|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/2/26: نوبخت: تاريخ، روحاني را تكريم خواهد كرد/ زيبا كلام: 14 ميليون راي دهنده به روحاني حس مي كنند سرشان كلاه رفته!
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22104
شنبه 29 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21907 26/2/97 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


نوبخت: تاريخ، روحاني را تكريم خواهد كرد/ زيبا كلام: 14 ميليون راي دهنده به روحاني حس مي كنند سرشان كلاه رفته!
    سخنگوي دولت در حالي ادعا کرد که تاريخ روحاني را به خاطر خدمتي که به مردم در برجام انجام داده، تکريم خواهد کرد که چندي پيش زيباکلام تئوريسين اصلاحات و از حاميان دولت درباره ناکامي رئيس جمهور در عمل به وعده هاي برجامي اش گفته بود که 14 ميليون راي دهنده به روحاني حس مي کنند سرشان کلاه رفته است.
    
    سرويس سياسي - محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت روز گذشته (سه شنبه) در نشست خبري خود با خبرنگاران درباره موضوع خروج آمريکا از برجام گفت: در برجام هرچند که نظام بانکي ما در رابطه با سرمايه گذاري با بانک هاي خارجي دچار مشکل است و آمريکا همواره مانع گذاري کرد تا به خوبي انجام نشود، ولي تحريم ها را شکستيم و ايران از محاصره شوراي امنيت خارج شد.
    وي با اشاره به اينکه برجام يک قرارداد برد – برد بود و در عمل توانستيم نيکنامي جمهوري اسلامي ايران را در جهان ثابت کنيم، گفت: بارها رهبري نسبت به مردان ديپلماسي به نيکي ياد کردند بنابراين چيزي را از دست نداده ايم. قطعا تاريخ روحاني را به خاطر شجاعت و خدمتي که به مردم در اين مقطع انجام داده، تکريم خواهد کرد، حال عده اي مي توانند نگاه متفاوتي داشته باشند.
    چنين ادعايي در حالي از سوي سخنگوي دولت مطرح مي شود که چندي پيش صادق زيباکلام از تئوريسين هاي جريان مدعي اصلاح طلبي و از حاميان دولت در گفت و گو با روزنامه آرمان با اشاره به ناکارآمدي دولت و ناکامي رئيس جمهور در تحقق وعده هاي برجامي اش تصريح کرده بود: «دولت آقاي روحاني ظرف 10 ماه گذشته به شدت اعتبار و احترامش را از دست داده. البته دوست ندارم که لغت «محبوبيت» را به کار ببرم. لغت اعتبار را از نظر سياسي و اجتماعي درست تر مي دانم که در مورد ايشان به کار ببريم بله، ايشان اعتبارشان را به شکل باور نکردني اي از دست دادند. من هر کجا که مي روم با اين انتقاد مواجه مي شوم در سخنراني هايي که در دانشگاه و غيره انجام مي دهم با اين انتقاد مواجه مي شوم که مردم به خصوص جوانان، دانشجويان ابراز پشيماني مي کنند از اينکه به روحاني راي دادند و به من هم حمله، گله و انتقاد مي کنند که خب، شما و افراد ديگري مثل شما در طيف اصلاح طلب، باعث شديد که خيلي ها به اعتبار شما به روحاني آمدند و راي دادند. يک جوري بنده را به خاطر اينکه اين کار را کردم، گناهکار مي دانند.»
    زيباکلام سرعت پشيماني و ريزش و سقوط آراي روحاني را حيرت انگيز توصيف کرده و گفته بود: «دولت آقاي روحاني ظرف 6، 7 ماه گذشته به شدت اعتبارش را از دست داده و کسر قابل توجهي از آن 24 ميليون احساس مي کنند که سرشان کلاه رفته و از اينکه به آقاي روحاني راي دادند پشيمانند. شايد اگر همين فردا انتخابات مجددي برگزار شود، رئيس جمهور 10 ميليون راي هم نياورد.»
    
    ادعاي موگريني درباره تضمين روحاني کذب است!
    سخنگوي دولت همچنين در پاسخ به سوال خبرنگار کيهان مبني بر اينکه خانم موگريني اعلام کرده که آقاي روحاني تضمين داده حتي در صورت بازگشت تحريم ها ايران در برجام خواهد ماند، گفت: همه ملاحظه کرديد که رئيس جمهوري بلافاصله بعد از اعلام موضع ترامپ نظر خود را قبل از صحبت هاي خانم موگريني به صراحت بيان کردند بنابراين اين حرف درستي نيست. آمريکا مي خواست ما بلافاصله از برجام خارج شويم تا اجماع جهاني عليه ما ايجاد کند اما اکنون اين اجماع جهاني عليه آمريکا ايجاد شده است!
    
