|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/2/26: واكنش مسعودي خميني، مسيح مهاجري و مجيد انصاري به بيانيه آيت الله جنتي: بي انصافي به رئيس جمهوري و همراهي با دشمنان درست نيست
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7067
پنج شنبه 2 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6781 26/2/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


واكنش مسعودي خميني، مسيح مهاجري و مجيد انصاري به بيانيه آيت الله جنتي: بي انصافي به رئيس جمهوري و همراهي با دشمنان درست نيست
    
    واکنش هاي انتقادي به بيانيه رئيس مجلس خبرگان رهبري همچنان ادامه دارد. آيت الله جنتي در بيانيه اي در واکنش به خروج امريکا از برجام تيم مذاکره کننده هسته اي را متهم به عبور از خط قرمزها کرده و از رئيس جمهوري خواسته بود بابت خسارات وارده به ملت عذرخواهي کند. آيت الله علي اکبر مسعودي خميني از بنيانگذاران مجمع مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينکه بي انصافي نسبت به آقاي روحاني درست نيست، گفت: اين جرياني که يکي از آقايان يا آقاي جنتي، در اين اطلاعيه شان گفتند، بسيار چيز بدي است؛ اگر واقعاً آن طور که در اين اطلاعيه بي پايه و نادرست نوشته شده، آقاي روحاني بايد عذرخواهي بکنند، پس (بر طبق اطلاعيه آقاي جنتي) بايد گفت که شما (رئيس جمهور) با مقام رهبري نبوديد، چرا که مقام رهبري براي مذاکرات هسته اي اجازه ندادند؛ در حالي که بر عکس، مقام رهبري مذاکره را اجازه دادند؛ و اجازه دادند تا تيم مذاکره کننده بروند و با طرف هاي مقابل صحبت کنند؛ اجازه دادند بروند در همه اين مسائل کار کنند منتها زير بار ذلت نروند؛ چرا که رهبر معظم انقلاب مرتب مي فرمودند که ما به دشمن اعتماد نداريم و زير بار ذلت نبايد رفت. به گزارش ايلنا، وي با بيان اينکه رهبري در جريان مذاکرات بوده اند، گفت: بنابراين چرا بايد فردي مثل آقاي جنتي بردارند و چنين چيزي را بگويند و چنين اطلاعيه اي را منتشر کنند؟ که در نتيجه مردم ما و همه دنيا بگويند، پس معلوم مي شود که در داخل کشور ايران و بين سران کشورمان، اختلافاتي شديد هست که آقاي جنتي اين جور حرف مي زنند. آيت الله مسعودي خميني تصريح کرد: بايد به آقاي جنتي گفت که شما در کلمات تان مواظب باشيد؛ و فکر کنيد که چه داريد حرف مي زنيد و چه مي گوييد والا اگر مواظب نباشيد، سوءاستفاده هايي که دارد از سخن هاي اينچنيني مي شود کاملاً مشخص است.عضو ارشد مجمع مدرسين حوزه علميه قم تاکيد کرد: من نظرم اين است که مقام رهبري با مذاکرات هسته اي موافق بودند و آقاي روحاني هم سر سوزني از فرمان هاي ايشان تخطي نکردند و حتماً تخطي نکردند و نمي کنند؛ و ديگران (مخالفان دولت) هم اگر بخواهند اين موضوع خروج امريکا از برجام و بهانه کردن اين موضوع براي حمله به دولت را، پر و بال بدهند، بدانند که اين کارشان، بسيار به ضرر اسلام و قرآن و همين طور کشور ايران و انقلاب اسلامي است.
    
