|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/7: از گوشه و كنار
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4339 7/3/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


از گوشه و كنارمعاون امور اجتماعي بهزيستي همدان اعلام کرد:اختلاف خانوادگي در صدر پرونده هاي اورژانس اجتماعي
    شهناز محمدي دنياي اقتصاد – همدان : معاون امور اجتماعي اداره کل بهزيستي همدان با بيان اينکه بيشترين تماس هاي انجام شده با سامانه ۱۲۳ اين استان در ارتباط با اختلافات حاد خانوادگي است، گفت: سال گذشته هزار و ۲۲۱ مورد تماس تلفني در اين بخش از سوي اورژانس اجتماعي همدان ثبت شده است.جمشيد شيران افزود: بعد از اختلافات حاد خانوادگي، بيشترين تماس ها با اورژانس اجتماعي همدان در حوزه طلاق و پس از آن در موضوع همسرآزاري ثبت شده است.وي ادامه داد: همه شهرستان هاي همدان به جز فامنين مجهز به ناوگان اورژانس اجتماعي است و در اين مراکز فعاليت هاي مختلف شامل خط تلفن ۱۲۳، خدمات اجتماعي سيار، مراکز مداخله در بحران هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي و پايگاه هاي خدمات اجتماعي ارائه مي شود.
    وي با بيان اينکه تخصصي بودن، به موقع بودن و در دسترس بودن از ويژگي هاي مهم برنامه هاي خدمات اجتماعي استان است، گفت: سعي مي شود برنامه هاي مداخلات رواني و اجتماعي قبل از مداخلات انتظامي اعمال شود و اين مساله در پيشگيري از وقوع جرائم نقش اساسي دارد.معاون امور اجتماعي اداره کل بهزيستي همدان اظهار کرد: ۱۰۸ نيروي متخصص شامل مددکاران اجتماعي، روانشناسان، کارشناسان حقوقي، کارشناسان علوم اجتماعي و کارشناسان علوم تربيتي در استان همدان فعاليت مي کنند که از اين تعداد ۳۹ نفر در اورژانس اجتماعي شهرستان همدان مشغول به کار هستند.
    شيران ادامه داد: در سال ۹۶ در استان ۳۲ هزار و ۲۷۰ نفر در اورژانس اجتماعي، خودروهاي خدمات اجتماعي سيار و مراکز مداخله در بحران استان پذيرش شدند که ۱۳ هزار و ۹۵۰ نفر آنها در همدان بوده اند. وي ادامه داد: تعداد خدمات تخصصي ارائه شده در حوزه امور آسيب هاي اجتماعي در استان سال گذشته ۸۷ هزارو ۹۶۳ مورد بوده که ۴۳ هزار و ۴۴۶ مورد آن سهم همدان است.معاون امور اجتماعي اداره کل بهزيستي همدان اظهار کرد: سال گذشته ۵هزار و ۲۷۴ نفر در مراکز امور آسيب ديده هاي اجتماعي شامل خانه هاي سلامت، خانه بازپروري، خانه امن و مرکز آموزشي و حمايتي کودک و خانواده و طلاق استان همدان پذيرش شدند و ۴۱هزار و ۲۶۲ مورد خدمات تخصصي به افراد ارائه شده است.شيران اضافه کرد: همچنين در سال ۹۶ در مراکز اورژانس اجتماعي سراسر استان، ۱۲۹ هزار و ۲۲۵ مورد خدمت ارائه شد که سهم همدان ۵۷ هزارو ۹۰۱ مورد است.
    
    
    
