|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/1/16: از گوشه و كنار
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4297 16/1/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


از گوشه و كنارفرانسه و چين در بناب نيروگاه خورشيدي مي سازند
    رامين نيک رفتار دنياي اقتصاد – تبريز : شهردار بناب گفت: دو شرکت سرمايه گذار از کشورهاي فرانسه و چين نيروگاه ۱۰ مگاواتي خورشيدي در اين شهر مي سازند. نادر داوودي افزود: احداث اين نيروگاه خورشيدي بيش از ۶۰۰ ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.
    وي با بيان اينکه شدت بازتابش نور خورشيد در سواحل شهرستان بناب نسبت به شهرهاي ديگر حاشيه درياچه اروميه بيشتر است، گفت: کارهاي تحقيقاتي و مطالعاتي احداث نيروگاه خورشيدي در بناب از ۶ ماه پيش آغاز شده که اين تحقيقات نتايج مثبت در پي داشته است. داوودي افزود: اجراي چنين طرح هايي به منظور ايجاد درآمدهاي پايدار براي شهرداري صورت مي گيرد و اميدواريم نيروگاه ۱۰ مگاواتي خورشيدي بناب تا پايان سال جاري تکميل شده و به بهره برداري برسد.شهردار بناب با تاکيد بر اينکه هدف بعدي از اجراي اين طرح ها ايجاد اشتغال براي شهروندان است، گفت: با راه اندازي اين نيروگاه براي ۸۰ نفر به صورت مستقيم شغل ايجاد خواهد شد.
    
    
     افزايش ۵۴ درصدي اسکان مسافران نوروزي در ارس
    دنياي اقتصاد – تبريز : قائم مقام ستاد اجرايي خدمات سفر منطقه آزاد تجاري- صنعتي ارس با بيان اينکه از ابتداي تعطيلات نوروزي تاکنون تعداد ۹۲ هزار و ۵۹۱ نفر در اين منطقه اسکان يافته است، گفت: اين رقم نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۵۴ درصدي دارد. يوسف داداش زاده افزود: آمار اسکان منطقه آزاد ارس علاوه بر هتل ها، مهمانپذيرها و کاشانه مهمان ها، شامل خوابگاه هاي اداره ها، مدارس، اسکان چادري و زائرسراها نيز مي شود.
    وي اظهار کرد: از اين تعداد مسافر نوروزي، ۴۵ درصد در خوابگاه ها، زائرسراها و کمپ هاي چادري مجموعه هاي ورزشي اقامت داشته و مدارس نيز سهم ۱۴درصدي به خود اختصاص داده اند که با تحليل اين آمار و بسته تشويقي که براي سرمايه گذاران حوزه اقامت در نظر گرفته شده است، مي توان سرمايه گذاري در حوزه هاي اقامتي را داراي توجيه اقتصادي بالايي معرفي کرد.
    داداش زاده ادامه داد: از ۲۷ اسفند تا پايان ۹ فروردين تردد وسايل نقليه در چهار محدوده منفصل منطقه آزاد ارس شامل جلفا، نوردوز، خداآفرين و قلي بيگلو به تعداد ۶۴۳ هزار و ۷۵۹ خودرو بوده است که اين آمار نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد رشد دارد.وي گفت: در سال جاري تعداد ۶ مرکز اقامتي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در ارس به بهره برداري خواهد رسيد که به اين منظور ۲ هتل ۵ ستاره نيز فعاليت خود را آغاز خواهند کرد.
    
