|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد97/2/26: معاون اول رييس جمهور در مراسم بهره برداري از كارخانه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي: حفظ برجام بيشتر از ايران به نفع اروپاست
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4249
پنج شنبه 15 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4089 26/2/97 > صفحه 11 (اقتصاد) > متن
 
      


ويژه 
معاون اول رييس جمهور در مراسم بهره برداري از كارخانه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي: حفظ برجام بيشتر از ايران به نفع اروپاست
    
    معاون اول رييس جمهور در مراسم بهره برداري از اولين كارخانه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي كه صبح ديروز برگزار شد، اظهار كرد: در شرايط عجب و غريبي قرار گرفتيم: بعد از گذشت هفتاد سال از اشغال سرزمين هاي فلسطيني به مقطعي رسيديم كه عده اي تصور كردند مي توان با گفت وگو جلوي خونريزي و اشغال را گرفت.
    اسحاق جهانگيري با بيان اينكه بسياري از افراد انقلابي معتقد بودند كه تنها راه ايستادگي در برابر رژيم صهيونيستي فقط مقاومت است، تصريح كرد: رييس جمهور امريكا صرفا براي نمايشي كه پرده كنسولگري را سفارت اعلام كند تاكنون نزديك به ۶۰ نفر انسان مسلمان بي گناه را به كشتن داده است. معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد: متاسفانه بي عرضگي و بي كفايتي برخي حكام كه سعي كردند با اسراييلي ها نمايش انسجام بدهند امروز نمايش هاي آنان در قلب مسلمان به آتش كشيده شد و بايد خجالت بكشند كه شاهد چنين صحنه هايي هستند.
    او تصريح كرد: ما انواع و اقسام دوران ها از جمله تحريم امريكا، تحريم اروپا، تحريم سازمان ملل و همراهي برخي كشورها با تحريم كنندگان را پشت سر گذاشتيم: براي ما هيچ دوره اي جديد نبوده است و ما از اينها سخت تر را در دوره جنگ سپري كرديم كه همه قدرت ها پشت عراق بودند و ميلياردها دلار به آنان كمك كردند. وي با اشاره به اينكه ملت ايران از همه آزمايشات با موفقيت بيرون آمده است، افزود: رييس جمهور جديد امريكا كارهاي عجيب و غريب زيادي دارد و قبل از انتقال سفارت آن اقدام را در مورد برجام انجام داد.
    جهانگيري گفت: رييس جمهور امريكا در نهايت زشتي به ملت بزرگ ايران انواع و اقسام اتهامات را زد و از نظر خودش از توافق برجام خارج شده است و بعد از آن هم امضا كرد تا تحريم ها برگردد. معاون اول رييس جمهور بيان كرد: خروج امريكا از برجام از جهات مختلفي براي امريكايي ها به عنوان كشوري بزرگ بي آبرويي است. جهانگيري تصريح كرد: ساير اعضاي توافق هسته اي تلاش مي كنند تا توافق را سر پا نگه دارند نه به خاطر ما، بلكه به خاطر خودشان است چرا كه اگر قرار باشد مذاكره صورت گيرد و بعد آن را نقض كنند ديگر ديپلماسي چه فايده اي دارد؟ وي تصريح كرد: در دولت يازدهم ١٨ ماه مذاكره فشرده انجام شد و نمايندگان پنج كشور، سازمان ملل، سازمان انرژي اتمي و اتحاديه اروپا حضور داشتند، اگر اين راه بسته و گفته شود كه مي توان نتيجه اين مذاكرات را آتش زد، چه دليلي براي مذاكرات بعدي وجود دارد و چرا بايد ديپلماسي ادامه يابد؟
    معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: به همين دليل است كه اروپايي ها مي گويند، مي خواهيم توافق پابرجا باشد، نه به خاطر ما بلكه به خاطر خودشان است.
    جهانگيري گفت: امريكايي ها با نهايت پررويي مي گويند، ما مي خواهيم با ايراني ها مذاكره كنيم و به توافق بهتر برسيم: با چه اعتمادي اين حرف را مي زنند؟
    وي با بيان اينكه ما روش خود را ادامه مي دهيم، گفت: تلاش مسوولان اين است كه راه هاي كم زحمت تر را باز كنند و هيچ زحمتي بر ملت تحميل نشود اما تحريم هاي امريكا ٣ يا ٦ ماه ديگر بر مي گردد و اين مشخص است. معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه توانمندي هاي ايران نسبت به شناختي كه امريكايي ها دارند، بسيار بالاتر است، گفت: ما در داخل كشور عادت كرده ايم كه مشكلات را بزرگنمايي و توانمندي هاي كشور را كوچكنمايي كنيم.
