|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/28: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4352 28/3/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرواعظي: مذاکره اي با کانادا نداشتيم که متوقف شود
    باشگاه خبرنگاران جوان : محمود واعظي، رئيس دفتر رئيس جمهور به راي مجلس کانادا به توقف مذاکرات براي از سرگيري روابط با ايران واکنش نشان داد. رئيس دفتر رئيس جمهور با بيان اينکه روابط ايران با کانادا به دليل اتفاقاتي که در ۱۰ سال گذشته رخ داده قطع شد، افزود: امروزه علاماتي درخصوص مذاکره با اين کشور رد و بدل مي شود، اما اين به معناي از سرگيري مذاکرات و روابط نيست. گفتني است؛ نمايندگان مجلس عوام کانادا به طرحي راي داده اند که بر اساس آن مذاکرات اين کشور براي از سرگيري روابط با ايران متوقف مي شود، البته اين مصوبه، الزام آور نيست. مجلس عوام کانادا با اين مصوبه همچنين سپاه پاسداران را نيز در فهرست گروه هاي تروريستي قرار داده است.
    
    
    کانادا «سپاه» را در فهرست گروه هاي تروريستي قرار نداده است
    خبر ديگر آنکه با وجود ستايش پمپئو از اقدام کانادا براي قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه هاي تروريستي، به نوشته يک روزنامه کانادايي اين اتفاق هنوز رخ نداده است. به گزارش «ايلنا» روزنامه «تورنتو سان» کانادا، در گزارشي با اشاره به اقدام اخير نخست وزير کانادا در هم صدايي با حزب مخالف خود عليه ايران تاکيد کرد بايد کاري کنند که «جاستين ترودو» بر سر راي خود بماند.اين رسانه کانادايي با اشاره به توييت روز جمعه «مايک پمپئو» وزير خارجه آمريکا در ستايش اقدام ضدايراني نخست وزير کانادا، نوشت: پمپئو گفته که آمريکا از تصميم کانادا در محکوميت حمايت ايران از تروريسم و قرار گرفتن نام سپاه در ليست گروه هاي تروريستي حمايت مي کند. ما از مردم ايران حمايت مي کنيم و از بقيه کشورها مي خواهيم که ايران را به يک کشور مسووليت پذير تبديل کنند.اين روزنامه کانادايي با اشاره به اين ادعاها نوشت: «با وجود راي مثبت ترودو به حرکت حزب مقابل خود در محکوميت روابط ديپلماتيک با ايران و قرار دادن نام سپاه در ليست گروه هاي تروريستي، هنوز معلوم نيست ترودو چنين اقدامي را در واقع انجام داده باشد.»
    
    
    توضيح نوبخت درباره تخصيص افزايش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت
    ايلنا : رئيس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت با احکام جديد خبر داد. محمدباقر نوبخت در صفحه شخصي خود در اينستاگرام درباره تخصيص افزايش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت نوشت: «همانگونه که در نشست خبري اعلام کردم بر اساس توافق مشترک سازمان برنامه و بودجه و خزانه داري کل کشور اعتبارات مورد نياز براي پرداخت حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان با احتساب افزايش مصوب سال ۹۷ تامين و تخصيص يافته است.
    اما واريز حقوق به جز تامين بودجه نيازمند صدور احکام حقوقي جديد توسط دستگاه ها است و من در نشست خبري هم از همه دستگاه ها خواستم که هر چه سريعتر نسبت به صدور احکام جديد سال ۹۷ اقدام کنند، طبق گزارش هاي دريافتي حقوق بازنشستگان با توجه به صدور احکام جديد آنها توسط سازمان بازنشستگي کشوري به موقع پرداخت شده و همين طور برخي دستگاه ها؛ اما سازمان ها و وزارتخانه هايي که هنوز موفق به صدور احکام جديد سال ۹۷ نشده اند، حقوق کارکنان آنها طبق ماه هاي قبل و به صورت علي الحساب پرداخت شده است.»
    
