|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/4: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4312 4/2/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرروحاني امروز به تبريز مي رود
    فارس : رئيس جمهوري به همراه جمعي از معاونان و وزرا، امروز به منظور سفري دو روزه به استان آذربايجان شرقي مي رود. يکي از اهداف اين سفر انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي در سال ۲۰۱۸ است.
    
    
    جهانگيري: ۷ ماه است که جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي تعطيل است
    خانه ملت : معاون اول رئيس جمهور، توضيحاتي درباره برگزاري جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي ارائه کرد. اسحاق جهانگيري رئيس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي با بيان اينکه حدود ۷ ماه است که جلسات اين ستاد را برگزار نکرده ام، يادآوري کرد: در زمان خودش توضيح مي دهم که چرا در اين مدت جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي را تشکيل ندادم، البته اميدوارم نخستين جلسه اين ستاد پس از مدت ها تعطيلي در ماه جاري تشکيل شده و بحث هاي جدي پيرامون آن مطرح شود.
    او در ادامه با بيان اينکه مسائل مهمي پيش روي کشور است که نيازمند اين بوده که با کمک ملت و دستگاه هاي مختلف اين مسائل حل و فصل شود، گفت: در بين اين مسائل برخي از لحاظ تکنيکال هيچ راهي براي رفع آن وجود ندارد، همانند مسائل آب و مسائل زيست محيطي، بين المللي و اقتصادي، همچون ارز که راهکارهاي فني براي رفع آن وجود دارد، اما مسائل کشور در حال حاضر به مرحله اي رسيده که راهکار سياسي نقش اساسي و کليدي در آن دارد.معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه راهکار سياسي به معناي اين است که براي حل مسائل اصلي بايد انسجام و يکپارچگي داشته باشيم، افزود: مهم ترين پايه انسجامي که تعريف مي شود ارکان نظام تصميم گيري کشور است که شامل قواي سه گانه مي شود، يعني اگر قواي سه گانه با يکديگر در يک راستا حرکت کنند و در حل مسائل کليدي متحد باشند، مي توان با اطمينان به مردم گفت که اين مشکلات رفع مي شود و آينده خوبي پيش روي کشور است.جهانگيري ادامه داد: مي توان با اطمينان گفت که با انسجام سه قوه مساله آب، بيکاري، مسائل اقتصادي و معيشت مردم رفع مي شود.
    
    
    ديدار فرمانده کل سپاه با فرمانده کل ارتش
    ايلنا : فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به همراه جمعي از فرماندهان عالي رتبه سپاه ظهر ديروز با حضور در ستاد فرماندهي کل ارتش با امير سرلشکر سيدعبدالرحيم موسوي، فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفت وگو کرد.
    در اين ديدار فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران در فضايي صميمي با ابراز خرسندي از وحدت، يکپارچگي و اخوت مثال زدني موجود، همدلي، هماهنگي و هم افزايي در انجام ماموريت هاي محوله، تحت تدابير و فرامين فرماندهي معظم کل قوا را موجب عصبانيت و ياس دشمنان و ابتر ماندن تلاش آنان براي ايجاد اختلاف در نيروهاي مسلح و تضعيف توان دفاعي کشور دانستند. در اين ديدار همچنين بر پيش بيني و اجراي برنامه ها و اقدامات مشترک در راستاي اهداف بازدارندگي و ارتقاي آمادگي هاي دفاعي براي مقابله متناسب با هر گونه تهديد احتمالي عليه منافع کشور تاکيد شد.اين ديدار صميمانه در حالي صورت گرفت که دو روز پيش فرمانده معظم کل قوا با تجليل از مواضع انقلابي و وحدت آفرين فرمانده کل ارتش، فرمودند: آقاي سرلشکر موسوي در عين دلبستگي سازماني و پايبندي عاطفي به ارتش که حفظ و تاکيد بر آن لازم است، سخنان بسيار خوبي درخصوص اتحاد نيروهاي مسلح بيان کردند که اين سخنان نشان دهنده عقل مديريتي و صفاي باطني است و ارتش را در چشم مردم بيش از پيش ارزشمند مي کند.
    
