|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/11/10: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4255 10/11/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبراسحاق جهانگيري: نهايي شدن ۱۲ ميليارد دلار قرارداد فاينانس از دستاوردهاي برجام است
    دنياي اقتصاد : جلسه بررسي موانع استفاده از منابع خارجي در پروژه هاي مهم کشور روز گذشته با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، کرباسيان وزير امور اقتصادي و دارايي، هاشمي وزير بهداشت و درمان، سيف رئيس کل بانک مرکزي و آخوندي وزير راه و شهرسازي برگزار شد. اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري در اين جلسه، فراهم شدن زمينه استفاده از منابع مالي خارجي را از دستاوردهاي برجام دانست و گفت: برجام دستاوردهاي متعددي داشته است که لازم است به نحو مطلوب به مردم اطلاع رساني شود.
    او گفت: کميته يا کارگروهي براي تعيين طرح هاي اولويت دار تشکيل شود و طرح ها و پروژه هايي را که قابليت و صلاحيت استفاده از منابع مالي خارجي دارند، مشخص کنند. جهانگيري از وزير امور اقتصادي و دارايي، رئيس سازمان برنامه و بودجه، رئيس کل بانک مرکزي و معاون هماهنگي و نظارت خود خواست دستورالعمل و آيين نامه اي براي نحوه استفاده از منابع مالي خارجي براي طرح هاي اولويت دار تهيه شود.او با يادآوري اينکه پروژه هاي مهم با استفاده از ۱۷ ميليارد دلار فاينانس از طريق چين در کشور در حال اجرا است، افزود: علاوه بر اين، در حدود ۳۰ ميليارد دلار ديگر موافقت نامه استفاده از منابع مالي خارجي از طريق چين و برخي کشورهاي اروپايي به امضا رسيده که از اين ميزان، تا کنون ۱۲ ميليارد دلار نهايي شده و به زودي وارد مرحله اجرا و گشايش ال سي خواهد شد که اين دستاوردها بخشي از دستاوردهاي برجام است.
    
    
    صدور ۹۵ کيفر خواست براي متهمان ناآرامي هاي اخير
    خبرگزاري صدا وسيما : دادستان تهران با اعلام اينکه تا کنون ۹۵ فقره کيفرخواست براي متهمان اين آشوب ها صادر شده است، تعداد افرادي را که هنوز در بازداشت هستند ۱۰ نفر اعلام کرد و از قضات خواست درباره تعيين تکليف اين متهمان تسريع کنند. عباس جعفري دولت آبادي سال هاي پس از فتنه ۱۳۸۸ را سال هاي تقريبا آرامي خواند و با اشاره به اينکه افزايش ناآرامي ها در کشور، به ناامني در خانواده ها دامن مي زند و تخريب اموال دولتي موجب نگراني مردم، کاهش سرمايه گذاري و رشد اقتصادي مي شود، اظهار کرد: اين آشوب ها حتي ظرفيت ايجاد اختلاف ميان جريان هاي سياسي را در بر دارد و بنابراين بايد توجه شود که امروزه امنيت و آرامش بزرگ ترين دستاورد براي کشور است و تلاش در حفظ آن، اميد مردم به نظام را پايدار مي کند. دادستان عمومي و انقلاب تهران درباره فردي که اخيرا با برداشت ۱۵۰ ميليارد تومان از وجوه يک سازمان دولتي، از کشور فرار کرده است، گفت: اقدامات سيستم نظارتي بايد به گونه اي مي بود که اين فرد نتواند ۱۲ سال اقدامات مجرمانه داشته باشد. دولت آبادي از محکوميت ۱۰ سال حبس براي جاسوسي خبر داد که در قبال دريافت ۱۴۰ هزار يورو، اطلاعات صنعت برق و هسته اي کشور را در اختيار موساد گذاشته بود.
    
