|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/2/30: پنج نشانه از اينكه به يك مربي كسب وكار نياز داريد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4332 30/2/97 > صفحه 28 (مديران) > متن
 
 


نكات مديريتي 
پنج نشانه از اينكه به يك مربي كسب وكار نياز داريد


نويسنده: Kavita Sahai
مترجم: عزيز ميردار
برگرفته از: Forbes

اداره يک کسب وکار مانند سوار شدن بر يک ترن هوايي است يک روز اوضاع براي کسب وکارتان عالي به نظر مي رسد، اما پس از مدتي احساس مي کنيد همه چيز با سرعت در حال سقوط است. وضعيت بسياري از صاحبان کسب وکار به همين شکل است و طي زندگي تجاري خود مراحل و نقاط عطف مختلفي را طي مي کنند. آنگاه مي گويند «نمي دانم بعدا چه پيش مي آيد.»
    استخدام يک مربي کسب وکار به شما بصيرت مي دهد که ببينيد، چگونه بهتر کسب وکارتان را اداره کنيد، با اين کار مي توانيد ميزان فروش را افزايش دهيد يا توانايي هاي خود را بهبود بخشيد. در اين مقاله پنج نشانه را معرفي مي کنيم براي زماني که بايد يک مربي کسب وکار استخدام کنيد.
    
    ۱- راه روشني پيش رو نمي بينيد
    آيا وضعيتي شبيه يکي از موارد زير داريد؟
    • درک خودتان را از نقش تان به عنوان يک مديرعامل گم کرده ايد.
    • نمي دانيد چه کارهايي را به طور روزانه بايد انجام دهيد.
    • مسير کسب وکارتان بارها طي چند هفته گذشته تغيير کرده است.
    • يک مجموعه شفاف از اولويت هايتان در اختيار نداريد.
    
    مديران عامل به ويژه آنهايي که شخصا کسب وکارشان را شروع کرده اند معمولا در تمام اتفاقات شرکت، دخالت مي کنند و اغلب بي قرار هستند. در مورد آنها وقتي به عقب بر مي گرديم و به شيوه رهبري آنها نگاه مي کنيم، متوجه يک عادت مي شويم که بايد شکسته شود.
    يک مربي کسب وکار مي تواند کمک کند که نقش خودتان را به عنوان مديرعامل تعريف کنيد. فهميدن مسووليت هايتان در ارتباط با اهداف کسب وکار مي تواند به شما کمک کند که به طور مستقيم فعاليت هاي خود را با نتايجي که مي خواهيد به آن برسيد، پيوند دهيد.
    
    ۲- غرق در افکار خودتان هستيد
    يک نشانه واضح از اين وضعيت اين است که تعجب مي کنيد وقتي بشنويد آخرين بار کي به تعطيلات رفته ايد يا کي در خانه براي استراحت مانديد. اگر اينطور احساس مي کنيد بايد از خودتان بپرسيد که وظائف روزانه تان شما را به سمت اهدافتان هدايت مي کند؟
    در اغلب موارد صاحبان کسب وکار متوجه مي شوند که زمان زيادي را صرف فعاليت هايي مي کنند که پربار نيستند، هر چند ممکن است که اين کارها در لحظه اول سودمند به نظر برسند. غرق شدن در افکار منجر به احساساتي مي شود که در نتيجه نمي توانيد شخص ديگري را براي پاسخ دادن به مسائل تان به کار بگيريد.
    همچنين ممکن است تنها از ايده هاي خود استفاده کنيد حتي اگر در پس ذهنتان بدانيد که ممکن است شخص ديگري ايده بهتري داشته باشد. يک مربي کسب وکار به شما کمک مي کند تا ليستي از وظايفي که بايد به ديگران واگذار شوند تهيه کنيد.
    
