|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/2/26: اخبار ادبي و هنري
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22104
شنبه 29 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21907 26/2/97 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


اخبار ادبي و هنريجوابيه وزارت ارشاد و پاسخ کيهان
    در پي درج خبري با عنوان «آقاي وزير ارشاد! مدير دو تابعيتي خود را بشناسيد» در تاريخ 23 ارديبهشت 97 در بخش اخبار ادبي هنري روزنامه کيهان، روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي جوابيه اي را صادر کرد که به اين شرح است:
    «از آنجا که يکي از رويکردهاي اصلي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، انتصاب افراد شايسته در سطوح مختلف مديريتي است، پيش از انتصاب افراد و اعطاي حکم، از مراجع ذي صلاح درخصوص افراد استعلام گرفته و پس از تاييد اين مراجع، مراحل بعدي صدور حکم طي مي شود. ضمن اعلام اينکه در حال حاضر هيچ فرد دو تابعيتي در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي فعاليت ندارد، در مورد مدير ادعايي مذکور در خبر روزنامه کيهان تاکيد مي شود اين روند رعايت شده و فرد مورد نظر فاقد تابعيت مضاعف است. لذا انتصاب فرد مذکور منع قانوني نداشته است.»
    
    توضيح کيهان:
    ضمن تشکر از جوابيه روابط عمومي وزارت ارشاد به آگاهي آن وزارتخانه مي رساند که خبر کيهان درباره مدير دو تابعيتي ارشاد صحت دارد و تنها کافي است که وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي از حراست اداره ارشاد استان فارس تقاضاي استعلام بابت احضار قبلي همين مدير به حراست را ارائه کند.
    
    
    مسابقات هنري همچنان در خدمت اسرائيل
    مسابقات يوروويژن که شصت و سومين دوره اش را در ليسبون پرتقال برگزار کرد، در مراسم پاياني خود محفلي براي تبليغ رسانه اي رژيم صهيونيستي شد.
    اين در شرايطي است که در آستانه روز نکبت و تاسيس رژيم صهيونيستي، اين رژيم در انزواي جهاني شديد و عميق ترين بحران هاي دوران خود، دست و پا مي زند و بيش از هر زمان نياز به تبليغات رسانه اي چشمگيري دارد تا بتواند آخرين نفس هاي خود را ولو اندکي طولاني تر کند، خصوصا با توجه به سرکوب گسترده اخير راهپيمايي فلسطينيان که هنوز ادامه دارد و براي اين امر چه وسيله اي تاثيرگذارتر از رسانه ها و مراسم به اصطلاح هنري مانند اسکار و جشنواره کن و ...
    از همين روست که سال گذشته جشنواره کن مکان تبليغات اسرائيل براي پنجاهمين سال اشغال بيت المقدس شد و مراسم اسکار در انحصار فيلم هاي صهيونيستي قرار گرفت و حالا در اوج بحران مشروعيت رژيم جعلي اسرائيل جايزه نخست «يوروويژن» به يک خواننده اسرائيلي داده شد تا سرپوشي بر قتل عام معترضان فلسطيني باشد.
    
    
    کيهان در نخستين رزمواره مدافعان حرم برگزيده شد
    آئين اختتاميه نخستين «رزمواره مدافعان حرم» عصر روز دوشنبه، 24 ارديبهشت با حضور سردار سرتيپ بهمن کارگر رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، علي اصغر جعفري مديرعامل موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و جمعي ديگر از ايثارگران و خانواده شهدا برگزار شد.
    در اين مراسم، برگزيدگان در بخش هاي مختلف رسانه اي و هنري معرفي و تقدير شدند که گزارشي از کيهان نيز برگزيده شد. گزارش «حماسه دهه هفتادي ها» نوشته مهسا شمس کلائي که پنجم شهريور در صفحه فرهنگ مقاومت روزنامه کيهان منتشر شده بود، رتبه سوم بخش گزارش خبري نخستين رزمواره مدافعان حرم را کسب کرد.
    همچنين ابراهيم حاتمي کيا به خاطر فيلم سينمايي «به وقت شام»، سيروس مقدم به خاطر سريال تلويزيوني «پايتخت 5» و سيد حسام الدين سراج خواننده نيز مورد تقدير قرار گرفتند.
    خانواده هاي شهداي مدافع حرم در ادامه اين مراسم به اين شرح تجليل شدند: خانواده شهيد تيپ زينبيون محمدحسين رضوي، خانوده شهيد تيپ حيدريون عراق حميد تقوي، خانواده شهيد فاطميون غفور و مصطفي جعفري، خانواده شهيد سپاه جمهوري اسلامي ايران عبدالله اسکندري، خانواده شهيد بسيجي محمود مراد اسکندري، خانواده شهيد رسانه محسن خزايي، خانواده شهيد اهل تسنن اسماعيل شکاعي پور و خانواده شهيد ارتش حسين همتي.
    
