|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد97/2/26: بازيكني كه دلش با پرسپوليس نيست، برود
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4398
سه شنبه 4 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4089 26/2/97 > صفحه 15 (ورزش) > متن
 
      


گپ و گفت 
بازيكني كه دلش با پرسپوليس نيست، برود
گفت و گوي «اعتماد» با فرشاد پيوس، گل زن اسبق فوتبال ايران

نويسنده: فرهاد اصلانپور


    
    تيم فوتبال پرسپوليس در جريان دور برگشت مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در ورزشگاه آزادي ميزبان الجزيره امارات بود كه در نهايت توانست اين تيم را با گل هاي احمد نوراللهي و سيد جلال حسيني ٢ بر يك شكست دهد تا در مجموع با تساوي ٤ _ ٤ و به لطف گل زده در خانه حريف به جمع ٨ تيم برتر آسيا صعود كند. شاگردان برانكو كه ديدار رفت را در ابوظبي به اين حريف اماراتي باخته بودند، لحظات سختي را در ورزشگاه آزادي سپري كردند تا اينكه با گل دقايق پاياني توانستند جواز صعود به مرحله يك چهارم نهايي را كسب كنند.
    پرسپوليس كه با قهرماني زودهنگام ليگ باعث خوشحالي هوادارانش شده بود، بسيار اميدوار است تا در اين دوره از ليگ قهرمانان آسيا با استفاده از تجربه دوره قبلي خود به فينال اين رقابت ها برسد. البته محدوديت هايي كه پرسپوليس در فصل بعد با آن روبه روست نگراني هاي زيادي براي هواداران اين تيم ايجاد كرده است.
    قرمزپوشان تهراني كه از فصل نقل و انتقالات تابستاني محروم هستند حالا با چالش جدايي برخي بازيكنان هم مواجه شده اند و اميدوارند تا شايد با تكيه بر بازيكناني كه با اين تيم قرارداد دارند فصل آينده را همچون ليگ هفدهم با صلابت سپري كنند و البته بتوانند مرحله پاياني ليگ قهرمانان را با موفقيت به پايان برسانند.
    در اين زمينه گفت وگويي با فرشاد پيوس انجام داديم تا بيشتر وضعيت پرسپوليس را از زبان پيشكسوت اين تيم بررسي كنيم.
    
    پرسپوليس بازي سختي را برابر الجزيره انجام داد و در نهايت پيروز شد. ارزيابي شما از اين بازي چيست؟
    كار واقعا سخت بود. الجزيره تيم واقعا قدرتمندي است. درست است كه در رده هفتم جدول ليگ امارات قرار دارد اما بازيكناني دارد كه به مراتب هزينه زيادي را براي اين باشگاه در پي داشته و از نظر بودجه اي قابل مقايسه با پرسپوليس نيست. من فكر مي كنم برانكو و تيمش كار بزرگي انجام دادند كه توانستند اين تيم را از پيش رو بردارند. در بازي رفت كه در امارات برگزار شد تيم با صلابت و خوب دقايق ابتدايي را آغاز كرد اما در اواخر بازي روي يك اشتباه بيرانوند گلي را دريافت كرد كه كار صعود را بسيار سخت كرد. در بازي برگشت اما شرايط متفاوت بود. ديديم كه از همان ابتدا پرسپوليس چگونه روي دروازه حريف خيمه زده بود. برانكو تيمش را طوري چيدمان كرده بود تا بتواند با سانتر از جناحين و ضربه سر بازيكنان دروازه حريف را باز كند. البته با توجه به عملكرد خوب مدافعان حريف فرصت ها يكي پس از ديگري از دست مي رفت تا اينكه احمد نوراللهي با يك حركت انفرادي و شوت از راه دور دروازه حريف را باز كرد و در انتها هم سيد جلال گل برتري را براي ما زد.
    
    مربي تيم حريف قبل از بازي گفته بود سيد جلال حسيني مگر سوپرمن است كه بتواند باعث موفقيت تيم شود؟ نظرتان درباره اين ادعا چيست؟
    خب حسيني بازيكن بسيار تاثيرگذاري است. ما كه خودمان مي دانيم او چقدر در پرسپوليس مفيد بوده و بازي هايش تاثيرگذار است. در اين بازي هم ديديد چقدر عملكرد خوبي داشت و در انتها هم با گلي كه به ثمر رساند جواب اظهارنظر بد مربي حريف را داد. البته هميشه از اينگونه حرف ها زده مي شود. نكته مهم و حايز اهميت اين است كه بازيكنان فقط تمركزشان روي بازي خودشان و مسائل فني باشد.
    