عضو هيات مديره شرکت راه آهن:توسعه ايستگاه راه آهن مرکزي اهواز در اولويت
    دنياي اقتصاد – اهواز : عضو هيات مديره شرکت راه آهن با اشاره به اينکه راه آهن جمهوري اسلامي در صدد توسعه خطوط ريلي خوزستان است، گفت: توسعه ايستگاه راه آهن مرکزي اهواز و شهرستان کارون و نيز ايجاد يک خط مسافري بين ايستگاه مرکزي و شهرستان کارون از اولويت هاي در دستور کار است.
    سعيد رسولي با اشاره به اينکه مصرف سوخت از طريق جابه جايي خطوط ريلي هفت برابر به صرفه تر است، تصريح کرد: سالانه ۱۶ هزار نفر در تصادفات جاده اي جان خود را از دست مي دهند، درحالي که تلفات جاده اي راه آهن در يک سال کمتر از انگشتان يک دست است.وي با تاکيد بر لزوم افزايش سهم راه آهن در تردد بخش هاي حومه اي گفت: طبق هدف گذاري ها در سال ۹۷ بايد ۲۲ ميليون مسافر جابه جا شود که بخش عمده اي از آن به ترددهاي حومه اي اختصاص خواهد داشت. رسولي در ادامه درباره طرح اتصال راه آهن اهواز به اصفهان گفت: به دليل وجود بندي مبني بر لزوم اجراي اين طرح از طريق مشارکت، در برنامه بودجه سال هاي گذشته با اشکالاتي مواجه بوديم اما با اصلاح آن و جايگزين شدن فاينانس اين مساله حل شد.
    عضو هيات مديره راه آهن کشور ادامه داد: يکي ديگر از موانع، لزوم سهم ۱۵ درصدي دولت در طرح هايي است که بايد از طريق فاينانس انجام شود و تامين اعتبار در طرح هاي کلان بسيار سخت است، از همين رو مقام معظم رهبري اجازه برداشت سهم ۱۵ درصدي دولت از صندوق توسعه ملي براي طرح هاي راه آهن را صادر کردند.وي درخصوص اتصال راه آهن سربندر _خرمشهر نيز گفت: با اجراي اين طرح اتصال مسير شلمچه _ بصره سرعت پيدا مي کند و اميدواريم اين مسير ترانزيتي دوباره احيا شود.رسولي در زمينه لزوم راه اندازي مجموعه TOD (توسعه حمل و نقل محور) اظهار کرد: چند شهر کشور براي راه اندازي خطوط TOD در اولويت هستند و در راس آنها اهواز قرار دارد.
    استاندار خوزستان نيز با تاکيد بر لزوم همکاري تمام دستگاه ها براي توسعه خطوط ريلي در استان اظهار کرد: بايد تلاش کنيم تا ارزش افزوده بيشتري وارد خوزستان شود. غلامرضا شريعتي با اشاره به لزوم جذب سرمايه گذار براي اجراي طرح هاي استان همچون خطوط ريلي افزود: يکي ديگر از اقدامات خوبي که قرار است در شهر اهواز رخ دهد ايجاد ريل باس بين اهواز و کارون است. وي يادآور شد: همچنين خط ريلي مسجد سليمان- شوشتر نيز بايد سريع تر تکميل شود زيرا با افتتاح پتروشيمي مسجد سليمان روزانه ۳۵۰۰تن گرانول اوره توليد مي شود. براي حمل اين حجم بار از طريق جاده بايد ۱۷۰ کاميون هر روز در جاده تردد کند که خطرات بسياري دارد. شهردار اهواز نيز گفت: در پيش نويس طرح توسعه عمران پيرامون ايستگاه هاي حمل ونقل ريلي اهواز مطرح شده که شهرداري عوارض دريافت نکند اما طبق قانون شهرداري اجازه چنين کاري ندارد. قطعا طرح توسعه ايستگاه مرکزي اهواز مزيت هايي براي شهر دارد اما نبايد فراموش کرد که وجود خطوط ريلي هزينه هاي بسياري را نيز بر شهر تحميل کرده است.
    منصور کتانباف ادامه داد: به دليل عبور خطوط ريلي از نقاط مختلف شهر نياز به احداث روگذر و زيرگذرهاي بسياري وجود دارد. طبق برآوردها در سه سال آينده سه هزار ميليارد ريال براي ساخت پل و زيرگذر در محل تقاطع با خطوط ريلي نياز داريم. وي افزود: شهرداري آمادگي هرگونه همکاري براي اجراي اين طرح را دارد، از همين رو تلاش مي شود تا حداقل عوارض را از اين طرح اخذ کند. ۳۴درصد جمعيت استان در اهواز ساکن هستند و روزانه تعداد بالايي از ساکنان شهرها و روستاهاي اطراف براي رفع نيازهاي خود به مرکز استان مراجعه مي کنند.
    از گوشه و كنار
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4339 به تاريخ 7/3/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه بورس
متن مطالب شماره 166، ارديبهشت 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است