|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/10/23: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9387
چهار شنبه 28 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9129 23/10/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبار برگزيدهكدام يك دروغ مي گويند؟
    به گزارش جماران، اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در كنگره هاشمي رفسنجاني با اشاره به اتفاقات اخير كشور به انتقاد از عملكرد صداوسيما پرداخت و گفت: «صداوسيما بايد در روش خود تغيير ايجاد كند؛ صداوسيما نمي تواند در انحصار يك گروه محدود تندرو قرار بگيرد. من به عنوان يكي از مسئولين گفتم كه مي خواهم با مردم صحبت كنم، گفتند نمي شود و بهانه مشكل فني آوردند.» به گزارش ايسنا، مديرشبكه يك سيما نيز در واكنش به سخنان جهانگيري مبني بر اينكه صداوسيما به او فرصت صحبت با مردم را نداد، گفت: برنامه نگاه يك به درخواست جناب آقاي جهانگيري به وي اختصاص پيدا كرد، اما در آخرين ساعات، معاون اول رئيس جمهور در برنامه حضور پيدا نكرد و ما مجبور شديم نگاه يك را از جدول پخش حذف كنيم.»
    ***
    
    برخي احزاب داخليمقابل اغتشاش گران نبودند
    عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي گفت: تمام گروههاي ضدانقلاب با پشتيباني آمريكا در زمينه اعتراضات وارد عرصه شده بودند تا بتوانند از طريق ايجاد اغتشاش و ناامني؛ اعتراضات اقتصادي مردم را منحرف و به يك بحران سياسي تبديل كنند اما شاهد آن بوديم كه اكثريت احزاب، اين اغتشاشات را محكوم كرده اند اما شايد برخي از احزاب از اين موضوع دفاع نكردند و پيگير مطالبات مردم نبوده و به نوعي به نفع خود از اين موضوع بهره برده اند. حميدرضا ترقي در گفتگو با خبرنگار شبستان درخصوص نقش احزاب در ايجاد آرامش و روشنگري در جامعه گفت: احزاب در بعد پيگيري مطالبات مردم هميشه مي توانند داراي نقش موثري باشند و به هر ميزان كه بتوانند پيگير مطالبات بحق مردم باشند و دستگاههاي اجرايي را مجاب به پاسخگويي كنند، اميدواري مردم را بيشتر مي كنند و مي توانند
    به عنوان نمايندگان مردم خواسته هاي آنها را به گوش مسئولان برسانند. وي افزود: با تاكيد بر اين نقش و جايگاه احزاب شايد ديگر مردم وارد صحنه اجتماعات نشوند تا بخواهند خواسته هاي خود را مطرح كنند. احزاب قانونمند مي توانند تمام خواسته هاي مردم را در عرصه سياسي، اجتماعي و فرهنگي به گوش مسئولان برسانند و اين موضوع نيازمند آن است كه احزاب نقش و جايگاه واقعي خود را در جامعه بشناسند و در اين راه تلاش كنند. ترقي خاطرنشان كرد: از آنجا كه متاسفانه بسياري از احزاب فعاليت خاصي را در پيگيري مسائل اجتماعي و مطالبات مردم ندارند طبيعي است كه اين توقع نيز در مردم نسبت به احزاب كاهش يابد اما اگر احزاب بتوانند نقش و جايگاه جدي خود را در پيگيري مطالبات مردم كسب كنند دولتها نيز مجاب مي شوند كه به احزاب در قالب پاسخگويي به مطالبات مردم جوابگو باشند.
    
