|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/10/23: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9340
شنبه 28 مهر 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9129 23/10/96 > صفحه 9 (بين الملل) > متن
 
      


خبرموشك بالستيك ارتش يمن پادگان نيروهاي ويژه عربستان را به لرزه درآورد
    موشك بالستيك ارتش و كميته هاي مردمي يمن پادگان نيروهاي ويژه عربستان در نجران را به لرزه درآورد.
    به گزارش خبرگزاري تسنيم به نقل از المسيرة، يگان موشكي ارتش و كميته هاي مردمي يمن با يك فروند موشك بالستيك از نوع قاهر ام2 پادگان نيروهاي ويژه سعودي در نجران را در هم كوبيد.
    يك منبع در يگان موشكي ارتش يمن گفت كه اين موشك محل فرود بالگردهاي آپاچي در اين پادگان را هدف قرار داده است.يگان موشكي ارتش و كميته هاي مردمي يمن قبل از اين با يك فروند موشك زلزال2 مراكز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودي در پايگاه عباسه در اطراف گذرگاه الخضراء در نجران را در هم كوبيد.
    نيروهاي يمني در سال 2017 ميلادي 45 فروند موشك بالستيك به عمق عربستان و امارات و مواضع نظاميان و مزدوران آن ها در جبهه هاي مختلف شليك كردند.حملات عربستان سعودي و محاصره همه جانبه اين كشور عليه يمن از ششم فروردين 94 آغاز شده است كه اين حملات به جز ويراني و كشته شدن هزاران يمني، هيچ نتيجه اي نداشته است.نيروهاي ارتش و كميته هاي مردمي يمن در پاسخ به تجاوز و ادامه حملات عربستان، مواضع متجاوزان را با موشك هاي بالستيك و غيربالستيك هدف قرار مي دهند.
    
    
    اسد: توطئه دشمن براي تجزيه سوريه شكست خورده است
    رئيس جمهور سوريه تاكيد كرد كه توطئه دشمن براي تجزيه سوريه و كل منطقه شكست خورد.
    به گزارش ايسنا، به نقل از شبكه المنار، الكساندر لاورنتييف، نماينده ويژه پوتين و هيئت همراهش در كاخ رياست جمهوري سوريه با بشار اسد ديدار كردند كه اين ديدار درباره مسائل مختلفي از جمله مذاكرات آتي در سوچي و نيز روند مذاكرات دولت سوريه با مخالفان سوري بود.
    بنا بر اعلام دفتر رياست جمهوري سوريه بحث آمادگي براي ديدار سوچي ميان مخالفان سوري و دولت دمشق و نيز ادامه حمايت هاي روسيه از روند مبارزه با تروريسم محور اصلي اين ديدار بوده است.
    بشار اسد در اين ديدار به پيروزي هاي مهمي كه ارتش سوريه به همراه روسيه و ديگر هم پيمانانش در شكست تروريسم به دست آورده اشاره كرد و گفت، اين مسئله باعث شكست طرح دشمن براي تقسيم سوريه و منطقه شد كه غرب و عوامل آن براي اين طرح نقشه هاي بسيار كشيده بودند. او گفت، اين پيروزي ها باعث مي شود كه راه براي يافتن چاره اي مسالمت آميز جهت بازگرداندن ثبات به سوريه هموار شود.
    اسد ادامه داد: مواضع روسيه در حمايت از ملت سوريه كه در سال هاي گذشته همواره موجود بوده، برخاسته از روابط تاريخي عميق ميان دو كشور است و اين همكاري به ويژه در زمينه اقتصادي به سود دو كشور خواهد بود.نماينده پوتين نيز در اين ديدار تاكيد كرد كه كشورش تمامي حمايت هاي لازم را براي كمك به سوريه و ملت آن در رويارويي با تروريسم و حفظ حاكميت ملي و وحدت اراضي اين كشور به كار خواهد بست.
    
