|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/7: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4662
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4361 7/4/97 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


خبرنشست سران سه قوه براي بررسي شرايط اقتصادي
    ايسنا : نشست سران سه قوه براي بررسي شرايط اقتصادي کشور در مجلس برگزار مي شود. در نشست سران سه قوه که قرار است يکشنبه آينده در مجلس برگزار شود، رئيس جمهور، رئيس مجلس و رئيس قوه قضائيه به همراه معاون اول رئيس جمهور، وزراي کابينه دولت، نمايندگان مجلس و مقامات قضايي حضور پيدا مي کنند.
    
    
     جزئيات نامه رئيس جمهوري به سران اروپا
    دنياي اقتصاد : محمود واعظي، رئيس دفتر رئيس جمهوري گفت: دولت به هيچ وجه به دنبال عضويت در FATF نيست. به گزارش «ايرنا» وي درحاشيه جلسه هيات دولت تاکيد کرد: اين موضوع به بحث ديگري نيازي دارد که بايد در اين زمينه بررسي شود و هر وقت نظام هر تصميمي در مورد FATF گرفت ما آن را عملياتي مي کنيم. همچنين به گزارش «ايسنا» وي افزود: هر هفته رئيس جمهوري با رهبر انقلاب ديدار دارند و ديروز هم ديدار کردند و در مورد FATFهم صحبت شد.
    به گزارش «ايرنا» وي در باره جزئيات نامه رئيس جمهوري به سران کشورهاي اروپايي گفت: با توجه به اينکه زماني که ما براي دادن بسته از طرف اتحاديه اروپا و سه کشور اروپايي تعيين کرده بوديم در حال سپري شدن است و از طرف ديگر جلسه اي هم گروه هفت در کانادا داشتند بر اين اساس با دوستان وزارت خارجه فکر کرديم و به اين نتيجه رسيديم که آقاي رئيس جمهوري ديدگاه هاي ما نسبت به برجام، مطالبات و چارچوبي که به آن اعتقاد داريم و اينکه زمان، زمان کمي است را در نامه اي به رئيس جمهوري فرانسه، صدر اعظم آلمان ونخست وزير انگليس بنويسند.رئيس دفتر رئيس جمهوري افزود: طبيعي است (اين نامه) در همان چارچوب سياست هاي نظام است، ان شاء الله بتوانيم در صورتي که مذاکرات مان با اتحاديه و سه کشور به نتيجه برسد، از ادامه برجام به نحو احسن استفاده کنيم. وي در پاسخ به اين سوال سران که آيا سه کشور اروپايي به نامه روحاني پاسخ داده اند نيز گفت: نمي خواستيم (به اين نامه) پاسخ داده شود، چيزي بود که نظرات و ديدگاه هاي مان را در بالاترين سطح به طور روشن براي آنها بيان کنيم.
    
    واکنش به بازديد روحاني از توچال
    واعظي درباره حواشي ايجاد شده از کوه پيمايي رئيس جمهوري در توچال گفت: هر فردي ساعت ۶ و نيم صبح در روز تعطيل براي خود برنامه اي دارد، اين ساعت وقت اداري نيست. آقاي رئيس جمهوري در گذشته و قبل از رياست جمهوري هم به طور منظم هفته اي دو بار به کوه مي رفتند، دردولت يازدهم هم همين طور، البته در دولت دوازدهم وقفه اي افتاد و هفت، هشت ماه نرسيدند، ايشان صبح زود رفتند و بلافاصله هم برگشتند مثل تمام کساني که کوه مي روند و برمي گردند. واعظي گفت: مردم از اينکه مسوولشان نه در وقت اداري و روز کاري، بلکه در روز تعطيل ورزش مي کند هم از نظر جسمي و هم روحي بهتر مي شوند، استقبال مي کنند و اين نوع کارهايي که برخي انجام مي دهند، بد سليقگي است.
    
