|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد97/2/26: اخبار بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4369
شنبه 28 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4089 26/2/97 > صفحه 11 (اقتصاد) > متن
 
      


اخبار بنگاه ها
    
    ركوردزني همراه اول در اينترنت
    در مراسم افتتاح و رونمايي از پروژه هاي جديد همراه اول كه علاوه بر محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، حميد فرهنگ مديرعامل و اعضاي هيات مديره همراه اول، حسين فلاح جوشقاني رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران، مديرعامل و اعضاي هيات مديره شركت مخابرات ايران و جمعي از مديران و مسوولان صنعت ارتباطات كشور حضور داشتند، پروژه هاي بزرگ همراه اول با سرمايه گذاري ۲۳۲۵ ميليارد تومان، توسط وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به بهره برداري رسيد. به گزارش اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سيار ايران، در اين مراسم «سامانه جامع خدمات مشتريان» به عنوان بزرگ ترين طرح در صنعت فناوري اطلاعات كشور، «مركز كنترل و مديريت همراه اول براي پايش كيفي شبكه به عنوان پيشرفته ترين مركز مديريت شبكه كشور و بزرگ ترين مركز مانيتورينگ و مديريت كيفيت سرويس در خاورميانه به لحاظ تعداد مشترك (Service Quality Management) ، «مركز بومي عمليات امنيت» (MCI-SOC) «مركز بومي مديريت و پاسخگويي به رخداد» (MCI-CERT) و همچنين «مركز داده شهيد بابايي»، با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افتتاح شد. همچنين سرويس هاي «همراه يار»، «پارس رايت» براي جلوگيري از نشت اطلاعات سازماني، «هوشمندسازي شبكه انرژي»، «خدمات دولت همراه»، «پلتفرم خدمات رساني ديجيتال به كسب و كارها»، «زيست بوم بومي سازي شده امن گوشي هاي هوشمند»، توسط وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به بهره برداري رسيد.
    
    همراه اول، پرچمدار ارتباطات كشور
    وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين مراسم با بيان اينكه ما امروز شاهد اتفاقات خوبي در همراه اول هستيم و اين موضوع نويد يك حركت جديد را به جامعه ارتباطاتي كشور مي دهد، گفت: همراه اول پرچمدار ارتباطات كشور ما است: اپراتوري كه در خاورميانه و تعاملات بين المللي رتبه اول را دارد. پرچمداري كه به لحاظ كيفيت، امنيت، تعامل با مشتركين و ارايه سرويس مشخصات و شوون حمل پرچم را دارد. توسعه كمي سنگيني در مجموعه همراه اول در ساليان اخير آغاز شده كه اين توسعه ها در دنيا ركورددار شده است. جهرمي با اشاره به اينكه در ۶ ماه گذشته توسعه بسيار سريعي در همراه اول صورت گرفته است، گفت: با اين توسعه همه شهرهاي كشور تحت پوشش خدمات نسل ۳ و ۴ قرار گرفتند: اين اقدامات، بسيار ارزشمند و نتيجه كار پرتلاشي بود كه جا دارد از همه دست اندركاران و مديران سابق همراه اول كه تلاش زيادي براي ارتقاي همراه اول كردند تشكر كنيم. از رويكردي كه تيم جديد پيش رو گرفتند و جوان گرايي شده در واقع و تيم خوب و چابكي هم هستند چه در مجموعه هيات مديره و چه مديرعامل محترم كه همگي خوب مفاهيم حوزه ICT را مي شناسند و اعتقاد به توسعه، حمايت از توليد داخلي، ارايه سرويس با كيفيت و ارزان دارند، تقدير و تشكر مي كنم. وزير ارتباطات با اشاره به اقدامي كه براي راه اندازي مركز عمليات شبكه و پايش شاخص هاي شبكه همراه اول انجام شد، گفت: آنچه امروز در مجموعه همراه اول به بهره برداري رسيد، به لحاظ كيفي موقعيت اين اپراتور را نشان مي دهد. همراه اول هرچند به لحاظ كميت، رشد بسيار قابل توجهي داشته است، اما طبيعتا به لحاظ پارامترهاي كيفي شبكه نيز بايد تلاش بسيار زيادي انجام دهد. همان ميزان كه براي توسعه كمي حركت و تلاش شد، امروز براي توسعه كيفي لازم است. جهرمي در خصوص پروژه ارتقاي شبكه همراه اول گفت: اين اقدام كه درراستاي به روزرساني و جايگزيني سيستم مشتركين انجام شد، زيرساخت بزرگي در كشور ايجاد كرد كه فعاليت همه شركت هاي ايراني را براي توسعه پلتفرم و نرم افزار و خدمات بومي آماده مي كند. اين اقدام بسيار مهم است كه مي تواند خدمات بسيار ارزشمندي را به مشتركين ارايه دهد.
    وزير ارتباطات ادامه داد: ما همواره مورد هجمه هاي سايبري قرار داريم. حملاتي صورت مي گيرد، سرقت اطلاعاتي انجام مي شود كه اختلالاتي در فرآيندهاي خدمات دهي به مشتركين ايجاد مي كند. ما وظيفه داريم امنيت ايجاد كنيم. امروز با استفاده از توانمندي داخلي، ظرفيت و اين امكان در مجموعه همراه اول به وجود آمده كه در مدت كوتاهي پس از تصويب سند هماهنگي اقدام مشترك در حوزه امنيت در شوراي عالي فضاي مجازي، مركز عمليات امنيت همراه اول با استفاده از توانمندي بومي راه اندازي و وارد حوزه خدمت مي شود كه بسيار باارزش است و اميدواريم با توجه به اينكه زندگي مردم ما در حال قرار گرفتن در عرصه فضاي مجازي است، اين امكانات و خدمات امنيتي بتواند فعاليت هاي اقتصادي كشور را تضمين كند و باعث ارتقاي كيفيت سرويس هاي فضاي مجازي كه در خدمت اقتصاد كشور هستند، شود.
    