    
    تقاضاي معاون پارلماني روحاني از مجلس
    ايلنا : معاون پارلماني رئيس جمهور با اشاره به بررسي برخي از لوايح دولت در مجلس مانند لايحه حمايت از کودکان و نوجوانان گفت: دولت تقاضاي در اولويت قرار گرفتن تعدادي از لوايح خود را از مجلس کرده است و در جلسه اي که چند روز پيش داشتيم تقاضا شد که لايحه حمايت از حقوق کودکان در اولويت قرار بگيرد.
    حسينعلي اميري ابراز اميدواري کرد که مجلس شوراي اسلامي همچون اين لايحه لوايحي را که براي دولت در اولويت قرار دارد، خارج از نوبت مطرح کند. به گفته او در دنيا اصولا لوايح بر طرح ها برتري دارند چون در عمل ضعف و قوت قوانين را مي توان يافت.اميري همچنين درخصوص مطرح شدن استيضاح وزير نفت گفت: يکي از نقطه هاي جذاب براي دشمنان ما وزارت نفت است که تضعيف آن به نفع کشور نيست. معاون پارلماني رئيس جمهور، درباره مطرح شدن طرح استيضاح وزير نفت از سوي چند نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: سوال، استيضاح، تحقيق و تفحص حق نمايندگان مجلس است. مجلس علاوه بر قانون گذاري وظيفه نظارتي هم دارد، اما سوال اينجا است در چه شرايطي و چگونه موضوع به اين مهمي مطرح مي شود، او تاکيد کرد: در شرايطي که آمريکا از برجام خارج شده و مرتب به همراه رژيم صهيونيستي دنبال يک جنگ اقتصادي تمام عيار عليه ما هستند، اتفاقا يکي از نقطه هاي جذاب براي دشمنان ما وزارت نفت است که تضعيف آن به نفع کشور نيست.
    
    
    ورود سازمان بازرسي به بازارسکه و ارز
    ميزان : رئيس سازمان بازرسي کل کشور از ورود سازمان بازرسي به بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز خبر داد و گفت: بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز چهار بازاري است که سازمان بازرسي به آن ورود کرده است و در رابطه با سکه، ٧ ميليون و ٦٠٠ هزار ثبت نام داشتيم که پنجاه نفر، پنج درصد اين سکه ها را در اختيار دارند و هر سکه اي يک ميليون سود دارد.
    قاضي سراج درخصوص بازار مسکن نيز گفت: مسکن راکد بود و خريد و فروش انجام نمي شد در کمتر از يکي و دوماه مسکن ۴۰ درصد بالا رفت و افراد دلال و سودجو بازار مسکن را ملتهب مي کنند و اميدواريم با هماهنگي وزارت مسکن و شخص وزير، بازار مسکن را سر و سامان دهيم. رئيس سازمان بازرسي کل کشور با اشاره به ورود اين سازمان در بازار خودرو اعلام کرد: وضعيت بازار خودرو مانند بازار مسکن بود و پول هاي سرگردان و نقدينگي بيش از حد باعث شد که برخي از خودرو ها تا صدميليون تومان گران شوند؛ به عنوان مثال خودروي سوزوکي تا ۱۰۰ ميليون و خودرو ۲۰۰۸ حدود ۷۰ تا ۸۰ ميليون تومان و خودروي استپ وي حدود ۳۰ ميليون تومان گران شد. وي گفت: سازمان بازرسي کل کشور ورود و سايت ها را بررسي کرد و اميدواريم بتوانيم ضمن کنترل قيمت ها شاهد کاهش قيمت ها باشيم. معتقديم اين قيمت ها حبابي است و قيمت واقعي نيست و مصرف کنندگان واقعي نيز در اين بازار ها وجود ندارند و اکثرا دلال ها هستند که بازار را ملتهب مي کنند که اميدواريم با کمک دولت مشکل را حل کنيم. سراج در ادامه به جلسه امروز اين سازمان اشاره کرد و گفت: جلسه مبارزه با فساد اقتصادي را داريم که نمايندگان سه قوه حضور دارند و اميدواريم درخصوص چهار بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصميم گيري شود. وي به موضوع خودروهاي خارجي و گراني بيش از حد اشاره کرد و افزود: متاسفانه سايت وزارت صنعت (صمت) هک و حدود ۵ هزار خودروي مدل بالا و گران قيمت وارد کشور شد که از اين تعداد حدود ۴ هزار خودرو ترخيص و وارد بازار شده است و هزار خودرو نيز همچنان در گمرگ باقي مانده که اميدواريم در اين خصوص تصميم بگيريم.
    
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4352 به تاريخ 28/3/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه قانون يار
متن مطالب شماره 9، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است