|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/1/16: برنامه هاي مبارزه با قاچاق در سال ۹۷
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4662
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4297 16/1/97 > صفحه 5 (بازرگاني) > متن
 
 


برنامه هاي مبارزه با قاچاق در سال ۹۷
    
    خبرگزاري فارس : دبير کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با کالا قاچاق و ارز استان تهران با اشاره به واردات پوشاک قاچاق گفت: بخشي از پوشاکي که با عنوان قاچاق شناخته مي شود اصلا وارداتي نيست بلکه توليد داخلي است که براي جلب مشتري با برند خارجي عرضه مي شود.
    علي اکبر پوراحمدنژاد در رابطه با برنامه هاي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در سال ۹۷ گفت: پيرو تکميل اقدامات ستاد در سال هاي ۹۵ و ۹۶ و با توجه به اينکه ساختار پايتخت مبدا قاچاق نيست اما مقصد عمده کالاهاي قاچاق است، لازم است که حتما بستر عرضه کالايي در تهران مديريت شود و به نوعي شفاف سازي در روند تبادلات اقتصادي اتفاق بيفتد.
    دبير کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با کالا قاچاق و ارز استان تهران با اشاره به بازتوزيع کالاها از استان تهران افزود: اگر اين تقاضا و عرضه مديريت شود مي تواند تغيير جهت و تغيير حالت را از سمت کالاي قاچاق به سمت کالاي قانونمند و به ويژه کالاي ايراني سوق دهد. وي بيان کرد: اتفاقات خوبي در دو سال گذشته در تعامل بين اتحاديه ها و اصناف رخ داد و اين تعامل ثمرات خوبي را در مبارزه با قاچاق کالا باعث شد. پوراحمدنژاد اظهار کرد: درحالي که وظيفه اصلي ما در تهران ناامن کردن بستر براي فعل و انفعالات قاچاق است در کنار آن نيازمند تعامل با اتحاديه ها و اصناف در جهت خطرات، مضرات و صدماتي که قاچاق به بازار وارد کرده هستيم تا به يک وحدت نظر دست يابيم؛ بنابراين اکنون در شرايطي قرار داريم که در کنار اتحاديه ها و اصناف مشغول رصد اماکن عمده بازاري و کلان پايتخت هستيم که بخشي از اين کار را در سال ۹۶ انجام داده ايم و بخش ديگر را در سال ۹۷ انجام خواهيم داد. وي افزود: بر اين اساس ۴۴ اتحاديه درگير با کالاي قاچاق شناسايي شد و اين اتحاديه ها اولويت بندي شده اند و ۶ اتحاديه از اين تعداد با حدود ۹ هزار واحد صنفي در استان تهران مورد رصد عوامل کميسيون و اتاق اصناف و تيم مجموعه قرار گرفتند و موضوعات و تخلفات احتمالي احصا شده به آنها گوشزد شد و روند تعاملات سالم اقتصادي و مبادلات اسناد رسمي و فاکتورهاي قابل استناد به آنها تذکر داده شد و قطعا در ادامه روند در جلسه اي که به زودي برگزار مي شود خط سير کميسيون را براي آنها ترسيم خواهيم کرد.
    دبير کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با کالا قاچاق و ارز استان تهران بيان کرد: در اين مقوله قطعا موضوع برخورد با باندها و شبکه هايي که در کشور فعال هستند و خاستگاه جدي آنها تهران است را در دستور کميسيون در سال ۹۷ قرار دارد. وي با بيان اينکه موضوع رصد راه هاي مواصلاتي به استان تهران از جمله تکاليف ما بوده است، بيان کرد: بخشي از تجهيزات و سخت افزارهاي مورد نياز و تيم هاي مراقبتي در سال ۹۶ عملا وارد عرصه فعاليت شدند و تکميل آن در سه ماه اول سال ۹۷ انجام مي شود تا عملا به روند نقل وانتقال و عرضه کالا در مسيرهاي مواصلاتي به استان تهران به صورت ۱۰۰ درصد اشراف داشته باشيم. پوراحمدنژاد تصريح کرد: اميدوار هستيم در کنار اين اقدامات توليدکننده ايراني با عرضه کالاي باکيفيت نظر مصرف کننده را به خودش جلب مي کند، زيرا ناامني براي قاچاق مجال را براي واردات قانوني مهيا مي کند و اگر توليدکننده داخلي اين خلا را به سمت مصرف کالاي ايراني سوق ندهد قطعا اين بستر به سمت واردات قانوني حرکت مي کند.