    ثبت ركورد سرعت اينترنت همراه در كشور
    جهرمي با بيان اينكه ماموريت جدي بر عهده همراه اول مي گذارم كه سرآغاز تحول بزرگ است، گفت: همراه اول همه عزم خود را جزم كند تا در راستاي ماده ۶۹ برنامه ششم توسعه كشور كه بحث هوشمندسازي مدارس كشور را برعهده وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش گذاشته است، ظرف يك سال همه ۱۰۸ هزار مدرسه كشور را به شبكه ملي اطلاعات متصل كند تا در سال آينده يكي از برنامه ها، اعلام اتصال اين مدارس به شبكه ملي اطلاعات باشد. در اين مراسم براي اولين بار در كشور در بستر فناوري (MIMO)، ركورد سرعت اينترنت همراه شكسته شد. در حضور وزير ارتباطات سرعت يك گيگابيت بر ثانيه در شبكه همراه اول به ثبت رسيد كه بيشترين سرعت ارايه شده در نسل ٤ و ٥ تلفن همراه كشور است.
    
    همراه اول: حامي توليد داخلي
    در ادامه مراسم حميد فرهنگ، مديرعامل همراه اول با ارايه گزارشي كوتاه از فعاليت هاي اپراتور اول، ضمن بيان اينكه سال ۱۳۹۷ سال «حمايت از كالاي ايراني» نامگذاري شده است، اظهار داشت: همراه اول در راستاي حمايت از توليد داخل بيش از ۷۵ درصد از مصارف هزينه اي خود را از منابع داخلي تامين مي كند. همچنين كسب رتبه اول در استفاده حداكثري از منابع و مهارت هاي ايراني در ارزيابي عملكرد اپراتورها توسط سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در دو دوره پياپي، نشان از اهميت همراه اول به اين موضوع دارد.
    وي افزود: در جشنواره ملي ارتباطات و فناوري اطلاعات، امسال نيز همراه اول همچون چهار دوره گذشته موفق به كسب بالاترين سطح امتياز در بين اپراتورهاي تلفن همراه شد. فرهنگ با عنوان اينكه پروژه CRM-CBS كه اول ارديبهشت ماه امسال با حضور ۷۰۰ نفر از همكاران داخلي و خارجي كليد خورد، بزرگ ترين طرح در صنعت فناوري اطلاعات كشور از منظرهاي محدوده، ارزش پروژه و سازمان است، گفت: منافع حاصل از اجراي اين پروژه توانمندسازي كسب و كار همراه اول، قابليت دستيابي به عمليات يكپارچه، استانداردسازي و creative rich offerings است. با اجراي اين پروژه، مشتركين دايمي و اعتباري همزمان و به صورت يكپارچه سرويس و خدمات دريافت مي كنند و در هزينه ها بهينه سازي مي شود. مديرعامل همراه اول با بيان اينكه يكي از كاركردهاي بسيار مهم اين پروژه حفظ امنيت اطلاعات مشتركين است، گفت: با راه اندازي اين پروژه و يكپارچه سازي، كنترل مكانيزه و نظارتي كه بر دفاتر و مراكز خدمات رساني داريم، برخي از مشكلاتي كه پيش از اين در شبكه مشاهده مي شد، از بين مي رود. همچنين امكان ارايه سرويس هاي بهتر