|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/1/27: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9417
چهار شنبه 3 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9193 27/1/97 > صفحه 3 (سياسي) > متن
 
      


خبررحيمي جهان آبادي: آمريكايي ها منتظر بازتاب حمله موشكي عليه سوريه هستند
    رئيس كميته بين الملل كميسيون حقوقي و قضائي مجلس گفت: آمريكايي ها منتظر بازتاب حمله موشكي عليه سوريه هستند.جليل رحيمي جهان آبادي در گفتگو با ايسنا درباره حمله موشكي اخير آمريكا به سوريه تصريح كرد: آمريكا با چندين مشكل در منطقه مواجه است؛ يكي اينكه نفوذ روسيه و ايران در حال گسترش است در ثاني با توجه به مشكلاتي كه در داخل آمريكا رخ داده اين خطر براي آنها وجود دارد كه متحدان خود را در منطقه از دست بدهند و نتوانند به آنها اسلحه بفروشند و روابط خود را با آنها حفظ كنند يعني جايگاه جهاني و منطقه اي خود را از دست بدهند.وي توضيح داد: آمريكا به دنبال اين بود كه پس از اينكه به يك توافق ضمني با كره شمالي رسيد و خيالش از شرق آسيا آسوده شد در غرب آسيا در جهت تثبيت موقعيت خودش اقداماتي انجام دهد. در خصوص عملياتي كه عليه سوريه انجام شد به نظر من هنوز تكه هاي ديگر اين پازل ادامه دارد. به طور مثال اين تكه ها مي تواند تقويت نيروهاي ارتش آزاد و معارضين بشار اسد باشد. نيروهاي ميانه رويي كه به آمريكا، قطر و تركيه نزديك هستند.عضو كميسيون حقوقي و مجلس قضائي در خصوص اينكه چه كشورهايي در اين عمليات دخيل بودند، بيان كرد: آنچه در ظاهر مشخص است اين است كه سه عضو شوراي امنيت يعني بريتانيا، آمريكا و فرانسه نقش داشتند. با توجه به اينكه ناتو هم حمايت كرد بعيد نيست كه بخشي از توان ناتو را هم استفاده كرده باشند.رئيس كميته بين الملل كميسيون حقوقي و قضائي مجلس خاطرنشان كرد: آنها منتظر بازتاب هاي اين عمليات هستند تا ببينند افكار عمومي جهان اسلام و كشورهاي منطقه چه وضعيتي پيدا مي كنند تا بعد بر اساس آنها تصميم بگيرند كه عمليات را ادامه دهند يا خير. اگر ببينند كه افكار منطقه به نفع آنهاست و عمده كشورهاي منطقه با آنها همراهي مي كنند بعيد نيست اين عمليات ها را ادامه بدهند ولي اگر با مخالفت مواجه شوند و تنش هايي را در منطقه ببينند اين موضوع را در همين حد عمليات موشكي متوقف مي كنند.
    
    
    239 نماينده مجلس: آمريكا در هدف گذاري جديد شكست خواهد خورد239
    نماينده مجلس شوراي اسلامي در بيانيه اي ضمن محكوم كردن حمله آمريكا، انگليس و فرانسه به سوريه حمايت قاطعانه خود از سوريه را اعلام و ابراز اطمينان كردند آمريكا همانند 7 سال گذشته در اين هدف گذاري جديد شكست خواهد خورد.به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا در اين بيانيه كه توسط احمد اميرآبادي عضو هيئت رئيسه مجلس در جلسه علني روز يكشنبه مجلس قرائت شد، آمده است: آمريكا محور جهاني شرارت با همدستي انگليس و فرانسه با حملات گسترده موشكي به كشور اسلامي سوريه در روز مبعث پيامبر عظيم الشان اسلام(ص) اوج دشمني و خصومت خود را نسبت به امت اسلامي به نمايش گذاشت.اين بيانيه مي افزايد: آمريكايي ها كه در طول 7 سال گذشته در جنگ نيابتي و با به كارگيري ده ها هزار تروريست آموزش ديده در پايگاه نظامي كشورهاي همسايه سوريه و با استفاده از ظرفيت هاي گسترده هم پيمانان اروپايي و منطقه اي نتوانست ساختار سياسي حاكم بر سوريه مبتني بر آراي مردم سوريه را تغيير دهد و شكست سختي را متحمل شد امروز در آستانه حل سياسي بحران سوريه و پيروزي مردم سوريه يك بار ديگر دست به آتش افروزي زد و با كمك انگليس و فرانسه به سوريه حملات موشكي كرد.در بخشي از اين بيانيه آمده است: تاسف بار تر اينكه هم داستاني و حمايت برخي از كشورهاي عربي و اسلامي است كه از اين جنايت استقبال كرده و موجي از تنفر را در ميان امت اسلامي به وجود آوردند. اين بيانيه مي افزايد: ما نمايندگان ملت بزرگ ايران ضمن محكوميت شديد جنايات آمريكا، انگليس و فرانسه، حمايت قاطعانه خود را از سوريه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت اعلام كرده و مطمئن هستيم آمريكا همانند 7 سال گذشته در اين هدف گذاري جديد شكست خواهد خورد و ملت و دولت سوريه با مقاومت تاريخي و ماندگار خود از اين مصاف سخت،سرافراز بيرون خواهد آمد و به امنيت پايدار خواهد رسيد.
    