    
    هشدار رئيس قوه قضائيه در مورد هجمه به برخي قضات
    ميزان نوشت : آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه با بيان اينکه اکثريت قاطع قضات در دستگاه قضايي، پاکدست، شريف و متدين هستند و قاضي خاطي، يک استثنا است، هجمه برخي صاحبان تريبون به آراي قضات، بدون اشراف به محتويات پرونده ها را غيرقابل قبول دانست و گفت: تا زماني که اشتباه يا تخلف يک قاضي در صدور راي قضايي محرز نشود کسي حق تعرض به راي او را ندارد.
    رئيس قوه قضائيه در جلسه مسوولان عالي قضايي با تاکيد بر دفاع تمام قد خود و ساير مسوولان عالي قضايي از قضات شريف قوه قضائيه در برابر هجمه ها و تخريب ها گفت: تکليف دشمن بيروني در حمله به دستگاه قضايي و قضات شريف آن روشن است، اما تاسف ما از افراد و جريان هاي داخلي است که برخي از اين افراد حتي مدعي حقوقدان بودن هم هستند، اما مي بينيم که بدون داشتن اشراف به محتويات پرونده اي و عدم تسلط به جزئيات آن، وقوف به جريان تحقيقات و حتي شنيدن سخنان اطراف دعوا صرفا با استناد به يک برگه و انتشار آن در فضاي مجازي، عليه قضات صادر کننده راي مطالبي بيان مي کنند. چنين رويکردي واقعا غيرقابل قبول است و به هيچ عنوان پذيرفته نيست. رئيس قوه قضائيه با اشاره به سخنان اخير خود مبني بر برخورد با قضات خاطي نيز اظهار کرد: متاسفانه برخي اين سخنان را تحريف کردند.
    
    
    عارف: لازم باشد در انتخابات بعدي ائتلاف مي‎کنيم
    جماران : محمدرضا عارف، رئيس فراکسيون اميد در واکنش به انتقادات نسبت به ترکيب ائتلافي ليست اميد و جدايي عده اي از اين فراکسيون به مثابه دور شدن از جريان اصيل اصلاحات، گفت: ما از هرگونه نقد عملکرد استقبال مي کنيم و قطعا تلاش خواهيم کرد که برنامه ها و حرکات خود را با توجه به نقدهاي مشفقانه اصلاح کنيم.
    ما همواره بر هويت اصلاح طلبانه خود تاکيد داريم اما شرايط زماني را هم مدنظر داشتيم. آيا ما مي خواهيم تجربه دهه ۸۰ در دو انتخابات ۸۴ و ۸۶ تکرار شود؟ پاسخ ما مشخص است؛ خير. عارف افزود: ما بارها بحث ائتلاف حتي با اصولگرايان را مطرح کرديم؛ شرايط کشور در دهه ۹۰ ايجاب مي کرد که ما ائتلاف کنيم. حتي پيشنهاد ائتلاف محدود با اصولگرايان را در انتخابات ۹۴ مطرح کرديم که آنها نپذيرفتند. او افزود: ما در انتخابات ۹۲ يک ائتلاف کلي داشتيم، در سال ۹۴ نيز معيارهاي خاصي را براي ائتلاف مشخص نکرديم. در نتيجه برخي از افرادي که با عنوان ليست اميد به مجلس راه يافتند، از همان ابتدا فاصله گرفتند و براي مشروعيت بخشيدن به خود و توجيه عملکردشان، به فراکسيون اميد حمله کردند که اينها مسير افراط را پيش گرفته اند. با اين حال ائتلاف با جناح هاي سياسي مختلف را بر اساس آنکه سهم جريان هاي مختلف سياسي مشخص شود، در هر رويداد سياسي قابل طرح مي دانيم. عارف سپس گفت: گام بعدي ما انتخابات ۹۸ مجلس است. بحث مورد نظر ما حفظ هويت و اگر لازم باشد ائتلاف است. بعد از انتخابات ۹۸ برنامه خود را در مورد انتخابات ۱۴۰۰ اعلام خواهيم کرد.
    
    
    تغيير رفتار آمريکايي ها در خليج فارس
    فارس : سردار علي عظمايي، فرمانده منطقه پنجم نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: شاهد تغيير رفتار آمريکايي ها در خليج فارس و تنگه هرمز و توجه بيشتر آنان به مقررات بين المللي در ترددها هستيم. وي با بيان اينکه شاهد شرارت کمتر آمريکايي ها در مسيرهاي دريايي خليج فارس و تنگه هرمز و نيز مواجهه آنها با شناورهاي ايراني هستيم، گفت: در واقع شاهد تغيير رفتار آمريکايي ها و توجه بيشتر آنان به مقررات بين المللي و پرهيز از نزديک شدن به آب هاي سرزمينمان در اين منطقه هستيم.
    
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4255 به تاريخ 10/11/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه انشا و نويسندگي
متن مطالب شماره 105، تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است