     جهانگيري ادامه داد: امريكايي ها فكر مي كنند اگرما را تحريم كنند ما نمي توانيم تجهيزات مورد نياز را وارد كنيم و اين ناشي از ناآگاهي آنها از توانمندي و موقعيت راهبردي ايران است.
    معاون اول رييس جمهور با اشاره به همسايگي كشورمان با ١٥ كشور ديگر گفت: مگر مي توانيد ايران را كنترل كنيد؟ شما فقط زحمت ما و مردم را زياد مي كنيد: ملت ايران از مسيري كه تصميم گرفتيد به توسعه ايران ضربه بزنيد، مسير رشد و توسعه ايران را شكل مي دهد. وي گفت: آنها هنوز عرق ايراني را درك نكرده اند و نمي دانند مردم ايران مقابل فشارهاي بيگانه چه عكس العملي نشان مي دهند: به فضل الهي هيچ آسيبي به توسعه كشور وارد نمي شود و با موفقيت اين دوره را هم پشت سر خواهيم گذاشت.
    جهانگيري با بيان اينكه آنچه بيگانه را به زانو در مي آورد انسجام، وحدت و همصدايي در داخل است، تصريح كرد: نبايد وحدت و انسجام به شعار جناحي تبديل شود، بايد يكصدايي و همدلي را در مقابل بيگانگان به نمايش بگذاريم.
    معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد: ما دشمن هم نيستيم و باهم اختلاف سليقه داريم. در كشورهاي همسايه گروه هايي كه دشمن بودند دشمني را كنار گذاشتند: هر كس تواني دارد بايد به صحنه بيايد و توان خود را در خدمت كشور قرار دهد.
    وي با تاكيد بر اينكه همه نخبگان يك بار ديگر خود را بايد در معرض كار و تلاش قرار دهند تا كشور از اين مرحله عبور كند، بيان كرد: دوره جديدي آغاز شده و با بي حالي و بي انگيزه بودن ، مشكلات حل نخواهد شد. همچنين محمد مخبر، رييس ستاد اجرايي فرمان امام (ره) در مراسم بهره برداري از اولين كارخانه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي كه برگزار شد، اظهار كرد: بهره برداري از اين كارخانه سندي بر توانايي كشور و اتكا به جوانان و نخبگان است.
    وي با تاكيد بر اينكه در عمده مولفه هاي حكومتي در بهترين وضعيت قرار داريم و بي جهت ياس را در مردم ايجاد مي كنيم، افزود: بگو مگوهايي كه در جريانات سياسي اتفاق مي افتد، بيشتر شوخي است و برخي را مضطرب مي كند البته ممكن است دشمنان آن را جدي بگيرند.
    رييس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) با اشاره به آمار بانك جهاني در سال۵۶ در زمينه فقر در كشورمان، گفت: در سال ۵۶ حدود ۳۰ ميليون جمعيت داشتيم و ۵ ميليون بشكه نفت هم مي فروختيم، براساس گزارش بانك جهاني آن زمان ۴۶ درصد مردم ايران زير خط فقر مطلق بوده اند. وي تصريح كرد: براساس گزارش بانك جهاني در سال ۹۳ با ۸۰ ميليون نفر جمعيت و فروش روزانه يك و نيم ميليون بشكه نفت، ۹ و نيم درصد جمعيت كشور زير خط فقر هستند: يعني زماني كه ۳۰ ميليون جمعيت داشتيم نزديك ۱۴ ميليون نفر زير خط فقر و اكنون كه ۸۰ ميليون هستيم حدود ۷ و نيم ميليون زير خط فقر داريم. مخبر با تاكيد بر اينكه كشور پتانسيل هاي زيادي دارد و نبايد موج منفي به مردم بدهيم، گفت: براي حل معضلات كشور از جمله بيكاري فقط يكي از نعمات و پتانسيل هاي بزرگ كشور كافي است و شرط تحقق اين امر شكل گيري نهضتي مبتني بر انسجام ملي در كشور است. رييس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) با اشاره به برخي پتانسيل هاي كشور، يادآور شد: ۲۷۰۰ كيلومتر به دريا دسترسي داريم: ۹۵ درصد زغفران دنيا در اختيار ما است و ۸ ميليارد دلار بازار زعفران در جهان گردش مالي دارد كه سهم ما فقط ۵۰۰ ميليون دلار است. وي گفت: در صنايع دستي به لحاظ تنوع رتبه اول را داريم و از نظر حجم توليد در جايگاه هشتم هستيم: حدود ۳۰ ميليارد دلار هم گردش مالي اين بازار است و ما فقط ۵۰۰ ميليون دلار استفاده مي كنيم: كشورمان اين همه نعمت دارد. چرا بايد در مردم براي ايجاد ۵ ميليون شغل اضطراب ايجاد كنيم.
    
