|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/11/10: هفته پرترافيك رويدادهاي جهاني
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4255 10/11/96 > صفحه 31 (آينده نگر بازار) > متن
 
 


هفته پرترافيك رويدادهاي جهاني
انتظار براي نشست فدرال رزرو، سخنراني ترامپ و آمارهاي اقتصادي آمريكا، چين و اروپا رقم زد


يکي از روش هاي پيش بيني قيمت ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر اين اساس در اين صفحه روندهاي قيمتي بازارهاي مهم ايران و جهان به نمايش گذاشته شده اند. همچنين در متن مربوط به هر قسمت روند آتي قيمت ها براساس شواهد موجود پيش بيني شده اند.
    
    
    
بازار سهام
    فشار هلدينگ ها بر شاخص

    ديروز شاخص کل بورس با افت ۳۶۸ واحدي (۳۷/ ۰ درصدي) در سطح ۹۹ هزار و ۴۶ واحدي ايستاد. پس از رسيدن شاخص به سقف ۹۹ هزار و ۵۲۲ واحدي شناسايي سود ميان معامله گران و ترديدها نسبت به پايداري نرخ دلار و قيمت جهاني کالاها و ريسک هاي غيراقتصادي، شرايط احتياطي را تقويت کرد. حرکت شاخص دلار نزديک کف ۳ساله بازگشت مس بالاتر از ۷۱۰۰ دلار، همچنين رسيدن سطح موجودي روي بورس فلزات لندن(LME) به کمترين سطح از سال ۲۰۰۸ رشد قيمت روي تا سقف جديد ۱۰ ساله (۳۵۸۳ دلار) را رقم زد. رخدادي که از نمادهاي توليدکننده روي و مس حمايت کرد. اما شاهد فشار فروش در نمادهاي فولادي بوديم. همچنين هلدينگ هاي پتروشيمي بر خلاف روز يکشنبه، با شناسايي سود بيشترين تاثير منفي را بر شاخص داشت. با وجود نوسان برنت بالاتر از ۷۰ دلار، شناسايي سود مانع از رشد پالايشي ها است.
    
    
    
بازار ارز
    مقاومت سقف 4600 توماني دلار

    ديروز هر دلار آمريکا با رشد 45 توماني به نرخ 4592 تومان معامله شد. روند صعودي دلار در روزهاي ابتدايي بهمن پس از 5 کانال شکني دلار در دي، دلار را به بالاتر از سطح 4650 تومان رساند. در ادامه فشار عرضه از سوي صرافي بانک ها، افت 140 توماني نرخ دلار را طي 4 روز معاملاتي تا نزديک کف 4500 توماني رقم زد. روز يکشنبه شناسايي فرصت خريد ميان معامله گران مجددا نرخ دلار را صعودي کرد. در ادامه پس از ساعات رسمي معاملات روز يکشنبه تحرکات معامله گران آتي براي کسب سودهاي کوتاه مدت و سنجش توان رشد دلار، روند صعودي نرخ دلار را در معاملات غيررسمي تا بالاتر از سطح 4600توماني افزايش داد. بنابراين در ساعات ابتدايي معاملات روز دوشنبه، نرخ دلار بالاتر از سطح مزبور معامله شد. اما در ادامه کاهش تقاضا دلار را مجددا وارد کانال 4500 توماني کرد.
    
    
    
بازار سکه
    رشد با احتياط سکه

    ديروز هر سکه طرح جديد با رشد 2 هزار توماني به قيمت يک ميليون و 482 هزار تومان معامله شد. روز شنبه با اخبار پيش فروش سکه از 15بهمن در بانک ملي با سررسيدهاي 3، 6 ، 9 ماهه و يکساله، افت 42هزار توماني قيمت سکه رقم خورد و حمايت سطح يک ميليون و 500 هزار توماني سکه شکسته شد. در بازار طلاي جهاني، افت اونس طلا در روزهاي اخير رقم خورد، اما همچنان شاهد نوسان طلا در کانال ۱۳۴۰ دلاري بوديم. در هفته جاري نشست فدرال رزرو و آمارهاي اقتصادي آمريکا بر طلا اثرگذار است. در بازار ارز نيز با وجود تشديد فشار عرضه از سوي صرافي بانک ها، همچنان دلار بالاتر از ۴۵۵۰ تومان نوسان داشت. بنابراين خوش بيني به بازارهاي اثرگذار، شرايط احتياطي رشد آرام قيمت سکه را رقم زد.
    
