|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/26: نفرت جهان اسلام از آمريكا
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4528
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4329 26/2/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


نفرت جهان اسلام از آمريكا
جهانگيري با اشاره به جنايت اخير صهيونيست ها مطرح كرد    
    دنياي اقتصاد : واکنش ها به کشتار مردم فلسطين در پي اعتراض آنان به افتتاح سفارت آمريکا در بيت المقدس، همچنان ادامه دارد. در راستاي اين واکنش هاي انتقادي اسحاق جهانگيري ديروز در مراسم افتتاح نخستين کارخانه توليد سلول هاي انساني يا بنيادين در غرب آسيا با عنوان «سل تک فارمد»، شرايط کنوني منطقه را عجيب و غريب توصيف کرد و گفت: بعد از۷۰ سال اشغال سرزمين فلسطين به مقطعي رسيديم که عده اي تصور مي کردند که مي توان با مذاکره جلوي خونريزي و اشغال بيشتر را گرفت.
    اسحاق جهانگيري افزود: آنها تصور مي کردند فلسطيني ها مي توانند در گوشه اي از سرزمين خود دولتي داشته باشند، اما افراد انقلابي هم مي گفتند که تنها راه مقاومت است و رژيم صهيونيستي بايد از سرزمين هاي اشغالي خارج شود. معاون اول رئيس جمهوري ادامه داد: بعد از اين اتفاقات رئيس جمهوري آمريکا براي اين که نمايشي ارائه کند و پرده کنسولگري را برداشته و به عنوان سفارت اعلام کند، مي بينيم که تاکنون حدود ۶۰ فلسطيني بي گناه را شهيد کرده اند. جهانگيري با بيان اينکه در اين مقطع تاريخي نفرت بزرگي در جهان اسلام ايجاد شده است، تاکيد کرد: آمريکايي ها مي خواهند قبله اول مسلمين را بگيرند و در اختيار رژيم صهيونيستي قرار دهند. او گفت: بي عرضگي و بي کفايتي برخي حکام اسلامي مخصوصا در سال هاي اخير که خيلي سعي کردند با اسرائيل نمايش انسجام برگزار کنند، قلب امت اسلامي را به درد آوردند. آنها بايد نزد مردم مسلمان که شاهد چنين صحنه هايي هستند، خجالت بکشند و ما از خدا مي خواهيم که امت اسلامي و مظلومين از اين شرايط نجات يابند.
    
    بيانيه دولت
    همچنين ديروز، دولت جمهوري اسلامي ايران در بيانيه اي جنايت اخير صهيونيست ها و همزماني آن با سناريوي مشترک و تحريک کننده دولت آمريکا را شديدا محکوم کرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، دولت جمهوري اسلامي ايران در اين بيانيه با محکوميت شديد جنايات اخير صهيونيست ها که در سناريويي مشترک و تحريک کننده با دولت آمريکا به عنوان بزرگترين ناقض عهدنامه ها و مقررات انساني و بين المللي انجام گرفت، از جامعه بين المللي خواست با شکستن سکوت طولاني خود، پايان اشغالگري و تامين حقوق فلسطينيان به عنوان صاحبان واقعي سرزمين هاي اشغالي را تضمين کند. در اين بيانيه تاکيد شده است که دولت جمهوري اسلامي ايران علاوه بر رايزني هاي منطقه اي و بين المللي در اين مهم؛ چون گذشته از هيچ تلاشي براي حمايت از حقوق مشروع و غصب شده فلسطين و مردم مظلومش دريغ نخواهد کرد و رويدادهايي نظير جنايت ديروز صهيونيست ها را جنايت عليه بشريت و آزموني تاريخي براي همه کساني مي داند که عهده دار مسووليت و اختيارات موثر، به ويژه در کشورهاي اسلامي هستند.
    
