|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/4: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4312 4/2/97 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاراه اندازي سرويس خريد بليت هواپيما در «پات»
    گروه بنگاه ها : نخستين گام پات در سال ۹۷ با راه اندازي سرويس خريد بليت هواپيما در اين نرم افزار برداشته شد. به گزارش روابط عمومي شرکت ايران کيش، نرم افزار پرداخت پات که از سال ۹۶ با راه اندازي امکانات متعدد، حرکتي نوين در مسير نرم افزارهاي پرداخت الکترونيک را آغاز کرده است اکنون با اضافه کردن سرويس خريد بليت هواپيما، وعده شرکت کارت اعتباري ايران کيش که «هر ماه، يک امکان جديد براي پات» است را محقق کرد. از هم اکنون با نصب نسخه جديد نرم افزار پات ، کاربران براي تهيه بليت هواپيما مي توانند از اين اپليکيشن استفاده کنند. بنابراين گزارش پات پيش از اين هم براي نخستين بار در کشور با فراهم کردن امکان چند زبانه بودن، نگاه بين المللي موجود در اين حوزه را به نمايش گذاشت. نسخه پات براي نابينايان نيز از جمله ديگر اتفاقاتي بود که در سال گذشته رخ داد، اين نسخه براي اولين بار در ايران و خاورميانه امکان استفاده از تمامي امکانات يک نرم افزار پرداخت را براي روشندلان ميسر کرد.
    
    
    رشد ۴۰ درصدي سپرده هاي بانک کشاورزي در سال ۹۶
    گروه بنگاه ها : مديرعامل بانک کشاورزي بهبود کيفيت خدمات و تلاش براي ارائه تسهيلات بيشتر و حمايت از توليد پايدار کشاورزي را به عنوان اولويت هاي راهبردي بانک کشاورزي در سال ۱۳۹۷ اعلام کرد. به گزارش روابط عمومي بانک کشاورزي، روح اله خدارحمي که در نخستين مرحله از همايش سراسري روساي شعب اين بانک در سال ۱۳۹۷ سخن مي گفت، با اعلام اين مطلب افزود: اعتلا و بزرگي بانک کشاورزي درگرو بهبود سطح و کيفيت خدمات و تکريم صميمانه مشتريان و هموطنان است.
    وي با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در نامگذاري سال ۱۳۹۷ با عنوان «حمايت از کالاي ايراني»، مبناي اين نامگذاري از سوي معظم له را بهبود اقتصاد و معيشت مردم دانست و گفت: سختکوشي همه آحاد مردم براي تحقق اين هدف يک وظيفه همگاني است. رئيس هيات مديره و مديرعامل بانک کشاورزي با تبيين خدمات بهتر، تسهيلات بيشتر وحمايت از توليد پايدار کشاورزي به عنوان شعار اين بانک در سال ۱۳۹۷، بر هدفمندي پرداخت تسهيلات بيشتر در بانک کشاورزي تاکيد کرد. وي در تشريح ويژگي هاي خدمات بهتر در بانک کشاورزي به شاخص خدمات متناسب با نيازهاي بازار و سرعت ارائه خدمات اشاره کرد و افزود: ساده سازي فرآيند ارائه خدمات، دقت در ارائه خدمات و فراتر بودن از انتظار مشتري از ديگر مولفه هاي خدمات بهتر است. خدارحمي در بخش ديگري از سخنان خود از تحقق ۱۲۴ درصدي برنامه تجهيز منابع اين بانک در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: سپرده هاي مردمي بانک کشاورزي ۲/ ۴۰ درصد رشد داشت. وي افزايش سهم از بازار سپرده ها را در کنار کاهش هزينه هاي تمام شده منابع و توازن در منابع و مصارف از ديگر موفقيت هاي اين بانک در سال ۹۶ برشمرد و از رشد ۱۶ درصدي ميزان اعتبارات پرداختي بانک کشاورزي در سال گذشته خبرداد. خدارحمي با اشاره به بهبود ضريب خوداتکايي بانک کشاورزي در سال گذشته، يادآور شد: اين بانک در حمايت از بخش کشاورزي در مقايسه با گذشته توانمندتر شده است. مديرعامل بانک کشاورزي در ادامه سخنان خود اولويت هاي محوري اين بانک در سال ۱۳۹۷ را اعلام و تصريح کرد: توازن منابع و مصارف، کاهش هزينه ها به ويژه قيمت تمام شده منابع، افزايش درآمدها با تاکيد بر درآمدهاي کارمزدي (غيرمشاع)، تک رقمي شدن نسبت مطالبات معوق (دستيابي به نرخ ۶ درصد)، بهبود ارتباط با مشتريان و ارتقاي کيفيت ارائه خدمت در سطح شعب، اجراي دقيق بودجه و عدم انحراف از بودجه مصوب (تحقق اهداف ابلاغي)، بازنگري و ساده سازي روش ها و فرآيندها و واگذاري شرکت ها و املاک تمليکي با تعيين هدف دقيق از مهم ترين اولويت هاي سال جاري به شمار مي آيند.
    