    
     يک سوال از رئيس جمهوري از دستور کار مجلس خارج شد
    دنياي اقتصاد : احمد اميرآبادي فراهاني عضو هيات رئيسه مجلس اعلام کرد که سوال از رئيس جمهوري درباره موسسات مالي و اعتباري از دستور کار مجلس خارج شده است. او سه شنبه شب در گفت وگو با «ايرنا» با اشاره به جلسه هيات رئيسه مجلس گفت موضوع سوال نمايندگان از رئيس جمهوري درخصوص وضعيت موسسات مالي و اعتباري که براي دومين بار به جريان افتاده بود، بررسي و نهايتا اين سوال دستور کار خارج شد.
    وي گفت: طبق آيين نامه داخلي، مجلس ۷ روز براي پس گرفتن امضاهاي متقاضيان مهلت دارد و برخي نمايندگان در روز آخر امضاهايشان را به صورت تلفني پس گرفته بودند و روز بعد، آن را به صورت مکتوب اعلام کرده بودند، لذا سوال از دستور کار خارج شد.امير آبادي فراهاني ادامه داد: در اين جلسه همچنين سوال گروهي ديگر از نمايندگان از رئيس جمهوري که در پنج محور با موضوعات «ارز، قاچاق کالا، آثار برجام، بيکاري و رکود» طرح شده بود، بررسي شد.وي افزود: تاکنون کميسيون اقتصادي مجلس سه بار به دولت نامه نوشته که نماينده اش را براي حضور در کميسيون اقتصادي معرفي کند اما جواب نداده اند؛ بر اين اساس قرار شد بنده با اميري معاون پارلماني رئيس جمهوري و کميسيون اقتصادي مجلس هماهنگ کنم که اگر دولت از زمان گفت وگوي ما، يک هفته نماينده اش را معرفي نکرد، اين سوال مستقيما به صحن علني ارسال شود و پس از اعلام وصول در صحن، رئيس جمهوري يک ماه براي حضور و پاسخ دادن مهلت خواهد داشت.در خبري ديگر از مجلس، نمايندگان روز گذشته کليات لايحه حفاظت از خاک را به تصويب رساندند. همچنين به گزارش «ايرنا» نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به يک فوريت طرحي راي دادند که در صورت تصويب نهايي آن، براي رسيدگي به گزارش هاي نظارتي وتحقيق و تفحص هاي ارجاعي از مجلس، شعب خاص با ابلاغ ويژه رئيس قوه قضائيه در تهران تشکيل مي شود.
    
    تعيين سقف براي خريد سکه
    در خبري ديگر سيدمحمد جواد ابطحي، عضو فراکسيون نمايندگان ولايي در گفت وگو با ميزان، از تهيه طرح «جلوگيري از سوءاستفاده گري و رانت خواري در بازار سکه» مجلس خبرداد و گفت: در پي اين طرح مي کوشيم تا سقفي براي خريد سکه براي متقاضيان در نظر گرفته شود.وي تصريح کرد: براساس اين طرح مسوولان مکلف مي شوند تابه افرادي که براي خريد سکه ثبت نام کرده اند به تعداد مشخصي سکه تحويل بدهند و ديگر بيش از سقف تعيين شده سکه در اختيار افراد قرار نگيرد و پولشان پس داده شود.
    
    
     گزارش سازمان بازرسي از خريد سکه
    مهر : قاضي ناصر سراج، رئيس سازمان بازرسي کل کشور درخصوص نابساماني هاي بازار ارز و سکه و اقدامات سازمان بازرسي در اين رابطه گفت: متاسفانه مواردي را در بحث خريد سکه شاهد بوده ايم که اقتصاد کشور را در معرض خطر قرار مي دهد. در رابطه با سکه نفر اول ۳۸ هزار و ۲۵۰ عدد سکه خريداري کرده و براي اين خريد، معادل ۵۳ ميليارد و ۵۵۰ ميليون تومان پول پرداخت کرده است.وي با بيان اينکه اين فرد تنها ۳۱ سال سن دارد، گفت: ما در رابطه با فروش و عرضه بايد تدبيري اتخاذ کنيم و سختي هايي را در نظر بگيريم که هرکسي پول دارد نتواند وارد بازار شود و هرکاري خواست در ارتباط با اقتصاد کشور انجام دهد. سراج درباره نتيجه بازديد از شرکت ايران خودرو و احتمال احتکار از سوي اين شرکت تصريح کرد: اين موضوع را بررسي مي کنيم اما نتيجه بازديد ما اين بود که فرداي روز بازديد سرزده ما از ايران خودرو، قيمت برخي خودروهاي داخلي تا چند ميليون تومان ارزان شد و ديگر هم قيمت ها بالا نرفت. اوهمچنين گفت: دست هاي خارجي قطعا در نابساماني هاي اخير بازار ارز و سکه دخيل است و به طور قطع با هماهنگي روساي قوا مشکلات موجود حل خواهد شد.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4361 به تاريخ 7/4/97، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه كار و جامعه
متن مطالب شماره 229، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است