|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/6: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4314 6/2/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرجهانگيري در جلسه ستاد ساماندهي ارز: هيچ کمبودي در تامين کالا هاي اساسي وجود ندارد
    خبرگزاري صداوسيما : اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري روز گذشته در ادامه سلسله جلسات اقتصادي ساماندهي امور ارزي با اشاره به ادامه ورود کالاهاي اساسي به کشور گفت: هيچ کمبودي در کشور در زمينه تامين کالاهاي اساسي و دارو ايجاد نخواهد شد.
    وي با ابراز خرسندي از تحولات اخير بازار ارز و سکه اظهار کرد: ورود تدريجي بنگاه هاي اقتصادي به نظام يکپارچه معاملات ارزي (نيما)، بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور، شيب نزولي قيمت سکه، کاهش قاچاق لوازم خانگي و قطعات خودرو، بهبود مديريت ارز کشور از نتايج مطلوب سياست هاي نوين ارزي است که بايد با دقت و سرعت ادامه يابد. معاون اول رئيس جمهور افزود: کارگروه ويژه رصد بازار ارز بايد روزانه تشکيل جلسه دهد و براي حل مسائلي که ممکن است در خلال اجراي سياست ها پيش بيايد راهکار تهيه و بلافاصله تصميم گيري و براي اجرا به دستگاه هاي ذي ربط ابلاغ کند. همچنين معاون اول رئيس جمهوري گفت: تحولات بازار ارز و سکه مثبت است.
    
    
    تعيين ميزان افزايش ضريب حقوق کارکنان دولت
    همچنين به گزارش خبرگزاري مهر، هيات وزيران در جلسه ديروز خود به رياست معاون اول رئيس جمهور، ميزان افزايش ضريب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷ را تعيين کرد. براساس اين تصميم که در جلسه امروز هيات وزيران به رياست معاون اول رئيس جمهور اخذ شد، حقوق مقامات و همترازان مندرج در قانون مديريت خدمات کشوري، مديران عامل و اعضاي هيات مديره و روساي دستگاه هاي اجرايي، استانداران، شهرداران مراکز استان ها و اعضاي شوراي اسلامي شهر مراکز استان ها در سال ۹۷ افزايش نمي يابد. حقوق ديگر کارکنان دولت به تناسب حقوقي که سال قبل دريافت مي کردند، به صورت پلکاني بين ۶ تا ۱۲ درصد افزايش مي يابد و در هر صورت پرداختي به هيچ يک از کارکنان دولت در سال ۹۷ از مبلغ ۱۲ ميليون ريال کمتر نخواهد بود. حقوق بازنشستگان نيز در سال ۹۷ نسبت به سال قبل به ميزان ۱۰ درصد افزايش مي يابد و هيچ يک از بازنشستگان بعد از افزايش سنواتي و همسان سازي حقوق، کمتر از ۱۲ ميليون ريال دريافت نخواهند کرد. همچنين هيات وزيران به پيشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور ضوابط اجرايي قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را تصويب کرد.
    
    
    نگراني آيت الله جنتي از نابساماني حجاب
    ايسنا : احمد جنتي، دبير شوراي نگهبان با اظهار نگراني درباره مساله نابسامان حجاب گفت: بايد از ماموران نيروي انتظامي در زمينه برخورد با منکرات حمايت کنيم و تسليم هجمه هاي نادرست نشويم. جنتي در جلسه ديروز اين شورا افزود: در همين زمينه وظيفه ماست حامي نيروهاي مسلح کشور از جمله نيروهاي انتظامي، سپاه و ارتش باشيم که در غير اين صورت دچار خسران جبران ناپذير خواهيم شد. جنتي در همين زمينه از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي حمايت قاطع خود از رشادت هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي قدرداني کرد.
    