    به نظر شما پرسپوليس امسال مي تواند از مرحله يك چهارم نهايي و نيمه نهايي عبور كرده و به فينال برسد؟
    ببينيد از الان بخواهيم براي فصل آينده صحبت كنيم كار اشتباهي است چون ما نمي دانيم فصل آينده شرايط تيم چگونه خواهد بود اما واقعيت اين است كه برانكو به خوبي تيمش را مي شناسد و تا به حال هم نشان داده از نظر فني عملكرد بسيار خوبي دارد. او بازي كردن در ليگ قهرمانان آسيا را به خوبي بلد است. ما به آينده تيم اميدواريم و مي دانيم پرسپوليس مي تواند با تجربه اي كه از سال قبل داشته، به فينال ليگ قهرمانان آسيا برسد اما نبايد با بالا بردن انتظارات، كار را براي بازيكنان سخت تر كنيم.
    
    نكته حايز اهميت درباره پرسپوليس اين است كه بحث جدايي بازيكنان بسيار جدي است. تعدادي از بازيكنان با وجود اينكه مي دانند پرسپوليس نمي تواند بازيكن جذب كند اما خواهان جدايي هستند. نظرتان درباره اين موضوع چيست؟
    كسي نمي تواند جلوي جدايي بازيكنان را بگيرد. بازيكن بايد دلش با تيم باشد. ما خودمان زماني كه بازي مي كرديم با دل مان براي تيم بازي مي كرديم و به اين تيم تعصب داشتيم. بازيكن حال حاضر هم بايد نسبت به تيم تعصب داشته باشند و خودشان بخواهند بمانند. پرسپوليس هيچ وقت موفقيتش در گرو يك بازيكن نبوده و نخواهد بود. البته من مي دانم بازيكناني كه در حال حاضر قراردادشان تمام شده قطعا شرايط تيم را درك مي كنند و به اين راحتي ها از تيم جدا نخواهند شد.
    
    پس از بازي، عكسي از محسن مسلمان منتشر شد كه او را مايوس و نااميد نشان مي داد در حالي كه همه بازيكنان خوشحالي مي كردند.
    محسن واقعا اذيت شده است. من نمي دانم مشكل او و برانكو چيست. اما به هر حال اگر قرار است دلش با تيم نباشد، بهتر است از اين تيم برود. همانطور كه گفتم ما نمي توانيم بازيكني كه دلش با تيم نيست را بگوييم بماند. او تا به حال زحمتش را براي تيم كشيده است و هواداران هم قدردان او هستند. مطمئنا اين پرسپوليس است كه به خيلي از بازيكنان اعتبار مي دهد.
    
    
    پرسپوليس در آخرين بازي فصلش موفق به شكست الجزيره شد و حالا بايد فصل آتي در مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به ميدان برود. در اين بين گفته مي شود برخي از بازيكنان، پرسپوليس را ترك مي كنند. فرشاد پيوس در اين باره مي گويد: «بازيكني كه دلش با پرسپوليس نيست، برود.»گپ و گفت: بازيكني كه دلش با پرسپوليس نيست، برود / گفت و گوي «اعتماد» با فرشاد پيوس، گل زن اسبق فوتبال ايران
    


 روزنامه اعتماد، شماره 4089 به تاريخ 26/2/97، صفحه 15 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 55 بار
    آثار ديگري از "فرهاد اصلانپور"

  بايد به سليقه كي روش احترام گذاشت / گفت و گوي «اعتماد» با حميد استيلي درباره ليست تيم ملي براي جام جهاني
فرهاد اصلانپور، اعتماد 31/2/97
مشاهده متن    
  آخرين وداع كي روش با فوتبال ايران / تيم ملي امشب در آزادي به مصاف ازبكستان مي رود
فرهاد اصلانپور، اعتماد 29/2/97
مشاهده متن    
  اميدوارم برنده داربي به فينال قهرمانان آسيا برسد / گفت و گوي «اعتماد» با اكبرپور، پيشكسوت استقلال
فرهاد اصلانپور، اعتماد 27/2/97
مشاهده متن    
  استقلال امروز شانس زيادي براي صعود دارد / گفت و گوي «اعتماد» با نامجومطلق، پيشكسوت فوتبال
فرهاد اصلانپور، اعتماد 25/2/97
مشاهده متن    
  برنامه اي به اسم «تيم ملي» به كام «باشگاه ها» / نام گشايي «اعتماد» از «خشم» و «دلزدگي» اين روز هاي كي روش
فرهاد اصلانپور، اعتماد 24/2/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنعت لوله
متن مطالب شماره 109، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است