    آمريکا قصد نابودي سازمان ملل را دارد
    از سوي ديگر، علي لاريجاني رئيس مجلس هم نطق آغازين خود در جلسه علني ديروز پارلمان را به اين موضوع اختصاص داد. رئيس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: از سال ها پيش آمريکايي ها تصميم گرفتند که نهادهاي بين المللي سازمان ملل را بي اعتبار و نابود کنند. براساس آنچه «ايلنا» گزارش داد، لاريجاني در آغاز صحن علني روز گذشته مجلس شوراي اسلامي در نطق پيش از دستور با بيان اينکه آمريکا قصد نابودي نهاد بين المللي سازمان ملل را که به قصد ايجاد صلح در جهان تاسيس شده است دارد، گفت: روزدوشنبه رژيم صهيونيستي دست به جنايتي وسيع زد. اين حادثه مقارن با دو مساله بود يکي همزمان با روز نکبت بود که چند دهه پيش در چنين روزي قدرت هاي بزرگ به حمايت صهيونيست ها پرداختند تا مردم فلسطين را از سرزمين خود آواره کنند و به جاي آنان از گوشه و کنار جهان افرادي را جمع آوري و خانه و کاشانه و اراضي فلسطينيان را غصب کردند.
    لاريجاني همچنين گفت: موضوع ديگر انتقال سفارت رژيم آمريکا در فلسطين اشغالي از تل آويو به قدس است که روز گذشته به دستور رئيس جمهور آمريکا انجام شد. با اينکه همه کشورهاي دنيا اين اقدام را محکوم کردند و با اينکه همه مي دانند اين اقدام مخالف مصوبات شوراي امنيت و مجمع عمومي سازمان ملل است اما ظاهرا از سال ها پيش آمريکايي ها تصميم گرفته اند اين نهادهاي بين المللي را بي اعتبار کنند. رئيس مجلس اظهار کرد: حمله به عراق بدون مصوبه شوراي امنيت بود، اما آمريکايي ها به کمک يکي دو کشور دست به اين اقدام زدند گرچه بعدها چنان گرفتار شدند که پا به فرار گذاشتند خروج از معاهده پاريس در رابطه با آب و هوا خلاف مقررات سازمان ملل بود و همچنين خروج از توافقنامه هسته اي خلاف قطعنامه شوراي امنيت بود و همين طور انتقال سفارتخانه خود به قدس همه اينها نشان مي دهد که آمريکا قصد دارد نهاد بين المللي سازمان ملل را که به قصد ايجاد صلح در جهان تاسيس شده است، نابود کند و چون سازوکار ديگري براي جايگزيني آن وجود ندارد، صحنه بين الملل را به سوي نوعي هرج و مرج امنيتي سوق دهد.
    
    بيانيه نمايندگان مجلس
    علاوه بر رئيس مجلس، ديروز نمايندگان مجلس شوراي اسلامي هم با انتشار بيانيه اي اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمريکا به بيت المقدس را محکوم کردند.
    
    واکنش فرمانده کل سپاه
    همچنين ديروز سردار محمدعلي جعفري هم در واکنش به جنايات اخير در غزه در جريان انتقال سفارت آمريکا از تل آويو به بيت المقدس با بيان اينکه مظلوميت مردم فلسطين امروز در دنيا زبانزد است، گفت: اميدواريم با استقامت و پايداري که با تبعيت از انقلاب اسلامي در منطقه انجام مي گيرد و درس هايي که مردم منطقه از ايستادگي و استقامت مي گيرند که دوران دفاع مقدس و حوادث بعد از آن مثل پيروزي هاي جنوب لبنان، سوريه، عراق و يمن از جمله آنهاست؛ مردم فلسطين و غزه هم شيريني استقامت و پيروزي خود را بچشند.
    نفرت جهان اسلام از آمريکا / جهانگيري با اشاره به جنايت اخير صهيونيست ها مطرح کرد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4329 به تاريخ 26/2/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه نيازمنديهاي ساختمان
متن مطالب شماره 25، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است