    
    
افزايش ۱۵ درصدي مصرف بنزين در کرمانشاه طي نوروز
    الهام اکبري دنياي اقتصاد- کرمانشاه : مديرشرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه کرمانشاه با مطلوب اعلام کردن نحوه تامين و توزيع سوخت در تعطيلات نوروز امسال که از ۲۷ اسفند پارسال کليد خورد، گفت: مصرف بنزين از ۲۷اسفند ۹۶ تا پايان روز چهارم فروردين امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.
    مرادحاصل مرادي با بيان اينکه در دور اول مسافرت هاي نوروزي ميانگين مصرف فرآورده هاي نفتي روزانه يک ميليون و ۷۱۵ هزار ليتر بوده است، افزود: در مجموع در طول اين مدت ۱۲ ميليون ليتر سوخت توزيع و مصرف شده است. به گفته وي، در همين بازه زماني مصرف بنزين در شهرستان هاي زلزله زده قصرشيرين، سرپل ذهاب و گيلان غرب با رشد ۱۶ درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته به يک ميليون و ۱۴۰ هزار ليتر رسيده است. مرادي در خصوص توزيع نفت سفيد در سال ۹۶ در مناطق زلزله زده تصريح کرد: توزيع نفت سفيد در اين مناطق از مرز ۵۰ ميليون و ۶۰۰ هزار ليتر گذشت.
    
    
     آغاز استحصال آب از دريا به استان فارس
    محمد صداقت دنياي اقتصاد – شيراز : معاون عمراني استاندار فارس از آغاز کار استحصال آب از خليج فارس به داخل اين استان خبر داد.
    رحيمي با بيان اينکه مشکل اصلي اين استان خشکسالي هاي متمادي در ۱۲ سال گذشته است، افزود: تمهيداتي که براي رفع چالش آب و آبرساني انديشيده شده است اجراي طرح استحصال آب دريا به استان فارس است. وي گفت: با سرمايه گذاري اوليه بيش از ۴۸۰ميليارد تومان خط انتقال آب از خليج فارس به طول ۴۵ کيلومتر از شروع آخرين نقطه گاوبندي منطقه پارسيان براي مصرف صنعت و شرب کشيده خواهد شد. رحيمي از آبرساني به شهرستان هاي استان فارس همچون سپيدان، ني ريز، داراب، فيروزآباد و آباده و نيز انتقال آب سد رودبال به دو شهرستان فسا و استهبان هم خبر داد.
    
    
     کشف سه تن محموله قاچاق چوب در زنجان
    دنياي اقتصاد – زنجان : فرمانده يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي استان زنجان از کشف ۳ تن محموله چوب قاچاق در ابتداي سال جديد خبر داد.
    سرهنگ منصور خسروي با ارائه گزارشي از اقدامات اين يگان در ابتداي سال ۹۷ افزود: از ابتداي تعطيلات سال ۹۷ تاکنون نيروهاي يگان حفاظت منابع طبيعي در قالب ۱۰ اکيپ گشت خودرويي و ۸ اکيپ گشت موتورسوار در عرصه هاي منابع طبيعي اقدام به گشت زني کردند که ماحصل آن جلوگيري و پيشگيري از تصرف اراضي ملي در ۲۵ مورد، پيشگيري از وقوع حريق در ۵ مورد و قلع و قمع ۶۷۰ اصله نهال زيتون و انار همراه با توقيف ۳ دستگاه تراکتور بوده است. وي با اشاره به ثبت تماس و گزارش مردمي بيش از ۷۵ مورد در سامانه ۱۵۰۴ از ابتداي سال ۹۷ تاکنون ادامه داد: در مدت زمان ياد شده دو نفر از متخلفان دستگير و يک فقره پرونده نيز در مراجع قانوني زنجان تشکيل شده است.خسروي با بيان اينکه در سال جديد مصمم تر از سال هاي گذشته با هرگونه تخريب و تصرف اراضي ملي برخورد خواهيم کرد، اظهار کرد: بيانات مکرر مقام معظم رهبري در برخورد قاطعانه با زمين خواران و کوه خواران فصل الخطاب بوده و حجت را براي همه تمام کرده است، از اين رو از هيچ گونه سهل انگاري و کم کاري درخصوص برخورد با زمين خواران و متخلفان عرصه هاي ملي نمي گذريم.
    از گوشه و كنار
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4297 به تاريخ 16/1/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
International Journal of Infection
شماره 2 (پياپي 602)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است