    
    تلاش دولت براي ساماندهي فعاليت کوله بري
    فارس : وزير کشور با اشاره به مشکلات پيش آمده براي فعاليت کوله بران در برخي از استان هاي مرزي گفت: دولت با طرح جديدي که اخيرا به تصويب رسانده به دنبال ساماندهي فعاليت کوله بري در استان هاي مرزي است. عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور در جلسه اي که برخي از مواد آيين نامه ساماندهي مبادله کالا در بازارچه هاي غيررسمي موقت مرزي مورد بازنگري قرار گرفت، با اشاره به مشکلات پيش آمده براي فعاليت کوله بران تصريح کرد: بايد براساس برنامه ريزي دقيق تعداد کوله بران واقعي که در استان هاي موردنظر فعاليت دارند شناسايي شوند تا بر اين اساس بتوان نسبت به حل مشکلات آنها اقدام کرد. وزير کشور از معاون امنيتي انتظامي اين وزارتخانه خواست در جلسه مشترک با استانداران مرزي و دستگاه هاي مسوول ظرف يک هفته آينده موانع پيش روي فعاليت کوله بران در استان هاي مورد نظر را بررسي و راهکارهاي پيشنهادي را ارائه کنند.
    
    
    تجهيز خوابگاه هاي دانشجويي و شيرخوارگاه ها از محل اموال تمليکي
    دنياي اقتصاد : مسعود کرباسيان، وزير اقتصاد پيرو پيشنهاد سيده فاطمه حسيني عضو کميسيون اقتصادي مجلس، دستور پيگيري تجهيز خوابگاه ها و شيرخوارگاه ها از محل اموال تمليکي را صادر کرد.
    به گزارش «ايسنا» اين نماينده تهران در مجلس در کانال تلگرامي خود نامه اي را خطاب به کرباسيان وزير اقتصاد منتشر کرد که در آن پيشنهاد داده بود: اموال تمليکي جهت تجهيز خوابگاه هاي دانشجويي با اولويت مناطق گرمسير اختصاص يابد. وزير اقتصاد نيز براساس اين پيشنهاد دستور تجهيز خوابگاه ها و ساير موسسات همانند بهزيستي، شيرخوارگاه و موارد مشابه را به اين طريق صادر کرده است.
    
    
    توافق بر تشکيل کميته مشترک بررسي لايحه قانون تجارت
    در خبري ديگر، سيدجواد حسيني کيا عضو هيات رئيسه کميسيون صنايع و معادن مجلس از توافق براي تشکيل کميته اي مشترک در مجلس در آينده نزديک براي بررسي جزئيات لايحه قانون تجارت که بيش از ۱۲۰۰ ماده دارد، خبر داد. او در گفت وگو با «ايسنا» گفت: مواد ۴۱۲ تا ۴۱۶ و ماده ۴۲۶ لايحه قانون تجارت را به عنوان کميسيون فرعي مورد بررسي قرار داديم البته کميسيون اصلي رسيدگي به لايحه مذکور کميسيون قضايي و حقوقي مجلس است. حسيني کيا گفت: گزارشي از ايرادات و اشکالات رفع شده در قالب اين لايحه ارائه و قرار شد کميته اي مشترک از کميسيون هاي مجلس تشکيل شود تا مراحل بررسي، اصلاح و تصويب اين لايحه بزرگ با همفکري و اجتماع کميسيون هاي تخصصي مجلس انجام شود. او از سيدمهدي مقدسي و عبدالله رضيان نمايندگان اراک و قائم شهر به عنوان نمايندگان کميسيون صنايع و معادن مجلس در اين کميته مشترک نام برد.
    
    
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4312 به تاريخ 4/2/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم پايه پزشكي ايران
شماره 8 (پياپي 139)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است