|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/12/14: بفرماييد «يك فنجان چاي داغ»
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5434
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5060 14/12/96 > صفحه 5 (راديو) > متن
 
 


بفرماييد «يك فنجان چاي داغ»
اين برنامه را هر روز از راديو ورزش بشنويد

نويسنده: فاطمه عودباشي

اگر مي خواهيد شنونده يک گفت وگوي صميمانه و بي پرده با قهرمانان و پيشکسوتان ورزشي در رشته هاي مختلف باشيد، کافي است هر روز ساعت 13 و 5 دقيقه موج راديوي خودتان را روي فرکانس راديو ورزش تنظيم کنيد تا اين برنامه را بشنويد و با تجربيات ورزشکاران از زواياي مختلف آشنا شويد؛ ورزشکاراني که توانسته اند نام ايران و پرچم مقدس کشورمان را در سراسر دنيا به اهتزاز درآورده و افتخارآفريني کنند. اين برنامه راديويي به تهيه کنندگي عبادا... رضايي و گويندگي مسعود اسکويي، محمدرضا منصوريان، غلامعلي پيرايراني و مائده علاقه مند پخش مي شود.
    
    ارائه الگوي موفق
    عبادا... رضايي، تهيه کننده برنامه يک فنجان چاي داغ درباره هدف اين برنامه به جام جم گفت: ما در اين برنامه با پيشکسوتان و قهرمانان رشته هاي مختلف ورزشي گفت وگو مي کنيم تا هم نسل جوان با آنها آشنا شوند و هم اين که از تجربيات آنها استفاده کنند. به هر حال در دوره گذشته امکانات کم بود و يک فوتباليست بايد روي زمين سنگلاخ تمرين فوتبال مي کرد؛ اما هيچ يک از اين موارد مانع موفقيت او نمي شد.
    
    او ادامه داد: بنابراين ما از همه اين دوستان دعوت مي کنيم تجربيات خود را در اختيار جوانان بگذارند. ضمن اين که يادآوري خاطرات گذشته هم براي آنها جالب است و مورد توجه شنوندگان هم قرار مي گيرد. ما در اين برنامه از قهرمانان جوان هم دعوت مي کنيم تا الگوي موفقي به جوانان ارائه بدهيم.
    اين تهيه کننده با اشاره به اين که در اين برنامه از زواياي تازه اي به زندگي پيشکسوتان نگاه مي شود، توضيح داد: يک برنامه راديويي بايد جذاب باشد تا بتواند شنوندگان را تا انتها با خود نگه دارد. به همين دليل گويندگان برنامه از زواياي مختلف به زندگي و تجربيات قهرمانان مي پردازند تا مورد توجه شنوندگان قرار بگيرد. همچنين در بخش هايي که لازم باشد رويکرد گفت وگو، چالشي و نقادانه مي شود. رضايي درباره ميزان مشارکت شنوندگان در برنامه نيز توضيح داد: مردم از طريق تماس تلفني و ارسال پيامک با ما در ارتباط هستند. اگر هم نقدي داشته باشند با جان دل مي پذيريم و سعي مي کنيم از پيشنهادهاي بهينه نهايت استفاده را ببريم. تا به امروز هم بازخورد مخاطبان خيلي خوب بوده و برنامه برايشان جذاب بوده است.
    او با اشاره به اين که از شش روز هفته دو برنامه به بانوان و چهار برنامه به قهرمانان مرد اختصاص دارد، گفت: ما سراغ کساني مي رويم که به دست فراموشي سپرده شده اند. گويندگان برنامه همه باتجربه هستند و گفت وگوهاي خوبي با مهمانان انجام مي دهند. مردم بيشتر با فوتبال آشنا هستند و اين برنامه فرصتي است تا شنوندگان با قهرمانان ديگر رشته ها هم آشنا شوند.
    
    قهرماناني که کمتر ديده شده اند
    محمدرضا منصوريان، يکي از گويندگان برنامه يک فنجان چاي داغ درباره پذيرش اجراي اين برنامه به خبرنگار ما توضيح داد: افراد ديگري هم گوينده اين برنامه هستند و من هم افتخار دارم که در اين برنامه با قهرمانان پيشکسوت به گفت وگو بنشينم. زماني که با من درباره اجراي برنامه صحبت کردند، موردي که متعجبم کرد اين بود که قرار بود سراغ ورزشکاراني برويم که در خانواده ورزش کمتر ديده شده اند، در حالي که نقش پررنگي در دوره خودشان داشته اند.
    وي ادامه داد: در برنامه يک فنجان چاي داغ، ميزبان افراد سرشناسي هستيم که با رنج و زحمت فراوان براي کشورمان افتخارآفرين بوده اند و در زمان خودشان براي گرفتن مدال خيلي تلاش کرده اند. همين موضوع انگيزه مرا براي اجراي برنامه زياد کرد. افتخار مي کنم با چنين افرادي گفت وگو مي کنم، حتي بايد تاکيد کنم از اين دوستان خيلي چيزها ياد مي گيرم و با مهمانان برنامه تجديدخاطره مي کنيم. اين پيشکسوتان تجربياتي هم دارند که هر کدام درس زندگي است.
    اين گوينده عنوان کرد: در واقع جوانان در قالب اين برنامه هم با قهرمانان پيشکسوت در رشته هاي مختلف آشنا مي شوند و هم درس اخلاق مي گيرند که چطور قهرمانان ديروز با مرارت و سختي ورزش کرده و به موفقيت مي رسيدند.
    منصوريان با مثبت ارزيابي کردن بازخورد مخاطبان گفت: اين برنامه بيش از دو سال است که از آنتن راديو ورزش پخش مي شود و خوشبختانه با اقبال زياد شنوندگان روبه رو شده است. برنامه نه تنها براي شنوندگان، بلکه براي مهمانان برنامه هم جذاب و جالب است. ضمن اين که به ما گلايه مي کنند چرا زمان برنامه کم است و اصرار دارند مدت آن از 30 دقيقه به يک ساعت تغيير کند.
    وي افزود: برخي قهرمانان حرف هاي شنيدني دارند که نيم ساعت زمان براي بازگو کردنش کم است. به همين دليل برخي مواقع با قهرمانان، دو تا سه قسمت برنامه را ضبط مي کنيم. البته در برنامه از قهرمانان نسل جوان مثل تيم ملي دوچرخه سواري، شناگران و ... هم دعوت مي کنيم، اما در مجموع غالب برنامه با حضور قهرماناني است که کمتر در خانواده ورزش ديده شده اند.
    