    
    قربانگاهي جديد براي سفارتخانه يا معبد آقاي ترامپ
    يک نويسنده، از قرباني شدن فلسطينيان براي انتقال سفارت آمريکا به بيت المقدس نوشت.
    حبيب احمدزاده، نويسنده و مستندساز در يادداشتي که در اختيار کيهان قرار داد نوشته است: «امروز فلسطينيان دوباره به دليلي بسيار تکراري و ساده به خاک و خون کشيده شدند، در تظاهراتي عليه غصب دوباره سرزمينشان، اين دفعه به دست ترامپ.کم کم ما نيز به بهانه دعواهاي داخلي يادمان رفته که همين شوراي امنيت و سازمان ملل هميشه چک سفيدامضا گرفته از بن سلمان نيز در تمامي قطعنامه هايشان شهر بيت المقدس را حداقل روي کاغذ، جزو سرزمين هاي اشغال شده مي دانند و همه جهانيان نيز هيچ حق قانوني براي انتقال سفارتخانه آمريکا به اين شهر قائل نيستند. فقط ديروز(پريروز) بيش از ۵۵ فلسطيني بي سلاح در بزرگ ترين و طولاني ترين محاصره انساني تاريخ جهان در مرز غزه سلاخي و کشتار شده و بيش از ۲۷۰۰ فلسطيني ديگر مجروح شدند که ۹ تن از آنان خبرنگار هستند.بله شايد براي جشن فتح و موفقيت نتانياهو به نسبت دفعات قبل آمار کوچکي باشد ريختن اين تعداد خون قرباني، به پاي افتتاح سفارتخانه يا معبد جديد آقاي ترامپ در اين شهر.»
    
    
    مدير توليداشرف: آيا اين دموکراسي است؟!
    بهمن فرمان آرا نسبت به عدم مجوز خروج از کشور براي جعفر پناهي به خاطر حضور فيلمش در جشنواره فيلم کن اعتراض کرد و گفت:
    «... چه شرم آور است که در جايي زندگي مي کنيم که فيلمساز بزرگ مملکتمان اجازه رفتن به جشنواره مهمي مثل کن که فيلم او را نشان مي دهد ندارد. اين دموکراسي است؟»
    فرمان آرا بدون آنکه به حکم قانوني پناهي مبني بر 20 سال محروميت از فيلمسازي اشاره کند (علي رغم اينکه وي طي همين سال ها 4 فيلم ساخته و به جشنواره هاي خارجي هم فرستاده!) توضيح نمي دهد چرا در زماني که وي مدير توليد اشرف پهلوي بود، محکومين و متهمين قضايي نه تنها حق فيلمسازي نداشتند بلکه به آنها حق زندگي هم داده نمي شد!
    چرا در آمريکايي که اين جناب مفتخر به تابعيتش بوده و آن را مهد دمکراسي مي دانند، پس از گذشتن حدود 40 سال از حکم قضايي رومن پولانسکي، فيلمساز معروف، به وي اجازه حضور در مراسم اسکار براي دريافت جايزه بهترين کارگرداني داده نشد؟!
    اما فرمان آرا بايد اين پرسش نسل امروز را هم توضيح دهد که آيا اجازه آزاد چرخيدن و اظهار نظر کردن و فيلمسازي به وي و عدم محاکمه ايشان که در بدترين روزگار اين ملت يعني دوران ستم شاهي، مدير توليد يکي از تبهکارترين عناصر آن رژيم يعني اشرف پهلوي بوده و برخي از مستهجن ترين آثار به اصطلاح سينمايي مانند «در امتداد شب» را ساخته که موجب انحراف ذهني نسل جوان شد، خيانت به دموکراسي نيست؟!
    اخبار ادبي و هنري
    


 روزنامه كيهان، شماره 21907 به تاريخ 26/2/97، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 28 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مديريت آب در كشاورزي
متن مطالب شماره 2 (پياپي 402)، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است