|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/28: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4352 28/3/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سايه روشننظر ابوطالبي درباره رياست جمهوري
    خبرآنلاين نوشت : حميد ابوطالبي، مشاور سياسي رئيس جمهوري در پاسخ به اين سوال که آيا شما بر اين باور هستيد که اگر نظام رياستي و همين انتخابات مستقيم رياست جمهوري برداشته شود، خللي به جمهوري اسلامي وارد مي کند، گفت: من معتقدم که به جمهوريت نظام خدشه وارد مي شود. رياست جمهور، نماد جمهوريت نظام و وحدت و انسجام ملت است، در پشت نظام و در پشت باور مردم که انتخابشان جمهوريت نظام است. وي افزود: بعد از ۴۰ سال هر کاري غير از انتخاب مستقيم رئيس جمهور در کشور، يعني واردکردن خلل به عزم ملي، اتحاد ملي، انسجام ملي و يکپارچگي ملي. من خطا مي دانم که به اين دست بزنيم.
    
    
    توصيه عطريانفر به کفن پوشان
    خبرآنلاين نوشت : محمد عطريانفر، عضو حزب کارگزاران سازندگي گفت: حرکت هاي تندروها خودجوش نيست. از يک مراکزي هدايت مي شود، برخي از کساني که وظيفه کنترل دارند خودشان هدايت کننده برخي از اين تندروي ها هستند.
    او در اين گفت وگو با بيان اينکه با مشکلات عديده اي مواجه هستيم گفت: در اين اوضاع رفتارهاي افراطي راه تدابير برون رفت از بحران را سد مي کند که حتما اثرات منفي اش مضاعف خواهد بود. از اين جهت من فکر مي کنم اين سنگ بناي تندروي گذاشتن سرآغاز دوباره نوعي به هم خوردن تعادل سياسي در کشور خواهد بود. او در بخش ديگري از اين گفت وگو گفت: پيشنهاد مي کنيم کفن پوشان، کفن هايشان را در بياورند و لباس زندگي بپوشند. کفن پوشيدن يعني چه؟ کفن پوشيدن يعني اينکه يک مصلحت و ارزشي در حال پايمال شدن است و به خاطر صيانت از آن ارزش حاضريم جان خود را کف دست قرار دهيم. کفن پوشيدن متعلق به وقتي است که بخواهيم از برجام خارج شويم، وقتي که منافع مردم را به راحتي با دست خود ذبح کنيم. در واقع اينها بوق را از سرگشاد مي نوازند.
    
    
    حذف چهره ابوعلي سينا از دفترچه هاي بيمه
    انتخاب نوشت : به دنبال حذف چهره ابوعلي سينا از دفترچه هاي جديد تامين اجتماعي، محمدناصر نيکبخت، استاندار همدان در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتي اين استان با بيان اين مطلب گفت: در اين زمينه اعتراض خود را به صورت مکتوب به جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، وزير کشور، وزيرکار، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گزارش کردم و خواستار پيگيري شدم.
    در همين حال به گزارش خبرگزاري فارس، سازمان تامين اجتماعي در توضيحي اعلام کرد که اين تصوير براي مدتي در جلد دفترچه هاي سازمان تامين اجتماعي بوده است و سنوات قبل نيز تصاوير ديگري بر جلد دفترچه ها قرار گرفته بود و تغيير صورت گرفته به هيچ عنوان به معني ناديده گرفتن جايگاه رفيع اين دانشمند بزرگ نيست. در همين رابطه سيدتقي نوربخش، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيز در گفت وگو با فرارو گفته است که براي مدت کوتاهي تصوير ابن سينا از روي جلد حذف شده و در دفترچه هاي آينده تمثال ابوعلي سينا با طراحي زيباتري چاپ خواهد شد.
    