    مسيح مهاجري: مردم را بيش از اين به خشم نياوريد
    حجت الاسلام مسيح مهاجري مدير مسئول روزنامه جمهوري اسلامي هم در سرمقاله ديروز اين نشريه نوشت: حفاظت از جايگاه نهادهاي حکومتي در عين حال که وظيفه همگان است، بيش از ديگران وظيفه متوليان و اعضا خود آن نهادها است. از قديم گفته اند حرمت امامزاده را بايد متولي نگه دارد. ورود به بعضي مسائل، اصولاً از وظايف و شئون اين قبيل نهادها نيست ولي تاکنون بارها ديده شده برخلاف اين اصل، موضعگيري افرادي در اين نهادها که خود را صاحب اختيار آن مي دانند و نمي توانند از جهت گيري هاي يک جانبه خودداري کنند موجب ضربه وارد شدن به اعتبارشان شده و اعتقاد و اعتماد مردم به آنها را کاهش داده است. انتقاد حق همه است ولي اينکه در بيانيه رسمي يک نهاد مهم حکومتي از رئيس جمهوري خواسته شود از مردم به خاطر انعقاد برجام، که يک پيمان مورد تاييد کل نظام است، عذرخواهي کند نه تنها انتقاد نيست بلکه بوي انتقام مي دهد.
    وي افزوده است: مجموعه معترضان امروز دولت که برجام را بهانه اي براي انتقام گرفتن از رقيب سياسي به خاطر شکست هايي که متحمل شده اند قرار داده اند، در تمام 8 سال دوران دولت هاي نهم و دهم که خود در ايجاد آنها سهيم بودند، نه تنها زبان به کوچک ترين انتقادي از رئيس آن دولت ها نمي گشودند بلکه همواره درحال ستودن او نيز بودند، کسي که مسبب تمام تحريم ها و مشکلات پديد آمده براي کشور بود و برجام توانست بسياري از آن مشکلات را برطرف کند.
    مهاجري با بيان اينکه اکنون درصدد تشريح عملکردها نيستيم، نوشته است: ولي از کساني که خود را در جايگاه نصيحت کردن به دولتمردان مي بينند اين انتظار وجود دارد که دوگانه عمل نکنند و ذهن تاريخي مردم را به حساب بياورند. اگر شما حضرات نمي دانيد، خوبست بدانيد که مردم اين روزها سهم شما را در خروج امريکا از برجام کمتر از سهم ترامپ نمي دانند و از شما مي پرسند به کجا چنين شتابان؟ مشفقانه به اين حضرات توصيه مي کنيم مردم را بيش از اين به خشم نياورند و به جاي اين کارشکني ها دولت را براي جلوگيري از خسارت هاي آتي به کشور ياري کنند.
    
    انصاري: همراهي با نتانياهو شرط انصاف نيست
    مجيد انصاري، عضو ارشد مجمع روحانيون مبارز هم در گفت وگو با جماران، گفت: اينکه رئيس يک نهاد مهم حکومتي، آن هم در جايگاه خبرگان رهبري، در شرايطي که دشمني هاي امريکا و مثلث شوم امريکا، اسرائيل و عربستان با پادويي و صحنه گرداني منافقين عليه ملت ايران در جريان است و نتانياهو و دشمنان ملت ايران ذوق زده از خروج امريکا از برجام دولت و ملت ايران را تحت انواع اتهامات و فشارها قرار داده اند، با آنها در اعمال فشار بر رئيس جمهوري و دولت منتخب همراهي کند، نه شرط انصاف و اخلاق و نه در جهت منافع ملي است. به گفته وي، اگر قرار به عذرخواهي در کشور براي اقدامات نسنجيده باشد، ديگران خيلي اولي هستند که با حمايت شان از دولت گذشته و مواضع افراطي و اقدامات نسنجيده کار را به اينجا رساندند. آنها بايد از ملت ايران عذرخواهي کنند؛ کساني که به نوعي به تحميل تحريم هاي 12 سال گذشته به مردم کمک کردند.
    
    واکنش مسعودي خميني، مسيح مهاجري و مجيد انصاري به بيانيه آيت الله جنتي: بي انصافي به رئيس جمهوري و همراهي با دشمنان درست نيست
    


 روزنامه ايران، شماره 6781 به تاريخ 26/2/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 36 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بيماريهاي گوارشي و كبدي از بالين تا آزمايشگاه
شماره 2 (پياپي 1202)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است