    ۳- نياز داريد به کسي پاسخگو باشيد
    شايد اهدافتان را بنويسيد، اما مطمئن نباشيد که بتوانيد آنها را برآورده کنيد. قبل از اينکه فکر کنيد «اين اهداف بيش از حد بلندپروازانه هستند»، بايد از خودتان بپرسيد که واقعا اگر کسي را داشته باشيد که از شما پيگيري کند و شما به او پاسخگو باشيد، آيا شما مي توانيد به همه اهدافتان برسيد؟
    هرکس مي داند که شکستن قولي که به خودتان داده ايد بسيار آسان است، اما وقتي به شخص ديگري قول مي دهيد، ماجرا به گونه اي ديگر است. به جاي درخواست از همسر يا دوستانتان براي اينکه به آنها پاسخگو باشيد (و ريسک آسيب رساندن به آن روابط)، شما بايد از يک مربي کسب وکار استفاده کنيد.
    
    ۴- مي خواهيد مهارت هاي خودتان را توسعه دهيد
    آيا در مورد توانايي خودتان در هدايت شرکت، اعتماد به نفس کافي نداريد، داشتن مهارت هاي رهبري، به بهبود فرهنگ و موفقيت شرکت شما کمک خواهد کرد، اما نبايد توانايي رهبري تنها مهارتي باشد که بخواهيد آن را توسعه دهيد. ممکن است براي رو به جلو نگه داشتن منحني کسب وکارتان نياز به توسعه مهارت هاي مذاکره، مالي يا تکنولوژي هاي جديد داشته باشيد.
    هنگامي که در جست وجوي يک مربي کسب وکار براي کمک به توسعه مهارت هاي جديد خود هستيد، انجام تحقيقات براي يافتن يک همتاي درست، بسيار مهم خواهد بود. اگر روي مهارت هاي نرم خودتان مانند رهبري يا مذاکره کار مي کنيد مهم است شخصي را پيدا کنيد که با او راحت هستيد و مي توانيد يک فضاي امن با او داشته باشيد.
    زماني که دنبال يک مربي براي مهارتهاي سخت خود مانند تکنولوژي هاي جديد هستيد بايد توصيه نامه از مراجعين قبلي آن مربي را بخواهيد و ببينيد چطور با کار کردن با او مهارت هاي آنها بهبود پيدا کرده است.
    
    ۵- به همان شيوه قديمي کار مي کنيد
    آيا در مورد شيوه کسب وکارتان دچار ترديد شده ايد؟ حتي با داشتن يک روحيه کارآفريني بلندپروازانه، تغيير در عمليات مي تواند يک تصميم ترسناک باشد که اجراي آن دشوار است. به جاي گير کردن در عادات گذشته، استخدام يک مربي کسب وکار مي تواند به شما کمک کند که با توفان فکري و اجراي يک برنامه استراتژيک، کسب وکار خودتان را توسعه دهيد.
    گفته مي شود که اساسا هيچ کس دقيق تر از همه نيست. با کمک يک مربي کسب وکار، چشم انداز جديد و اعتماد به نفس در برنامه ريزي و اجراي آن را به دست خواهيد آورد.
    
     نتيجه گيري
    درحالي که هيچ تعريفي براي زمان مناسب استخدام يک مربي کسب وکار وجود ندارد، يک معيار مناسب وقتي است که مي گوييد «من نمي دانم که بايد چه کار کنم».
    تحقيقات فدراسيون بين المللي مربي گري ICFنشان مي دهد ۷۰ درصد صاحبان کسب وکارهاي کوچک که يک مربي کسب وکار را استخدام کرده اند، توانسته اند عملکرد خود را بهبود دهند، ۸۶ درصد بازده اين سرمايه گذاري را تجربه کرده اند و ۹۹ درصد از کارآفرينان خوشحال بودند که تصميم به استخدام يک مربي کسب وکار گرفته اند. مهم اين است که برخي اوقات کمک بگيريد چون حتي ابرقهرمانان هم تنهايي کاري را انجام نمي دهند.
    
    نكات مديريتي : پنج نشانه از اينکه به يک مربي کسب وکار نياز داريد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4332 به تاريخ 30/2/97، صفحه 28 (مديران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانشگاه علوم پزشكي گيلان
متن مطالب شماره 110، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است