|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/4: سخنگوي دولت در نشست خبري مطرح كرد: استفاده از پيام رسان خارجي حق شهروندي است
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4312 4/2/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سخنگوي دولت در نشست خبري مطرح كرد: استفاده از پيام رسان خارجي حق شهروندي است
    
    دنياي اقتصاد : محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت روز گذشته در يک نشست خبري در واکنش به احتمال فيلترينگ فضاي مجازي گفت: اينکه پيام رسان داخلي هم در کنار پيام رسان هاي خارجي وجود داشته باشد از نظر دولت مشکلي ندارد، اما اينکه يک شهروند ما بخواهد از پيام رسان هاي خارجي استفاده کند را ما در چارچوب منشور حقوق شهروندي، حق آن شهروند مي دانيم.
    به گزارش «ايسنا» او در پاسخ به اين پرسش که چرا تلگرام برخلاف سخنان رئيس جمهوري در شرايط نزديک به فيلترينگ قرار گرفته است، با تاکيد بر اينکه موضع دولت درخصوص فضاي مجازي و استفاده از پيام رسان ها کاملا مشخص است گفت: دولت به آزادي دسترسي به اطلاعات در اين فضا هرچند که بايد قوانيني هم رعايت شود، اعتقاد دارد، اما اينکه رقابت ميان اپليکيشن هاي داخلي و خارجي وجود داشته باشد و اينکه دولت براي تقويت پيام رسان هاي داخلي گام هاي حمايتي برداشت لازم بود؛ اما دولت از سوي ديگر موضعش در برابر فيلترينگ هم مشخص است و موافق نيست که از طريق فيلترينگ استفاده از پيام رسان ها محدود شود.
    
    رفع حصر نزديک است
    نوبخت در ادامه اين نشست خبري در پاسخ به اين پرسش که موضوع رفع حصر به کجا رسيده است، گفت: قطعا دولت از اين وضعيت که آنها در حصر باشند استقبال نمي کند آن هم در شرايطي که تاکيد کرديم ما نيازمند انسجام و در کنار هم قرار گرفتن هستيم. دولت از خواسته رفع حصر حمايت مي کند و در اين زمينه از هيچ تلاشي فروگذار نمي کند. اي کاش جامعه مواضع و تلاش هاي رئيس جمهوري را در اين زمينه مي دانست؛ اما به هر حال ما اميدواريم که رسيدن به رفع حصر که طي آن شاهد حضور فرزندان انقلاب در جامعه باشيم، نزديک خواهد بود. نوبخت افزود: در شرايطي که اتحاد بين عربستان و اسرائيل ايجاد شده، لازم است ما کنار هم باشيم. همچنين به گزارش خبرآنلاين، نوبخت درپاسخ به سوالي درمورد عدم اختصاص وقت به کميته رفع حصر مجلس گفت: اين موضوع را نماينده اي در جلسه روزيکشنبه سه قوه به آقاي رئيس جمهور منتقل کرد و آقاي رئيس جمهور از اين موضوع ابراز بي اطلاعي کرد. به گزارش «ايسنا» نوبخت در واکنش به نامه اخير احمدي نژاد نيز اظهار کرد: همين مساله حصر تاوان همان است. ما براي او چه سرمايه هاي فردي و چه سرمايه هاي مالي کشور را از دست داديم.
    
    واکنش به استعفاي کاوه مدني
    در ادامه اين نشست خبري سخنگوي دولت در پاسخ به اين پرسش که موضوع کاوه مدني و مديران دوتابعيتي به کجا رسيده است، گفت: براي اين بحث وزارت اطلاعات به دنبال شناسايي اين افراد بوده تا جايگزيني ها در اين زمينه انجام شود و ما تقريبا مدير دو تابعيتي ديگري نداشتيم. البته بازهم وزارت اطلاعات موظف به پيگيري اين موضوع است و سياست دولت اين است که از مديران دو تابعيتي استفاده نکند. به گزارش «ايسنا» وي افزود: بخشي از منابع ما، منابع انساني است که براساس نوع نگرش سياسي تقسيم بندي هايي مي شود، اما بحث در دولت بر اين است که ما نمي خواهيم از يک جناح چه اصلاح طلب چه اصولگرا براي انجام امور استفاده کنيم. ما در داخل نه تنها حق نداريم از اين نيروها صرفا براساس نوع نگرش سياسي استفاده کنيم بلکه بايد از تمامي افرادي که کارآمد هستند استفاده کنيم.
    نوبخت در واکنش به انتشار عکس هاي خصوصي کاوه مدني تاکيد کرد: قطعا اين کار غيراخلاقي است که ما احترام و آبروي افراد را بريزيم و اسرار ديگران را افشا کنيم. اينکه کسي در خارج از کشور عکسي گرفته و حالا بيايم و آن را نشان بدهيم نادرست است و دولت هم بايد از سرمايه هاي علمي ما حمايت کند. سخنگوي دولت افزود: افراد را به آساني با تهمت از گردونه خارج نکنيم، ما بايد از خارج افرادي هم بياوريم. در نظر داشته باشيد اين افراد خارج از ايران زندگي مي کنند و آبروي افراد از خانه کعبه هم بالاتر است. اگر نشان دادن عکس هاي بي حجاب يک زن مسلمان بد است، بدتر آن است که در سايت ها نشان دهيم، ما به مديران خارج از کشور نياز داريم. همچنين به گزارش خبرگزاري فارس، نوبخت تاکيد کرد: ما هم معتقد به مراقبت براي جلوگيري از نفوذ هستيم، اما اگر بگوييم هر کسي که در خارج تحصيل کرده است، نفوذي است، اين برخورد افراطي است.
    