    
    گسترش همکاري هاي بانک تجارت با پتروشيمي خليج فارس
    گروه بنگاه ها : رضا دولت آبادي مديرعامل بانک تجارت با حضور در دفتر مرکزي هلدينگ پتروشيمي خليج فارس با ربيعي مديرعامل اين شرکت ديدار و گفت وگو کرد.
    به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، دولت آبادي در اين ديدار با اشاره به همکاري هاي گسترده بانک تجارت با صنعت پتروشيمي کشور خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت نفت و البته صنعت پتروشيمي از جمله مشتريان اصلي بانک تجارت به شمار مي آيند و اين بانک در چند دهه اخير همواره خدمات ويژه اي را به پالايشگاه ها و مجتمع هاي پتروشيمي ارائه کرده است. مديرعامل بانک تجارت با اشاره به خدمات بانکداري بين الملل اين بانک تاکيد کرد: بانک تجارت ظرفيت هاي بسياري را از طريق شعبه اين بانک در پاريس و بانک هاي EIH و PIB در خدمات LC صادرات محصولات پتروشيمي در اختيار مشتريان خود قرار داده و اين ديدار مي تواند نقطه عطف جديدي در گسترش همکاري با هلدينگ خليج فارس باشد. ربيعي مديرعامل هلدينگ خليج فارس نيز با اشاره به همکاري دو مجموعه در سال هاي اخير از جمله ساخت چند مجتمع پتروشيمي و پرداخت تسهيلات به اين بخش بر ضرورت گسترش همکاري هاي دو طرف تاکيد کرد. بنابراين گزارش، بانک تجارت در ساخت چندين مجتمع پتروشيمي از جمله جم، خراسان، دماوند، بيد بلند و... مشارکت داشته و ۲۵ شعبه اين بانک در تهران و استان هاي مختلف کشور خدمات ويژه اي به مشتريان صنعت پتروشيمي کشور ارائه مي کنند.
    
    
    برندگان قرعه کشي «وين کارت» بانک سامان مشخص شدند
    گروه بنگاه ها : دور بيست ويکم از سري سوم قرعه کشي «وين کارت» بانک سامان با حضور مديران ارشد اين بانک، ناظران و برنده ممتاز دوره پيشين برگزار شد.به گزارش روابط عمومي بانک سامان، مرتضي حسيني نژاد، مدير بازاريابي و توسعه محصول بانک سامان در اين باره گفت: در اين قرعه کشي که تنها قرعه کشي ماهانه نظام بانکي است، برندگان ۲۵۱ جايزه به ارزش ۵ ميليارد ريال شامل يک جايزه ۵۰۰ ميليون ريالي، ۵۰ جايزه ۵۰ ميليون ريالي و ۲۰۰ جايزه ۱۰ ميليون ريالي مشخص شدند. مدير بازاريابي و توسعه محصول بانک سامان اظهار کرد: براساس اين قرعه کشي، «مهرزاد راشدي» مشتري شعبه ايران زمين تهران برنده جايزه ممتاز ۵۰۰ ميليون ريالي بيست ويکمين دوره «وين کارت» شد.
    
    
    
    رقابت تنگاتنگ بانک هاي آمريکايي بر سر اعطاي وام با اپليکيشن
    بي رونق شدن بازار درخواست براي وام مسکن در آمريکا و به دنبال آن کاهش درآمد بانک ها، رقابت شديد در ميان بانک هاي بزرگ آمريکايي را با راه اندازي اپليکيشن هاي متعدد براي گرفتن وام ايجاد کرده است.
    به گزارش «ايبِنا» و به نقل از رويترز، در حال حاضر بانک هاي بزرگ آمريکايي رقابت جدي را با ايجاد وب سايت ها و اپليکيشن هاي گوشي هوشمند به منظور اعطاي وام سريع تر و راحت تر به مشتريان خود شروع کرده اند؛ سرمايه گذاري هايي که ممکن است در بحبوحه بي رونق شدن درخواست براي وام مسکن، بازپرداخت کوتاه مدت آن سودي را براي بانک ها به همراه بياورد. بانک ها روي ابزارهاي ديجيتال براي کاهش هزينه هاي خود، حذف کاغذ بازي و ارائه درخواست به خريداران جوان تر مسکن، پول صرف مي کنند. در حال حاضر سطح درخواست براي وام مسکن در آمريکا به پايين تر از سطوح دوره پيش از بحران (سال ۲۰۰۸ ميلادي) رسيده است. بر همين اساس گروه بانک آمريکا يک ميليارد دلار در حوزه خدمات بانکداري ديجيتال در ۶ سال اخير هزينه کرده و اپليکيشن ارائه وام خود را هفته گذشته راه اندازي کرد. بانک ولزفارگو در سه ماه نخست سال جاري ميلادي، اپليکيشن و وب سايت ويژه اي را در زمينه ارائه خدمات به راه انداخته است؛ ضمن اينکه جي پي مورگان چيس هم در حال سرمايه گذاري ۴/ ۱ ميليارد دلاري در بخش فناوري در سال جاري ميلادي است و قصد دارد محصولات ديجيتال خود را تا اواخر امسال ارائه دهد. همچنين در سال ۲۰۱۶ ميلادي اولين اپليکيشن ارائه وام سريع با عنوان Quicken توسط Rocket Mortgage راه اندازي شد و در سه ماه نخست امسال بيش از ۹۸ درصد از ۲۰ ميليارد وام فروخته شده در اين موسسه از طريق اين اپليکيشن انجام گرفته است. بر پايه اين گزارش، گلمن ساچ اعلام کرد که درآمدهاي حاصل از اعطاي وام در آمريکا از سال ۲۰۱۲ ميلادي به بعد ۲۱ درصد کاهش پيدا کرده و اعطاي وام هاي جديد در بانک هاي بزرگ ايالات متحده به کمترين سطح خود در ۴ سال اخير رسيده است. همچنين اعطاي وام از سوي ولز فارگو، بانک آمريکا و جي پي مورگان که به ترتيب اولين، سومين و چهارمين وام دهنده بزرگ در آمريکا هستند در سه ماه نخست سال جاري ميلادي در مقايسه با مدت مشابه سال قبل با ۷۰۰ ميليون دلار کاهش به ۵ ميليارد دلار رسيده است.
    خبر بنگاه ها
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4312 به تاريخ 4/2/97، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم و فنون هسته اي
متن مطالب شماره 87، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است