    رانتي نيستم
    رييس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) ادامه داد: در تمام كشورهايي كه به رشد خوبي در پيشرفت دست يافته اند، دو محور مشترك يعني اتكا به شركت هاي كوچك و دانش بنيان وجود دارد. وي تاكيد كرد: در ستاد اجرايي فرمان امام از هيچ رانتي استفاده نكرده ايم در هيچ مناقصه اي هم با عنوان اينكه ما ستاد اجرايي هستيم، ورود نكرديم: هيچ حضوري هم در واگذاري هاي اصل ۴۴ غير از يك مورد نداريم. مخبر با تاكيد بر اينكه در واگذاري هاي اصل ۴۴ حتي يك سهم خريداري نكرده ايم، افزود: تمامي فعاليت هاي اين ستاد جنبه تاسيسي دارند و رويكردمان هم غيرماندگاري بوده است: براي مثال در سال ۹۳ صد و چهار شركت داشتيم. در سال ۹۴ اين تعداد را به ۸۵ شركت در ۹۵ به ۶۵ شركت و در ۹۶ به ۶۰ شركت رسانديم، البته مصمم هستيم در سال ۹۷ اين شركت ها را به ۵۰ عدد كاهش دهيم. وي با بيان اينكه در تمامي فعاليت ها بهتر از بخش خصوصي ماليات را پرداخت كرده ايم، ادامه داد: براساس اظهارات مسوول ماليات كشور يكي از بهترين دستگاه ها در مورد پرداخت ماليات، ستاد اجرايي است. رييس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) گفت: در برخي از فعاليت ها از جمله ساخت و سازها هم براساس قانون مي توانستيم هزينه ها را به حساب ماليات ها بگذاريم و ديگر مالياتي ندهيم اما اينكار را نكرديم. وي تاكيد كرد: با بخش خصوصي هيچ رقابتي نداريم، آمادگي كامل داريم تا در همه فعاليت هاي مان هر بخش خصوصي كه خواهان آن فعاليت است، آن را واگذار كنيم. مخبر با تاكيد بر اينكه با دولت هم رقابتي نداريم و بهترين رابطه را با دولت داريم، اظهار كرد: از ۵ پروژه اي كه با كمك آقاي جهانگيري مسائل آن در شوراي اقتصاد حل شده است، ال سي چهار موردش باز شده و آن يك مورد هم با ياري خداوند تا پايان خرداد حل مي شود. رييس ستاد اجرايي فرمان امام تاكيد كرد: هر بخش خصوصي كه اين ۵ پروژه را مي خواهد، آمادگي داريم تا از يك درصد تا ۱۰۰ درصد آن را واگذار كنيم: ما در اين ستاد به دنبال نام و كار اقتصادي نيستيم.
    وي با تاكيد بر اينكه در ستاد اجرايي چارچوبي را براي خودمان تعيين كرديم، افزود: براساس اين چارچوب بايد فعاليت هاي مان در محدوده اقتصاد مقاومتي، محروميت زدايي و اشتغال زايي باشد و تاكنون بيش از ۴۵۰ هزار فرصت شغلي به ويژه در مناطق محروم ايجاد كرده ايم.
    مخبر با اشاره به استفاده از ظرفيت هاي جوانان در ستاد اجرايي فرمان امام(ره) اضافه كرد: بيش از ۲۵۰ جوان تحصيلكرده داراي مدرك دكتري، در ستاد اجرايي مشغول به فعاليت هستند و هيچ كاري نبوده كه اراده كنيم و نتوانيم آن را انجام بدهيم.
    
    
    محمد مخبر، رييس ستاد اجرايي فرمان امام (ره): در ستاد اجرايي فرمان امام از هيچ رانتي استفاده نكرده ايم در هيچ مناقصه اي هم با عنوان اينكه ما ستاد اجرايي هستيم، ورود نكرديم: هيچ حضوري هم در واگذاري هاي اصل ۴۴ غير از يك مورد نداريم. در تمامي فعاليت ها هم بهتر از بخش خصوصي ماليات را پرداخت كرده ايم.ويژه: معاون اول رييس جمهور در مراسم بهره برداري از كارخانه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي: حفظ برجام بيشتر از ايران به نفع اروپاست
    


 روزنامه اعتماد، شماره 4089 به تاريخ 26/2/97، صفحه 11 (اقتصاد)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه چشم انداز حسابداري و مديريت
متن مطالب شماره 1 (پياپي 101)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است