    
    نظر لاريجاني در مورد بررسي طرح تفکيک وزارتخانه ها
    دنياي اقتصاد : طرح تفکيک وزارتخانه ها يکي از موضوعات مطرح در جلسه روز گذشته مجلس بود. داريوش اسماعيلي نماينده مردم سروستان در مجلس، روز گذشته طي تذکري با اشاره به طرح جديد براي ايجاد وزارتخانه هاي جديد اظهار کرد: جديدا کميسيون مشترکي براي تامين ساختار دولت تشکيل و ضمن آن جلسه هايي در اين کميسيون برگزار شده است.
    به گزارش خبرگزاري فارس، وي افزود: زمزمه هايي درباره طرح هايي جهت ايجاد وزارتخانه هاي جديد در کميسيون هاي مختلف مطرح شده است. به دنبال آن علي لاريجاني رئيس مجلس در واکنش به اين تذکر گفت: اين طرح ها بايد به صورت يکجا به کميسيون مشترک اصلاح ساختار دولت ارجاع شود تا به شکل جمعي درباره آنها تصميم بگيريم.
    
    
     انتقاد از رئيس جمهور
    در همين حال علي وقف چي، نماينده زنجان در مجلس در گفت وگو با الف با بيان اينکه سوال از رئيس جمهور درباره موسسات مالي- اعتباري بيش از ۹۰ امضا دارد، افزود: اين سوال در دستور کار کميسيون اقتصادي مجلس قرار دارد. وي افزود: تاکنون کميسيون ۲ بار به رئيس جمهور نامه رسمي نوشته و درخواست کرده تا نمايندگان خود را جهت نشست مشترک با نمايندگان متقاضي سوال معرفي کند، اما اين نامه ها بي جواب مانده است. وي تاکيد کرد: بي جواب گذاشتن نامه هاي مجلس به معناي استنکاف رئيس جمهور از پاسخ به مجلس است و ما از ابزارهاي قانوني خود در اين زمينه استفاده مي کنيم.
    
    
    ارجاع يک طرح به کميسيون آموزش
    در خبري ديگر نمايندگان مجلس طرح تعيين تکليف استخدام معلمان حق التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش را براي بررسي بيشتر به کميسيون آموزش ارجاع دادند. به گزارش «ايسنا» اين طرح به دنبال اين است که تکاليفي براي وزارت آموزش و پرورش جهت استخدام معلمان حق التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي ايجاد کند به اين شرط که آزمون استخدامي برگزار شده و آنها حداقل دوره آموزشي يکساله را در دانشگاه فرهنگيان طي کنند. همچنين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با کليات طرح تنظيم مقررات مالي و اداري آموزش و پرورش موافقت کردند. ازسوي ديگر نمايندگان با طرح تحقيق و تفحص از عملکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور موافقت کردند. همچنين نمايندگان براي رفع ابهامات، طرح يک فوريتي الحاق موادي به قانون رفع موانع توليد رقابت پذير را به کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي مجلس ارجاع دادند.
    در ادامه روز گذشته لايحه موافقتنامه بين المللي روغن زيتون و کنسرو زيتون در نشست علني مجلس شوراي اسلامي تصويب شد.
    
    
    درخواست راهپيمايي کارگران
    در خبري ديگر از مجلس، نادر قاضي پور نائب رئيس فراکسيون کارگري مجلس با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسي در اخطاري خواستار آن شد تا وزارت کشور به مناسبت يازدهم ارديبهشت، روز کارگر به کارگران مجوز راهپيمايي بدهد. از سوي ديگر به گزارش «ايرنا» ۱۷۶ نماينده مجلس شوراي اسلامي در بيانيه اي از اقدام دبير شوراي عالي فضاي مجازي و وزير ارتباطات در شکستن انحصار پيام رسان تلگرام و تقويت و تشويق پيام رسان هاي داخلي حمايت کردند. در خبري ديگر در پايان جلسه علني مجلس نامه اي با امضاي ۱۹۴ نماينده خطاب به رئيس جمهور درباره رسيدگي به مشکلات کشاورزان قرائت شد.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4314 به تاريخ 6/2/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهش نامه نظم و امنيت انتظامي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 45)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است