|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/17: امپراتوري ترامپ زير سايه يك كار چاق كن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4321 17/2/97 > صفحه 4 (دنيا) > متن
 
 


امپراتوري ترامپ زير سايه يك كار چاق كن
كوهن با اتهام پولشويي روبه رو مي شود    
    دنياي اقتصاد : او وکيلي بود که اغلب در دفاتر تاکسي پراکنده اطراف نيويورک کار مي کرد. يکي از آنها، يک گاراژ تعميراتي در بالاي خيابان شانزدهم غربي، در ناحيه منهتن در حاشيه منطقه ميت پکينگ قرار داشت، درست پيش از آنکه بسيار معروف شود. ساختماني يک طبقه و زرد رنگ که در سايه پل کويينزبرو مي درخشيد. يک مکان آجري شسته و رفته که در يک خيابان کثيف قرار داشت و اغلب نيز تاکسي ها در آنجا دوبل پارک مي کردند.
    پس از آن نيز دفتر خود دونالد ترامپ در برج ترامپ و در طبقه بيست وششم بود که يک چشم انداز عالي رو به سمت خيابان پنجم داشت. مايکل کوهن پيش از اينکه به سازمان دونالد ترامپ بپيوندد و همه کاره و کارچاق کن ترامپ شود، يک وکيل پيش پا افتاده در حوزه تجارت و مسائل حقوقي بود. به نوشته روزنامه نيويورک تايمز، درحال حاضر مقدار زيادي از کارهاي وکيل شخصي ترامپ زير ذره بين دادستاني قرار گرفته که ممکن است نه تنها خودش را تهديد کند، بلکه يک خطر جدي براي رئيس جمهوري به حساب مي آيد.
    دفتر کوهن مربوط به بخش خصوصي بوده و سخت است که بتوان يک تصوير کامل از فعاليت هاي مالي و کارهاي او به دست آورد. نيويورک تايمز با بررسي صدها سند عمومي و مصاحبه با نزديکان کوهن و اطرافيان وي به اين نکته پي برده است که فعاليت وي بيشتر در حوزه مالي بوده است. درحالي که او تاکنون با يک مورد اتهامي روبه رو نشده، اما بسياري از دوستان و همکارانش با اتهامات گوناگوني دست و پنجه نرم کرده و حتي برخي از آنها با مجازات هاي قانوني تنبيه نيز شده اند. اين موضوع يعني کساني که وي با آنها در دفاتر تجاري تاکسي همکار بوده يا همکارانش در بخش هاي دارويي که وي مدتي نيز با آنها همکاري مي کرده است، گرفتار قانون شده اند جز خود کوهن.
    او بيشتر زندگي حرفه اي خود را با مهاجراني از روسيه و اوکراين گذرانده است. پدر همسر وي که به او در تاسيس دفتر تجاري تاکسيراني کمک کرد اصالتا يک اوکرايني بود. او يکي از مهم ترين همکاران وي در اين حوزه به حساب مي آمده است. شريک ديگر وي روس تبار بود. کوهن از ارتباطات خود در اين زمينه استفاده کرد تا ترامپ بتواند از فرصت هاي تجاري به وجود آمده در کشورهاي شوروي سابق نهايت بهره برداري را داشته باشد. اخيرا کوهن و پدر همسرش به يک اوکرايني يک وام ۲۵ ميليون دلاري دادند که به شدت در عدم بازپرداخت وام ها شهرت دارد. همچنين کوهن مدت طولاني است که سهمي کوچک در تالار پذيرايي عموي خود دارد که محل رفت و آمد گنگسترهاي ايتاليايي و روسي است. از سوي ديگر به نظر مي رسد کوهن ارتباط خوبي با سرمايه گذاران املاک و مستغلات دارد. کوهن يک روز در سال ۲۰۱۴، چهار ساختمان را در منهتن نيويوک به قيمت ۳۲ ميليون دلار نقد فروخته است. اين رقم تقريبا سه برابر چيزي بود که سه سال قبل از آن براي خريدشان پرداخت کرده بود. بن برزين، مدير اجرايي بازنشسته و مامور سابق اعتبارات بانک «PNC» که سر يک وام در دهه ۹۰ با دونالد ترامپ به مشکل برخورده بود، مي گويد: اين افراد شخصيت نادري دارند که بيشتر بانکداران شناختي از اين نوع شخصيت ندارند.
