلف در جهت رفع مشکلات اقتصادي ماموريت تعريف شود و کميسيون هاي تخصصي مجلس نيز در اين راستا نيز ماموريت داشته باشند و همه بايد پاي کار بيايند.
    وي افزود: در يکي از جلسات غيرعلني مجلس آقاي لاريجاني وجود 21 ابرچالش را در کشور اعلام کرد و اين موارد مورد بررسي قرار گرفت اما کار در همان جا تمام شد و کاري نشد و بايد اين موضوع مورد پيگيري قرار گيرد.
    عضو هيئت رئيسه فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس اظهار داشت: دولت بايد براي حل مشکلات کشور چه در حوزه فرهنگ و چه در حوزه اقتصاد و چه در حوزه هاي ديگر به وزارتخانه ها ماموريت دهد تا نسبت به رفع اين مشکلات اقدام کنند و در يک بازه زماني مشخص گزارشي از کار خود را ارائه دهند.
    گودرزي خاطرنشان کرد: واقعيت اين است که اگر ما فکري به حال اين مشکلات موجود نکنيم اين مشکلات به يک گسل در جامعه تبديل خواهد شد و دشمن از اين ضعف ها سوءاستفاده مي کند. دشمن از ضعف ما سوءاستفاده مي کند تا بر پيکره جامعه ما لطمه وارد کند.
    گودرزي خاطرنشان کرد: دولت بايد اين بحث را تمام کند که ديگران مقصر هستند چرا که اين رويه تا يک زماني جواب مي دهد، امروز دولت دوره دوم خود را پشت سر مي گذارد لذا اين گونه تعبيرات براي مردم قابل پذيرش نيست که بخواهيم مشکل را به گذشتگان ارجاع بدهيم و بگوييم ديگران مقصرند.
    وي افزود: در مجلس هم درست است که کميسيون هاي ما کميسيون هاي تخصصي هستند اما موضوعات را به صورت تخصصي و ريشه اي و ماموريتي دنبال نمي کنند.
    گودرزي خاطرنشان کرد: تجمعات مردم پيرامون بحث صندوق ها در مقابل مجلس و غيره يک زنگ خطر بود تا چه اندازه مورد توجه قرار گرفت و ما براي حل اين مشکلات چقدر برنامه ريزي کرديم.
    وي در پايان، گفت: اگر هم مجلس و هم دولت و در کل همه مسئولان عزم خود را جزم کنند تا به صورت برنامه ريزي شده و مسئولانه، براي حل مشکلات برنامه ريزي کنند، من ترديد ندارم در جايي که احساس کنيم کار سخت است خدا راه را براي ما نشان خواهد داد و بن بستي براي کشور وجود ندارد.
    
    دولت هنوز درباره اتاق شيشه اي دريافتي مسئولان کاري نکرده است
    نماينده سنقر نيز در گفت و گو با فارس ريشه بخش عمده اي از بيکاري جوانان دانش آموخته در کشور را ناتواني در هدايت منابع به سمت اشتغال خواند و گفت: علت آنکه فاصله طبقاتي در کشور روز به روز بيشتر مي شود آن است که سرمايه ها به جاي ورود به عرصه توليد مستقيماً به کانال سوددهي هدايت مي شود.
    حجت الاسلام سيدجواد حسيني کيا با اشاره به معضل سپرده هاي مردم در موسسات مالي و اعتباري گفت: اين مشکل ناشي از انحراف اين موسسات در به کارگيري سرمايه هاي جمع آوري شده به جاي هدايت به سمت توليد به مسير سوددهي است.
    وي از عدم ارتباط مسئولان با مردم به عنوان يکي ديگر از عوامل نارضايتي از وضعيت اقتصادي کشور ياد کرد و بيان داشت: فقدان شفافيت اموال و دارايي هاي مسئولان کشور نيز به نارضايتي مردم دامن مي زند.
    حسيني کيا در توضيح گفت: با وجود آنکه مجلس سال گذشته و در جريان برنامه ششم توسعه موضوع اتاق شيشه اي براي دريافتي ها و دارايي هاي مسئولان را مطرح کرد اما هنوز دولت در اين باره کاري نکرده است.
    وي اضافه کرد: اگر مردم به صورت شفاف مطلع باشند که نمايندگان مجلس و مديران اجرايي کشور چه ميزان حقوق مي گيرند، ديگر کسي براي نماينده شدن و يا پست گرفتن در حوزه هاي اجرايي سر و دست نمي شکند.
    
    نمايندگان مجلس: دولت به جاي انداختن تقصيرها به گردن ديگران فکري براي حل مشکلات اقتصادي کشور کند
    


 روزنامه كيهان، شماره 21817 به تاريخ 23/10/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه حوزه
متن مطالب شماره 2 (پياپي 177)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است