    
    كاخ سفيد: ترامپ همچنان برجام را بدترين توافق تاريخ مي داند
    سخنگوي كاخ سفيد گفت كه رئيس جمهور آمريكا همچنان معتقد است كه برجام يكي از بدترين توافقات تاريخ است.
    به گزارش خبرگزاري تسنيم، سارا ساندرز، سخنگوي كاخ سفيد گفت كه تصميم نهايي درباره تمديد تعليق تحريم هاي ايران ذيل برجام هنوز گرفته نشده است.
    وي همچنين گفت كه رئيس جمهور آمريكا همچنان معتقد است كه برجام يكي از بدترين توافقات تاريخ است و دست ايران را براي ساخت تسليحات هسته اي باز مي گذارد.
    سخنگوي كاخ سفيد گفت كه دولت آمريكا با كنگره در زمينه پرداختن به نواقص موجود در توافق هسته اي همكاري مي كند. استيون منوچين، وزير خزانه داري آمريكا نيز گفته است كه انتظار دارد كه تحريم هاي جديدي عليه ايران وضع شوند.
    
    
    واشنگتن: از رفع فيلتر شبكه هاي اجتماعي در ايران دلگرم شديم
    معاون وزير خارجه آمريكا مي گويد كه از رفع فيلتر شبكه هاي اجتماعي در ايران دلگرم شده است!
    به گزارش خبرگزاري فارس، «استيو گلداستين» معاون ديپلماسي عمومي و روابط عمومي وزارت امور خارجه آمريكا در سالن كنفرانس خبري وزارت متبوعش، با خبرنگاران در خصوص مسائل مختلف و از جمله در خصوص ايران سخن گفت.
    گلداستين ابتدا به بحث تمديد تعليق تحريم هاي ايران پرداخت؛ مسئله اي كه بر اساس نص صريح برجام، وظيفه هيئت حاكمه آمريكاست ولي از زمان روي كار آمدن «دونالد ترامپ» چهل و پنجمين رئيس جمهور آمريكا، به موضوعي پر از اما و اگر تبديل شده است.
    اين ديپلمات ارشد آمريكايي گفت كه «جيمز متيس» و «ركس تيلرسون» وزراي دفاع و خارجه آمريكا، در تعطيلات كريسمس در كمپ ديويد حاضر شده و در اين خصوص با ترامپ رايزني كرده اند.وي همچنين اعلام كرد كه از رفع فيلتر شبكه هاي اجتماعي درايران دلگرم شده است.
    گلداستين كه تخصصش ديپلماسي عمومي و سلاحش شبكه هاي اجتماعي است، در اين خصوص گفت: اقدام دولت ايران و رئيس جمهور روحاني در بازگشايي شبكه هاي اجتماعي (اينستاگرام) دلگرم كننده بود.»
    
    
    وزير خزانه داري آمريكا: تحريم هاي جديدي عليه ايران در راه است
    وزير خزانه داري آمريكا گفته است انتظار دارد كه تحريم هاي جديدي عليه ايران وضع شوند.
    به گزارش خبرگزاري تسنيم، استيون منوچين گفت كه منتظر تحريم هاي جديدي عليه ايران است.اظهارات وزير دولت آمريكا در حالي است كه قرار است دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريكا تصميم خود را درباره تمديد تعليق تحريم هاي ايران ذيل برجام را تا روز جمعه اعلام كند.برخي گمانه زني هاي رسانه اي حكايت از اين دارند كه رئيس جمهور آمريكا احتمالاً با تمديد تعليق تحريم هاي ذيل برجام، تحريم هاي جديدي را عليه ايران وضع كند. اظهارات وزير خزانه داري آمريكا را شايد بتوان در اين راستا ارزيابي كرد.
    برخي رسانه هاي آمريكايي با اشاره به پيشرفت گفتگوهاي كاخ سفيد در زمينه اصلاح قانون مربوط به برجام در كنگره معتقدند كه احتمالاً ترامپ تعليق تحريم ها را به مدت 120 روز ديگر تمديد مي كند تا اينكه اصلاحاتي در قانون كنگره اعمال شوند، البته بر اساس گزارش ها، اين موارد پيشنهادات وزراي خارجه، دفاع و مشاور امنيت ملي كابينه ترامپ بوده اند و معلوم نيست كه رئيس جمهور آمريكا چه تصميمي را اعلام خواهد كرد.
    