    تاکيد بر ارز ۴۲۰۰ توماني
    نوبخت در ادامه نشست خبري روز گذشته اش درخصوص نرخ ارز در کشور گفت: قيمت ارز ما چهار هزار و ۲۰۰ تومان است. اگر در کوچه و پس کوچه اي، معامله اي انجام مي شود، اين مساله را نبايد به حساب کل بازار ارز گذاشت.
    به گزارش «ايرنا» سخنگوي دولت با بيان اينکه همه منابع ارزي کشور شناخته شده است، تصريح کرد: ۱۰۰ ميليارد دلار ورودي و منابع بازار ارز است، درحالي که مصرفمان کمتر از اين مقدار است؛ بنابراين فزوني عرضه به تقاضاي دلار داريم.او با اشاره به افتتاح سامانه «نيما» گفت که اين کار امکان قاچاق را کم مي کند و ساختار شفافي را براي ورود و خروج بازار ارز مشخص مي کند.به گزارش خبرگزاري تسنيم، نوبخت درباره وضعيت صرافي ها و نبود ارز در بازار اظهار کرد: ما به صورت روزانه جلساتي داريم و تمام موارد مربوط به ارز و نيازهاي ارز بررسي مي شود. بانک مرکزي در همه مواردي که ثبت سفارش کرده اند، تصميماتي گرفته است. ما در حال بررسي نقاط آسيب هستيم. از نظر دولت اين کار به درستي انجام مي شود. ما براي ۸۰ ميليون نفر برنامه ريزي مي کنيم و ممکن است يک ميليون نفر دچار محدوديت هايي شوند اما سعي مي کنيم مشکلات را رفع کنيم.به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، نوبخت با بيان اينکه برخي افراد از تشرهاي توخالي دچار اضطراب مي شوند، گفت: عده اي فکر مي کنند که بايد همگي از يک در خارج شوند و اگر همه بخواهند از يک در خارج شوند اين امکان پذير نيست مانند بازار ارز که اگر همه منابع بخواهد به ارز تبديل شود ما دچار کمبود منابع ارزي خواهيم شد.سخنگوي دولت با بيان اينکه تهديدات توخالي مي تواند عده اي را بنا به هر جهت مضطرب کند، افزود: ما بايد کاري بکنيم و با برنامه ريزي مناسب پيش برويم.وي با بيان اينکه اگر به هر دليلي در شرايط بدبينانه منابع ارزي ما محدودتر شود، گفت: منابع و مصارف ما مشخص است و کشور ما کشوري نيست که با يک تهديد و تحريم روبه رو باشد و ما سال ها است که با اين وضعيت روبه رو هستيم و بايد از تجارب گذشته استفاده و شرايط موجود را مديريت کنيم.همچنين به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، سخنگوي دولت گفت: کشور ما در شرايط خاصي است و دولت از صرافان مجازي که در اين شرايط با ما همکاري داشته اند ممنون است. نوبخت در ادامه تاکيد کرد: با اعلام قيمت، حباب بازار از بين رفت.
    
    منتظر تصميمات آمريکا نيستيم
    به گزارش «ايسنا» وي با اشاره به اينکه کشورهايي هستند که دشمني شان با جمهوري اسلامي مشخص است، اظهار کرد: يکي از کشورهاي بزرگ جهان در يک انتخابات دچار تحولي شد که نظام آن به فردي سپرده شده که پيمان شکن است و به پيمان هاي جهاني بي تفاوت است و حتي اطرافيان او هم نمي دانند که چه تصميمي مي خواهد بگيرد؛ اما ما منتظر تصميمات دولت آمريکا در ۲۲ ارديبهشت نيستيم و براي همه شرايط برنامه ريزي کرديم.
    
    برنامه دولت براي مقابله با افزايش اجاره بها
    نوبخت در پاسخ به پرسشي درباره برنامه دولت براي مقابله با افزايش بهاي مسکن و اجاره بها در تهران، اظهار کرد: سياست دولت اين است که اداره بازار بايد ازسوي بخش خصوصي صورت پذيرد، اما دولت مي تواند براي کنترل بازار در شرايط خاص ورود پيدا کند. از نظر تعداد واحدهاي مسکوني سالانه بين يک تا ۵/ ۱ ميليون واحد مورد نياز است که به همين تعداد هم مسکن ساخته مي شود، اما مسکن هايي که مورد نياز مردم باشد، نيستند و سياست مسکن در دولت در سال ۹۷ ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن شهري و ساخت و ساز در بافت هاي فرسوده است.
    
    تحقق صد درصدي بودجه در سال گذشته
    به گزارش خبرگزاري صداوسيما، نوبخت در ادامه نشست هفتگي خود در جمع خبرنگاران افزود: دولت در سال گذشته بودجه ۳۲۰ هزار ميليارد توماني را پيش بيني کرده بود که به صورت کامل محقق شد.وي ادامه داد: اين بودجه در سال ۹۵ معادل ۲۸۳ هزار ميليارد تومان بود و در سال ۹۶، به ۳۲۰ هزار ميليارد تومان رسيد که اين رقم بودجه با لحاظ کردن تورم، ۱۳ درصد رشد داشته و ۱۰۰ درصد محقق شده است.
    سخنگوي دولت در نشست خبري مطرح کرد: استفاده از پيام رسان خارجي حق شهروندي است
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4312 به تاريخ 4/2/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي باروري و ناباروري
شماره 3 (پياپي 51)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است