|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/2: هزينه ۳۰۰ميليارد توماني در آبفاي اروند
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4335 2/3/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


هزينه ۳۰۰ميليارد توماني در آبفاي اروند
مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد

نويسنده: محمد علاف پور


    دنياي اقتصاد – اهواز : مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از هزينه کرد بيش از ۳۰۰ ميليارد تومان در بخش آب و فاضلاب منطقه آزاد اروند از محل اعتبارات ملي و منطقه آزاد اروند خبر داد. اسماعيل زماني گفت: طرح هاي بزرگي در حوزه آبفا در حال اجراست که اين طرح ها امسال نيز ادامه پيدا مي کند و تفاهم نامه هايي با آبفاي استان خوزستان در اين خصوص منعقد شده است که به صورت مشترک بيش از ۳۰۰ ميليارد تومان اعتبارات در خرمشهر و آبادان براي بحث آب و فاضلاب هزينه خواهد شد.
    
    هزينه ۳۰۰ميليارد توماني در آبفاي اروند
    وي همچنين از امضاي تفاهم نامه اي با آبفاي کشور در خصوص بهبود وضعيت شبکه توزيع آب منطقه آزاد اروند و مناطق همجوار خبر داد و اظهار کرد: بخش عظيمي از شبکه توزيع آب منطقه فرسوده و عاملي در نشت آب است به طوري که آب دوبرابر نياز در شبکه تزريق مي شود اما باز کمبود آب وجود دارد که براي رفع اين مشکل تفاهم نامه اي براي بازسازي شبکه آب منطقه منعقد شده است. مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از امضاي تفاهم نامه براي احداث آب شيرين کن در مناطق همجوار منطقه آزاد اروند به عنوان ديگر توافق با آبفاي کشور ياد کرد و گفت: توافق نامه اي با آبفاي کشور براي راه اندازي آب شيرين کن در چوئبده، اروند کنار و غرب کارون منعقد شد. وي در ادامه به ديگر طرح هاي عمراني در حال اجرا با همکاري منطقه آزاد اروند هم اشاره و اظهار کرد: بخش قابل توجهي از طرح هاي اجرايي در منطقه يا با اعتبارات منطقه آزاد اروند يا با رايزني ها و تعامل منطقه آزاد اروند با مسوولان کشور در منطقه در حال اجراست.
    