    
    به اتهام ابتكار رسيدگي نمي شود؟
    روزنامه جوان نوشت: در ميانه آشوب هاي اخير در كشورمان معصومه ابتكار، معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري در توئيتر، مردم را به پيگيري اعتراضات از مسير قانوني و با آرامش دعوت مي كرد. اين موضع گيري از سوي خواص جريان اصلاحات براي آنهايي كه حوادث و آشوب هاي سال هاي 78 و 88 را به خاطر داشته و كارگرداني اصلاح طلبان براي اردوكشي هاي خياباني و آشوب در كف خيابان را ديده بودند، جالب توجه بود، اما توئيتي از يك خبرنگار فراري اصلاح طلب
    فضاي جديدي را باز كرد؛ اتهام همكاري معصومه ابتكار با اين خبرنگار فراري در پروژه كشته سازي سال 88 توسط فتنه گران! مسيح علي نژاد در توئيتر خود نوشت: «خانم ابتكار! سال هشتاد و هشت ليست خانواده هاي كشته شدگان و شماره تماس خانواده هاي شان را شما براي من كه خبرنگار خارج نشين بودم ارسال كرديد و مي گفتيد چون اين مردم در داخل رسانه اي ندارند. الان به مردمي كه توي خيابان هستند و هيچ رسانه اي ندارند مي گوييد از خارج رهبري مي شوند؟ چرا براي مردم پرونده سازي مي كنيد؟!» اين اتهام با هيچ واكنشي از سوي ابتكار و دولت روبه رو نشد، نه تكذيب و نه عذرخواهي؛ آيا حالا كه آشوب ها خوابيده و معصومه ابتكار پيگير آزادي آشوب گران است، جاي بررسي اين اتهام نيست؟ چندي پيش هم همين خبرنگار فيلمي از تك خواني آوازش به عنوان يك خانم مقابل محمد خاتمي منتشر كرد و بايد ديد چه ناگفته ها و منتشر نشده هاي ديگري از جريان اصلاحات دارد و خواص جريان اصلاحات چه گاف هاي ديگري مقابل او داده اند و با توجه به عدم پايبندي اخلاقي اش چه زماني آنها را منتشر خواهد كرد؟!
    
    
    ادعاي كشف اختلاس بزرگ در شركت ملي نفت
    يك فساد مالي گسترده در مديريت اكتشاف شركت ملي نفت ايران با هماهنگي مديران وزارتخانه و ورود سازمان بازرسي كل كشور كشف شد. روزنامه دنياي اقتصاد به نقل از «انرژي امروز» نوشت: اخيرا خبري در برخي سايت ها و كانال هاي حوزه نفت منتشر شد مبني بر آن كه يكي از معتمدين مالي مديريت اكتشاف شركت ملي نفت پس از اختلاس كلان ميلياردها تومان از بيت المال از كشور گريخته است. گفته مي شود فرد اختلاس كننده گرين كارت كانادا داشت و از طريق تركيه راهي اين كشور شد. اين موضوع توسط مديران اكتشاف شركت ملي نفت مطرح و در ادامه پيگيري هاي سازمان بازرسي كل كشور آغاز شده است. فرد متخلف كه خزانه دار شركت بوده، از سال ها قبل و در دوران دولت احمدي نژاد در اين سمت حضور داشته و از همان زمان اين تخلفات را آغاز كرده بود. با توجه به ابعاد تخلفات، منابع مطلع بعيد مي دانند اين امر به شكل فردي صورت گرفته باشد و پاي تيمي متخلف در ميان نباشد. بنا بر اخبار منتشر شده، يك تيم از سيستم هاي نظارتي هم اكنون در حال بررسي ميزان دقيق اختلاس از مديريت اكتشاف نفت هستند.
    
    
    رفع فيلتر اينستاگرام خلاف قانون است
    عبدالصمد خرم آبادي دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه در مطلبي در كانال شخصي اش در پيام رسان سروش با اشاره به اينكه يكي از اعضاي كانال سوال كرده است: چرا با وجودي كه اينستاگرام داراي ميليون ها محتواي مجرمانه عليه امنيت كشور و مقدسات اسلامي و غير اخلاقي است دستور رفع فيلتر آن صادر شده است؟ آيا مراجع قضائي نمي خواهند از اين اقدامات غير قانوني جلوگيري كنند؟، در پاسخ نوشته است: «بله كاملا درست است، شبكه اجتماعي اينستاگرام در ظاهر امر يك شبكه اطلاع رساني است. اما در واقع يك شبكه جاسوسي غير قابل كنترل مي باشد كه ميليونها محتواي مجرمانه عليه امنيت داخلي و خارجي كشور و محتواي غير اخلاقي و عليه مقدسات اسلامي را منتشر مي كند. دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه اعلام كرد: از سوي دادستاني كل كشور به مسئولين وزارت ارتباطات اخطار داده شده كه رفع فيلتر اينستاگرام بر خلاف موازين قانوني و قضائي انجام شده و مسئولين امر بايد پاسخگو باشند.
    
    
    بازي تازه براي تخريب قوه قضائيه
    صراط نيوز نوشت: در حالي كه يك نماينده شهرت طلب مجلس و جريان رسانه اي ضد انقلاب با انتشار خبر مرگ يك جوان به نام «سينا قنبري» با ادعاي دانشجو بودن و دستگيري وي در اتفاقات اخير به دنبال جنجال سازي هستند، يكي از نمايندگان مجلس اعلام كرد: اين فرد هرگز دانشجو نبوده و تحصيلاتش ديپلم است و بنابر اطلاعات دريافتي، بازداشت وي نيز ارتباطي با حوادث اخير نداشته است.
    به گفته برخي منابع خبري، نيروي انتظامي وي را به دليل حمل مواد مخدر بازداشت كرده و تحويل قوه قضائيه داده بود. بنابراين، جوسازي رسانه ها و شبكه هاي اجتماعي براي بازسازي آنچه محمود صادقي با عنوان «كهريزك دوم» اعلام كرد، بيشتر به يك عمليات رسانه اي رواني عليه قوه قضائيه شباهت دارد.
    