    بايدها و نبايدهاي رهبري در برجام رعايت شد؟
    وي همچنين در پاسخ به تعريض خبرنگار کيهان به اين بخش از سخنانش که گفت: «برجام اساسا فارغ از اينکه تصميم درست يا نادرستي بوده، هم در مجلس و هم در عمل به بايد و نبايدهايي که از سوي مقام معظم رهبري تعيين شده بود، همه مراحل را طي کرد تا اجرايي شد» گفت: مباحث مربوط به برجام در آن زمان در شوراي عالي امنيت ملي مطرح شد و راي گيري صورت گرفت و همه تلاش کردند که به ويژه نظر رهبري را رعايت کنند.
    سخنگوي دولت افزود: مقام معظم رهبري بر اساس بصيرت، آگاهي و شناخت دقيقي که از ماهيت غيرانساني آمريکا داشتند و دارند، هميشه ما را توجه مي دهند که نسبت به آمريکا و مواضع آن همه جوانب را مراعات کنيم. ما هم به آمريکا اعتماد نداشتيم و آنچه در قالب 1+5 مي توانستيم و تصويب شد، سند ايده آل ما نبود، همانطور که از اول گفته شد برجام برد – برد بود. آمريکا فکر مي کند ما سر آنها را کلاه گذاشته ايم، براي اروپايي ها هم ممکن است ايده آل نباشد. تصويب برجام کار سختي بود. اين سند بايد به امضاي هفت کشور مي رسيد. ما هر آنچه که توانستيم را در برجام انجام داديم و آن را در مذاکرات گنجانديم!
    
    دولت تحريم ها را مديريت مي کند
    نوبخت همچنين با بيان اينکه اگر اروپا تضمين دهد که بدون هراس از تحريم هاي ثانويه آمريکا، از برجام پشتيباني کرده و منافع ما در برجام تامين مي شود، ما مي توانيم برجام را ادامه دهيم، اما اگر منافع ما تامين نشود، ضرورتي نمي بينيم که برجام را ادامه دهيم. ما براي شرايط فعلي و حتي شرايط همراهي اروپا با آمريکا و خروج آنها از برجام، سناريو و برنامه داريم. مصارف و مخارج کشور، نحوه هزينه کردها و وظايف هر دستگاه را مشخص کرديم و امسال با مديريت تخصيص بدون کسري بودجه سال را به پايان مي بريم. وي در پاسخ به سوالي درباره تاثير تحريم هاي احتمالي آمريکا بر کشور گفت: با وضع مجدد تحريم ها، ممکن است سختي هايي در کشور ايجاد شود ولي اين تحريمها موجب تسليم يا فلج شدن کشور نمي شود و دولت شرايط را مديريت مي کند.
    نوبخت همچنين در پاسخ به اين پرسش که تضمين هاي عملي ايران از اروپا براي ادامه برجام چه خواهد بود تصريح کرد: ما جلسات متعددي داشته ايم در داخل کشور که تضمين ها را تعريف عملياتي کنيم. تا مشخص شود تيم مذاکره کننده ما در مذاکرات چه اقداماتي بايد انجام دهند.
    
    با دوتابعيتي ها طبق قانون برخورد مي کنيم
    سخنگوي دولت درخصوص گزارش کميسيون تحقيق و تفحص مجلس در مورد دو تابعيتي ها، اظهار داشت: وزارت اطلاعات از سوي دولت موظف به پيگيري اين مسئله بود. دولت با توجه به قانون، اقدام خودش را انجام مي دهد و هر موردي هم وجود داشته باشد برابر قانون با آن برخورد خواهد کرد. نوبخت در مورد اين سوال که در گزارش تحقيق و تفحص دو تابعيتي هاي مجلس تاکيد شده که وزارت اطلاعات همکاري لارم را نمي کند، گفت: وزارت هم مي گويد ما نهايت همکاري را داشته ايم آنها اينطوري مي گويند اينها هم آنطوري مي گويند.
    نوبخت: تاريخ، روحاني را تکريم خواهد کرد/ زيبا کلام: 14 ميليون راي دهنده به روحاني حس مي کنند سرشان کلاه رفته!
    


 روزنامه كيهان، شماره 21907 به تاريخ 26/2/97، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 56 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم پزشكي كرمانشاه
شماره 4 (پياپي 103)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است