    ايجاد آزادراه ترانزيتي به عراق
    زماني از ايجاد آزادراه ماهشهر به شلمچه خبر داد و اظهار کرد: آزادراه ماهشهر به شلمچه آغاز شده که اين آزادراه درصورت کسب موافقت عراق از طريق بصره به عراق مي رود تا به آزادراه مرکزي اين کشور متصل شود که در اين صورت مسير ترانزيتي ايجاد خواهد شد که به کلان شهر شدن منطقه آزاد اروند کمک خواهد کرد. وي اتصال راه آهن خرمشهر به بندر امام خميني(ره) که در مرحله تجهيز است ادامه ساحل سازي اروند صغير در مينوشهر را به عنوان ديگر طرح هاي عمراني در منطقه آزاد اروند برشمرد. مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند همچنين از احداث سه پل در خرمشهر و پل هايي در آبادان براي اتصال دو سوي رودخانه بهمنشير به عنوان نمونه طرح هاي عمراني در حوزه دريا خبر داد. وي از تهيه طرح راهبردي با کمک مشاوران بين المللي و ايجاد شهر هوشمند الپاتان نيز خبر داد و گفت: اکنون براي بر زمين نماندن کارها طبق طرح توجيهي اقدام مي شود اما تهيه طرح راهبردي منطقه آزاد اروند براي تبديل شدن اين منطقه به کلان شهر از طريق فراخوان بين المللي انجام مي شود و براي ايجاد شهر هوشمند الپاتان نيز سرمايه گذاراني اعلام آمادگي کرده اند.
    زماني در ادامه با بيان اينکه سال گذشته سهم اعتبارات عمراني از بودجه منطقه آزاد اروند ۷۵درصد بوده است به مقايسه اين آمار با آمار کشوري پرداخت و گفت: در کشور ۹۰ درصد اعتبارات به اعتبارات جاري اختصاص مي يابد و اين در حالي است که در منطقه آزاد اروند در سال گذشته ۷۵ درصد اعتبارات عمراني و ۲۵ درصد جاري بوده است.مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با تاکيد بر اينکه رويکرد سازمان منطقه آزاد اروند در سال جاري به سمت سرمايه گذاري است، از افزوده شدن اعتبارات بخش عمراني نيز خبر داد.
    زماني در اين باره توضيح داد: رويکرد سازمان منطقه آزاد اروند در سال جاري بيشتر بر بحث سرمايه گذاري و اشتغال با هدف افزايش ميزان صادرات است با اين حال اين به معناي توجه کمتر به بخش عمراني نيست و اعتبارات همچون گذشته و شايد بيشتر نيز به بخش عمران اختصاص داده مي شود. وي محل تامين اعتبارات سرمايه گذاري را اعتبارات بانکي اعلام کرد و گفت: طبق تصميم هاي گرفته شده و با توجه به اهميت بحث عمران و ايجاد زيرساخت ها، همچنين لزوم بازگشت سرمايه و سودآوري سرمايه گذاري در منطقه، اعتبارات اختصاص داده شده از محل اعتبارات بانکي با سود کم خواهد بود و اعتبارات سازمان منطقه آزاد صرف امور عمراني مي شود. معاون فني و امور زيربنايي منطقه آزاد اروند نيز گفت: انتظار مي رود در دستگاه هاي خدمات رسان همچون شهرداري ها شاهد کاهش هزينه هاي جاري باشيم.
    موعود شمخاني اظهار کرد: براي افزايش هزينه هاي عمراني بايد هزينه هاي جاري تا حد امکان کاهش يابد و اين انتظار وجود دارد اداره هاي خدماتي همچون شهرداري ها در کاهش هزينه هاي جاري تا حد امکان تلاش کنند تا بتوان با همکاري، ظرف پنج سال مشکلات کلان شهري را رفع کرد. وي از رشد قارچي جمعيت در محل هاي بدون زيرساخت به عنوان مشکلات پيش روي عمليات عمراني در منطقه آزاد اروند ياد کرد و گفت: برخي مناطق وجود دارند که رشد جمعيت در آنها قارچي است بدون اينکه زيرساخت هاي اسکان در اين مناطق فراهم شود و ساماندهي اين مناطق از جمله مشکلات موجود است. شمخاني انجام عمليات عمراني در مناطق مسکوني را عاملي در ايجاد رضايت مندي در مردم دانست و از شوراها به عنوان نمايندگان مردم خواست تا در اين باره کمک رسان دستگاه هاي مجري باشند. وي گفت: نقش شوراها در آرام کردن و توجيه کردن مردم مي تواند بسيار موثر باشد و اين انتظار وجود دارد تا با همکاري هم هزينه ها صرف احداث زيرساخت هاي مورد نياز شود. معاون فني و امور زيربنايي منطقه آزاد اروند به معرفي محورهاي برنامه ريزي در اجرايي شدن طرح هاي عمراني پرداخت و اظهار کرد: در آبادان تاکيد بر معابر و آب و فاضلاب است. در خرمشهر بر احداث پل ها، معابر و آب و فاضلاب تاکيد مي شود و در مينوشهر فعاليت در حوزه ساحل سازي و معابر و آب و فاضلاب اولويت برنامه ها را تشکيل مي دهند.
    هزينه ۳۰۰ميليارد توماني در آبفاي اروند / مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4335 به تاريخ 2/3/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بارآثار ديگري از "محمد علاف پور"

  مراعات محيط زيست در توليد نفت / مشعل بدون دود در منطقه نفتي بنگستان راه اندازي شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد : خوزستان رتبه اول در صرفه جويي برق
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  برنامه اشتغال زايي براي خوزستان / سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  راه اندازي چرخه توليد در بندر امام خميني (ره) / با حضور وزير راه ۱۰ طرح در منطقه ويژه اقتصادي امام خميني (ره) افتتاح شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 17/6/97
مشاهده متن    
  ارتقاي كيفيت حمل و نقل ريلي جنوب نيازمند سرمايه گذاري سنگين
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات برنامه درسي
متن مطالب شماره 52، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است