    دبير کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با کالا قاچاق و ارز استان تهران با اشاره به مبارزه با واردات قاچاق تلفن همراه گفت: در سال ۹۶ با اجراي طرح رجيستري کميسيون تلفن همراه بسترهايي فراهم شده که ديگر مجال عرضه و بهره برداري از تلفن همراهي که به صورت غيرقانوني وارد شده باشد را نمي دهد و همچنين واردکنندگان و مصرف کنندگان تلفن همراه حساسيت ويژه اي نسبت به خريد اين کالا و احصاي اصالت قانوني آن مبذول مي کنند. وي در ادامه با بيان اينکه مبارزه با واردات پوشاک قاچاق در سال گذشته از اولين اولويت هاي کميسيون بوده است، گفت: در اين راستا با حجم بسيار گسترده اي از تخلفات و تقلبات مواجه شديم. پوراحمدنژاد با بيان اينکه يکي از معضلات در اين بخش عدم جلب توليد داخل از سوي مردم و مصرف کنندگان است، گفت: با رصد بخش زيادي از واحدهاي توليدي تهران، بيشتر از آمار قاچاق پوشاک با آمار تقلب و احصاي برند روي پوشاک ايراني براي جلب نظر خريدار مواجه شديم. وي افزود: بخش عمده اي از البسه اي که درحال حاضر در کشور توليد و عرضه مي شود به دليل عدم جذب مشتري با عنوان توليد داخلي اجبارا با عنوان برندهاي خارجي و عناوين جذاب مشتري عرضه مي شود.
    دبير کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با کالا قاچاق و ارز استان تهران اظهار کرد: اگرچه ممکن است در نوعي البسه خاص مثل البسه کودکان و نوزادي با قاچاق مواجه باشيم، اما در زمينه پوشاک کشور توليدات ما زمينه صادراتي بسيار مطلوبي را فراهم کرده و حتي بخشي از روند تکميل توليد پوشاک در کارگاه هاي توليدي داخلي انجام مي شود و فقط براي بسته بندي و الصاق مارک و برند به شرکت هاي خارجي ارسال مي شود. پوراحمدنژاد با بيان اينکه ما بايد مراقبت هايمان را بيشتر کنيم، بيان کرد: در کنار اين اقدام بايد توليدکنندگان با تبليغات منطقي بيشتر نظر مشتري را به سمت کيفيت محصولات توليدي خود جلب کنند. لازم است تا بستر براي ورود قانوني پوشاک با بررسي تعرفه و دقت نظر در عرضه برندهاي داخلي براي جلب نظر مردم فراهم شود و در مورد اين کلي گويي که بخش اعظمي از بازار پوشاک کشور را قاچاق تامين مي کند، تجديد نظر شود. پوراحمدنژاد با اشاره به تخلف در صنف پوشاک در استفاده از مارک و برندهاي خارجي و الصاق آن بر توليدات داخلي گفت: عدد حاصل از عرضه پوشاک با اين روش تقلبات و تخلفات با عدد تحت عنوان واردات پوشاک قاچاق اعلام مي شود و بدون بررسي عددي براي واردات پوشاک قاچاق خارجي اعلام مي شود. درحالي که اصلا بخشي از اين پوشاک که به عنوان قاچاق آمار آن اعلام مي شود توليد داخل است و اصلا خارجي نيست و فقط يک برچسب خارجي بر آن الصاق شده است. بنابراين اولويت در تهران در حوزه پوشاک بايد پيشگيري از تقلب و تخلف و ايجاد زمينه جلب نظر مشتريان براي مصرف پوشاک ايراني باشد.
    برنامه هاي مبارزه با قاچاق در سال ۹۷
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4297 به تاريخ 16/1/97، صفحه 5 (بازرگاني)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهشنامه بازرگاني
متن مطالب شماره 90، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است