|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/17: از گوشه و كنار
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4321 17/2/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


از گوشه و كنارصرفه جويي در مصرف بنزين با جايگزيني سوخت پاک در گيلان
    دنياي اقتصاد – رشت : سال گذشته با جايگزيني CNG به عنوان سوخت پاک و ارزان به جاي بنزين، ۳۰۲ ميليون و ۱۴۲ هزار و ۷۹۹ليتر بنزين در گيلان صرفه جويي شد. مريم پورنصرالله، مدير روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان با اعلام اين خبر گفت: اين ميزان نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴ درصد کاهش نشان مي دهد.
    وي افزود: همچنين متوسط مصرف روزانه CNG در اين مدت ۸۴۴ هزار و ۶۸۰ متر مکعب بوده که از طريق ۹۹ باب جايگاه CNG فعال (۳۵ باب دومنظوره و ۶۴ باب تک منظوره) در استان توزيع شده است. مدير روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان اظهار کرد: از اول تا ۲۰ فروردين سال ۹۷ نيز مقدار ۱۷ ميليون و ۳۹۳ هزار و ۹۴۶ متر مکعب CNG در استان به مصرف رسيده است. پورنصرالله گفت: اکنون تعداد ۲ هزار و ۴۲۵ باب جايگاه CNG در کشور فعال است و گيلان با دارا بودن ۹۹ باب جايگاه CNG در رتبه ششم از نظر تعداد قرار دارد.وي همچنين از اعلام کالابرگ ارديبهشت خبر داد و گفت: در قالب اطلاعيه اي، کالابرگ هاي جديد به شماره هاي ۱۱۹، ۲۱۹، ۳۱۹ و ۵۱۹ به ميزان ۲۱۰ ليتر براي دريافت نفت سفيد اعلام شده است. وي ادامه داد: از ابتداي سال تاکنون ۲ ميليون و۸۲۰ هزار ليتر نفت سفيد درقالب ۲ فقره کالابرگ توزيع شد که از اين مقدار ۷۱۴ هزار ليترمربوط به مناطق صعب العبور بوده واين ميزان معادل ۴ درصد سهميه مناطق صعب العبور است. مدير روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان خاطرنشان کرد: در اين اطلاعيه آمده است که کالابرگ ها تا سي ويکم ماه جاري داراي اعتبار دريافت است.
    
    
     تصويب ۸۰ ميليارد تومان اعتبار براي سد پيغام چاي
    رعنا نيک رفتار دنياي اقتصاد – تبريز : استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به پيشرفت ۵۰ درصدي عمليات اجرايي سد پيغام چاي کليبر، گفت: تاکنون براي اين طرح ۳۷ ميليارد تومان هزينه شده و ۸۰ ميليارد تومان نيز در سفر رئيس جمهوري به استان اعتبار براي آن تصويب شد که با پيگيري هاي استاني و نماينده شهرستان کليبر در مجلس تحقق خواهد يافت.
    مجيد خدابخش در جلسه شوراي اداري شهرستان کليبر، درباره تخصيص اعتبار براي راه هاي شهرستان نيز گفت: براي بهسازي راه هاي شهرستان که بسيار پايين تر از متوسط استاني است، مي توان از منابع استاني و ملي اقدام کرد که اين نيازمند پيگيري هاي لازم از سوي اداره کل راه و شهرسازي استان است. استاندار آذربايجان شرقي همچنين با اشاره به قابليت هاي بکر شهرستان کليبر و ضرورت بهره گيري از اين ظرفيت ها در حوزه بوم گردي استان، يادآوري کرد: تمام ظرفيت ها و جاذبه هاي شاخص گردشگري در اين شهرستان وجود دارد و بايد از اين ظرفيت ها براي درآمدزايي و ايجاد اشتغال مردم استفاده کرد. وي با بيان اينکه بوم گردي روستايي از مباحث قابل توجه گردشگران استان در سال ۲۰۱۸ است، گفت: فعاليت اقامتگاه هاي بوم گردي و اقامت گزيني گردشگران در اين مکان ها، سبب آشنايي بيشتر و عميق تر آنان با فرهنگ اصيل و آيين هاي روستايي استان مي شود.
    