    برزين در مورد موفقيت کوهن در حوزه مستغلات مي گويد: وقتي چنين اتفاقي مي افتد بايد از خود بپرسيد در اين شهر چه خبراست؟
    رابرت مولر، بازرس ويژه دادگستري آمريکا درباره پرونده دخالت روسيه در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶ آمريکا پيشتر از کوهن به عنوان بخشي از تحقيقات جاري بازجويي داشته است. ماه گذشته، ماموران فدرال نيز به دفتر کار و محل اقامت کوهن يورش برده و مقدار زيادي از اسناد موجود را ضبط کردند. در ميان اسنادي که ضبط شده، اسناد مربوط به فعاليت هاي تجاري کوهن نيز ديده شده است. اين يورش احتمالا براساس اطلاعاتي بوده که بازرس مولر در اختيار اف بي آي قرار داده است.
    وکلاي ترامپ از سمت خود استعفا دادند و اين احتمال قويا مطرح شده است که اين امر مي تواند به همکاري کوهن با دادستان هاي فدرال منتهي شود. کوهن پس از ارسال کامل ريز فهرستي در باب سوالاتي که از منافع تجاري اش وجود داشت، در يک پيام متني پاسخ داد: شما بايد بررسي هاي واقعي انجام دهيد، زيرا سوالات شما ناقص هستند. نيويورک تايمز تلاش بيشتري کرد تا با وکلاي کوهن نيز سوالات خود را مطرح کند، اما آنها نيز از ارائه هرگونه توضيحي خودداري کردند. ترامپ به نوبه خود در مورد کوهن گفت که او مرد خوبي است و بازجويان فدرالي به دنبال نکاتي از فعاليت هاي تجاري اش هستند و من هيچ ارتباطي با فعاليت هاي تجاري اش نداشته ام. اما دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا براي مدت هاي طولاني است، به سبب اعتمادي که به کوهن داشته امور شخصي و عمومي خود را به وي سپرده بود: مذاکرات املاک و مستغلات از فرسنو کاليفرنيا تا جمهوري گرجستان، از پرداخت هزينه مالي به يک بازيگر سينماي بزرگسالان که مدعي شده است رابطه اي غيراخلاقي با دونالد ترامپ داشته تا ساير کارهاي شخصي و خصوصي اش.
    ترامپ پرداخت پول به اين بازيگر فيلم هاي مستهجن را «قرارداد با استورمي دنيلز ديوانه» خوانده است. کوهن مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به عنوان حق السکوت به استورمي پرداخت کرده است. اين قرارداد يکي از قراردادهاي مبهم وکيل شخصي ترامپ است که با اسم مستعار با استورمي دنيلز منعقد شده است. ترامپ اخيرا پرداخت پول را از طريق کوهن اعتراف کرده است، درحالي که وي پيشتر هرگونه پرداخت پولي با اطلاع خودش را تکذيب مي کرد. او اخيرا گفته است که اين حق السکوت به استورمي پرداخت شده اما از محل بودجه انتخاباتي نبوده است. در سازمان ترامپ سخت ترين کارها براي کوهن بود. کوهن براي ترامپ يک کارچاق کن و يک وکيل زبده در پيشبرد اهدافش بوده است. حال اگر هر موضوعي در تحقيقات مشخص شود ممکن است دو برابر صدمه اي که به کوهن وارد مي شود به رئيس جمهوري اين کشور وارد آورد.
    کوهن که فرزند يکي از نجات يافتگان هولوکاست است مي تواند تبديل به يک زنگ خطر جدي براي ترامپ باشد.
    وي در زمينه امور مالي فعاليت هاي فراواني داشته که با حرف و حديث هاي فراواني نيز همراه بوده است. ترامپ نيز از نزديک درحال رصد کردن روند تحقيقات از وکيل شخصي سابقش است. در چند هفته اخير او براي يک لحظه هم از کوهن دور نشده است. ممکن است کوهن با اتهام پولشويي نيز روبه رو شود. اتهامي که مي تواند اثري بومرنگي روي رئيس جمهوري آمريکا داشته باشد.
    امپراتوري ترامپ زير سايه يک کار چاق کن / کوهن با اتهام پولشويي روبه رو مي شود
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4321 به تاريخ 17/2/97، صفحه 4 (دنيا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه پژوهش در حسابداري و علوم اقتصادي
متن مطالب شماره 6، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است