    
    صالحي: از برنامه بازطراحي رآكتور اراك جلوتريم
    رئيس سازمان انرژي اتمي گفت: از برنامه بازطراحي رآكتور اراك جلوتريم. به گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خانه ملت، علي اكبر صالحي در تشريح آخرين وضعيت بازطراحي رآكتور اراك، گفت: در برجام، مُتوّلي بازطراحي رآكتور اراك، خود ايران است و ما طراحي ها را انجام و در معرض بررسي چيني ها قرار مي دهيم و آن ها نيز طرح ها را بررسي مي كنند و اگر اشكالاتي به نظرشان برسد با كارشناسان ما مطرح مي كنند و اصلاح مي شود و نسخه نهايي به امضاي آنها مي رسد. وي با بيان اينكه بازطراحي رآكتور اراك به صورت مفهومي به اتمام رسيده است و چيني ها آن را تاييد
    كرده اند، افزود: طراحي پايه رآكتور نيز تمام شده است و مهر تاييد آن را زده اند، همچنين طراحي جزيي رآكتور در جريان است و بخش قابل توجهي از آن تمام شده است كه آن ها در حال بررسي اين بخش هستند و كارشناسان دو كشور با يكديگر مذاكرات تخصصي را انجام مي دهند كه به زودي، اين مرحله نيز مهر تاييد مي گيرد و پس از آن به ساخت تجهيزات موردنياز مي رسيم.صالحي گفت: به صورت كلي؛ بازطراحي رآكتور اراك برنامه اي 5 ساله داشت كه ما نسبت به برنامه ريزي خود جلوتر هستيم و اميدواريم كه ظرف سه سال و نيم باقي مانده بازطراحي به اتمام برسد.
    
    
    نايب رئيس انجمن روزنامه نگاران مسلمان: حمايت از كالاي ايراني، جهادي بزرگ براي تعالي كشور است
    نايب رئيس انجمن روزنامه نگاران مسلمان گفت: حمايت از كالاي ايراني، جهادي بزرگ براي تعالي كشور است. حسن كربلايي در گفتگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: نام گذاري سال جديد توسط رهبر معظم انقلاب، با عنوان «حمايت از كالاي ايراني» يكي از راهبردي ترين نام گذاري هايي است كه در طول سال هاي بعد از انقلاب عنوان شده است.وي ادامه داد: به اذعان بيشتر كارشناسان مسائل اقتصادي و جامعه شناسان، عمده مشكل كنوني جامعه ايراني ورود بي رويه كالا از خارج از كشور و در كنار آن ورود كالاي قاچاق از مبادي رسمي و غيررسمي به انحاي مختلف است و همين مسئله باعث شده است تا طبق آمارهاي اعلامي، ميليون ها جوان كه بسياري از آنها تحصيلكرده و متاهل هستند به علت بيكاري با مشكلات عديده اي دست و پنجه نرم كنند. كربلايي در عين حال تاكيد كرد: اگر دولتمردان و مردم دست در دست يكديگر گذاشته و شعار امسال را به معناي واقعي كلام عملياتي كنند، بي شك بسياري از مشكلات جامعه از جمله بيكاري جوانان، ركود اقتصادي، عدم رونق كسب و كار و تعطيلي كارخانجات و واحدهاي توليدي برطرف خواهد شد. .اين فعال رسانه اي تصريح كرد: رسانه ها همچنين مي توانند با تبليغ صحيح كالاي ايراني، ذائقه مردم را براي خريد كالا از نوع خارجي به نوع داخلي تغيير دهند و در يك كلام اين رسانه ها هستند كه مي توانند با تشريح و توضيح شرايط اقتصادي جامعه به مردم بگويند كه امروز براي رفع مشكلات اقتصادي جامعه و رفع بيكاري جوانان عزيزمان راهي جز حمايت از كالاي ايراني نداريم.نايب رئيس انجمن روزنامه نگاران مسلمان، رفع مشكلات اقتصادي جامعه و اشتغالزايي را در گرو حمايت از توليد و خريد كالاي ايراني عنوان كرد و گفت: خريد كالاي ايراني، جهادي بزرگ براي رشد و تعالي كشور و سربلندي و عزت جامعه اسلامي است.
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9193 به تاريخ 27/1/97، صفحه 3 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه شبكه
متن مطالب شماره 212، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است