|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/2/26: دعواي پينگ پنگي كي روش و قلعه نويي
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7067
پنج شنبه 2 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6781 26/2/97 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


دعواي پينگ پنگي كي روش و قلعه نويي
ليست 35 نفره تيم ملي و زمان اعلام آن باعث شكل گيري اعتراض هايي شد كه اين موضوع ديروز با واكنش هايي در قالب مصاحبه ادامه يافت


پس از انتشار فهرست 35 نفره تيم ملي براي حضور در جام جهاني 2018 روسيه، امير قلعه نويي سرمربي ذوب آهن به انتقاد از اين موضوع پرداخت و مدعي شد که اين فهرست از پيش طراحي شده بود چرا که اين فهرست پيش از بازي ديشب تيمش مقابل استقلال منتشر شده است. اين انتقاد از سوي قلعه نويي درحالي صورت گرفت که 14 مه و تا پايان وقت اداري، آخرين فرصت ارسال فهرست 35 نفره اوليه تيم هاي ملي بوده و کي روش هم 13 مه يعني يک روز قبل از پايان مهلت، اين فهرست را ارسال کرده است.
    
    

    
     کي روش: قلعه نويي و کريمي توهين مي کنند و فدراسيون چشمانش را مي بندد
    اين انتقاد باعث شد تا کارلوس کي روش، سرمربي تيم ملي در مقام پاسخگويي برآيد و بگويد: «طراحي شده براي چه چيزي؟ واقعاً خنده دار است. اينکه بايد فهرست 35 نفره اعلام شود، تصميمي بود که از طرف فيفا اتخاذ شده بود و اعلام اين فهرست بايد از طرف همه کشورها در اين تاريخ اتفاق مي افتاد. جناب آقاي قلعه نويي شهروند ايران هست؛ کشوري بزرگ و فوق العاده با قدمتي تاريخي بيش از 2 هزار و 500 سال و من تنها يک شهروند افتاده پرتغالي هستم که دارم در ايران کارم را انجام مي دهم. آيا فقط به اين دليل که آقاي قلعه نويي ايراني هست، مي تواند صداقت، وجاهت، حرفه اي گري و اخلاق مداري من را از لحاظ کاري زير سوال ببرد؟ آقاي قلعه نويي و آقاي کريمي اين صحبت ها و توهين ها را انجام مي دهند و فدراسيون هم متاسفانه چشمانش را مي بندد. اگر بنده بخواهم اين صحبت ها را انجام دهم، همه مي گويند که کي روش دارد توهين مي کند و فرهنگ ايراني را دست کم مي گيرد اما به هيچ وجه اين طور نيست. بنده جواب نمي دهم چون اگر پاسخگو باشم، در کمتر از يک يا چند دقيقه فدراسيون با من تماس مي گيرد و به من هشدار مي دهد که بايد ساکت باشي و نبايد صحبت کني و جريمه ات مي کنيم. به همين خاطر از آقاي قلعه نويي تشکر مي کنم و مي گويم ممنون و به اين صحبت ها و توهين ها ادامه بدهيد. در يک ماه آينده شما جايگاه من را خواهيد گرفت و کار من به شما تعلق خواهد گرفت. ديگر بس است!
    
