|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/10/23: بازخواني راهبرد آمريكا در ايران
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9294
سه شنبه سي ام مرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9129 23/10/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


سرمقاله 
بازخواني راهبرد آمريكا در ايران


نويسنده: محمدكاظم انبارلويي
برگرفته از: anbarloee.ir

بصيرت ، زمان شناسي و لحظه شناسي حكم مي كند، بدانيم در نهادهاي امنيتي آمريكا و هم پيمانان منطقه اي آنها درباره ايران چه مي گذرد. استراتژيست هاي آمريكا «ميز» ايران در سيا را به «مركز» ارتقاء دادند. امروز جايگاه ايران اسلامي از منظر امنيت ملي آمريكا ديگر يك «ميز» نيست بلكه يك كانون مهم و يك مركز استراتژيك است. بازخواني راهبرد آمريكا در ايران پس از آشوب اخير ضروري است.دشمني آمريكا با ملت ايران طي 40 سال اخير مبتني بر يك تحليل نيست بلكه بر اساس اخبار و اطلاعاتي است كه در رسانه ها يا در گويش هاي مختلف سران آمريكا و هم پيمانان اروپايي آن قابل رويت است. متاسفانه جرياني در داخل با كوچك نمايي اين اخبار و اطلاعات و بزرگ نمايي مشكلات و دوقطبي سازي هاي كاذب دشمني آمريكا و غرب را پنهان مي كند و از اين باب با سرويس هاي امنيتي دشمن كاملا همگراست .
    آخرين جمع بندي نهادهاي امنيتي و سياسي آمريكا اعم از سيا و پنتاگون و وزارت خارجه آمريكا به علاوه كارشناسان موساد و برخي نهادهاي امنيتي كشورهاي منطقه كه عناد و دشمني آنها بر ملت ايران محرز است ، اين است كه ؛
    1- ادراك ايراني ها را بايد مديريت كنيم و مدام بگوييم مشكل شما آمريكا نيست بلكه انقلابي است كه برپا كرده ايد و نظامي است كه مستقر نموده ايد. به همين دليل از اول انقلاب با ملت به دليل برپايي يك انقلاب پاك و الهي جنگيدند. نظام مستقر در ايران علي رغم اينكه استانداردهاي دموكراتيك آن فراتر از هر نظام مستقر در روي زمين است ، آن را به رسميت نشناختند . آنها قفل شدن دستگاه تحليلي نظام و نخبگان را به عنوان يك هدف دنبال مي كنند ، تا ملت به سمت اتحاد ملي و انسجام اسلامي نرود.
    2- بي ثبات سازي كنترل شده ايران طي 40 سال اخير در دستور كار آمريكا بوده است . آنها گفته اند بايد ايران را هميشه در يك مدل فرسايشي امنيتي و سياسي درگير كنيم تا رهبران انقلاب به فكر رفاه مردم و حل مشكلات معيشتي و نيز حل معضلات اجتماعي و فرهنگي نيفتند.
    جنگ داخلي ، تحميل جنگ تحميلي و سرمايه گذاري روي جنگ نرم از ابتدا در دستور كار آنها بود و آن را براي بي ثبات سازي هم عملياتي كردند.
    3- جداسازي مردم از نظام ، دامن زدن به اختلافات قومي و قبيله اي و استفاده از ظرفيت هاي معاند و مخالف در داخل از ديگر راهبردهاي غرب در ايران است. آنها از اول چسبندگي مردم به نظام و انقلاب را هدف گيري كردند و هر چه بيشتر تلاش مي كردند كمتر نتيجه مي گرفتند. بعد به اين نتيجه رسيدند كه بايد از مردم ايران انتقام بگيرند و گفتند ؛ ملت ايران بايد هزينه شعار مرگ بر آمريكا را پرداخت كنند به طوري كه از شعارهاي انقلاب شرمنده شوند! شعار «نه غزه و نه لبنان» ،« مرگ بر اصل ولايت فقيه» ، «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است»، از اتاق فكر سيا بيرون آمد و در سه غائله 18 تير 78 و ناآرامي هاي 8 ماهه سال 88 و نيز اخيرا در آشوب سقط شده امسال در ناآرامي ها توسط پياده نظام آمريكا در خيابان ها تكرار شد. اين شعارها جز شرمندگي براي سرويس هاي امنيتي دشمن و پوچ بودن
