|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/4: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4312 4/2/97 > صفحه 5 (بازرگاني) > متن
 
 


خبربررسي چالش هاي صدور خدمات فني و مهندسي
    دنياي اقتصاد : چالش هاي اساسي فراروي صدور خدمات فني و مهندسي با حضور معاون اقتصادي وزارت امور خارجه، مدير کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنيان سازمان توسعه تجارت ايران، اعضاي کميته ماده ۱۹ آيين نامه اجرايي حمايت از صادرکنندگان خدمات فني و مهندسي و اعضاي هيات مديره انجمن صادرکنندگان خدمات فني و مهندسي ايران بررسي شد.
    به گزارش «روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران»، محمود اسکندري، مديرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنيان گفت: در اين جلسه، چالش هاي اساسي پيش روي صادرکنندگان خدمات فني و مهندسي بررسي شد که از آن جمله مي توان به مشکلات در پذيرش ضمانت نامه هاي ارزي صادره توسط بانک هاي ايراني از سوي بانک هاي خارجي در کشورهاي هدف، کمبود و در بسياري موارد فقدان روابط کارگزاري بانکي، نياز به تقويت بيشتر بازوي اقتصادي در مذاکرات ديپلماتيک، پيگيري هاي جدي تر براي تعيين تکليف قراردادهاي منعقده خدمات فني و مهندسي در عراق اشاره کرد. انصاري، معاون اقتصادي وزارت امور خارجه نيز بر جديت و همّ معاونت اقتصادي وزارت امور خارجه در راستاي رفع مشکلات و ضرورت تداوم اين نشست ها تاکيد کرد. گفتني است اعضاي کميته ماده ۱۹ به بحث و بررسي درخصوص رويه تمديد مجوزهاي خروج موقت ماشين آلات و تجهيزات مربوط به قراردادهاي فني و مهندسي در عراق پرداخته و تصميم لازم را اتخاذ کردند.
    
    
    اقلام عمده وارداتي در فروردين ماه ۹۷
    دنياي اقتصاد : جزئيات واردات کالا در فروردين ماه ۹۷ براساس آمار گمرک منتشر شد که براساس آن ۲۸۵ ميليارد تومان برنج در يک ماه وارد شد. به گزارش خبرگزاري فارس، ۲۰ کالاي عمده وارداتي از ابتداي سال جاري تا ۳۰ فروردين ۹۷ از سوي گمرک منتشر شد. بر اين اساس در اين مدت بالغ بر ۴۲ ميليون و ۶۲۷ هزار دلار گوشت منجمد از نوع گاو بدون استخوان وارد کشور شده که معادل ريالي آن ۱۶۱ ميليارد و ۱۷۵ ميليون تومان با وزن ۹ هزار و ۴۸۷ تن است. طبق اين اطلاعات، لاشه و شقه بره، تازه يا سرد شده سهمي بالغ بر ۱۳ ميليون و ۵۳۵ هزار دلار معادل ۵۳ ميليارد و ۶۳۱ ميليون تومان و نيز ۴۳ ميليون و ۳۲۷ هزار دلار معادل ۱۶۸ ميليارد و ۱۵۲ ميليون تومان به وزن ۴۴ هزار تن موز سبز تازه يا خشک کرده وارد کشور شده است. بر اين اساس ۶۸ ميليون و ۶۲۷ هزار دلار معادل ۲۵۸ ميليارد و ۸۲۰ ميليون تومان با حجمي بالغ بر ۶ هزار و ۵۲ تن برنج کامل سفيد شده يا نيمه سفيد شده ترخيص شده است.
    
    
    امضاي تفاهم نامه بين فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه و ستاد فناوري نانو
    گروه بنگاه ها : تفاهم نامه همکاري بين شرکت فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه و ستاد فناوري نانو معاونت علم و فناوري رياست جمهوري در ستاد فناوري نانو منعقد شد. به گزارش روابط عمومي فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه،در اين مراسم سعيد سرکار دبير ستاد توسعه فناوري نانو با اشاره به اينکه انعقاد اين تفاهم مي تواند به عنوان گامي ارزشمند براي توسعه بازار محصولات مبتني بر فناوري نانو باشد گفت: بسياري از محصولات مي توانند متاثر از فناوري نانو بوده و با کيفيت بالا وارزش افزوده مناسب در اختيار مردم قرار گيرد.
    وي با ابراز اميدواري از اينکه فروشگاه هاي رفاه مي توانند گام مثبتي در ايجاد اطمينان و آرامش در بازار و مصرف کننده بردارند تصريح کرد: ايجاد کشش در بازار مي تواند در توسعه اقتصاد دانش بنيان و اشتغال آن موثر و تاثير گذار باشد. فرشيد گلزاده مديرعامل شرکت فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه نيز دراين مراسم با اعلام اينکه، ماموريت مجموعه رفاه را فراتر از يک بنگاه اقتصادي به معني خريد و فروش تعريف کرده ايم، گفت: ما به دنبال ارتقاي سبک زندگي مردم از طريق ايجاد تجربه هاي خريد متفاوت که مبتني براستفاده از روش هاي نو و کالاهاي با ارزش بيشتر براي مشتريان است هستيم. وي افزود: معتقديم که در توسعه کشور موفق نخواهيم شد، مگر اينکه بتوانيم از فناوري هاي نو در زندگي روزمره مردم، در کسب وکارها و توليد محصولات از آنها استفاده کنيم و در واقع براي شرکت هاي دانش بنيان و دانش محور اهميت خاصي قائل شويم. وي با اشاره به رويکرد مجموعه رفاه در جهت بهتر شدن زندگي مردم و سلامت آن بيان کرد: در حوزه هاي فناوري هاي نو معتقديم که اين حوزه مي تواند به سبک زندگي مردم، ايجاد اشتغال و کارآفريني، کسب وکارهاي ايراني، ارتقاي توليد کالاي ايراني و توليد ملي کمک کند. از طرفي مي تواند عقب ماندگي کشور ما را در رقابت هاي جهاني که در برخي از محصولات وجود دارد را از بين برده و حتي موجب ايجاد ارزش افزوده بيشتري شود. به گفته گلزاده، نقش ما در اين حوزه به دو موضوع برمي گردد: نخست بحث تجاري سازي محصولات است که با توجه به شبکه گسترده فروش فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه در کل کشور و مجموعه بزرگ مشتريان که بالغ بر ۵ميليون نفر است، مي تواند بستر مناسبي باشد براي اطمينان دادن به مشتريان که اين محصول ارزش افزوده بيشتري را براي آنها چه از لحاظ کيفيت بالاتر و چه از لحاظ داشتن زندگي سالم تر ايجاد مي کند. مدير عامل شرکت فروشگاه هاي رفاه در ادامه خاطر نشان ساخت: امروز ما توانستيم در شبکه بازاريابي، توزيع و فروش يک نوع بهره وري ايجاد کنيم و در نتيجه هزينه هاي توليد را به شدت کاهش دهيم که اين هم به نفع توليدکننده و هم به نفع مصرف کننده است. وي به دومين رويکرد مجموعه رفاه اشاره کرد و گفت: رويکرد دوم ما اطمينان دادن به مشتري درخصوص اصل بودن کالا است.از طرفي مراقبت و محافظت از اين ذهنيت مثبت است، چراکه اين نوع از محصولات در مقابل برخي از روش هاي اشتباهي که در جامعه وجود دارد همواره در معرض آسيب هستند.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4312 به تاريخ 4/2/97، صفحه 5 (بازرگاني)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهشنامه ادبيات داستاني
متن مطالب شماره 1 (پياپي 801)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است