    
    معاون وزير خارجه سوريه: تركيه نيروهاي خود را از سوريه خارج كند
    معاون وزير خارجه سوريه ضمن انتقاد از حضور نيروهاي آمريكايي و تركيه اي در خاك اين كشور، تاكيد كرد كه قانون اساسي سوريه بايد در خاك اين كشور تدوين شود.به گزارش خبرگزاري فارس، «فيصل مقداد» معاون وزير خارجه سوريه، حضور تركيه در خاك اين كشور را متجاوزانه و غير قابل پذيرش قلمداد كرد.مقداد از دولت تركيه خواست كه همه نيروهاي خود را از سوريه خارج كرده و در امور داخلي اين كشور مداخله نكند.وي درباره موضع دمشق در خصوص پايگاه ها و نيروهاي آمريكايي حاضر در سوريه نيز گفت: «حضور هر گونه پايگاه خارجي از نظر دولت سوريه غير قابل پذيرش نيست و [اين مسئله] اشغالگري است و بر اين اساس با آن رفتار خواهيم كرد».اين مسئول سوري درباره ترديد سازمان ملل براي مشاركت در كنفرانس آتي «سوچي» تصريح كرد: «اين ترديد براي ما غافلگيركننده نيست؛ زيرا دي ميستورا در دستيابي به راه حل [بحران سوريه] جدي نيست و من فكر مي كنم صرف ترديد فرستاده ويژه سازمان ملل در خصوص حضور در كنفرانسي كه فرزندان ملت سوريه در آن حضور دارند، غير مسئولانه و با وظايف او در تناقض است. لذا جامعه بين الملل بايد وي را به خاطر اين موضع بازخواست كند».خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) به نقل از مقداد گزارش داد كه «دي ميستورا صلاحيت رهبري روند مسالمت آميزي را ندارد كه به صلح ميان شهروندان سوري منجر شود».
    
    
    ترامپ سفر رسمي خود به انگليس را لغو كرد
    پايگاه خبري «اينديپندنت» گزارش داد كه ترامپ از بيم مورد استقبال قرار نگرفتن از سوي مردم انگليس، سفر خود به اين كشور را لغو كرده است.اينديپندنت مي نويسد: به دليل نگراني هايي درباره عدم استقبال از سوي مردم انگليس، دونالد ترامپ سفر خود به اين كشور را لغو و «ركس تيلرسون» را براي اين سفر انتخاب كرده است.پيش از اين قرار بود دونالد ترامپ براي افتتاح سفارت جديد ۷۵۰ ميليون پوندي آمريكا در لندن، به انگليس سفر كند اما اكنون از اين سفر منصرف شده است.اواخر سال گذشته در كاخ سفيد اعلام كرده بود كه روزهاي ۲۶ و ۲۶ ماه فوريه ترامپ به انگليس سفر و با «ترزا مي»، نخست وزير اين كشور ديدار مي كند.اين در حالي است كه پيش از اين نيز مردم و برخي مقامات انگليس مخالفت خود با سفر ترامپ به اين كشور را اعلام كرده اند.اواخر سال جاري نيز دونالد ترامپ سه ويدئو با محتواي اسلام هراسانه را از يك حزب نژادپرست و اسلام ستيز انگليسي در صفحه توئيتر خود بازنشر كرد كه «ترزا مي» اين اقدام ترامپ را مورد انتقاد قرار داد و در پي تنش لفظي ايجاد شده ميان دو طرف، كاخ سفيد اعلام كرد كه ترامپ تا زمان نامعلومي سفر خود به انگليس را به تعويق انداخته است.
    
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9129 به تاريخ 23/10/96، صفحه 9 (بين الملل)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه پيشگامان ساختمان
متن مطالب شماره 117، شهريور 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است