|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/28: از گوشه و كنار
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4352 28/3/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


از گوشه و كنارشهردار مشهد:براي دريافت مطالبات خود از دولت مشکلي نداريم
    ضحي زردکانلو دنياي اقتصاد – مشهد : شهردار مشهد پيرو سخنان رئيس جمهوري در مشهد درباره جزئيات بدهي دولت به «دنياي اقتصاد» پاسخ داد. تقي زاده خامسي با بيان اينکه خوشبختانه تاکنون هرچه از ديون دولت احصا کرده ايم، پرداخت کرده و از اين بابت مشکلي ميان دولت و شهرداري مشهد وجود ندارد، گفت: داستان طلب شهرداري از دولت در دو محور است؛ يک محور در قالب طلب شهرداري ها از بابت انتشار اوراق مشارکتي است که براي متروها منتشر مي شود و پرداخت بخشي از آن به عهده دولت است که در بعضي از شهرها دولت به اين وظيفه اش عمل نکرده است.
    تقي زاده خامسي تصريح کرد: زماني که من به عنوان شهردار مشهد مشغول به کار شدم دولت بابت سهمش از انتشار اوراق مشارکت مترو حدود ۵۵۰ ميليارد تومان به شهرداري بدهکار بود که آن را کاملا پرداخت کرد، البته ديوني نيز به مبلغ ۲۰۰ميليارد تومان مربوط به سال هاي قبل وجود دارد که با توجه به اينکه جزو ديون است دولت بايد آن را در بودجه لحاظ کند و اين دين خود را پرداخت نکرده است. وي خاطرنشان کرد: دين ديگري که دولت به شهرداري ها دارد مربوط به ساخت وسازهايي است که دستگاه هاي دولتي در شهر انجام داده اند که براي آن يا پروانه دريافت نکرده اند يا وضعيت آنها را با شهرداري ها مشخص نکرده اند. تقي زاده خامسي گفت: شهرداري مشهد اکنون ادعا دارد دستگاه هاي دولتي مبلغي حدود ۲۵۰۰ ميليارد تومان به شهرداري بدهکارند.وي تصريح کرد: احصا بدهي ها را شروع کرده ايم که ببينيم اين بدهي ها کجاست. تا امروز که بررسي کرده ايم هنوز ميزان اين بدهي ها به ۵۰۰ ميليارد تومان نرسيده است که براي وصول همين مبلغ نيز به دولت نامه نوشته ايم. آقاي جهانگيري موضوع را به آقاي نوبخت محول کرده تا بررسي کنند که اگر اين بدهي هست آن را به شهرداري مشهد پرداخت کنند.
    