    سرمايه گذاري هاي آنها روي امنيت ملي ايران دستاوردي نداشته است.
    اينكه امروز در سيا فردي را گمارده اند كه فوق تخصص «شورش هاي لكه اي شهري» را در كارنامه عملي خود دارد نتيجه همان حماقت در راهبردهاي خصمانه آمريكا عليه ملت ايران است.
    آنها فكر مي كنند با بازيافت زباله هاي فراري ضد انقلاب مي توانند شورشي را در ايران سامان دهندو بعد بروند در شوراي امنيت سازمان ملل و نيز در مجامع جهاني «پُز حقوق بشري» بدهند و مجوز برخورد سخت با ملت ايران را بگيرند.
    بر اساس زمانبندي برنامه اغتشاش قرار بود كار را در 9 دي با نافرماني مدني كليد بزنند و آن را تا 22 بهمن ادامه دهند و در آن روز بروند سراغ درگيري مسلحانه !
    يك آدم عاقل در اتاق فكر آشوب نبود به آنها بگويد جمع جبري ايدئولوژي منافقين بامطالبات قومي و قبيله اي و نيز تفكر منحط سلطنت طلبي چگونه ممكن است ؟ اينها كه در يك صف در دو تا خيابان قابل جمع نيستند. از اين گذشته هر كدام از اين عناصر شرور 2 ثانيه حاضر نيستند از خود دفاع كنند ، چگونه مي توانند زيرساخت يك شورش را سامان دهند!
    آنها فكر نكردند اين عناصر بي مايه و بي شرافت را در برابر ملتي قرار داده اند
    كه 40 سال است پاي در عرصه دفاع از اسلام و قرآن نهاده و عزيزترين كسان خود را به قربانگاه مصاف با استكبار جهاني فرستاده اند.
    اينها فكر نكردند ملتي كه آمريكا را با اردنگي از ايران بيرون انداخت و با رشادت و قدرت سخت از منطقه بيرون راند، جمع كردن چند نفر آشوب گر در خيابان چيزي نيست كه آنها بتوانند از آن حتي به عنوان يك عمليات ايذايي ياد كنند.
    انقلاب اسلامي در آستانه 40 سالگي است و در اوج بلوغ قدرت و آگاهي و توانايي است . انقلاب به سرعت بر مشكلات اقتصادي و اجتماعي فائق مي آيد و پوزه دشمنان اسلام را به خاك خواهد ماليد.
    اكنون عزم انقلابيون ايران و منطقه اين است كه بساط استكبار را در كل جهان به هم بريزند . آثار اين راهبرد در بيرون راندن آمريكا در منطقه به كلي مشهود است . راه دور نرويم امروز جامعه جهاني در حال طرد سلطه آمريكا در جهان است. كافي است دو سه قطعنامه اخير شوراي امنيت و مجمع عمومي سازمان ملل در رويارويي با آمريكا را درست تحليل كنيم، دنيا ديگر تاب مظالم آمريكا و رژيم صهيونيستي را ندارد .
    ايران به زودي با روشي كه خود مي داند شرارت آمريكايي ها را در آشوب هاي اخير پاسخ خواهد داد.
    
    سرمقاله : بازخواني راهبرد آمريكا در ايران
    


 روزنامه رسالت، شماره 9129 به تاريخ 23/10/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    آثار ديگري از "محمدكاظم انبارلويي"

  چالش هاي سال 97
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 28/5/97
مشاهده متن    
  هزينه كرد ديپلماسي خارجي براي توسعه
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 16/5/97
مشاهده متن    
  از تنگه مرصاد تا تنگه هرمز
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 6/5/97
مشاهده متن    
  بيراهه روي و بيهوده گويي
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 30/4/97
مشاهده متن    
  20 فرمان عملياتي تهاجم سياسي و فرهنگي دشمن / به بهانه آشوب 18 تير
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 19/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مديريت بازار كار ايران
متن مطالب شماره 20، دي 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است