به مشتركين فراهم شده است. از مشتركيني كه در مدت اجراي اين پروژه اختلالي در سرويس هاي ارايه شده داشتند، عذرخواهي مي كنيم. مشتركين خروجي اين پروژه را يك ماه ديگر با سرويس هايي كه همراه اول ارايه خواهد داد، مشاهده مي كنند. فرهنگ با اشاره به اينكه استانداردي كه همراه اول در پروژه CRM راه اندازي كرد به كسب و كارهاي نوپا كمك مي كند، گفت: همراه اول در آينده فقط سرويس ديتا، پيام كوتاه و مكالمه ارايه نمي دهد: تحول ديجيتالي را در كشور پياده سازي مي كند. بسياري از سرويس هاي پايه مبتني بر شارژينگ و CRM را مي تواند از طريق اين سرويس به بنگاه ها ارايه دهد. وي ادامه داد: نگاه همراه اول اين است كه يكي از رهبران منطقه در ارايه خدمات و راهكارهاي هوشمند براي توانمندسازي اكوسيستم ديجيتال با ارايه سرويس هاي ديجيتال و تمركز بر آن باشد و در كنار توسعه شبكه، در اين بخش هم سرمايه گذاري انجام مي شود. همراه اول قصد دارد همزمان با تحولات ديجيتال، علاوه بر به روزرساني سازمان و فعاليت دركسب و كار اصلي خود، در حوزه هاي ديگر نيز فعاليت كند.
    
    
    مشهد بيشترين سود اوراق مشاركت را پرداخت كرد
    معاون اقتصادي شهردار مشهد گفت: فروش اوراق مشاركت خط ٢ قطارشهري مشهد به مبلغ ٧٠٠ ميليارد تومان كه از روز شنبه آغاز شده است، تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت. رضا خواجه ناييني در حاشيه سمينار تخصصي بازار مسكن با توجه به تحولات اخير در جمع خبرنگاران اظهار كرد: اين اوراق با سود ٢٠ درصد، پرداخت سود هر سه ماه يك بار، معاف از ماليات و قابل خريد در بورس در شعب منتخب بانك آينده عرضه شده است. وي افزود: در ده سال اخير شهرداري مشهد بيشترين سود قطعي اوراق را در بين شهرداري هاي كشور داشته است. خواجه ناييني با بيان اينكه ۵٠ درصد از اصل و سود اوراق مشاركت توسط دولت تضمين شده است، افزود: با توجه به اينكه نرخ سود بانكي ١۵ تا ١۶ درصد است، اين اوراق از نرخ سود مناسبي برخوردار است و علاوه بر اين در امر توسعه به افراد حس مشاركت مي دهد. معاون اقتصادي شهردار مشهد اظهار كرد: ۴٠٠ ميليارد تومان از اين اوراق مربوط به خط ٢ و ٣٠٠ ميليارد تومان هم مربوط به خط ٣ قطار شهري مشهد است.
    اخبار بنگاه ها
    


 روزنامه اعتماد، شماره 4089 به تاريخ 26/2/97، صفحه 11 (اقتصاد)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 37 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بيماريهاي گوارشي و كبدي از بالين تا آزمايشگاه
شماره 2 (پياپي 1202)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است