    
    
بندرلنگه به سامانه هوشمند اطفاي حريق مجهز مي شود
    دنياي اقتصاد – بندرعباس : معاون فني و مهندسي اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه از آغاز طرح تجهيز اين بندر به سامانه هوشمند اطفاي حريق به منظور کشف سريع و به موقع آتش سوزي، افزايش ايمني اماکن اداري، انبارها و پست هاي برق خبر داد.
    به گزارش روابط عمومي اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان، محمدياسين يزداني با اشاره به اهميت و لزوم ارتقاي سامانه ايمني در بندرلنگه به منظور حفظ و صيانت از دارايي هاي ملي و سازماني، اظهار کرد: در راستاي خدمات رساني بهتر به مشتريان، کنترل به موقع و تسلط نسبت به حوادث غيرمترقبه آتش سوزي، تجهيزات فني و استراتژيک اين بندر با هدف رعايت الزامات و افزايش ايمني در حوضچه، روي موج شکن هاي بندر در حال اجرا است.وي حساسيت و عکس العمل دستگاه هاي شناسايي شعله، دود و حرارت در لحظه اوليه آتش سوزي در اين طرح را از مزاياي اين سامانه دانست و افزود: اجراي اين طرح به عنوان اقدامي پيشگيرانه، نقشي مهم در اعلام هشدار به موقع هنگام وقوع آتش سوزي هاي غيرمترقبه و سوانح ناشي از آتش سوزي ايفا مي کند.معاون فني و مهندسي اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه گفت: طرح نصب و راه اندازي سامانه هوشمند اطفاي حريق با رقم ۴۷ميليارد ريال از ۲۷ فروردين آغاز شده و قرار است در بازه زماني ۱۵ ماهه انجام شود.
    
    
     مشارکت ۲۶ هزار نفري در نظام پيشنهادهاي پالايشگاه تبريز
    گروه بنگاه ها : بيش از ۲۶ هزار پيشنهاد در نظام پيشنهادهاي پالايش نفت تبريز به ثبت رسيد.
    به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش نفت تبريز، نادر رحيمي بخشمند دبير نظام پيشنهادهاي شرکت پالايش نفت تبريز، با اعلام اين مطلب گفت: تعداد پيشنهادهاي نظام مشارکت در اين پالايشگاه به ۲۶ هزار و ۵۰۰ رسيد که سود و صرفه حاصله در اين دوره از هزار و ۱۸۰ پيشنهاد واصله به ارزش بيش از ۴۲۲ ميليارد ريال در اين پالايشگاه به ثبت رسيده است. وي با اشاره به برگزاري بيست و چهارمين جشنواره داخلي نظام پيشنهادهاي شرکت پالايش نفت تبريز، افزود: در اين جشنواره که با همت ادارات و واحدهاي مختلف سازمان برگزار شد، از ۱۹۳ برگزيده اين دوره از فرآيند نظام پيشنهادگيري با اهداي لوح تقدير و جوايز ارزنده تجليل شد. رحيمي بخشمند ادامه داد: برگزيدگان اين دوره از جشنواره شامل ۲۸ نفر از کارکنان به عنوان پيشنهاد دهنده برتر و ۱۵ نفر از ارزيابان و کارشناسان و ۷۰ نفر از مجريان و ۸۰ نفر از همياران و مشارکت جويان بوده است. وي افزود: در اين دوره از فرآيند پيشنهادگيري بالاترين سود و صرفه اقتصادي بيش از ۴۲۲ ميلياردو ۳۲۲ ميليون ريال مربوط به سال ۹۶-۹۵ عايد شرکت شده است.
    از گوشه و كنار
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4321 به تاريخ 17/2/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم پيراپزشكي و توانبخشي
متن مطالب شماره 2 (پياپي 802)، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است