    
     فرش قرمز زير پاي سرمايه گذاران طرح هاي ساحلي رودسر
    دنياي اقتصاد – رشت : سرمايه گذاراني از مناطق مختلف براي سرمايه گذاري در حوزه سواحل شهرستان رودسر وارد منطقه مي شوند و ما تلاش مي کنيم با ايجاد سازوکارهاي مناسب و تسهيل در فرآيند کار از ظرفيت آنان به خوبي بهره گيري کنيم.
    علي وارسته بهداني، فرماندار رودسر با اعلام اينکه طرح هاي سلامت دريا با پيوست فرهنگي کامل مي شود، اعلام کرد: طرح هاي سلامت دريا بدون پيوست و رويکرد فرهنگي کارآ نيست. وي افزود: پرداختن به ايجاد زيرساخت هاي سواحل بدون رويکرد فرهنگي تاثيرگذاري چنداني ندارد و لازم است در بحث سلامت دريا به طور توامان و همزمان به هر دو موضوع پرداخته شود. فرماندار رودسر با بيان اينکه ايام تابستان فرصت مغتنمي است تا ميهمانان و مسافران تابستاني از مواهب و جاذبه هاي طبيعي شهرستان بهره مند شود، اظهار کرد: بايد در اين زمينه علاوه بر زيرساخت هاي مناسب در حوزه سواحل براي ايجاد نشاط و شادابي مردم هم اقدامات مناسبي انجام دهيم که بخش فرهنگي از مهم ترين آنها است.وارسته روند ايجاد طرح سلامت دريا در سواحل رودسر را مطلوب ندانست و بر ضرورت شتاب بخشي در فرآيند ايجاد زيرساخت هاي سواحل از سوي شهرداري تاکيد کرد و گفت: همچنين استقرار ناجيان غريق در مناطق پرخطر و حادثه خيز، آموزش ناجيان غريق قبل از شروع طرح ها و مشارکت دهيان و شوراها در راه اندازي طرح هاي سلامت دريا ضروري است.وي همچنين از انباشت، تجمع و پراکنندگي زباله در محور اصلي راه ارتباطي شهرستان گلايه کرد و افزود: اين شرايط به هيچ عنوان توجيه پذير نيست و بايد مسوولان محلي تلاش کنند اين وضعيت ساماندهي شود.فرماندار رودسر اعلام کرد: درتعطيلات و در پي حضور مسافران و ميهمانان به اقصي نقاط کشور به منظور بهره مندي از ظرفيت سواحل و با هدف جلوگيري از حوادث احتمالي منجيان غريق و حوادث پرخطر و حادثه خيز استقرار خواهند داشت و نگراني در اين زمينه وجود ندارد. فرماندار رودسر در پايان نيز از عزم جدي براي استقبال از سرمايه گذاران به منظور سرمايه گذاري در سواحل اين شهرستان خبر داد.
    
    
     معرفي ۱۰۲۴ طرح توليدي به بانک هاي آذربايجان شرقي
    رعنا نيک رفتار - دنياي اقتصاد – تبريز : مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي گفت: ۱۰۲۴ طرح صنعتي و توليدي به منظور اجراي طرح رونق توليد و اشتغال فراگير براي دريافت تسهيلات به بانک هاي استان معرفي شده است. ميراحد حسيني در جلسه شوراي اشتغال استان افزود: اين تعداد طرح براي دريافت ۲۱۴۰ ميليارد ريال به بانک ها معرفي شده که از اين تعداد براي ۳۲ طرح حدود ۶۸ ميليارد ريال تسهيلات پرداخت شده است.
    وي با بيان اينکه بانک هاي سپه، صادرات، تجارت و ملت در پرداخت تسهيلات براي طرح هاي صنعتي و توليدي استان داراي عملکرد صفر هستند، اظهار کرد: بانک هاي توسعه تعاون و کشاورزي هم عملکرد ضعيفي نسبت به سهميه معرفي شده دارند. مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي يادآوري کرد: سهميه بخش کشاورزي در اخذ تسهيلات براي رونق توليد و اشتغال فراگير ۴۵ درصد، صنايع کوچک ۱۰ درصد و بقيه بخش ها داراي درصدهاي مختلف است.نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر نيز در اين جلسه با تاکيد بر اينکه بايد شرکت هاي دانش بنيان نيز در تسهيلات اين طرح سهم داشته باشند، گفت: قرار بود براي اين شرکت ها ۸ درصد تسهيلات پرداخت شود که بايد اين سهميه لحاظ شود.شهاب الدين بيمقدار با اشاره به اينکه تسهيلات طرح رونق توليد و اشتغال فراگير با سود ۱۸ درصد پرداخت مي شود، افزود: ضروري است يارانه ۱۰ درصدي به بخش دانش بنيان براي دريافت وام ۸ درصد به سرعت ابلاغ شود.وي اظهار کرد: دولت در قانون بودجه سال ۹۶ بيش از ۱۰ هزار ميليارد ريال يارانه تسهيلات تصويب کرده و بايد اين يارانه به افراد واجد شرايط پرداخت شود و بانک ها متقاضيان را سردرگم نکنند.
    از گوشه و كنار
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4352 به تاريخ 28/3/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه هيدروژئومورفولوژي
متن مطالب شماره 18، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است