    گفت وگوهاي خودماني با رفقاي قديمي
    مسعود اسکويي، يکي از گويندگان برنامه يک فنجان چاي داغ در پاسخ به اين سوال که شما در طول اين سال ها گفت وگوهاي متعدد و متفاوتي با ورزشکاران گرفته ايد، در اين برنامه سعي کرده ايد چه ويژگي هايي را به اجرايتان اضافه کنيد تا براي شنونده جالب باشد، توضيح داد: سعي مي کنم با پيشکسوتان ورزشکار که همسن و سال هستيم و سابقه دوستي ديرينه داريم، گفت وگوهاي خودماني داشته باشم. در مجموع سعي مي کنم خودماني با مهمانان صحبت کنم و برنامه از جدي بودن فاصله بگيرد. تلاش مي کنم برنامه به گونه اي باشد که وقتي شنونده آن را مي شنود، احساس راحتي داشته باشد.
    وي با اشاره به اين که برنامه در دل شنوندگان جاي خودش را پيدا کرده است، عنوان کرد: هم مهمانان و هم شنوندگان نسبت به برنامه احساس رضايت و اعلام کرده اند از شنيدن آن لذت مي برند. مردم دوست دارند از شنيدن يک برنامه شاد شوند. اتفاقاً در برنامه «پنج دقيقه با اسکويي» که در راديو ورزش دارم، وقتي از خبرنگاران، ورزشکاران، مربيان، قهرمانان و... مي پرسم کدام يک از برنامه ها را مي پسندند، اشاره به يک فنجان چاي داغ مي کنند.
    اين گوينده درباره اين که چطور در طول اين سال ها همچنان با شور و علاقه پشت ميکروفن مي نشيند، گفت: ناراحتي و گرفتاري من نبايد در برنامه سرايت کند، چون مردم علاقه مندند شنونده يک اجراي پر انرژي باشند. وقتي آنها راديو ورزش را مي شنوند، دوست دارند با شنيدن برنامه هاي اين شبکه شاد شوند و انرژي بگيرند. بنابراين زماني که به عنوان يک گوينده پشت ميکروفن مي نشينم و از فوايد ورزش حرف مي زنم و تاکيد مي کنم بايد روزي ده دقيقه ورزش کنيد، اگر اين جمله را با بي حالي بگويم مسلماً تاثيري روي مخاطب نمي گذارد و زماني اين جمله موثر است که من يک اجراي شاد و پر انرژي داشته باشم. در مجموع هدف ما جلب رضايت مخاطبان است.
    
    بفرماييد «يک فنجان چاي داغ» / اين برنامه را هر روز از راديو ورزش بشنويد
    


 روزنامه جام جم، شماره 5060 به تاريخ 14/12/96، صفحه 5 (راديو)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بارآثار ديگري از "فاطمه عودباشي"

  با محبت اهل بيت (ع) زندگي ام را شيرين مي كنم / گفت و گو با رزيتا غفاري، بازيگر سينما، تلويزيون و تئاتر به مناسبت ايام محرم
فاطمه عودباشي، جام جم 26/6/97
مشاهده متن    
  سال مرگ صدا
فاطمه عودباشي، جام جم 25/6/97
مشاهده متن    
  در كنار بازيگري رزمي هم كار مي كنم / گفت و گو با اميررضا دلاوري، بازيگر سريال گشت ويژه
فاطمه عودباشي، جام جم 25/6/97
مشاهده متن    
  وداع عرفاني / گفت و گوي جام جم با 4 دوبلور پيشكسوت تلويزيون درباره زنده ياد حسين عرفاني
فاطمه عودباشي، جام جم 22/6/97
مشاهده متن    
  نزديكي هاي بهشت يك مجموعه بومي
فاطمه عودباشي، جام جم 22/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه چاپ و نشر
متن مطالب شماره 172، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است