    
    
بازار طلاي جهاني
    فشار شاخص دلار بر طلا

    ديروز ساعت 16 هر اونس طلاي جهاني به قيمت 1341 دلار معامله شد. بازگشت شاخص دلار از کف 3ساله روند نزولي طلا در کانال 1340 دلاري و افت بيشتر از سقف 5/ 1 ساله (1366 دلار) را رقم زد. افت يورو، ين و فرانک سوئيس از شاخص دلار حمايت کرد. با وجود اينکه پيش تر، رئيس بانک ژاپن اعلام کرده بود نرخ تورم نزديک به هدف است، اما در ادامه تکذيب آن از سوي بانک ژاپن عامل فشار بر ين شد. چشم انداز تسريع روند افزايش نرخ بهره آمريکا، بازدهي اوراق خزانه ۱۰ ساله را به بالاترين سطح از ۲۰۱۴ رساند و احتمال خروج بانک مرکزي اروپا از سياست هاي انبساطي نيز رشد نرخ بازدهي اوراق قرضه اروپايي را رقم زد. در هفته جاري نشست فدرال رزرو، سخنراني ترامپ، آمار نرخ تورم آمريکا، آمار اشتغال، همچنين گزارش هاي مالي شرکت هاي تکنولوژي مي تواند بر اونس طلا اثرگذار باشد.
    
    
    
بازار اوراق مسکن
    حرکت «تسه»ها زير کف 72 هزار توماني

    ديروز اوراق تسهيلات مسکن اسفند94 (تسه9412) با رشد 9/ 0 درصدي به قيمت 71 هزار و 781 تومان معامله شدند. کاهش تقاضا در بهمن حمايت سطح 72 هزار توماني از اوراق را شکست. اما در ماه هاي اخير شاهد رشد 2/ 50 درصدي تعداد معاملات مسکن تهران در آذر و رشد 5/ 13 درصدي در دي نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوديم. رشد سهم واحدهاي کلنگي در کنار افزايش ورود نقدينگي با هدف سرمايه گذاري در بازار مسکن را مي توان عامل تشديد نوسانات بازار مسکن دانست. در دي ميانگين قيمت نسبت به دي سال گذشته با رشد ۷/ ۱۶ درصدي همراه شد. اما کاهش شتاب نوسانات در دي نسبت به آذر مي تواند مقطعي بودن اين عامل را نشان دهد. رشد قيمت مسکن و افزايش اخير قيمت نهاده هاي ساخت مسکن، مي تواند با توجه به پايين بودن قدرت خريد متقاضيان، عامل فشار بر تقاضاي مصرفي مسکن شود.
    
    
    
بازار نفت
    کاهش اختلاف برنت و WTI

    ديروز ساعت 16 هر بشکه نفت خام آمريکا به قيمت ۷/ ۶۵ دلار معامله شد. افزايش ۱۲ موردي تعداد دکل هاي نفتي آمريکا، بيشترين افزايش از مارس با چشم انداز رشد توليدات شيل، افت WTI از سقف ۳ساله و افت برنت به زير سطح ۷۰ دلاري را رقم زد. اما همچنان سطح پايين موجودي در کوشينگ اوکلاهاما (نزديک کف ۳ساله) عامل حمايت از WTI است. به اين ترتيب اختلاف قيمت WTI و برنت به کمترين سطح در ۵ ماه اخير رسيد. همچنان پيش بيني ها از رشد توليدات شيل به بيش از ۱۰ ميليون بشکه در روز، نگراني ها نسبت به کاهش سهم بازار اوپک را تقويت کرده است. زنگنه، وزير نفت کشورمان نفت ۶۰ دلاري را قيمت مناسب براي نفت اعلام کرد و قيمت هاي بالاتر را مشوقي براي ورود توليدکنندگان پرهزينه تر دانست. خوش بيني ها به بازار، تعداد معاملات آتي با چشم انداز صعودي را به شدت افزايش داده است.
    هفته پرترافيک رويدادهاي جهاني / انتظار براي نشست فدرال رزرو، سخنراني ترامپ و آمارهاي اقتصادي آمريکا، چين و اروپا رقم زد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4255 به تاريخ 10/11/96، صفحه 31 (آينده نگر بازار)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 7 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله جهاني جراحي پلاستيك
شماره 2 (پياپي 802)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است