    
    فائزه هاشمي: ديدارم با بهايي ها بازخورد مثبتي در جامعه داشت!
    فائزه هاشمي در مصاحبه با روزنامه ايران در پاسخ به اين سوال كه «به خاطر ديدار با رهبر بهايي ها و عكس يادگاري از آقاي هاشمي تذكر گرفتيد؟» گفت: «تذكري نبود. من منزل بابا بودم؛ شب كه آقاي هاشمي آمدند گفتند «ديدي چه جنجالي شد؟» فقط همين. مامان به دفاع از من وارد شد كه «مگه فائزه چي كار كرده؟ كار بدي نكرده . فلاني اين كار را كرده و آن يكي اين كار را كرده؟ چرا كسي چيزي نمي گويد و فقط به فائزه گير دادند؟» مامان مثال هايي با نام و كار افراد مي زد. بابا هم ديگر چيزي نگفت. اينجا بحث تمام شد. ولي چند روز بعد كه براي بابا تعريف مي كردم كه عجيب اين كار بازخورد مثبت در بين همه اقشار جامعه داشته است و كمتر فعاليتي داشته ام كه اين گونه عكس العمل عمومي داشته باشد كه جواب خوبي گرفتم.» مشرق در اين باره نوشت: گفتني است فائزه هاشمي بارها با سران فرقه بهائيت ديدار كرده است. اين ديدارها بازخورد بسيار منفي در افكار عمومي داشت. فشار اقشار مذهبي، مراجع عظام، سياسيون و تحليلگران موجب شد تا رسانه هاي جريان اصلاحات نيز نسبت به اين موضوع واكنش نشان دهند. اين رسانه ها به نقل از مرحوم هاشمي نوشتند: «در پي انتشار خبر ديدار فائزه هاشمي با چند نفر از عناصر فرقه ضاله بهائيت، روزنامه جمهوري اسلامي در گفتگويي با هاشمي رفسنجاني نظر ايشان را در اين زمينه پرسيد؛ هاشمي رفسنجاني گفت: فائزه اشتباه بدي كرده و بايد آن را تصحيح و جبران كند». رئيس (سابق) مجمع تشخيص مصلحت نظام (هاشمي رفسنجاني) افزود: فرقه ضاله بهائيت يك فرقه استعمارساخته و منحرف است كه هميشه با همين انحراف شناخته شده و ما هميشه از اين فرقه تبري جسته و مي جوييم.»
    
    
    از اين پس دولتمردان به خواست مردم گوش كنند
    عضو فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس گفت: تاكيد ما اين است كه ازاين پس دولتمردان بايد به حرف مردم گوش كرده و براي حل مشكلات تمركز كنند زيرا مردم صاحب اين انقلاب و ولي نعمت هستند. به گزارش خبرگزاري برنا، محمدرضا ملكشاهي در خصوص كنترل و مديريت تجمع ها و اعتراضات مردمي، اظهار داشت: در ايران مردم سالاري ديني حاكم است و باوجوداينكه آزادي خواهي در ذات اسلام وجود دارد مي توان گفت نظام مقدس جمهوري اسلامي بزرگ ترين ظرفيت را براي شنيدن خواسته هاي مردم را دارد. وي بيان كرد: بايد توجه داشت كه جامعه امروزي ما نيز دچار يك سري مشكلات اقتصادي مانند بيكاري و موسسات مالي روبه روست كه آثار منفي رواني و مالي را بر مردم تحميل كرده و مردم عصباني شده اند. نماينده مردم خرم آباد بابيان اينكه در تمام كشورهاي جهان مي بينيم كه افراد معترض، اعتراض خود را بيان مي كنند ولي در همين كشورها اگر اعتراضات به سمت آشوب برود، سخت ترين برخوردها را انجام مي دهند، گفت: آمريكا به سياه پوستان اجازه راهپيمايي نمي دهد حتي آن ها را به گلوله مي بندند. بهتر است آمريكا به رفتار رژيم صهيونيستي در كودك كشي ها نيز توجه داشته باشد.
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9129 به تاريخ 23/10/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه رفتارهاي پر خطر و اعتياد
شماره 4 (پياپي 704)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است