    
    بازداشت يکي از عوامل تجاوز به دختران ايرانشهري
    دنياي اقتصاد : روز جمعه مولوي طيب امام جمعه اهل تسنن شهرستان ايرانشهر در خطبه هاي نماز عيد از تجاوز به ۴۱ دختر در اين شهرستان خبر داد. به دنبال انتشار اين خبر، محمدخاني دادستان عمومي و انقلاب ايرانشهر گفت: دستگاه قضا با مخلان امنيت در سطح اين شهرستان به جد برخورد مي کند. وي تصريح کرد: به دنبال ربايش دختري توسط افراد ناشناس در شهرستان ايرانشهر شناسايي و دستگيري عوامل اين پرونده در دستور کار شوراي تامين، دستگاه قضايي و نيروهاي امنيتي قرار گرفت.
    به گزارش «ايسنا» دادستان عمومي و انقلاب ايرانشهر با اشاره به اينکه «خوشبختانه تاکنون عامل اصلي اين پرونده دستگير شده»، افزود: در حال حاضر تحقيقات در رابطه با علل ربايش و دستگيري همدستان فرد دستگير شده ادامه دارد و بدون شک به زودي به نتيجه مي رسد. در همين حال روز گذشته موحدي راد، دادستان عمومي و انقلاب مرکز سيستان و بلوچستان در گفت‎وگو با ميزان در اين رابطه اظهار کرد: خانمي با ادعاي تجاوز به عنف و ربوده شدن طرح شکايت کرد که در اين زمينه پرونده اي در دادگاه کيفري يک تشکيل شد و در حال رسيدگي است. وي تصريح کرد: ۲ نفر ديگر نيز در خصوص تجاوز به عنف طرح دعوا کردند که به پزشکي قانوني معرفي شدند، اما هنوز نظريه پزشکي قانوني در اين رابطه ارسال نشده است. وي ادامه داد: در خصوص ربايش و ايراد ضرب و جرح بلافاصله وارد عمل شديم که در اين رابطه متهم اصلي دستگير و با قرار بازداشت موقت زندان است. دادستان زاهدان افزود: تحقيقات در رابطه با ۲ نفر ديگر از متهمان که متواري هستند ادامه دارد و دستگاه قضايي و نيروي انتظامي با جديت پيگير دستگيري عوامل اين ربايش است.او همچنين گفت که تا اين لحظه ۳ نفر با ادعاي تجاوز به عنف اقدام به ثبت شکايت در دادسرا کرده اند. از سوي ديگر روز گذشته عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور در پي انتشار اخباري مبني بر بروز مواردي از ناامني اخلاقي در هفته هاي اخير در ايرانشهر، پيگيري مضاعف موضوع را از رئيس شوراي تامين سيستان و بلوچستان خواستار شد. همزمان نبي بخش داوودي، فرماندار ايرانشهر نيز با صدور بيانيه اي اعلام کرد: به دنبال قضيه زشت و شنيع اخير در سطح شهر، مجموعه شوراي تامين شهرستان با حساسيت کامل در کمتر از چند ساعت عامل اصلي قضيه را دستگير و بررسي هاي لازم براي شناسايي و تعقيب ديگر همدستان به جد در دستور کار قرار گرفت. همچنين مولوي طيب ملازهي امام جمعه ايرانشهر در اين باره به «ايلنا» گفت: منبع صحبتي که در نماز عيد فطر ايرانشهر داشته ام، اولياي يکي از دختران آسيب ديده بود که با حجمي از نگراني و اضطراب از بنده خواست اين موضوع را به گوش مسوولان برسانم تا پيگيري شود و از تکرار اين اتفاق جلوگيري شود. مولوي طيب افزود: آخرين آماري که اداره آگاهي ايرانشهر براساس اعترافات فرد دستگير شده به خانواده يکي از قربانيان داده حکايت از قرباني شدن ۴۱ دختر ايرانشهري دارد. وي ادامه داد: فرد دستگير شده سرمايه دار و غني است. متاسفانه عده اي زور دارند و عده اي هم زر و پول دارند و گاهي همراه شدن اين دو گروه با هم سبب رخ دادن اتفاقاتي مانند تجاوز به دختران در ايرانشهر مي شود.
    
    
    سايه روشن
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4352 به تاريخ 28/3/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه فقه پزشكي
متن مطالب شماره 34-35، بهار و تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است