|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/4: ويژه
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4312 4/2/97 > صفحه 7 (مسكن و عمران) > متن
 
 


ويژهملکي کردن واحدهاي مسکن مهر در شهرهاي جديد
    معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شرکت عمران شهرهاي جديد عنوان کرد: بخش عمده اي از مرحله ساخت و تحويل واحدهاي مسکوني مهر در شهرهاي جديد به پايان رسيده و بخش محدودي از آن به ويژه در اطراف شهر تهران باقي مانده است، شرايطي که کاملا فرصت را براي پرداختن به امور توسعه اي در چارچوب قانون و راهبردهاي موجود در ساير شهرهاي جديد به وجود آورده است.
    حبيب الله طاهرخاني برنامه محوري را موضوع کليدي شرکت عمران شهرهاي جديد در سال ۹۷ اعلام کرد و افزود: انتظار داريم تمامي مديران عامل شهرهاي جديد و همچنين مديران ستادي شرکت در اين سال داراي برنامه کاري مشخص در حوزه وظايف خود بوده و معيار ارزيابي دقيق براي عملکرد خود تعيين کنند تا دچار روزمرگي در امور جاري نشوند.
    معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به پروژه هاي شاخص اين شرکت در شهرهاي جديد طي سال ۹۷ بيان کرد: قطعا بايد با مدنظر قرار دادن اين پروژه ها در سال جديد، در صورت لزوم به اصلاح آنها پرداخته و همچنين نظارت کامل را در فرآيند اجراي آنها داشته باشيم. به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي مديرعامل شرکت عمران شهرهاي جديد با تاکيد براينکه مسير سال هاي آتي اين شهرها بايد امروز و به کمک طرح هاي شاخص مشخص شود، گفت: به عقيده من خلاقيت و نوآوري اصل ويژه اي در تامين مالي و نحوه پيشبرد پروژه ها خواهد بود که بايد در سال جديد به اين مطلب نيز توجه شود. طاهرخاني همچنين با تاکيد بر اهميت توجه به موضوعات اجتماعي و فرهنگي در فرآيند توسعه اي شهرهاي جديد بيان کرد: قطعا عدم توجه به اين موارد، مسائل پيچيده اي را با خود به همراه خواهد داشت.
    وي توجه به شفافيت مالي و استانداردسازي در شرکت هاي عمران تمامي شهرهاي جديد را امري مهم و ضروري دانست و گفت: ما همچنين بايد به مساله تهاتر به عنوان يکي از رويکردهاي اصلي شرکت عمران نيز توجه کرده و اين اقدام را تنها در اراضي آماده سازي شده و در چارچوب دقيق به انجام برسانيم. معاون وزير راه و شهرسازي با تاکيد بر ضرورت تقويت حوزه حقوقي در شهرهاي جديد بيان کرد: شرکت عمران طي سال هاي گذشته شروع خوبي در امور مربوط به سرمايه گذاري و مشارکت در پروژه هاي اجرايي داشته ولي بايد بگوييم که به رغم اين اتفاق مشکلات جدي نيز در اجرايي کردن آنها داشته است که خروج از اين مشکلات يکي از رويکردهاي اصلي شرکت در سال جديد خواهد بود. مديرعامل شرکت عمران شهرهاي جديد ملکي کردن واحدهاي مسکن مهر و افزايش تعامل با دستگاه هاي استاني و شهرستاني را از ديگر برنامه هاي مورد نظر در سال ۹۷ اعلام کرد و گفت: همچنين تصميم داريم عمليات اجرايي دو شهر جديد تيس و سيراف را در سال جديد به صورت جدي آغاز کرده و رويکردهاي مطلوب شرکت عمران را در اين مناطق اجرايي کنيم.
    
    
    

    
    افتتاح خط شش مترو تا پايان شهريور
    سرپرست شهرداري تهران از افتتاح ۱۰ کيلومتر از خط ۶ مترو تا پايان شهريور خبر داد و تاکيد کرد که تا انتخاب شهردار به وظيفه خود عمل مي کند.
    به گزارش خبرگزاري مهر، سميع الله حسيني مکارم صبح ديروز در حاشيه بازديد از روند ساخت خط ۶ مترو گفت: اين خط يکي از خطوط استراتژيک است که ۳۲ کيلومتر دارد و با الحاق ۵/ ۷ کيلومتر مسير توسعه اي در جنوب اين خط، طول آن به ۵/ ۳۹ کيلومتر مي رسد و يکي از خطوطي است که در اقتصاد شهري و همچنين حمل و نقل مردم از اهميت ويژه اي برخوردار است. وي با بيان اينکه اميدواريم فاز يک اين خط به طول ۱۰ کيلومتر تا پايان شهرويورماه افتتاح شود، اظهار کرد: بقيه خط نيز تا پايان سال جاري به بهره برداري مي رسد و بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده تا حدود يک ميليون نفر مسافر به ظرفيت مترو اضافه مي شود.
    سرپرست شهرداري تهران با بيان اينکه خط ۶ مترو به طور کلي بيش از ۹۰ درصد پيشرفت داشته است، گفت: عمليات عمراني انجام شده و در حال حاضر در بخش تجهيزات مترو هستيم که با تمهيدات اتخاذ شده در جلسه صبحگاهي روز گذشته معاون حمل و نقل قول داده اند که تا پايان شهريور ماه اين خط تکميل شود. وي با بيان اينکه يکي از مسائل اصلي در مترو تامين منابع مالي است، گفت: خوشبختانه با تمهيدات انديشيده شده براي اين خط تا پايان سال منابع تامين مي شود. حسيني مکارم با بيان اينکه کل خط ۶ مترو تا پايان سال افتتاح مي شود، گفت: فاز يک مترو از دولت آباد خواهد بود که ۲ ايستگاه تبادلي نيز در اين ميان قرار دارد که اين خط را به خط ۲ و ۴ متصل مي کند. وي در مورد سرانجام خط ۷ نيز با بيان اينکه اين خط يکي از مهم ترين خطوط مترو است، گفت: بخشي از ايستگاه هاي اين خط تا پايان ارديبهشت ماه افتتاح و بخش ديگري از ايستگاه هاي تعطيل شده با ايمن سازي طي ماه هاي آينده بهره برداري خواهد شد. سرپرست شهرداري تهران در مورد سرانجام انتشار اوراق مشارکت براي توسعه خطوط مترو تصريح کرد: ۷۰۰ ميليارد تومان اوراق مشارکت منتشر شد و بانک عامل وشرکت تامين سرمايه نيز مشخص شدند و تا پايان خردادماه نيز ۱۳۰۰ ميليارد تومان ديگر آن منتشر مي شود. وي با بيان اينکه توسعه مترو يکي از اهداف مهم مديريت شهري است، گفت: در حال حاضر سهم مترو در جابه جايي مسافر ۱۵ درصد است که اميدواريم با احداث خط ۶ و ۷ اين عدد به ۲۵ درصد برسد. مکارم در مورد قرار گرفتنش در بين ۲۸ گزينه پست شهرداري تهران که روز گذشته اسامي شان منتشر شد، گفت: من سرپرست هستم و تا زماني که شهردار جديد انتخاب شود تمام تلاش خود را انجام خواهم داد که در اداره شهر موفق شوم و مداخله اي در تصميم گيري درخصوص شهرداري تهران نخواهم داشت.
    ويژه
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4312 به تاريخ 4/2/97، صفحه 7 (مسكن و عمران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه فرهنگ و ادبيات عامه
متن مطالب شماره 2 (پياپي 702)، خرداد و تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است