    
قلعه نويي: من گفتم کي روش مي توانست فهرست را تاريخ ديگري اعلام کند
    اما قلعه نويي هم در واکنش به کي روش اين صحبت ها را مطرح کرد: «از کي روش خواهش مي کنم اگر صحبتي دارد، مسائلي را در نظر بگيرد. من هم زمان بندي را مي دانم اما او مي توانست اعلام فهرست را به پس از ليگ قهرمانان آسيا موکول کند. من در مصاحبه ام گفتم که کي روش مي توانست اعلام آن را به تاريخ ديگري موکول کند. بالاخره يکسري بازيکنان در تيم ما بودند که سال خوبي داشتند. کي روش حق دارد هر بازيکني را که دوست دارد، انتخاب کند و من هم نمي توانم در آن دخالت کنم اما قطعاً بازيکنان استقلال هم که در تيم ملي هستند از نظر روحي- رواني شرايط بهتري خواهند داشت و کساني که در تيم ملي نبودند، از نظر روحي افت مي کنند.»
     کي روش: آقاي قلعه نويي! پشت داستان هاي ماسک گونه پنهان نشويد
    اما ساعاتي پس از اينکه کي روش با خبرنگاران صحبت کرد و پاسخ قلعه نويي را داد، سايت فدراسيون فوتبال، مصاحبه اي مشابه همان صحبت ها و انتقادهاي کي روش از او را در قالبي نرم تر و ادبياتي بهتر روي خروجي قرار داد. کي روش در پاسخ به صحبت هاي روز گذشته سرمربي ذوب آهن، اين طور گفت: «آقاي قلعه نويي! لطفاً خود را پشت داستان هاي ماسک گونه پنهان نکنيد. لطفاً سعي نفرماييد که اذهان عمومي را به سمت ديگري ببريد. بياييد راجع به چند مطلب شفاف صحبت کنيم. يک اينکه ما مي توانيم محترمانه با هم اختلاف نظر داشته باشيم اما وقتي شما مي فرماييد که من اين فهرست را به صورت عمدي براي لطمه به شما و تيم تان اعلام کردم، با اين فرضيه صداقت، وجاهت و تعهد کاري من را زير سوال مي بريد، پس خواهش مي کنم فضا را غبارآلود نکنيد تا صورت خود را پنهان کنيد. دوم اينکه مديرعامل شما به ما اطلاع داد که اين شما بوديد به همکاري بازيکنان تان با تيم ملي لطمه زديد. اگر اين دروغ است، رسماً اعلام کنيد و به بازيکنان تان توضيح دهيد. از طرف بنده قضيه به پايان رسيده است. سوم اينکه فقط جهت يادآوري، اين مطلب جديدي نيست که من هنوز به صورت شفاف به ياد دارم اتفاقي که در جام جهاني 2014 افتاد وقتي شما به توافقي که با من درباره آماده سازي جام جهاني قبلي کرديد، پايبند نبوديد.»
    وي ادامه داد: «درباره حضور در قرعه کشي جام ملت هاي آسيا، شما يک بار ديگر حرفه اي گري من را زير سوال برديد. همان طور که احتياج نيست به شما يادآوري کنم شما کسي هستيد که به صورت رسمي اعلام کرديد حتي بازي هاي تيم ملي را نمي بينيد. اگر بنده در قرعه کشي جام ملت ها نبودم، اولاً به خاطر اين بود که آن مراسم براي مربيان تيم هاي در جام ملت ها بود و ثانياً بنده براي منافع تيم ملي مشغول به کار بودم تا بتوانم تلاش کنم با برنامه هاي مهم تيم ملي را نجات دهم؛ ببخشيد، عذرخواهي مي کنم، برنامه هاي تيم ملي نه، برنامه هاي يک هشتم ليگ قهرمانان آسيا! راجع به آينده خودم هم مي خواهم اين را بگويم که من هيچ شک و شبهه اي درباره صلاحيت بالاي شما براي جايگزيني ام در آينده اي نزديک ندارم؛ الان که يک زميني با بالاترين استانداردها، يک ساختمان با بهترين امکانات براي تيم ملي و بازيکناني بسيار فوق العاده آماده براي دعوت به تيم ملي اينجا وجود دارد.»
    
    آذري: کي روش دروغ مي گويد
    سعيد آذري مديرعامل باشگاه ذوب آهن درباره حرف هاي کي روش چنين واکنشي داشت: «او در اين صحبت ها ادعا کرد که من در گفت وگوي تلفني مشترک مان گفته ام امير قلعه نويي باعث حضور نداشتن بازيکنان ذوب آهن در تيم ملي شده که من اين مساله را به طور کامل تکذيب مي کنم. در ابتداي صحبت مان کي روش از من سوال کرد، اين حرفي که زدي خط سرمربي شماست که من جواب دادم من عروسک خيمه شب بازي کسي نيستم. آدم مستقلي هستم، قهرمان ملي بودم و در اين زمينه صاحب نظر هستم و باز هم گفتم که شما نبايد اکبر ايماني را با توجه به مصدوميتش به تمرين ريکاوري تيم ملي دعوت مي کرديد تا آسيب ديدگي اش تشديد بشود. واقعاً تعجب مي کنم که اين محتواي دروغ به زبان آقاي کي روش آمده. در حالي که اساساً حرف نادرستي است و همان طور که گفتم هر وقت کي روش خواست، مي توانيم رو در رو کنيم.»
    
    دعواي پينگ پنگي کي روش و قلعه نويي / ليست 35 نفره تيم ملي و زمان اعلام آن باعث شکل گيري اعتراض هايي شد که اين موضوع ديروز با واکنش هايي در قالب مصاحبه ادامه يافت
    


 روزنامه ايران، شماره 6781 به تاريخ 26/2/97، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 33 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بهره برداري و پرورش آبزيان
متن مطالب شماره 4 (پياپي 704)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است